جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - 29 May 2020
 
۵
۷۱

معصومیت از دست رفته «پایتخت»!

شنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۱
کد مطلب: 723192
پایتخت ۶ به واسطه سابقه ذهنی مثبتی که مردم از آن داشتند و فضاسازی‌ها و موقعیت‌سازی‌های موفق سیروس مقدم و البته نقش‌آفرینی‌های خوب برخی بازیگران همچنان در جذب مخاطب موفق عمل می‌کند، اما افت کیفیت داستانی و محتوایی این سری از مجموعه پایتخت تقریباً برای همه محسوس است.
معصومیت از دست رفته «پایتخت»!
گروه فرهنگی جهان نيوز: سریال پایتخت به خصوص در سری اول، دوم و سوم به واسطه ارائه کاراکتر‌هایی به شدت ساده، صمیمی، خاکی و مثبت خود به دل‌های مردم راه پیدا کرد؛ شخصیت‌های باصفا و دوست‌داشتنی که در سبک زندگی آن‌ها مهربانی، گذشت، خلوص، صداقت، یکرنگی، احترام به بزرگ‌تر موج می‌زد و اگر هم پلشتی وجود داشت هرگز غلبه پیدا نمی‌کرد.

بر پایه گزارش جوان، پایتخت ۶، اما به شکل عجیب و کنترل نشده‌ای مشحون است از بداخلاقی‌هایی که رجحان دارند و اتفاقاً موقعیت‌ها مبتنی بر همین بداخلاقی‌ها پیش می‌رود. برای مثال در یک سکانس تقریباً طولانی که اعضای خانواده درون یک خودرو هستند، نقی در شرح یک ماجرا به شکلی افراطی به دروغگویی متوسل می‌شود. اگر پیش از این و در قسمت‌های قبلی شرح ماجرا از سوی افراد تنها به مبالغه می‌گذشت، تحول شخصیت‌ها در این سری به گونه‌ای است که دروغگویی تبدیل به یک عادت شده و خیلی عادی و معمولی نمایش داده می‌شود. اگر در پایتخت‌های قبلی سادگی شخصیت‌ها منجر می‌شد صرفاً در قلیلی از موقعیت‌ها؛ دورویی، نفاق و دیگر خصایص منفی خود را نشان دهد و بروز این ویژگی‌های منفی هرگز به رویه‌ای عادی تبدیل نمی‌شد، اما در پایتخت ۶ شاهد بیرون آمدن این خصایل از حاشیه به متن هستیم.

تن دادن به شوخی‌های اینترنتی
اینکه یک نویسنده برای خلق موقعیت‌های کمیک از شوخی‌های اینترنتی و شخصیت‌هایی، چون احمد ذوقی که صرفاً طیفی از مشتریان خاص فضای مجازی با آن آشنایی دارند استفاده کند، بی‌تردید معنایی جز خالی بودن دست نویسنده و ناتوانی او در خلق موقعیت‌های خلاقانه سالم ندارد. اگر دلمان خوش بود که سریال پایتخت در مقایسه با فیلم‌های بی‌مایه و مبتذل سینمایی که مبتنی بر شوخی‌های جنسی ساخته می‌شوند از طنزی فاخرتر و مناسب‌تر برای خانواده‌ها و طیف وسیع مخاطبان تلویزیونی برخوردار است، در این سری از پایتخت شاهدیم که این مجموعه نیز تن به موقعیت‌های آبکی و سطحی داده که صرفاً اصالت خنده در آن مطرح بوده و فرهنگ به کلی به حاشیه رفته است.

جای خالی خشایار الوند
همه این‌ها باعث می‌شود که فقدان مرحوم خشایار الوند بیش از پیش برایمان محسوس باشد؛ نویسنده‌ای که تا پیش از مرگش کمتر اسمی از او می‌شنیدیم و حالا می‌فهمیم که سالم و تروتمیز بودن پایتخت چقدر به وجود او وابسته بوده و ما از این مسئله غافل بوده‌ایم. چقدر دوست داشتیم و دلمان خوش بود که نقی معمولی با پدری که مشاعرش را از دست داده به شکلی احترام‌آمیز رفتار می‌کند. او را روی دوش می‌گیرد و نسبت به رعایت احترام و حرمت پدر حساس است و این رفتار‌ها چقدر به دلمان می‌نشست و چقدر حالمان بد می‌شود وقتی می‌بینیم بهتاش با آن قدوقواره پدرش را در جمع کتک می‌زند و با مادرش مثل چاله‌میدانی‌ها صحبت می‌کند و برای پدر و مادر مدام شاخ و شانه می‌کشد.

