چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - 3 Jun 2020
 
۰
۷۲
روحانی:

شروع بازگشایی‌ها پلکانی است/ همه باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند/ اختصاص اعتبار یک میلیون تومانی به سرپرستان یارانه‌بگیر +فیلم

دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۰
کد مطلب: 723529
شروع بازگشایی‌ها پلکانی است و بازگشایی یک مرتبه امکان پذیر نیست همه باید پروتکل‌های بهداشتی که اعلام می‌شود را انجام دهند و در خانه ماندن توصیه می‌شود.
شروع بازگشایی‌ها پلکانی است/ همه باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند/ اختصاص اعتبار یک میلیون تومانی به سرپرستان یارانه‌بگیر +فیلم
به گزارش جهان نيوز، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور پیش از ظهر امروز (دوشنبه) در جلسه اقتصادی دولت گفت:‌ سه میلیون خانوار محروم تحت فشار هستند که برای آنها در چهار نوبت بسته حمایتی از ۲۰۰ هزارتومان تا ۶۰۰ هزارتومان مدنظر قرار دادیم که مرحله اول پرداخت شده است و مرحله دوم تا پایان فروردین پرداخت خواهد شد و دوماه بعد هم به همان صورت در ماه‌های بعد در اردیبهشت و خرداد پرداخت خواهد شد.  

وی ادامه داد: علاوه بر این رقمی را به عنوان وام یک میلیون تا ۲ میلیون برای ۴ میلیون خانواده‌ای که جزو اقشار کم درآمد هستند قرار دادیم که نرخ آن ۴ درصد است که به زودی شرایط آن اعلام می‌شود.

روحانی افزود: امروز در جلسه ما راجع به ۷۵ هزار میلیارد تومان وام و تسهیلاتی که برای این ایام در نظر گرفتیم بحث شد. ده رسته هستند که در این ایام تحت فشار شدید قرار گرفتند، بعضی کسب و کارشان متوقف بوده برخی هم درآمدشان پائین بوده است. 

وی ادامه داد: این رسته‌های مختلف کارگاه‌های کوچک و متوسط و حتی بنگاه‌های یک نفره و چند نفره هستند که تقریباً ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر اشتغال‌شان وابسته به اینگونه موارد هست که زندگی این افراد تحت فشار قرار گرفته است.

رئیس جمهور اظهار داشت: مصوب کردیم برای همه اینها رقمی را مدنظر قرار دهیم و اعلام خواهیم شد که چه مقدار به آن‌ها پرداخت می‌شود. این مبلغ به خاطر این بوده که کار نداشتند و کارگران خود را نگه داشته‌اند و مقداری هم برای سرمایه در گردششان خواهد بود.
وی اضافه کرد: این بنگاه‌ها یکسان نیست بنا شد دو دسته شود آن بنگاه‌هایی که از طریق ستاد ملی کرونا به آن‌ها گفته‌اند که باید بسته باشند و از پایان فروردین هم که کسب و کار باز می‌شود این دسته مشخص نیست چه زمانی می‌توانند کسب و کارهایشان شروع شود.

*شروع بازگشایی‌ها پلکانی است
روحانی تاکید کرد: دیروز هم توضیح دادم که شروع بازگشایی‌ها پلکانی است و بازگشایی یک مرتبه امکان پذیر نیست.

وی تاکید کرد: همه باید پروتکل‌های بهداشتی که اعلام می‌شود را انجام دهند و در خانه ماندن توصیه می‌شود. در تهران هم کسب و کارها تا پایان فروردین تعطیل خواهد بود.به همان اندازه که شرایط بهداشتی ما مهیاتر می شود و وزارت بهداشت و درمان به ما می‌گوید که شرایط بهتر شده است به همان نسبت می‌توانیم گشایش بیشتری ایجاد کنیم.

روحانی با تاکید بر اینکه در استان‌ها هم که از ۲۳ فروردین فعالیت‌ها شروع می شود همه اینها باید آن اصول را مدنظر قرار دهند، تصریح کرد: چون شرایط به گونه‌ای نیست که اعلام کنیم که فاصله گذاری کنار گذاشته شود، بلکه باید فاصله گذاری‌ها به صورت هوشمند و همان طور که ابلاغ شده مورد توجه همه قرار بگیرد.

وی با اشاره به ابراز نگرانی برخی متخصصان اظهار داشت: اگر اصول بهداشتی رعایت نشود ممکن است دوباره در شرایطی سخت قرار بگیریم، با توجه به امکانات و تجهیزات بیمارستانی، پزشکان و پرستاران ما نباید نگران باشند؛ تا امروز آنها با فداکاری اقدام کرده اند و ما هم تامین امکانات وتجهیرات به اندازه کافی انجام دادیم و از امروز به بعد هم بیشتر تامین و در اختیار مراکز درمانی قرار می‌دهیم. 

