سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ - 22 Sep 2020
 
۲
۶۱
روحانی در جلسه هیات دولت:

از شنبه موج دوم مبارزه با کرونا آغاز می شود/ آمریکایی‌ها در حوزه درمانی هم تروریست هستند/ یک‌میلیون تومان با یارانه اردیبهشت پرداخت می‌شود/ راحت ترین کار برای دولت این است به مردم بگوییم بروید خانه/ دستاورهای جدید هسته‌ای را در زمان دیگری اعلام می‌کنیم

چهارشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۲
کد مطلب: 723790
رئیس جمهور گفت: این اعتقاد باید باشد که پشت هر بن‌بست و پیچیدگی‌ فرج است. در شرایط کنونی بیش از هر زمان دیگر محتاج این عقیده هستیم.
از شنبه موج دوم مبارزه با کرونا آغاز می شود/ آمریکایی‌ها در حوزه درمانی هم تروریست هستند/ یک‌میلیون تومان با یارانه اردیبهشت پرداخت می‌شود/ راحت ترین کار برای دولت این است به مردم بگوییم بروید خانه/ دستاورهای جدید هسته‌ای را در زمان دیگری اعلام می‌کنیم
به گزارش جهان نيوز، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در جلسه هیات دولت گفت: انتظار ظهور حضرت ولی عصر(عج) به معنای امید به آینده و آمادگی برای صلح در جهان است.

رئیس جمهور بیان داشت: آن کس در زندگی فردی و جمعی به گونه‌ای است که الگویش تلاش برای رسیدن به عدالت است، معلوم است که منتظر است. در روایت هم آمده که شیعیان ما را باید در عمل آنها شناخت. اگر مسیر ائمه (ع) را در عمل هر کس مشاهده کردید، آنها شیعیان واقعی هستند.

*در دین و مکتب ما یاس برای آینده معنا ندارد
وی ادامه داد: در روایات آمده شیعیان ما را از عمل آن ها بشناسید. در دین و مکتب ما یاس برای آینده معنا ندارد و پشت سر هر مشکلاتی فرج هست و همیشه باید منتظر گشایش و فرج باشیم. این اعتقاد باید باشد که پشت هر بن‌بست و پیچیدگی‌ فرج است. در شرایط کنونی بیش از هر زمان دیگر محتاج این عقیده هستیم.

وی با تاکید بر اینکه آن ایمان و اعتقاد به زندگی نشاط می‌دهد و ما را از ناامیدی نجات داده و از غم و افسردگی می‌رهاند، خاطرنشان کرد: آینده جهان را با شکوه زیبا و پر از عدل و داد می‌کند. این عدل و داد جزیی نیست بلکه سراسر جهان را فرامی‌گیرد.

رئیس جمهور اظهار داشت: بنابراین عید مهمی در پیشرو داریم و امیدواریم با عنایت و دعای آن حضرت، دست همه ما را در این ایام سخت بگیرد و سریعتر در شرایط عادی و معمولی مردم با آرامش بیشتر به فعالیت‌های اجتماعی و مسائل شخصی‌شان ادامه دهند.

رییس جمهور با اشاره به این که امروز در روز ۲۰ فروردین روز هسته‌ای هستیم، اظهار داشت: ما همه سال در این روز جشن هسته‌ای می‌گیریم و هر ساله افتتاح‌های فراوانی داریم. امسال هم از سال گذشته برنامه‌ریزی بیشتری شده بود، ما بسیاری از پیشرفت های علمی هسته ای در این مدت پیدا کردیم مخصوصا از اردیبهشت پارسال که محققین ما بدون مانع فعالیت‌های خود را ادامه دادند و به دستاوردهای بزرگی رسیدند.

وی افزود: ما نشان دادن این دستاورد را به روز دیگری موکول می‌کنیم که این دستاوردها در زمینه پزشکی، بهداشت و درمان جایگاه دارد، امروز علم هسته‌ای می تواند به ما کمک کند.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: دیروز در ویدئو کنفرانس‌هایی که با استان‌های مختلف داشتیم دیدیم یک مرکز پرتودهی گاما، ماسک‌هایی را برای استفاده مناسب می‌کند و در بخش های مختلف کشاورزی و غیر کشاورزی می‌تواند برای ما موثر باشد.