داستانی در کار نیست
ضعف فیلمنامه سبب شده در پایتخت ۶ خبری از داستان نباشد. در پایتخت‌های پیشین در هر قسمت یک اتفاق یا ماجرا محور بود و داستان مبتنی بر همین اتفاق کانونی پیش می‌رفت و معمولاً سرنوشت ماجرا در هر قسمت تا حدودی مشخص بود و داستان مبتنی بر یک طرح و جمع‌بندی حساب شده و مهندسی شده طرح‌ریزی شده بود، اما کاملاً مشخص است که نویسنده پایتخت ۶ از ایجاد یک چارچوب دراماتیک عاجز بوده و صرفاً در خلق برخی موقعیت‌های کمیک تمرکز کرده و با رونمایی از سندروم دست بی‌قرار اوج خلاقیت خود را عرضه کرده است.

البته این رویکرد ربط مستقیمی با همان اتفاقی دارد که به تدریج توانسته مانند یک بیماری سایه‌اش را روی مدیران سازمان صداوسیما سنگین‌تر کند و آن هم اصالت دادن به خنده و جذب مخاطب به هر قیمتی است. مدیران صداوسیما در رقابت با ماهواره و در وضعیتی که دولت از اهرم بودجه برای کنترل سازمان سوءاستفاده می‌کند تا حدودی تن به حاکمیت اسپانسر‌ها داده‌اند و ظاهراً از درک تأثیرات مخرب بداخلاقی‌های نمایشی غافل هستند. واقعیت این است که حتی هالیوود هم این اندازه به سرگرمی و خنده اصالت نمی‌دهد و پیام و محتوا، حتی برای لیبرالیسم هم اولویت دارد. هدف سطحی، اولیه و کاملاً تاکتیکی می‌تواند این باشد که آثاری، چون پایتخت مردم را در رقابت با ماهواره جذب تلویزیون خودمان کند، اما این استراتژی حداقلی در غیبت نگاه کلانی که باید به فرهنگ‌ساز بودن این آثار توجه داشته باشد می‌تواند خسران‌زا باشد.

بازی سانسور
در جریان پخش سریال پایتخت محسن تنابنده هم بازی رسانه‌ای خود را در فضای مجازی کلید زد تا در میان هنرمندان همچنان پیشتاز راهبرد «خوابیدن در وسط لحاف باشد» و این‌بار با طرح موضوع سانسور از خود چهره‌ای به اصطلاح مبارز و مظلوم به افکار عمومی ارائه دهد. او آش را آنقدر شور کرد که سیروس مقدم برای خاتمه دادن به این بازی بچگانه مجبور به واکنش شد و جالب اینکه صداوسیما به عنوان صاحب اثر مانند همیشه به یک بازیگر پولساز اجازه داد با اعتبار و حیثیت این سازمان بازی کند و همچنان پروتکلی برای پیشگیری از چنین ماجرا‌هایی وجود ندارد. کارگردان پایتخت در واکنش به طرح موضوع سانسور پایتخت ۶ اینگونه واکنش نشان داد: «من و همکارانم از پایتخت محافظت می‌کنیم تا شسته و رفته روی آنتن برود. برخی از موارد هنگام فیلمبرداری ضبط می‌شود که ممکن است در شرایط فعلی جامعه ایجاد حساسیت کند که ما آن را تعدیل می‌کنیم. این موارد عنوان سانسور به خود نمی‌گیرد، ممکن است بعضی از کلمات یا دیالوگ‌ها را برای اکثریت مخاطبان مناسب نبینیم؛ بنابراین ملاحظات را رعایت می‌کنیم تا سریال به سلامت روی آنتن برود و دچار سوءبرداشت و سوءتعبیر نشویم. این به معنای سانسور نیست. این نوع اصلاحات را که به محتوای اثر لطمه نمی‌زند سانسور نمی‌دانم.»

