دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - 1 Jun 2020
 
۰
۲۲
سردار جوانی:

آمریکا در عراق اقدام نظامی کند شکست بزرگی می‌خورد

دوشنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۰۵
کد مطلب: 722916
معاون سیاسی سپاه گفت: اگر آمریکایی ها فراتر از عملیات روانی بخواهند اقدامی را در عراق انجام دهند یک شکست راهبردی بزرگتر از گذشته را در کارنامه خود ثبت خواهند کرد.
آمریکا در عراق اقدام نظامی کند شکست بزرگی می‌خورد
به گزارش جهان نيوز، سردار یدالله جوانی معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفتگو با تسنیم درباره برخی اخبار و تحلیل‌ها مبنی بر تحرکات اخیر آمریکا در عراق و تهدید گروهای مقاومت در این کشور گفت: آمریکایی ها با تمرکز بر نوعی عملیات روانی می خواهند کارهای خود را به پیش ببرند و در این زمینه تهدیداتی علیه گروهای مقاومت در عراق و بعضا هم تهدیداتی علیه ایران مطرح می‌کنند. 

وی افزود: آنه به دنبال این هستند تا از این طریق بتوانند بر روند تحولات تاثیر بگذارند و آنها را به سمت و سویی که مد نظر خودشان است  به خصوص در موضوع انتخاب نخست وزیر در عراق و روندهای سیاسی در این کشور سوق بدهند.

سردار جوانی ادامه داد: نکته مهمی که وجود دارد این است که اگر آمریکایی‌ها بخواند فراتر از عملیات روانی، اقدامات نظامی انجام دهند و به خیال خودشان کار مقاومت را به انتها برسانند و تحولات در منطقه راهبردی غرب آسیا را تغییر دهند، با اطمینان خاطر می‌شود گفت که دچار یک خطای راهبردی شده و اشتباهاتی را که در 18 سال گذشته در غرب  آسیا مرتکب شدند تکرار خواهند کرد و یک شکست بزرگتر از گذشته در کارنامه آنها ثبت خواهد شد. 

معاون سیاسی سپاه با بیان اینکه هرنوع اقدام عملی آمریکایی‌ها در عراق مبتنی بر یک برآورد غلط صورت می‌گیرد، تصریح کرد: آمریکایی ها دچار نوعی توهم شدند که می توانند در چنین شرایطی برنامه‌های خود را به نتیجه برسانند. آنها بهتر است قبل از هر اقدامی نگاهی به اقدامات خود در 18 سال گذشته در منطقه داشته باشند. یک نگاه  اجمالی نشان می دهد آمریکایی ها در منطقه خصوصا در عراق هزینه هایی زیادی را مرتکب شدند از طرفی تلفات زیادی هم دادند و به هیچ کدام از اهداف خودشان نرسیدند. اگر آمریکایی ها کار دیگری را انجام دهند در ادامه اشتباهات آنها خواهد بود و هزینه های آمریکا را افزایش خواهد داد.

وی با بیان اینکه اساسا شرایط منطقه متفاوت از آن چیزی است که آمریکایی ها فکر می‌کنند، تاکید کرد: مقاومت امروز در منطقه یک مقاومت یکپارچه است و اینکه  تصور می‌کنند در جغرافیای عراق می توانند به صورت محدود کاری را انجام دهند تصور باطلی است. گرچه در داخل خود عراق ظرفیت های فراوانی از جمله ظرفیت مردم، مقاومت و مرجعیت و آگاهی و هوشیاری که در مجموعه های مختلف در این کشور وجود دارد و اجازه نمی دهد آمریکایی ها نقشه های خودشان را پیاده کنند. 

سردار جوانی در پایان تاکید کرد: امروز آمریکایی ها باید در محاسبات خودشان تجدید نظر کنند. زمانی که آمریکایی ها یک قدرت برتر و منسجم بودند و در واقع آمادگی برای انجام عملیات داشتند و با لشکرکشی وارد منطقه شدند به نتیجه ای نرسیدند در حالی که در آن زمان مقاومت هم به شکل امروز وجود نداشت اما امروز آمریکایی ها در منطقه دچار سایش قدرت شدند و تنفر شدیدی از آنها در منطقه  وجود دارد و مقاومت قدرتمندی هم در منطقه شکل گرفته است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
حضور آمریکایی ها در افغانستان یک اشغالگری است که باید ریشه کن شود..
سایبریون روحانی
Iran, Islamic Republic of
ما فقط اعتقاد به اقتدار و صلح داریم. آماده ی گفتگوییم
Iran, Islamic Republic of
از یه طرف میگن برجام خوب بود ترمپ بهمش زد, از طرف دیگه میگن میخوایم با ترامپ مذاکره کنیم ..
علی
تو کی هستی که آماده گفتگویی
سایبریون روحانی
Iran, Islamic Republic of
من حامی برجام هستم. آفتاب تابان. آنکه قدرتهای بزرگ در مقابل آن زانو زدند. نابود کننده تحریمها و هزاران تاثیر مثبت در زندگی مردم. فهمیدی
Iran, Islamic Republic of
....
.
Romania
احسنت . باب گفتگو باز هست . انشاءالله با تدابیر رئیس جمهور مردمی و کاربلد با جهانیان دست صلح و دوستی خواهیم داد و همگان خواهند فهمید که ملت بزرگ ایران ملت دوست داشتن و عشق هست .
United States
پرتاب موشک به ریاض!!! برای تلافی حمله آمریکا به کتائب در عراق!!! این گروههای شیعه خوب هوای هم را دارند!!!
Iran, Islamic Republic of
بله به کوری چشم دشمن
شیعیان هوای هم را دارند
Iran, Islamic Republic of
فعلا ارباب درگیر کروناست. کلی هم تو داخل کشورش درگیره. زیاد رو ارباب حساب نکنید. اماده شهادت باشید.
Iran, Islamic Republic of
......
United Arab Emirates
فشارسیاسی ورسانه ای دررابطه با بیوتروریسم امریکایی بر ترامپ شدت گرفته وازطرفی عراق دربرزخ بی دولتی وتهدیدهای گروههای مقاومت عراق علیه پایگاههای امریکا،باعث وانگیزه یک حمله محدود را برای امریکاییها رقم زده است
Iran, Islamic Republic of
ما رو چه به عراق ما رو چه به سوریه و ...اینجا جنگ بشه کدومیکی ازکشورهای دوروبر کمکمون میکنن ؟ !!!!!!!!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
نکنه این امریکا کرونا رو راه انداخت هم حواس ها رو پرت کنه هم کشور ما رو ضعیف کنه بخواد غلطی بکنه . زهی خیال باطل چه احمقیه اینجا کشور جوانان غیور است اینجا کشور امام زمان است .
Iran, Islamic Republic of
امام زمان عليه السلام کمرتون بزنه از خدا بی خبرا.
Iran, Islamic Republic of
به امید خدا زیر خاک میرن. .
Iran, Islamic Republic of
......
Iran, Islamic Republic of
همش آمریکا رو شکست میدین. کمی رحم کنید بهش.
Iran, Islamic Republic of
تا کور شود هرانکه نتواند دید
Iran, Islamic Republic of
....
Netherlands
..
حمیدرضا
Iran, Islamic Republic of
آمریکا قبلا کارهاشو مزورانه پیش میبرد.الان با وجود مقاومت دیگه نمیتونه چهره اصلیشو پنهان کنه.غلطی بکنه درس فراموش نشدنی دریافت میکنه.