*در بخش تولید ونتیلاتور تقریبا نیازمندی ‌های وزارت بهداشت تامین خواهد شد 
روحانی با اشاره به بازدید روز گذشته خود از برخی دستاوردهای و بخش‌های تولیدی دانشگاه ها و شرکت‌های دانش بنیان  در حوزه بهداشتی و درمانی گفت: در برخی موارد اقدامات خوب و ارزشمندی  در تشخیص سی تی اسکن و تولید ونتیلاتور و تامین سایر نیازمندی‌ها انجام گرفته است.

رئیس جمور بیان کرد: در بخش تولید ونتیلاتور تقریبا نیازمندی ‌های وزارت بهداشت تامین خواهد شد در بخش تولید سی تی اسکن امکان توسعه آن را دارند و ما هم اعتبار مورد نیاز را تامین می کنیم.

*همه باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند
رئیس جمهور افزود: در عین حال مردم باید توجه کنند که هرکجا گشایشی حاصل می‌شود این به آن معنا نیست که اصولی که بهداشت و درمان به عنوان فاصله گذاری هوشمند مدنظر قرار داده است آن اصول به آن توجه نشود.

وی تاکید کرد: همه کسب و کارها و همه کسانی که فعالیت می‌کنند اعم از تولیدی، توزیعی و خدماتی باید اصولی که به عنوان پروتکل‌های بهداشتی اعلام شده و اعلام می‌شود و با آنها توافق می شود، را باید مراعات کنند.

روحانی گفت: بیش از بیست و سه میلیون خانوار که یارانه دریافت می‌کنند مبلغ یک میلیون اعتبار به آن‌ها داده می‌شود و بازپرداخت آنها از همان یارانه و ۲۴ ماهه خواهد بود که ۲۵ هزار میلیارد برای آن قرار دادیم.

دانلود فیلم اختصاص یک میلیون تومان به یارانه بگیران

*بازپرداخت تسهیلات اعطایی به کسب و کارها از مهر ۹۹
روحانی گفت: برای همه کسب و کارهایی که  در این دوران یا تعطیل شده و یا  فعالیت آنها کساد شده است، تسهیلات با نرخ ۱۲ درصد در نظر گرفته ایم که مدت زمان بازپرداخت آن ۲۴ ماه (دو سال) است و چند ماه هم تنفس داده می شود و آنها بازپرداخت را از مهر ماه ۹۹ شروع خواهند کرد.  

وی تاکید کرد: این تسهیلات اعطایی هم زمان دار است و هم تنفس دارد که یک کمکی به کسب وکارها است . البته  این تسهیلات مشروط به عدم تعدیل و اخراج کارگران در این واحدهای اقتصادی و تولیدی است؛ این تسهیلات هم کمک به بنگاه‌ها است و هم کمک به اشتغال و کارگران است.

*به کسب و کارهای زیان دیده در این مدت وام ۱۲ درصد داده می‌شود
رئیس جمهور اظهار داشت: به کسب و کارهای زیان دیده در این مدت وام ۱۲ درصد و با بازپرداخت ۲۴ ماهه پرداخت می‌شود. 

روحانی خاطر نشان کرد: این پول برای کسانی است که اشتغال آنها فعال نبوده و کارگران خود را نگه داشتند تا بتوانند بنگاه‌های خود را به تدریج فعال کنند. البته این بنگاه‌ها همه یکسان نیستند. بنا شد دو دسته شود، آن بنگاه‌هایی که به دستور ستاد کرونا رسما تعطیل شده و آنها گفته شده که فعالیت نکنند و هنوز هم تعطیل هستند و حتی در پایان ماه فروردین که کسب و کارها فعال می‌شود چون آنها پرریسک خواهند بود بازهم تا اطلاع ثانوی فعال نخواهند شد . برای ما هم روشن نیست در ستاد کرونا در گروه‌های کارشناسی بحث می‌شود که چه زمانی می توانند فعالیت خود را آغاز کنند. 

وی اظهار داشت: کمک‌های عمومی هم از طریق نهادهایی چون بنیاد مستضعفین و سپاه پاسداران و خیرین انجام می‌شود که اعلام می‌شود. دولت تصمیمات خوبی در حد توانش اتخاذ کرده و نهادها و خیرین هم در حال کمک کردند هستند که اینها نیاز به یک هماهنگی دارد.