روحانی با اشاره به اینکه در زمان شرایط تحریم و وجود ویروس کرونا کالا به وفور در کشور وجود دارد، گفت: از همه تولیدکنندگان متشکریم؛ شرایط آرامی را برای کشور فراهم کردند.

رئیس جمهور اظهار داشت: وزیر نفت اعلام کرد هیچ مورد ابتلا به کرونا در مراکز تولیدی این وزارت خانه نداشته اند. من دیروز آمار کل کالاهای اساسی کشور را دیدم، همه اینها ذخائر خوبی دارند.

وی تاکید کرد: موضوع کرونا گرچه سختی‌ها و رنج هایی را برای جامعه به ارمغان آورد ولی باعث شد در زمینه علم، دانش و شرکت‌های دانش بنیان، علم سلامت قدم‌های بسیار خوبی برداشته شود که این بسیار ارزشمند است.

*امروز در کیت های آزمایشی کم کم روی پای خود می ایستیم
رئیس جمهور اظهار داشت: امروز در کیت های آزمایشی کم کم روی پای خود می ایستیم، روز به روز تولیدات ما با شیوه ها و فناوری‌های جدید بیشتر می شود.چند روز پیش ما از نمایشگاهی در زمینه سی‌تی اسکن بازدید کردیم، که دستاورد یک شرکت‌بنیان بود این دستاورد به ما می‌گوید نقص در ریه کجا است این تلاش بزرگی در زمینه علم و دانش است.

وی بیان داشت: در جلسه صبح امروز دولت معاون علمی ما اطلاع داد که کیت‌های جدیدی در اختیار قرار گرفته  این کیت‌ها کار دیگری انجام می‌دهد اما مکمل کارهای گذشته است به ما نشان می‌دهد که آیا فرد در زمان کوتاهی ویروس کرونا را گرفته و پشت سر گذاشته یا نه.این موضوع می تواند بسیار مفید و موثر باشد این کیت می تواند برای بسیاری از افرادی که در جامعه این ویروس را گرفتند و علامتی نبوده اطمینان حاصل کند.

رئیس جمهور تاکید کرد: ما هر روز که پیش می‌رویم در علم، دانش و تولید و امیدواریم در زمینه ماسک هم بتوانیم به خودکفایی برسیم؛ امروز هم برای تنفس مصنوعی داخلی در داخل تولید در شرکت‌های دانش بنیان فعال شده است.در روزهای اولیه تعدادی دانشجو در چین داشتیم که به ایران بازگردانده شدند و تلاش کردیم آنها را قرنطینه کنیم، هرجایی را که اعلام می‌کردیم به صورتی شانه خالی می کردند و از ترس بیماری کرونا هیچ بیمارستان و مرکز درمان آماده نبود.

وی ادامه داد: کرونا ترس و وحشتی در کشور ایجاد کرده بود که هیچ مرکزی  این دانشجویان که بعدا مشخص شد که هیچ مشکلی ندارند و به بیماری مبتلا نیستند اما این ترس وجود داشت.

*حالت اضطراب روز اول بیماری کرونا دیگر وجود ندارد
رئیس جمهور تصریح کرد: وقتی این بیماری در ایران شروع شد در روزهای اولیه ترس و وحشت زیادی میان پزشکان و پرستاران ایجاد و تمام کشور ایجاد کرد، زیرا همه آماده آمادگی لازم و تجهیزات مورد نیاز وجود نداشت، اما امروز یک پرستار از نظر لباس و ماسک و سایر تجهیزات دغدغه ای ندارد با اطمینان خاطر به بیمارستان می‌رود و درمان می کند.حالت اضطراب روز اول بیماری کرونا دیگر وجود ندارد بیمارستان‌های ما فعال هستند و پزشکان و پرستاران کاملا آماده هستند.

*یک میلیون تومان به همراه یارانه اردیبهشت ماه پرداخت می شود
وی با ابراز امیداوری از این که در ماسک های بهداشتی مورد نیاز مردم به زودی و در آینده نزدیک به خودکفایی برسیم، خاطر نشان کرد: در شرایطی که هم تحریم هستیم و هم در مسئله مبارزه با کرونا قرار داریم اما مردم در فروشگاه ها وفور در مواد غذایی و مواد بهداشتی را مشاهده می کنند.وزارت صمت و اصناف تلاش خوبی را آغاز کرده اند و بسیاری از خطوط تولید تغییر کرده و به این موضوع اختصاص یافته است.

