چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - 5 Aug 2020
 
۰

چرا پرسپولیس امسال نمی‌تواند قهرمان شود؟

چهارشنبه ۶ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۹
کد مطلب: 722585
سرمربی تیم پیکان تهران ابراز امیدواری می‌کند با از بین رفتن ویروس کرونا دوباره رقابت‌های فوتبال از سر گرفته شود.
چرا پرسپولیس امسال نمی‌تواند قهرمان شود؟
به گزارش  جهان نيوز، استعفای حسین فرکی در روزهایی که پیکان وضعیت مناسبی نداشت آنطور که سرمربی جدید می‌گوید حداقل ۱۶ مربی کاندید برای حضور روی نیمکت در این تیم را به خط کرد اما در نهایت به عبدالله ویسی یا نسخه ایرانی پپ گواردیولا رسید؛ شباهتی که این سرمربی خوزستانی علاقه شدیدی به آن دارد و از آن استقبال می‌کند.

با عبدالله ویسی که سابقه قهرمانی در لیگ برتر را در کارنامه دارد درباره بازگشت به سرمربیگری در سطح اول فوتبال ایران و مسائلی گوناگونی به مناسبت فرا رسیدن سال جدید صحبت کردیم که در ادامه مشروح آن می‌آید:

*سال گذشته برای شما چطور گذشت؟

سال ۹۸ برای من از نظر مسائل فوتبالی سال پرفراز و نشیبی بود. با تیم شاهین شهرداری بوشهر به لیگ برتر صعود کردیم و روزهای خیلی خوبی داشتیم. با کمک بازیکنانم توانستیم تماشاگران این تیم را خوشحال کنیم و اتفاقات خیلی خوبی در آن زمان رقم خورده بود. 

به لیگ برتر که آمدیم اتفاقاتی پشت سرهم رخ داد که باعث شد از شاهین جدا شوم. روحیات و مسائلی که در ذهن من بود رقم نخورد و راهی جز جدایی نبود. سه چهار ماه بیکار بودم و واقعا اذیت می‌شدم چون این کار و شغل ماست و وضعیت سختی بود.

*واقعا شرایط وجود نداشت که در شاهین بمانید؟

شرایط بد بود و یک عده‌ای کارشکنی می‌کردند‌. در زمان من پول نمی‌دادند و می‌گفتند که نیست ولی در نیم فصل یک بازیکن خریدند که حداقل مثلاً ۶۰۰ میلیون تومان ارزش داشت. به من گفته بودند برای خرید بازیکن می‌توانیم ۴۰۰ میلیون تومان می‌توانیم هزینه کنیم. شرایط را مهیا نکردند و یک عده‌ای بجای ایجاد بستر مناسب کارشکنی کردند. علاقه زیادی به ادامه همکاری با شاهین داشتم و همیشه برای این تیم و طرفدارانش آرزوی موفقیت دارم.

من دوست داشتم که بازیکنان زیر ۲۳ سال بومی در تیم داشته باشیم اما ظاهراً این اشتباه است و باید طور دیگری رفتار می‌کردم تا خوششان بیاید. این مسائل گذشت و به پیکان رفتم. پیکان از نظر بازیکن و امکانات باشگاه خوبی است و از نظر روحی روانی و شرایط جدول وضعیت مناسبی نداشت که خیلی کار داریم. در حال حاضر هم مسابقات به علت شیوع ویروس کرونا لغو شده است و روزهای خوبی برای فوتبالی‌ها و همینطور کل جامعه نیست.

*با ادامه لیگ موافق هستید؟ مدیران پرسپولیس علاقه دارند تا در صورت ناتمام ماندن لیگ آنها به جام قهرمانی برسند.

نمی‌شود که پرسپولیس را قهرمان کرد، آنها امتیاز خوبی گرفته‌اند و در صدر جدول هستند ولی نمی‌توان گفت که چه کسی قهرمان شده یا سقوط کرده یا به سهمیه لیگ قهرمانان آسیا رسیده است. شرایط بسیار پیچیده است اما در مجموع باید یک فکر بزرگی برای این بازی‌ها گرفته شود.

*بدترین و بهترین خبر سال گذشته چه بود؟

مطمئنا بیماری کرونا بدترین خبر برای جامعه ما بود که واقعا مانند یک افعی به جان انسان‌ها افتاده است و با کسی شوخی ندارد. خبر خوب هم فکر نمی‌کنم که داشته باشیم. امیدوارم از بین رفتن کرونا خبر خوبی برای همه باشد.

*در سال جدید چه انتظاراتی دارید؟

اول از همه ریشه کن شدن کروناست و واقعا خیلی بد است. تمام جهان و انسان‌ها را در بر گرفته است و امیدوارم که امسال همگی سربلند و موفق باشیم. دوست داشتم امسال سال موفقیت تیم ملی کشورمان باشد که متاسفانه همین کرونا حتی بازی‌های مقدماتی جام جهانی را هم لغو کرده است. 

*شما اعلام کردید که خوب است از دراگان اسکوچیچ حمایت شود.

گفتم که شاید نحوه انتخاب او خوب نبوده ولی به هر حال او اکنون سرمربی تیم ملی است و همه ما باید حامی باشیم. حمایت کنیم تا انشاالله تیم ملی ما یک تیم ملی پویا و سربلند باشد.