استفاده از یک تیم کارشناسی که نسبت به فرهنگ عمومی دغدغه‌مند باشند، هنگام نگارش فیلمنامه موضوعی است که مدیران صداوسیما باید آن را جدی بگیرند و نسبت به محتوا حساس‌تر باشند. بدیهی است که منظور از این حساسیت به هیچ‌وجه توسل به تیغ سانسور نیست و محتوای آثار می‌تواند در عین رعایت جذابیت‌های نمایشی و تقویت بعد سرگرمی، فرهنگ عمومی را نیز تقویت کند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
تير خلاص مي زنند به خانواده عمدي در كار است
Iran, Islamic Republic of
تنها چیزی که صدا و سیمای میلی را نگه داشت همین پایتخت بود .
Iran, Islamic Republic of
پایتخت 6 از نظر فرهنگی افتضاح و مایه ننگ سیروس مقدم و صدا و سیما است
از تنابده و مهرانفرو و ... که توقعی نبوده و نیست
Iran, Islamic Republic of
آیه 19 سوره مبارک نور رو بخوانید و عاقبت اینها رو یقینی بدانید::


إِنَّ الَّذِينَ يُحِبُّونَ أَنْ تَشِيعَ الْفَاحِشَةُ فِي الَّذِينَ آمَنُوا لَهُمْ عَذَابٌ أَلِيمٌ فِي الدُّنْيَا وَالْآخِرَةِ ۚ وَاللَّهُ يَعْلَمُ وَأَنْتُمْ لَا تَعْلَمُونَ
Iran, Islamic Republic of
بعد پایتخت 6 نظرم راجع به سیروس مقدم کلا تغییر کرد افتضاح افتضاح
همچنین علی عسگری
Iran, Islamic Republic of
ربطی به کارگردان نداره نویسنده و بازیگردان رو بایدئ مقصر دونست
Iran, Islamic Republic of
خب تو برو بشین پای ماهواره و به تو چه که طرفدارهای تلویزیون میلی از چی خوششون میاد و از چی نمیاد ...
خطاب به 12:54
Iran, Islamic Republic of
به رفیقات بگو پارازیت نندازن .....!!!!
Iran, Islamic Republic of
همچین چیزی نیست با یک گل خر زهره که طوفان نمیشه!!!!
Iran, Islamic Republic of
تنابنده و مهران فر و برخی بازیگرها فکر کردن بدون تلویزیون به جایی می رسند اما نه تنابنده چند تا فیلم مطرح و موفق دیگه بازی کرده که دیده شده باشه کدومشو نام ببر
United States
خیلی هم صدا و سیما خوب بود.الکی ژست منتقد نگیر ...
Iran, Islamic Republic of
در واقع چیزی صدا و سیمای ملی رو نگه نداشت، همیشه ضعیف بوده و هست...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
جز خانواده هایی که خودشونم اینقدر بی در و پیکر هستن هیچ خانواده ای از سریال پایتخت 6 خوشش نیومده
Iran, Islamic Republic of
احسنت چون مثل خودشون نمایش میدن خوششون میاد
Iran, Islamic Republic of
چون میگند دیوانه چو دیوانه ببیند خوشش آید!!!!!
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
بدترین پایتخت ...
صادق
Iran, Islamic Republic of
واقعا خدا رحمتت کنه آقای خشایار الوند الان متوجه شدم نویسنده خوب چه تاثیری داره... بعد تو تنابنده آب بست به سریال پایتخت... به نظر من با این وضعیت ادامه ش ندن...
Iran, Islamic Republic of
تقصیر اعتماد بیش از حده
Iran, Islamic Republic of
باید نون دونی تلویزیون رو از تنابنده بگیرند تا درست رفتار کنه
علی آبادی
Iran, Islamic Republic of
شخصیت های پایتخت به اندازه کافی برای مردم جذابیت دارند که حتی روایت زندگی عادی آنان برای مردم جذاب است
..
Iran, Islamic Republic of
واقعا داستان پایتخت نیازی به شوخی های رکیک و حرمت شکنی ها و ناهنجاری ها ندارد متأسفانه پایتخت 6 به سمت لمپنیسم رفته است
Iran, Islamic Republic of
جذابیت و ادامه این سریال روی تاییدی بود که حضرت آقا در قسمت های قبلی از آن داشتند وگرنه تا حالا ده باره در آرشیو کفن پوسونده بود
Iran, Islamic Republic of
