پنجشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۹ - 16 Jul 2020
 
۱
۳

قالیباف اصل سکاندار جدید سازمان بورس شد

شنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۵۵
کد مطلب: 724076
شورای عالی بورس با استعفای شاپور محمدی از ریاست سازمان بورس و اوراق بهادار موافقت کرد و حسن قالیباف اصل را به جای وی برگزید.
قالیباف اصل سکاندار جدید سازمان بورس شد
به گزارش جهان نيوز، حسین سلاح ورزی نماینده اتاق بازرگانی در شورای عالی بورس اعلام کرد: متعاقب استعفای شاپور محمدی از عضویت هیات مدیره و ریاست سازمان و پذیرش  استعفا از سوی وزیر اقتصاد ، حسن قالی باف اصل با تایید شورای عالی بورس به عنوان  عضو جدید هیات مدیره انتخاب شد.

لازم به ذکر است هییت مدیره سازمان در اولین جلسه ، رییس جدید سازمان را انتخاب خواهند کرد. گزینه انتخابی در صورت تایید شورای عالی بورس ،توسط وزیر اقتصاد به عنوان رییس سازمان منصوب خواهد شد.

همچنین به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)، امروز ۲۳ فروردین جلسه شورای عالی بورس ساعت ۴ بعد ازظهر در محل سازمان بورس برگزار شد.
در این جلسه با توجه به استعفای شاپور محمدی از ریاست سازمان بورس و اوراق بهادار که مدتی پیش مطرح شده بود، نهایتا با جانشینی حسن قالیباف اصل با اکثریت آرا به عنوان سکاندار جدید این سازمان موافقت شد.

شاپور محمدی که از پنجم مرداد ۹۵ تاکنون رییس سازمان بورس بود در این مدت از کارنامه مورد قبولی نزد کارشناسان و فعالان بازارسرمایه برخوردار است. کاهش هزینه‌های معاملاتی، اصلاح مقررات مربوط به بسته شدن و بازگشایی نمادها، کاهش تاخیر در انتشار اطلاعات، راه‌اندازی مؤسسات رتبه‌بندی اعتباری، عرضه اولیه بوک-بیلدینگ و کاهش روزهای تسویه، تنها برخی از مهمترین اقدامات وی در دوره ریاستش است.

نگاهی به کارنامه یازدهمین سکاندار تاریخ بورس ایران که پس از فریدون مهدوی (۱۳۴۶-۱۳۴۹)، فضل اله مهرپور (۱۳۴۹-۱۳۵۲)، داریوش خزیمه علم (۱۳۵۲-۱۳۵۳)، منصور ضابطیان (۱۳۵۳-۱۳۵۹)، اله وردی رجایی سلماسی (۱۳۵۹-۱۳۷۶)، سیداحمد میرمطهری (۱۳۷۶-۱۳۸۲)، حسین عبده تبریزی (۱۳۸۲-۱۳۸۴)، علی صالح آبادی (۱۳۸۴-۱۳۹۳) و محمد فطانت (۱۳۹۳-۱۳۹۵) و شاپور محمدی (۱۳۹۵-۱۳۹۹) عهده دار چرخاندن بازار سرمایه کشور شده  نشان می‌دهد،

حسن قالیباف دکترای مدیریت مالی از دانشگاه تهران داشته و پیش از این رئیس دانشکده علوم اجتماعی و اقتصادی دانشگاه الزهرا بود. قالیباف اصل در رزومه خود، عناوینی مختلفی چون مدیر عاملی شرکت بورس اوراق بهادار تهران به مدت ۱۰ سال، مدیرعاملی برخی شرکت‌های سرمایه‌گذاری از جمله ایرانیان و امید را دارد.
 
صفحه مجازی حسین سلاح ورزی
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


United States
ظاهرا دور، دور قالیباف ها است!!
United States
...
سید
Iran, Islamic Republic of
سازمان بورس اگر به وظایف خود درست عمل کند و شرکت های بورسی را درست پایش کند در کشور رونق اقتصادی شکل خواهد گرفت در حال حاضر متاسفانه این سازمان بیشتر توسط سفته بازها اداره می شود.....!!!!!!!!