روحانی در موضوع کرونا ،قدم های بسیار ارزشمند علمی برداشته شد است، تصریح کرد: مصوب می کنیم در زمان پرداخت یارانه اردیبهشت ماه یک میلیون به تمام خانوارهای یارانه بگیر پرداخت شود.

* آمریکایی‌ها مصوبات بهداشت جهانی را نقض می‌کند
وی بیان داشت: آمریکایی‌ها مصوبات بهداشت جهانی را نقض می‌کند و در حوزه درمانی هم تروریست هستند. از صندوق‌های بین المللی می خواهیم به وظایفشان عمل کنند و اگر بین ما و دیگر کشورها تبعیضی قائل شوند برای ما قابل قبول نیست.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه موج اول مبارزه با کرونل را پشت سر گذاشتیم، بیان داشت: در ۳۰ بهمن وزیر بهداشت در دولت به ما اعلام کرد که کرونا وارد شده است و من هم آنجا تاکید کردم به مردم بگویید. 

*از شنبه موج دوم مبارزه با کرونا در کشور آغاز می شود
وی با تاکید بر اینکه از شنبه موج دوم مبارزه با کرونا در کشور آغاز می شود، اظهار داشت: این دوره نیازمند همکاری همه مردم است و سخت تر از دوره قبل است. در این مرحله سخت باید مرحله به مرحله جلو برویم. 

روحانی خاطر نشان کرد: در مبارزه با کرونا بحث دولت نیست بلکه همه ملت است،  امروز فاصله گذاری اجتماعی داریم و این درست است اما پیوندهای ملی ما باید از هر روز دیگر محکم‌تر شود.

وی با تاکید بر اینکه نباید این فاصله اجتماعی فاصله ملی برای ما درست کند، اظهار داشت:

ما اتحاد ملی می خواهیم اما فاصله اجتماعی هم می‌خواهیم تا زمانی که از این مشکلات عبور کنیم، ما با کمک مردم و نیروهای مسلح برای مبارزه با کرونا و تامین زنندگی مردم وارد شدیم ما تلاشمان بر این بود که هم در مقابله با کرونا ایستادگی کنیم هم نیازمندهای ضروری زندگی تامین شود ما مرگ کرونایی را قبول نداریم باید این به حداقل ممکن برسد ما مرگ ناشی از گرسنگی را هم قبول نداریم.

*باید همه نیازمندی‌های ضروری مردم را تامین کنیم 
روحانی گفت:  ما باید همه نیازمندی‌های ضروری مردم را تامین کنیم برای مقابله با کرونا جان نیاز به نان دارد نیاز به برق و گاز داریم ما همه نیازمندی‌ها را با هم در نظر می‌گیریم اما اولویت‌بندی وجود دارد گاهی ممکن است یکی فدای دیگری شود ولی ما همه تلاش خود را می‌کنیم ما با همه تلاش به مقابله با کرونا آمدیم.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه موج اول مقابله با کرونا تا جمعه ادامه می‌یابد، اظهار داشت: شنبه مرحله سخت‌تری شروع می‌شود اگر با این بیماری مسری به مردم بگوییم داخل خانه بمانند و کسی از خانه خارج نشود راحت‌ترین کار دولت است ولی امکان پذیر نیست. یکسری افراد برای تولید نیازمندی‌ها باید بیرون بروند.

وی با اشاره به اینکه یک عده ای از مردم حقوق ثابت دارند، تصریح کرد: این عده می‌گویند سرکار برویم یا نرویم حقوق را می‌گیریم. البته برخی کشورها مثلا اعلام کرده اند که حداقل ۲۰ درصد حقوق کارمندان را برای مبارزه با کرونا می دهند اما فعلا در دستور کار ما نیست تا حقوق کارمندان را قطع کنیم، همه به طور کامل حقوق خود را دریافت می کنند اما عده ای هستند که کارگر روزمزد هستند اگر یک روز کار نکنند دستمزدی ندارند و پول غذای شب ندارند ما باید برای اینها کاری کنیم.