پایان پایتخت!
روحش شاد خشایار الوند@
Iran, Islamic Republic of
پایتخت 5 هم از لحاظ وضعیت اخلاقی و اشاعه گناه دست کمی از پایتخت 6 نداشت منتها شاید به خاطر بعضی مصلحت ها؟؟؟ از آن انتقاد نمیشد!
Iran, Islamic Republic of
به هیچ وجه قابل مقایسه نیست
الکی شلوغ بازی در نیار
Iran, Islamic Republic of
شلوغ بازی رو شما درمیارید که همه چیز رو با عینک سیاسی نگاه می کنید وگرنه ادبیات شخصیت بهتاش نسبت به پایتخت 5 زیاد تغییری نکرده ، ...
Iran, Islamic Republic of
حتما شخصیت افشاری در صدا حیوان در آوردن اوست
Iran, Islamic Republic of
والله پایتخت ۵ که صحبتهای باهاش و شوخیهاش بسیار بدتر بود ولی چون اسم سوریه بود شما غیرتی بودید و به به ، چه چه می کردید .
Iran, Islamic Republic of
در مورد پایتخت ۵ هنوز یادمان نرفته که مجری یک شبکه ماهواره ای رو آوردن توی فیلم...
Iran, Islamic Republic of
برای اینکه یادت بیاد چه انتقاداتی به پایتخت۵ شد فقط کافیه یه جستجو توی نت بکنی و بیخودی مهمل‌گویی نکنی.. عوامل پایتخت و به‌طورخاص تنابنده میتونستن محتوای ناهنجار ذهنشون رو در فیلم و سریال دیگری پیاده کنن، ولی عامدانه تصمیم گرفتن با این مجموعه تلویزیونی پرطرفدار و خاطره‌انگیز در بین مردم جا بندازن!
اردلان
Iran, Islamic Republic of
درود بر شما
مجموعه ی پایتخت در فصل 6 جذاب تر و زیباتر از فصل های گذشته می باشد .
درود بر تمامی عوامل این مجموعه ی دوست داشتنی و به امید ادامه ی این سریال فاخر
با سپاس
United States
..
Iran, Islamic Republic of
شخصیت های پایتخت کاریزماتیک شده اند و حالا با رفتارهای تنابنده و خواب خرگوشی صدا و سیما ، بازی گرفتن هنجارهای دینی را دنبال نموده و لاجرم قبل نمایش در 19 فروردین از کنداکتور حذف میشود که البته میبایست پیش از این دچار بازبینی داستان میشد وای از دست ناظر کیفی ، مشاورین و ناظرین پخش که گویا در خوابند!
ایرانی
واقعاً بی کیفیت و بی اخلاق
لطفاً از تولید فصل های بعدی اجتناب شود.
Iran, Islamic Republic of
من خودم اهل قائمشهر هستم
اصلا از این قسمتش خوشم نیومد...اکثرش بد آموزی داره
از شخصیت بهتاش هم حالم به هم میخوره ، آخه این بی تربیت چی بود که اوردن توی فیلم؟؟؟
کل داستان رو به تباهی کشید این بی ادب...
Iran, Islamic Republic of
اثر بی مایه لزومی به سانسور ندارد .....
بهزاد
Iran, Islamic Republic of
واقعا روحش شاد جناب اقای خشایار الوند اینجا معلوم میشه چقدر استاد بوده
Iran, Islamic Republic of
بخصوص سکانس پایانی خیلی مبتذل و زنده کننده یکی از سکانسهای بسیار رکیک فیلمفارسی بود. خانواده ها این مجموعه را می بینند واقعا باید به این حجم از ابتذال اعتراض کرد. این مجموعه مفرح و محبوب است به جای خود اما محبوبیت آن نباید بهانه ای برای چنین حجمی از توهین و ابتذال بشود. آقای نویسنده لامپی که شما روشن میکنید 50 سال پیش خاموش شد. .
Iran, Islamic Republic of
معلومه باید مردم پایتخت رو بپسندند چون بی فرهنگی و آداب و رسوم اونها رو به نمایش نذاشتن ...
Iran, Islamic Republic of
تنابنده چند وقتی است کارش...به تلویزیونه در عین حال نونشم از این راهه واین از عجایب است!!!
Iran, Islamic Republic of
در کل کشور همه جور فرهنگ و آدم هست بد و خوب اما نمی دونم چرا این محسن تنابنده از بین این همه فرهنگ غنی وآداب و رسوم زیبا ، ازبین این همه جوانان پاک و بااخلاق و مذهبی و خانواده های با اصالت که قابل احترامند این خانواده ی ناهنجار و بی تربیت رو از کجا آورده
