چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - 3 Jun 2020
 
۱
۵

پیام رهبر استقلال‌طلبان کالیفرنیا به مردم ایران

دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۳۷
کد مطلب: 723565
رهبر استقلال‌طلبان کالیفرنیا در پیامی خطاب به مردم ایران گفته که در صورت استقلال این ایالت از آمریکا «جمهوری کالیفرنیا» سیاست خارجی مستقلی از واشنگتن در پیش خواهد گرفت.
پیام رهبر استقلال‌طلبان کالیفرنیا به مردم ایران
به گزارش جهان نيوز؛ «مارکوس روئیز اوانز»، رهبر گروه موسوم به «Yes California»، از جنبش‌های استقلال‌طلبی ایالت کالیفرنیا پیامی ویدئو خطاب به مردم ایران منتشر کرده است. 

او درابتدای این فایل ویدئویی که دوشنبه منتشر شده می‌گوید: «این پیامی از سوی جمهوری استقلال‌یافته آینده کالیفرنیا به مردم جمهوری اسلامی ایران است.»

اوانز در ادامه تأکید می‌کند: «امروز نه به عنوان یک آمریکایی بلکه به عنوان یک کالیفرنیایی با شما صحبت می‌کنم. من همانند بسیاری دیگر از ملی‌گرایان کالیفرنیا خودم را یک آمریکایی در معنای سنتی آن نمی‌دانم.»

او با بیان اینکه کالیفرنیا جامعه‌ای کاملاً مجزا از آمریکا است گفته که این ایالت صاحب تاریخی است که قدمت آن از تاریخ آمریکا بیشتر است. 

رهبر جنبش استقلال‌طلبان کالیفرنیا در ادامه می‌گوید: «بنابراین، نیازی به ذکر این نیست که وقتی کالیفرنیا به یک کشور مستقل تبدیل شود، جمهوری کالیفرنیا سیاست خارجی‌اش را خودش، مستقل از خواست واشنگتن تنظیم خواهد کرد.»

وی تصریح می‌کند: «کالیفرنیایی‌ها مردمی صلح‌دوست هستند و با سیاست‌های نظامی و امپریالیستی واشنگتن مخالفند.»

او با تأکید بر اینکه بعضی از تظاهرات‌های بزرگ علیه حمله آمریکا به عراق در ایالت کالیفرنیا سازمان‌دهی شده‌اند می‌گوید: «ما به ساختن پل اعتقاد داریم نه دیوار.»

اوانز در بخش دیگری از پیام خود تصریح می‌کند: «کالیفرنیا میزبان بزرگترین جمعیت ایرانی‌هایی است که در خارج از این کشور زندگی می‌کنند و این مایه افتخار ما است. ایرانی‌های کالیفرنیا بخش مهمی از فرهنگ و هویت ما هستند.»

وی گفت: «کالیفرنیای استقلال‌یافته قادر خواهد بود سیاست‌های خودش را در مسائلی که برای مردم ایران اهمیت دارند تنظیم کند. مسائلی مانند کشور اسرائیل، جنگ داخلی در سوریه، به رسمیت شناخت فلسطین، غنی‌سازی اورانیوم و توسعه انرژی هسته‌ای توسط ایران و حضور نیروهای غربی از آن جمله‌اند.»

او تأکید می‌کند: «مردم زیادی در بسیاری از کشورها ایالات متحده و به طور خاص دولت این کشور را به دلیل سیاست خارجی تهاجمی، نظامی و امپریالیستی آن دوست ندارند. ما کالیفرنیایی‌ها دیگر نمی‌خواهیم با این سیاست‌ها شناخته شویم.»
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
دلتونو به این ها خوش نکنید. این ها همش شعاره و چیزی ازش درنمیاد
Iran, Islamic Republic of
ما کشور کالیفرنیا را به رسمیت می‌شناسیم. آمریکا باید قطعه‌قطعه و ضعیف بشود تا شاخش بشکند.
Iran, Islamic Republic of
...
علی اکبر خدابنده
Iran, Islamic Republic of
به گفته رهبر انقلاب آمریکا از بین خواهد رفت...
بزودی انشاالله.
United States
مرگ بر آمریکا ( بغیر از کالیفرنیا )!!!