روحانی تاکید کرد: ما می‌خواهیم فعالیت اقتصادی را در حدی که امکانپذیر است، انجام بدهیم و همزمان نیز مبارزه با کرونا را نیز انجام بدهیم. قبلا مبارزه نشسته در خانه بود اما اکنون مبارزه ایستاده در فعالیت اقتصادی است.

وی بیان داشت: راهی جز این پیش روی ما نیست.  برخی از دولت‌ها کشورشان را تفکیک کردند. چند استانی که شرایط‌شان سخت‌تر بوده، آنها را قرنطینه کردند و سخت‌گیری‌ها را در آنجا بیشتر کرده و استان‌های دیگر را باز گذاشتند. ما هم می‌توانیم به تدریج این قدم‌ها را برداریم اما زود است.

روحانی تصریح کرد: من دیروز با استان‌هایی صحبت می‌کردم که خودشان هم می‌گفتند ما استان‌های سفیدی هستیم ولی از ما می‌خواستند فعالیت مدارس آغاز نشود. برای بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها عجله‌ای نداریم، ممکن است برخی از فعالیت‌های فرهنگی مانند تئاتر، سینما و خیلی از فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی تا مدت‌ها بازگشایی نشوند. ممکن  است مساجد ما اینگونه باشند، اماکن مقدس ما اینگونه باشد. در این گونه موارد باید تامل کرده و صبر کنیم. 

روحانی گفت: وزارت بهداشت و وزارت کشور، در این زمینه کار بزرگی را انجام دادند. برای تلفیق این دو کار، جلسات متعددی را برگزار کردند. نیروهای مسلح در این باره همکاری کردند. برای نظارت بر اصناف و کسب و کارها به کمک بسیج نیاز داریم و قرار شد وزارت بهداشت از کمک‌های بسیج کمک کند. 

وی اضافه کرد: این مسئله متناسب با شرایط است. یعنی ممکن است ۳۰، ۲۰ نفر وارد اتوبوس شوند و یک صف برای ورود به اتوبوس وجود ندارد. با نصحیت که بیش از این تعداد وارد اتوبوس نشوید، ممکن است حرف گوش نکنند. در اینجا ممکن است بگوییم ظرفیت اتوبوس به این اندازه است و این ظرفیت وقتی تمام شود، باید درب اتوبوس بسته شود. در اینجا ممکن است یک نفر نیاز باشد تا به بسته شدن درب اتوبوس کمک کند. 

روحانی با تاکید بر اینکه کسب و کارهای پرریسک فعلا و تا اطلاع ثانوی همچنان تعطیل هستند، گفت: در شهرستان‌ها هم گفتیم کسب و کارها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از شنبه شروع شوند اما تهران را یک هفته تاخیر انداختیم چراکه شرایط باید درست و مهیا باشد. 

وی با بیان اینکه ما هم‌اکنون در مرحله کنترل این بیماری هستیم، اظهار داشت: اضطراب آنچنانی نداریم. بیمارستان‌ها و بخش‌های درمانی ما آماده‌اند. به هر بیمارستانی زنگ می‌زنیم، تخت و آی‌سی‌یوهای خالی داریم. مردم باید ما را یاری کنند. من از مردم خاضعانه در برابر آنها تعظیم کرده و کمک کردند. تشکر می‌کنم. اکثریت شخصیت‌های سیاسی کمک کردند.

*تشکر روحانی از  رهبر انقلاب و نیروهای مسلح 
روحانی تاکید کرد: از روزنامه‌ها که چند روز آینده منتشر خواهند شد، انتظار داریم ما را یاری کنند، همانطور که صداوسیما ما را کمک می‌کند. این مرحله سخت‌تر از قبل است و باید قدم به قدم جلو برویم. 

رئیس جمهور با تشکر از قوای دیگر، نیروهای مسلح، اقشار و همه مردم تصریح کرد: از مقام معظم رهبری تشکر ویژه می‌کنم که هر کجا نیاز به یاری داشتیم، ما را کمک کردند. با یاری مردم این مسیر را ادامه می‌دهیم. هم سلامت مردم و هم نیازمندهای مردم، هم دنیا و هم آخرت، هم علم و هم دین تفکیک‌ناپذیر هستند. امیدواریم حضرت ولی عصر (عج) عنایتش شامل حال ما شود و از دعای او از این مرحله سخت عبور کنیم.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