شیروانا
Iran, Islamic Republic of
کلا ورود بهتاش به خانواده و‌رفتارهای ناهنجارش باعث افت کیفیت فیلم شد.
مخصوصا سریال ششم که واقعا از نظر اخلاقی خیلی نکات منفی داره...
Iran, Islamic Republic of
معلومه میان این جا فیلم های ناهنجار می سازن اصلا براشون مهم نیست چه آسیبی به این فرهنگ و دین و نظام می زنن بلکه هدفشون آسیب زدنه..
Iran, Islamic Republic of
آقای
محسن تنابنده لطف کنید دیگه این.. رو به خورد ملت ندید میایید از بهترین فضا و هوا تو مازندران استفاده می کنید فرهنگ مارو با تفکرات معیوب... به نابودی می کشید که چی بشه
Iran, Islamic Republic of
من قبول دارم پایتخت 6 اصلا به کیفیت پایتخت قبلی نبود بعضی جاها کاملا بی محتوا بود
Iran, Islamic Republic of
اینا تیم کاربلدین، بعیده این شدت از ضعف در کارشون غیرعمدی بوده باشه.
حسین
Iran, Islamic Republic of
این تنابنده یاهو ورش داشته. قطعا از شجریان و فردوسی پور گنده تر نیست. صداسیما معلوم نیس از یه سوراخ چندبار میخواد گزیده بشه؟؟؟ از اول نباید باج داد به این افراد، کار حرفه ای یعنی من پولتو میدم پس اون چیزی که من میخوامو باید بسازی. کاش یکی هم مثل مدیر شبکه٣ تو شبکه١ پیدا میشد.
رضا
Iran, Islamic Republic of
خداوند خشایار الوند را رحمت کند.
تو این قسمت سریال پایتخت اونی که از همه مؤدّب تر و تا حدودی جنتلمن بود، همون کسی بود که با باند قاچاق مواد مخدر همکاری می کرد، یعنی ارسطو عامل!
وطن دوست
Iran, Islamic Republic of
در مجموع ٧٠ به ٣٠ دری وریاش و سطحی بودنش نسبت به نقاط مثبتش سنگینی میکرد.
Iran, Islamic Republic of
آنتن مفت و بی در و پیکر گیر اوردن هرچی دوس دارن به خورد ملت میدن.
سانسور شده ش این بود سانسورنشده ش چی بوده دیگه!!!
بایکوت بشن
Iran, Islamic Republic of
تلویزیون هیچ جایگزینی نداره، یه مدت اینا باید بایکوت بشن تا حساب کار دستشون بیاد. بشینن تو خونه انقدر تو اینستاگرام زیر عکسای همدیگه قلب و گل بذارن تا خسته بشن.
Iran, Islamic Republic of
این سریال اسمش پایتخت نبود
بلکه سریال بهتاش بود
نقش اول خیلی جاها اون بود
علی
Iran, Islamic Republic of
این سری این سریال پره ازبدآموزی وبی تربیتی وبداخلاقی ودروغگویی و لودگی.....!!!!...............
من تعجبم همه منتقدهستن پس چه جوری روابط عمومی صدا و سیما تماسهای مردمی رو نشون میده که همه میگن ما راضی هستیم و خیلی هم خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
نویسنده پایتخت بهتره به...... خودش برسه
Iran, Islamic Republic of
مشکلات سریال پایتخت خیلی زیاد است به نمونه هایی از آن اشاره می شود: بدآموزی نسل جوان برای یادگیری انواع و اقسام توهین ها به دیگران، سیاه نمایی جامعه و عادی جلوه دادن دختربازی، استعمال و فروش مواد مخدر، تلکه کردن و کلاهبرداری مادی از مردم، رقص و آواز مبتذل، پخش موسیقی فیلم قیصر که توسط اسفندیار منفردزاده (از اعضای گروه منافقین و معاند با نظام ساکن در لس آنجلس) ساخته شده و ژست بهروز وثوقی توسط ارسطو، آوازهای غیرمجاز نظیر ساسی مانکن توسط بهتاش و رحمت، ترویج بی احترامی به بزرگتران و پررویی و خیره سری توسط بهتاش، ترویج و عادی جلوه دادن اعتیاد جوانان کشور، بوسیدن زنان در سریال، ارائه جوی که بیانگر فساد نهادینه شده در کل حاکمیت و تمام فرزندان مسئولین بوده، ترویج فرهنگ ریا و دروغ نمایی در مورد تدین افراد و... ای کاش صداوسیما نقش محوری خود در اشاعه فرهنگ اسلامی و انسانی در زندگی مردم را فراموش نکند... به راستی حامی این سریال کیست که چنین اختیاراتی به وی داده شده و اگر مسئولین صداوسیما این سریال را تأیید می کنند خب پس اصلح است خود منفردزاده، بهروز وثوقی و ساسی مانکن و... را دعوت به همکاری کنند تا کسانی که ادای اونا رو در میارند.