*کمک ۱۳ هزار میلیارد تومان به بخش تولیدات وزارت بهداشت
وی گفت: تقریبا حدود ۱۳ هزار میلیارد تومان برای بحث کرونا امروز مصوب شده است این بخش به تولیداتی پرداخت می شود که وزارت بهداشت اعلام و نیاز آن را تامین می‌کند. بخشی از این مبلغ به شرکت‌های دانش بنیان پرداخت و بخش اعظم آن برای دانشگاه‌هایی که برای رفع نیاز های وزارت بهداشت وام گرفتند، پرداخت می شود. 

رئیس جمهور تاکید کرد: از همه مردم خواهش می‌کنیم همانطور که تا امروز در کنار دولت، نظام و وزارت بهداشت بودند بازهم رعایت کنند. ۵ هزار میلیارد تومان از صندوق بیمه بیکاری  به افرادی که دچار بیکاری می شوند، پرداخت خواهد شد.چون ممکن است کمک‌ها در یک جا متمرکز شود و به یک جا هم اصلا کمکی پرداخت نشود.

* مردم ایران می‌دانند همه مردم دنیا در یک شرایط ویژه هستند
وی  افزود: معاون اول ظرف این هفته و هفته آینده جلسه می‌گذارد و جلسه شورای عالی رفاه هم می‌تواند با دعوت از خیرین و این نهادها تشکیل می‌شود.  مردم ایران می‌دانند همه مردم دنیا در یک شرایط ویژه هستند حتی کشورهایی که در وضع اقتصادی بسیار خوب هستند،  امروز از لحاظ بهداشت و درمان، هم اقتصادی و هم تامین زندگی مردم مشکل دارند؛ ما هم دچار مشکل هستیم البته شرایط ما در شرایط سختی مضاعف است چون هم در تحریم و هم در کرونا قرار داریم.

روحانی با بیان اینکه دولت تصمیمات خوبی در حد توان خود اتخاذ کرده است، گفت: به وزیر کشور دستور دادم امروز جلسه ای تشکیل دهد که تشکیل شد و خواستم افرادی که برای هماهنگی لازم در زمینه حمل و نقل و در زمینه کسب و کار موثر هستند همراه با اجرای دقیق پروتکل‌های بهداشتی، دعوت شوند. حمل و نقل باید چارچوب‌ها را مراعات کنند. کسب و  کارها قرار است شروع شود و همه اینها در چارچوب پروتکل‌هایی است که باید مراعات شود.

*ممکن است برخی امور مانند آموزش با تاخیر انجام شود
روحانی بیان داشت: ممکن است برخی امور مانند آموزش با تاخیر انجام شود و این موضوع را به آینده موکول کردیم و وزارت آموزش و پرورش بعدها زمان آن را اعلام می کند. حمل و نقل بین شهری را هم هنوز اعلام نکردیم بنابراین با تحمل سختی و همکاری مضاعف باید این کار را پیش ببریم و خدا هم ما را یاری می‌کند و در آستانه ماه رمضان و در این اعیاد شعبانیه و ولادت امام زمان (عج) از عنایات حق برخوردار خواهیم شد و از این مشکلات عبور خواهیم کرد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


