جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹ - 23 Oct 2020
 
۱
۱

کرونا در عربستان؛ حکومت سلطنتی در بحران

شنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۴۵
کد مطلب: 724080
یک سایت آلمانی در یادداشتی به مسئله بحران شیوع ویروس کرونا در میان خاندان سلطنتی عربستان پرداخته و از وضعیت آشفته و نگرانی گسترده در میان خاندان سلطنتی به دلیل شیوع کرونا خبر داده است.
کرونا در عربستان؛ حکومت سلطنتی در بحران
به گزارش جهان نيوز به نقل از دی سایت آلمان، مارتین گلن در یادداشتی به مسئله بحران شیوع ویروس کرونا در میان خاندان سلطنتی عربستان پرداخته است.

در این مطلب نویسنده می‌گوید: ترس و نگرانی بر خانواده سلطنتی عربستان سعودی حاکم شده و ویروس کرونا اکنون در این کشور شدیداً شیوع یافته است. نیویورک تایمز گفته است که بیش از ۱۵۰ عضو این خاندان در حال حاضر مبتلا شده و شهردار ریاض نیز در شرایط بحرانی قرار دارد.

گلن در ادامه می‌گوید: ملک سلمان ۸۴ ساله برای قرنطینه به جزیره‌ای در نزدیکی شهر جده رفته و به گزارش نیویورک تایمز، محمد بن سلمان نیز به همراه برخی از نزدیکان و وزرا خود را در نزدیکی دریای سرخ قرنطینه کرده اند.

در این یادداشت گفته شده است که در عربستان حدود ۳۵۰۰ مورد ابتلاء به کرونا ثبت شده و وزیر بهداشت این کشور نیز اخیراً هشدار داد که ممکن است تعداد مبتلایان به ۲۰۰ هزار نفر برسد و همانند سایر کشورهای عربی، تعداد موارد گزارش نشده در عربستان سعودی نیز ظاهراً بسیار زیاد است، چون کیت‌های آزمایش کافی وجود ندارد و به گفته پزشکان این ویروس به طرز چشمگیری در بین کارگران خارجی گسترش یافته است.

مارتین گلن در ادامه می‌گوید: از نظر سیاسی، افزایش ناگهانی تعداد مبتلایان به این بیماری در زمان نامناسبی رخ داده است: از یک سو نبرد قدرت بی سابقه‌ای در خانواده سلطنتی در جریان است و از سوی دیگر، این کشور در بحبوحه مناقشه شدیدی بر سر قیمت نفت با روسیه قرار دارد.

به گفته گلن، در حال حاضر صنعت پر سود زیارتی مکه و مدینه نیز متوقف شده است و درآمد سالانه این کشور از زائرین که معمولاً حدود ده میلیارد یورو بود، آسیب دیده است و احتمالاً مراسم حج در پایان ماه ژوئیه برگزار نخواهد شد، از سوی دیگر وزیر حج عربستان از همه مؤمنان خواست تا فعلاً هیچ گونه ترتیبات و تمهیداتی برای انجام این زیارت اتخاذ نکنند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


United States
قرون و قرون و سعود و کرون!!!