لشکرت
Iran, Islamic Republic of
زنده باشی مرد بزرگ
Iran, Islamic Republic of
روحانی: راحت ترین کار برای دولت این است به مردم بگوییم بروید خانه

اتفاقا برعکس کارراحتی نیست! چون اگرمردم به خانه بروند باید شما آنها را تامین کنید که نمی کنید. شعاردادن هم حدی داره جناب!
Iran, Islamic Republic of
..
Iran, Islamic Republic of
.............
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
...
فدایی ایران
Iran, Islamic Republic of
..
کارشناس
Iran, Islamic Republic of
از شنبه 23 فروردین با آغاز فعالیت کسب و کارها پیک دوم کرونا در کشور ایجاد خواهد شد.
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
تنمون داره می لرزه اگه به شنبه رسیم که از حال می ریم!!
شاهین
Iran, Islamic Republic of
اگر از روز اول سختگیری می کردید تا حالا بحران کرونا جمع شده بود تایم طلایی مبارزه با کرونا 45 روز گذشته بود که از دست رفت و فرصت سوزی شد.
شاکی
Iran, Islamic Republic of
روحانی به عنوان رئیس شورای عالی امنیت ملی و بالاترین مقام اجرایی کشور و رئیس ستاد مبارزه با کرونا باید در مورد قرنطینه نکردن شهرها و شیوع کرونا پاسخگو باشد.
🌼🌼🌼🌼🌹🌹🌹🌹🌹
Iran, Islamic Republic of
پشت هر بن‌بست و پیچیدگی‌ فرج است/.........
Iran, Islamic Republic of
انشاء الله
درس عبرت
Iran, Islamic Republic of
دستاوردهای دانشمندان هسته ای با برجام نافرجام برباد رفت.
منتقد
Iran, Islamic Republic of
یارانه کمک معیشتی(بنزین) برای بسیاری از مستمری بگیران تامین اجتماعی و کارگران و افراد مستضعف واریز نشده است و بالعکس برای برخی افراد متمول واریز شده است و این عین بی عدالتی است.
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
.
اگه دستاوردی داشتی که چند تا روی اون میذاشتی و تو بوق و کرنا می کردی!!!....
Iran, Islamic Republic of
اگر در جامعه سرکی بکشید ، افزایش محبوبیت حسن روحانی در این ایام سخت کاملا محسوس است ، مردم میگویند کسی که در این ایام سخت هر روزه با ما بود وامید ونشاط به جامعه تزریق میکرد رئیس جمهور بود.!!!!!!
...
حرف حق
Iran, Islamic Republic of
زیباکلام: روحانی از 24 میلیون رای سال 96 الآن 240 هزار رای هم ندارد.
Iran, Islamic Republic of
......
Iran, Islamic Republic of
زیبا کلام برخی مواقع حرفهای خوبی میزنه بد نیست
ناصر
Iran, Islamic Republic of
......
Iran, Islamic Republic of
کدام مردم این را می گویند ؟ نکنه خواب دیدی ؟
Iran, Islamic Republic of
همین مردمی که جنابعالی هم یک نفر از هشتاد وسه میلیون جمعیت آن هستید واقعا مدیریت کرونا توسط دولت کم نقص بود ودوست ودشمن به آن اعتراف دارند.
امیرحسین
Iran, Islamic Republic of
اگر گندزدایی و ضدعفونی کردن خیابان ها و معابر توسط سپاه و ارتش و بسیج انجام نمی شد و نیروهای جهادی مردمی نبودند دولت توفیقی در مهار کرونا نداشت.
Iran, Islamic Republic of
عجب امیدی عجب تدبیری! ؟!؟
Iran, Islamic Republic of
...
کارگر بی ادعا
Iran, Islamic Republic of
سلام بر شما . من از اغشار ضییف جامعه هستم . کارگر پا دو هستم . از رییس جمهور و رعیی که به ایشان دادم راضی هستم . خداوند حافض این دولت فعلی باشد .
بی تدبیری
Iran, Islamic Republic of
متاسفانه تعداد جان باختگان ایرانی کرونا به 4000 نفر رسید سوء مدیریت دولت در کمبود اقلام بهداشتی نظیر الکل طبی و ماسک و دستکش و ژل ضدعفونی و دارو کاملا"مشهود است.