United States
اینها مشکل سریال نیست!!!! مشکل شماست!!! ...
بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
این روش نفد شما خیلی وقته نخ نما شده!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
یعنی صدا و سیما نمیتونه شرط بگذاره و ناظر بگذاره از اول روی چنین کار پر مخاطبی؟ .
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
مسخره اینجاست بین این جماعت سعی میکنن هما و دوقلوهاش را فرشته نشون بدن طوری که حتی وقتی لبش را ژل میزنه تاکید میکنن خودش اهلش نیست به خاطر دل خواهرشوهرش ژل زده... تمجید از عقل هما و سرزبونش و دوقلوهاش تو د یالوگها خیلی گل دررشته گاهی احساس میکنم که نویسنده یه زنی است که دوقلو داره و.....
Iran, Islamic Republic of
بی فرهنگی تو کل جامعه رواج یافته، فضای مجازی تیر خلاص می زنه به فرهنگ ایرانیها
نویسنده این کار هم یکی از این مردمه عوامه حرف مردم رو می زنه
نویسنده باید فرهیخته باشه تا فرهنگ ساز باشه نه فرهنگ سوز
معلم مدرسه
Iran, Islamic Republic of
باید بپذیریم که داستان پایتخت ۶ نسبت به داستانهای گذشته قبلی پایتخت از افت محسوس و ضعف مشهودی برخوردار بود. در حالیکه بعد از گذشت ۵ پایتخت…… مردم توقع اثر فاخر و با ارزشتری از پایتخت ۶ را داشتند.......
Iran, Islamic Republic of
اینکه رحمت بنر می زنه رو شیشه مغازه با عکس عروس و داماد، که به دلیل ماه عسل تعطیل است!!!
این یعنی چی؟؟؟؟ چی رو می خوات برسونه!!!
چقدر مفتضحه!!!!
یعنی غیرت مرد ایرانی رو هوا!!!
یه جهان فرهنگ مردهای ایرانی رو به غیرتشون می شناسن
الان این سریال بی غیرتی رو داره فرهنگ سازی می کنه
محمد
Iran, Islamic Republic of
سلام سريال پايتخت يك فيلم كمدي وطنزه وآنهايي كه ميفهمن ميدانن كه چطور يك بازيگروفيلم نامه نويس مردم رابه خنده وادارن وازنظرمن همه اونهايي كه معترظن يا جزومافيا وياازآندسته هستند كه چشم حسادت دارن واقعأ براي اين دسته متاسفم
Iran, Islamic Republic of
مشکلات سریال پایتخت خیلی زیاد است به نمونه هایی از آن اشاره می شود:امسال سریال پایتخت جز بدآموزی نسل جوان برای یادگیری انواع و اقسام توهین ها به دیگران، سیاه نمایی جامعه و عادی جلوه دادن دختربازی، استعمال و فروش مواد مخدر، تلکه کردن و کلاهبرداری مادی از مردم، رقص و آواز مبتذل، پخش موسیقی فیلم قیصر که توسط اسفندیار منفردزاده (از اعضای گروه منافقین و معاند با نظام ساکن در لس آنجلس) ساخته شده و ژست بهروز وثوقی توسط ارسطو، آوازهای غیرمجاز نظیر ساسی مانکن توسط بهتاش و رحمت، ترویج بی احترامی به بزرگتران و پررویی و خیره سری توسط بهتاش، ترویج و عادی جلوه دادن اعتیاد جوانان کشور، بوسیدن زنان در سریال، ارائه جوی که بیانگر فساد نهادینه شده در کل حاکمیت و تمام فرزندان مسئولین بوده، ترویج فرهنگ ریا و دروغ نمایی در مورد تدین افراد و... چیز دیگری نداشت ....
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
به نظرمن این بخشی از جامعه ماست چه خوشمان بیاید چه نیاید....!!!!
Iran, Islamic Republic of
...