هادی
Iran, Islamic Republic of
به مدد الهی همه باهم کرونا .. رو شکست میدهیم
..
Iran, Islamic Republic of
..
فقط خدا
Iran, Islamic Republic of
فقط خداوند متعال می تواند به داد مردم مظلوم ایران برسد ولاغیر.
..
Iran, Islamic Republic of
.
زنده باد دولت تدبیر و امید .
رضا
Iran, Islamic Republic of
شرمنده اشتباهی مثبت زدم.
.
Iran, Islamic Republic of
..
Iran, Islamic Republic of
مثل بقیه برنامه های دولت با اما و اگر همراه می شود و سرانجام ندارد..
Iran, Islamic Republic of
..
Iran, Islamic Republic of
....
لشکر روحانی
Iran, Islamic Republic of
غوغای روحانی نگر
لشکرش
Iran, Islamic Republic of
.....
دانیال
Iran, Islamic Republic of
غوغای کرونا با بی تدبیری دولت مردم ایران را گرفتار کرده است.
.
Iran, Islamic Republic of
..
لشکرش
Iran, Islamic Republic of
زنده باد دکتر روحانی بزرگوار
Iran, Islamic Republic of
...
خخ
Iran, Islamic Republic of
بله زنده باد دلار 16000 تومانی و سکه 6 میلیونی و پراید 70 میلیونی و تورم 400 درصدی !!!!!!
Iran, Islamic Republic of
خدایا ثواب اعمال روحانی رو به این فرد هم بده.
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
غوغای ناکارآمدی !!!
Iran, Islamic Republic of
جالبه تعداد اعضای خانوار مهم نیست. دولت با خانواده های با فرزند بیشتر مشکل داره؟
.
Iran, Islamic Republic of
صحیح است
صحیح است
صحیح است
بی تدبیری
Iran, Islamic Republic of
یکماه و نیم فرصت طلایی مبارزه با کرونا از دست رفت اگر از روز اول سختگیری می کردید تا حالا بحران کرونا جمع شده بود.
Iran, Islamic Republic of
شل کن و سفت کن جناب دولت نهایتش چه شود خدا می‌داند
لشکریان روحانی
Iran, Islamic Republic of
حل نگردد بلا به آسانی
جز به تدبیرهای روحانی
Iran, Islamic Republic of
....
.
Iran, Islamic Republic of
سوء مدیریت دولت در کمبود اقلام بهداشتی نظیر ماسک و الکل طبی و دستکش و ژل ضدعفونی و دارو کاملا"مشهود است که باعث شیوع بیشتر این بیماری شده است.
عزیز
Iran, Islamic Republic of
عجب شعری
احسنت
امید
Iran, Islamic Republic of
....
عزیر
Iran, Islamic Republic of
ای عزیز ای لشکر روحانی ای سترگ ای شاعر ......
چقدر اسم داری؟ بهرحال یک شعر بی ردیف . قافیه گفتی و خوادت هم به خودت تبریک می گی؟
Iran, Islamic Republic of
به خودت بیا
Iran, Islamic Republic of
...
عزیز
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
خود گویی و خود خندی !!!
لشکر
Iran, Islamic Republic of
....
یکی
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
این...... سایبری چقدر گرفتند که سرخوشند باید چهره اینان را روزی دید که کرونا در خانه‌اشان را زده و مهمانشان شده و این پولها و کرکری خوانی‌ها دیگر برایشان پشیزی نمی‌ارزد!!!!
سایبری
Iran, Islamic Republic of
ادبیاتتان را درست کنید .
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
شوخی می کنی یا جدی میگی؟
دادخواه
Iran, Islamic Republic of
با اين شيوه مدت تعطيلي ما از تمام كشورها بيشتر و ميشود ....
Iran, Islamic Republic of
فكر ميكنند كرونا هم ادم است با سخنراني قبول کنه
سایبریون دکتر روحانی
Iran, Islamic Republic of
تدبیر تو یگانه دوای بلای ماست
امید تو ستاره شد و رهگشای ماست
شاکی
Iran, Islamic Republic of
تا 1400 با کرونا و رکود و بیکاری و تورم .
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
لشکر رئیس جمهور
Iran, Islamic Republic of
.....
حمید
Iran, Islamic Republic of
روحانی باید بعنوان رئیس شورایعالی امنیت ملی و بالاترین مقام اجرایی کشور در مورد شیوع فراوان کرونا در کشور پاسخگو باشد.
ستُرگ
Iran, Islamic Republic of
امیر کبیر ایرانی دکتر روحانی
Iran, Islamic Republic of
.....!!!!
شاهین
Iran, Islamic Republic of
امیرکبیر ایران دکتر احمدی نژاد دلاور است.
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
چه کسانی در تعطیلات، خودرو را گران کردند؟
چرا خودرو در تعطیلات عید گران تر شد؟
Iran, Islamic Republic of
چرا بسته معیشتی برخی به بازنشستگان تامین نمی دهند.
Iran, Islamic Republic of
چرا کمک معیشت کرونا برخی بازنشستگان تامین اجتماعی پرداخت نمی شود
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
.
Iran, Islamic Republic of
..
Iran, Islamic Republic of
چه کسانی کالا، اجناس، گوشت، لوازم خاخگی، خودرو و... درسال 97 تا 98 گران کردند.
کسی ازسال 1397 تاکنون به داد مردم مظلوم ایران نمی رسد.
Iran, Islamic Republic of
همه گیری کرونا هم پلکانی خواهد بود؟؟؟!!!!
رعنا
Iran, Islamic Republic of
خوشا بحال کسانی که فکر می کنند این نوع تصمیم ها صرفا به قوه مجریه مربوط است.
غزل
Iran, Islamic Republic of
اینگونه تصمیم ها صرفا"در شورایعالی امنیت ملی و ستاد مبارزه با کرونا اتخاذ می شود ..
United States
....
Iran, Islamic Republic of
آقای روحانی به داد باشگاههای ورزشی خصوصی هم برسید
.
Iran, Islamic Republic of
....
عباس
Iran, Islamic Republic of
. نخست وزیر انگلیس بعلت وخامت اوضاع و ابتلا به بیماری
کرونا به بخش آی سی یو منتقل شدند .....
رضا
Iran, Islamic Republic of
با آزاد کردن تردد فقط خدا به فریاد این ملت برسد.
ظاهرا تصمیم بر آن است در در مسابقه ی سرایت کرونا عقب مانده ایم و سریعا باید به کشورهای غربی برسیم!!!!