پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - 4 Jun 2020
 
۱
۱۰
روحانی:

طرح فاصله گذاری اجتماعی با تبدیل به «فاصله‌گذاری هوشمند» ادامه خواهد یافت/ باید برای بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها اطمینان حاصل کنیم

شنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۷
کد مطلب: 723275
رئیس جمهور خاطرنشان کرد: باید اطمینان حاصل کنیم که از چه زمانی دانش‌آموزان و دانشجویان می‌توانند با سلامت کامل به مراکز آموزشی مراجعه کنند.
طرح فاصله گذاری اجتماعی با تبدیل به «فاصله‌گذاری هوشمند» ادامه خواهد یافت/ باید برای بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها اطمینان حاصل کنیم
به گزارش جهان نيوز، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح شنبه در جلسه‌ای با رؤسای کمیته‌های اجتماعی، امنیتی، آموزشی، اداری، بهداشتی، آموزش عالی، پشتیبانی، اصناف و اقتصادی ستاد ملی مقابله با کرونا، میزان تاثیر اجرای مرحله دوم طرح فاصله گذاری اجتماعی را برای اجرای مرحله سوم این طرح با عنوان "فاصله گذاری هوشمند اجتماعی" مورد ارزیابی و بررسی قرار داد.

روحانی در این جلسه با تاکید بر اینکه رؤسای کمیته‌های گوناگون ستاد ملی مبارزه با کرونا موظفند ارزیابی دقیقی از میزان تاثیر تشدید برنامه فاصله‌گذاری اجتماعی انجام بدهند، گفت:

باید برای دوره بازگشایی پس از اطمینان از ایجاد وضعیت تثبیت شده در مدیریت مقابله با کرونا پروتکل‌های متنوع و مختلف با دقت نظر در تمامی حوزه‌ها طراحی و متناسب با هر کسب و کار اجرا شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه طرح فاصله گذاری اجتماعی با تبدیل به فاصله‌گذاری هوشمند ادامه خواهد یافت، افزود: ما مرحله اول و دوم آن را اجرا کرده ایم و موفقیت های خوبی داشته ایم و الان در مرحله سوم آن که اجرای فاصله گذاری هوشمند اجتماعی است،  قرار داریم و مختصات آن باید مشخص و مدون باشد.

روحانی ادامه داد: پروتکل‌های بهداشتی باید به گونه‌ای طراحی شود که همه مردم اعم از ارباب رجوع، کارمند، کارگر و کاسب بدانند و مطمئن باشند در محیط کار و بیرون از خانه با رعایت این پروتکل‌ها می‌توانند درصد بالایی اطمینان خاطر داشته باشند که از سلامتی برخوردار خواهند بود.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: باید اطمینان حاصل کنیم که از چه زمانی دانش‌آموزان و دانشجویان می‌توانند با سلامت کامل به مراکز آموزشی مراجعه کنند؛ لذا رؤسای کمیته‌ها باید با روش‌های دقیق، مطالعات و ارزیابی‌های لازم را انجام بدهند تا بر اساس آن ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیمات لازم را اتخاذ کند.

روحانی با بیان اینکه باید در نظر داشته باشیم که اگر کرونا برای مدتی باقی بماند باید آن را به گونه‌ای مدیریت کنیم که زندگی مردم با مشکل توأم نباشد، گفت: نباید بدون مطالعه و دقت نظر تصمیم گرفت؛ مردم باید بدانند هر تصمیمی که در دولت گرفته می‌شود مبتنی بر مطالعات دقیق علمی و با مشورت همه متخصصین است.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه سلامت مردم اولویت اول است، گفت: در کنار اولویت سلامت زندگی، معیشت، کسب و کارهای کوچک و طبقه ضعیف و آینده فرزندان‌مان نیز اهمیت دارد از این نظر باید بدانیم در روز پایان تشکیل محدودیت‌ها مردم نباید نگرانی از سلامت خود و فرزندان‌شان داشته باشند و ما باید نگرانی آنها را تا اندازه زیادی کاهش بدهیم.

 روحانی اظهار داشت: باید بدانیم صدمات اصلی اقتصادی کرونا متوجه اقشار ضعیف جامعه است و مردم از دولت انتظار دارند که اجازه ندهیم کرونا سلامت و معیشت آنان را نابود کند و این بدان معنا است که هم باید سلامت مردم را حفظ کنیم و هم معیشت و وضعیت اقتصادی آنان را تامین کنیم.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


در این ایام خاص که استرس واضطراب بر فضای کشور حاکم است و مردم از وضعیت درمانی ، بهداشتی ، اقتصادی وتجاری نگرانی های خاص خود را دارند تنها کسی که سفت وسخت در صحنه حضور دارد و جامعه را بسوی امید ورفع تنگناها هدایت میکند رئیس جمهور است....
whnr
Iran, Islamic Republic of
نمی گویم ایشان کاری نمی کند ولی باید بگویم تعلل ایشان در اقدامات پیشگیرانه (اجرای بموقع و مداوم طرح قرنطینه شهرها و تعطیلی ادارات و مشاغل)باعث خسارت های سنگین اقتصادی معنوی روحی و روانی ملت شده است
کاملا درسته ، در این روزگار تلخ عموم تریبونها به قرنطینه رانده شده اند واین روحانی است که برای کشور رییس جمهوری میکند.
مردم
Iran, Islamic Republic of
با تصمیم گیری در زمان مناسب بهتر می شد از این بحران عبور کنیم و تلفات کمتری بدهیم. در حال حاضر فاصله گذاری باید ادامه داشته باشد و الا با این روند به جایی نمی رسیم ...
لشکر روحانی
Iran, Islamic Republic of
زنده باد مرد بزرگ
ارتقای این طرح حتما به کاهش روند کرونا کمک شایان خواهد کرد
درود بر دکتر حقوقدان
عزیز
Iran, Islamic Republic of
درایت شما مثال زدنی است. افتخار میکنم به شما رای دادم جناب روحانی بزرگوار
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
....
علی
Iran, Islamic Republic of
اقای ریئس جمهور با این نحوه اداره مملکت ملت را به خاک سیاه و اقتصاد را صد ها سال عقب انداختی ....!!!
United States
...