United Arab Emirates
از بس واژه از شنبه رو از رئیس جمهور شنیدیم وقتی کسی میگه شنبه تنمون و دلمون میلرزه و کمر درد میگیریم
Iran, Islamic Republic of
تا 1400 با کرونا و تورم و رکود و بیکاری .
رهگذر
Iran, Islamic Republic of
این جملات نشان از خوشحالی شما دارد از زجر و بیماری مردم کشور دارد و این درست نیست....
عزیز
Iran, Islamic Republic of
آقای روحانی. این بی تدبیری دولت فعلی است که تعداد کرونایی های امروز بیش از دو برابر دیروز شده است.
Iran, Islamic Republic of
کجا دو برابر شده ؟
امروز کمتر از ۲هزار نفر اضافه شده
و تعدا مبتلایان به حدود ۶۴هزار رسیده
عزیز
Iran, Islamic Republic of
خب همین نشان دهنده موفقیت دولت است.فهمیدی عامی!
Iran, Islamic Republic of
دولت باید مسافرتها را از ۲۵ اسفند ممنوع میکرد .
Iran, Islamic Republic of
کم شدن امار پیش درامد روز شنبه است...از حالا شروع شده کم شدن امار ، یعنی بله..همه چی آرومه...شنبه سرکار....
Iran, Islamic Republic of
عزیز
چطوری ؟ معلوم نیس کدوم طرفی هستی
سوال دارم
United States
واقعا اين حرفهاي ضد و نقيض يعني چي كه ايشان مي فرمايند
بايد تعطيل باشه نبايد تعطيل باشه تعطيل باشه با ٢٠٪؜ حقوق نيمه تعطيل باشه با كل حقوق و الي اخر
يك حرف و جمله دقيق /...
خخ
Iran, Islamic Republic of
قرار بود از شنبه 24 اسفند ماه همه برسرکارها حاضر باشند حالا با یک ماه تاخیر از شنبه 23 فروردین همه مشغول می شوند !!!
Iran, Islamic Republic of
رییس جمهور باید با حرفهایش به مردم امید بدهد ....
.
Iran, Islamic Republic of
..
مااین یک میلیون رو نخواهیم باید چه کسی رو ببینیم؟ آخه یک میلیون با سود 12 درصد ندادنش که بهتره.
...
...واقعا مدیریت در حد ثبت در گینس.
حسین
Iran, Islamic Republic of
یخدا وقتی ایشان از شنبه حرف میزند تمام تنم میلرزد. اصلا نصویر خوشی از شنبه تا صبح جمعه !!! نداریم
Iran, Islamic Republic of
اگه خیلی تن شما می لرزه ممکنه ویبره شده باشی
علی
Iran, Islamic Republic of
...ملت نون حلال خور پول نزول نمی خواهند.....
Iran, Islamic Republic of
اگه میخواید ین چندرغازو بدین خب بدین
این بازیا چیه؟!!!!! مردم همی الان نیاز دارن بعد شما میخواین یه ماه دیگه پرداخت کنین!!!!!!!!!!!!
.....
مهدی
Iran, Islamic Republic of
بنده هم بهترین ها را برای همه ارزومندم
زارعی غلامحسین
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
اقای روحانی تکلیف خودت رو با شنبه روشن کن بالاخره از شنبه همه چیز عادی میشه یا شروع میشه
Luxembourg
فقط ماسک رایگان در اختیار مردم تهران بگذارید خصوصا بی بضاعت ها.البته الان کمیاب است و رها سازی جمعیت در تهران بدون ماسک فاجعه بار خواهد بود.
Iran, Islamic Republic of
این یارانه سه دلاری کفاف نیم کیلو گوشت و بک بار آژانس نمیشود ...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
خدا بخیر کنه
حقیقت گو
Iran, Islamic Republic of
باسلام - دولت در مبارزه با کرونا خوب عمل نکردند . کاری هم صورت گرفته توسط مردم و همت خودشان بوده . اگر مردم بحساب دولت می ایستادند باید زندگیشان فلج می شد . خود مردم مثل زمان هشت سال دفاع مقدس به هم کمک می کنند ( زحمات دولت یک میلیون تومان با سو دوازده درصد) الا برکت الله
سایبر
Iran, Islamic Republic of
خوب عمل کردند .
زندگیشان فلج نمی شد .
علی برکت الله صحیح است .