*از خودتان راضی هستید؟

در زندگی فوتبالی و اخلاقی تا جایی که می‌توانستم تلاش کردم تا آدم خوبی باشم و مثمرثمر باشم و بد نباشم. از نظر خودم خوب بودم اما این مهم است که نظر دیگران چیست؟ در فوتبال به عنوان بازیکن، مربی و همینطور سرمربی به قهرمانی رسیدم که خداراشکر راضی هستم.

*به گذشته برگردید باز هم همین مسیر را می‌آمدید؟

به عقب برگردم بله همین مسیر را می‌آمدم ولی بعدی از قهرمانی از استقلال خوزستان که خیلی‌ها بعد از رفتن هم ناراحت شدم ولی مظلومانه بیرون آمدم و آنها من را نخواستند. هیچوقت نگفتم که چرا آمدم بیرون ولی این بار می‌گویم که اگر برگردم به عقب تمام صحبت‌هایی که باید را می‌گفتم و بعد می‌رفتم.

دلیلش این بود، من عصبانی بودم و مصاحبه‌ای کردم که گفته بودم استان صاحب ندارد و بد رفتار کردند و گفتند که بودجه نداریم و حتی لیگ قهرمانان آسیا هم برای ما مهم نیست پس اگر می خواهی بمان و اگر نمی‌خواهی برو. همین شد که جدا شدم.

*ظاهراً رک بودن برای شما همیشه دردسرساز بوده، اینطور نیست؟

خیلی، این در تمامی مراحل زندگی‌ام مخصوصا در فعالیت ورزشی برای من درسرساز شده است چون من حامی نداشتم، دلال نداشتم و یک چهره سیاسی پشتم نبود، رک گویی کار من را خراب کرد و یک مقدار یا تاخیر اتفاقات خوب برای من افتاد اما امیدوارم که همیشه انسان‌های راستگو حمایت خداوند را داشته باشند تا به حق‌شان برسند.

*شما را با چه جمله‌ای به خاطر می‌سپارند؟

حاضرم حقیقتی آزارم بدهد ولی دروغی آرامم نکند. 

*قبول دارید در تیم ملی به حق‌تان نرسیدید؟

بله همینطور است. من هیچوقت در تیم‌های پایتخت بازی نکردم و در فولاد خوزستان بودم یا سپاهان که استقلال و پرسپولیس هم من را می‌خواستند که نتوانستم بیایم و به همین خاطر تیم ملی را از دست دادم. دقیقا زمانی هم به تیم ملی دعوت شدم که خیلی خوب بودم و در ۲۹ سالگی دعوت شدم. همه بازیکنان در سن ۲۲. ۲۳ دعوت می.سوند اما من در آن سن دعوت شدم. دیگر دیر شده بود و به نظرم برای من خیلی خوب نبود. 

در مربیگری اما فکر می‌کنم پیشرفت خوبی داشتم و در تیم فولاد خوزستان خیلی به من کمک کردند مخصوصا آقای رضاییان که آن زمان مدیریت باشگاه را برعهده داشتند.

*عبدالله ویسی در زندگی ترسی دارد؟

من هیچ ترسی ندارم و کارم را انجام میدهم چون خلاف نمی‌کنم و فکر نمی‌کنم که هیچ ترسی داشته باشم.

*مثل چند وقت پیش که گفتید چون اصالتا لُر هستید از کرونا نمی‌ترسید.

(می‌خندد.) واقعا همینطور است آخر باید فرقی بین من و یک چینی باشد. برایم معنی ندارد که بخواهم خودم را مثل یک چینی در مقابل این کرونا ببینم. ترس نباید داشت، راهکارهایی که عزیزان پزشک می‌گویند را باید رعایت کنیم تا بتوانیم آن را شکست بدهیم. من بچه روستا هستم و در خاک و سختی بزرگ شده‌ام که اگر بخواهم از کرونا بترسم از ترس آن خدایی نکرده بیمار می‌شوم.

*دلتنگ کودکی هستید؟

مسلما، همیشه دلتنگ آن فوتبال‌هایی هستم که در زمین خاکی بازی می‌کردیم و چنین روزهایی را آرزو می‌کردم اما دلم خیلی برای آن روزها تنگ است. دلم برای خودم می‌سوزد که چقدر سختی و بدبختی کشیدم!

*دوست داشتید جای کسی باشید؟

دوست نداشتم جای کسی باشم اما همیشه علی دایی را تحسین می‌کنم چون انسان بزرگی است و مانند من از شهرستان آمده و پیشرفت کرده اما چندین برابر من موفق بودن و در زندگی‌اش پیشرفت داشته است و دوست دارم که برای خودم و همینطور جوانان ما یک الگوی کامل باشد.

*شما همیشه با پپ گواردیولا مقایسه می‌شوید که البته اخیرا دربی منچستر را هم به سولسشیر واگذار کرد.

اعصابم را خرد کرد! خیلی ناراحت شدم. این اولین بار که در اولدترافورد باخت و رکوردش خراب شد. 

*پپ را دنبال می‌کنید؟

بله، صد در صد.

*قیاس بین شما و ایشان برای خودتان خوشایند است؟

اوایل خوشم می‌آمد و از کاری که آقای فردوسی پور انجام داده بود خوشم می‌آمد اما یک کمی بعد لوس شد و برخی همین را به متلک می‌گفتند و برخی هم به جدی. در مجموع به خودباوری بیشتری رسیدم و این برای من خوب بود. 

*مسی یا رونالدو؟

هر دو فوق العاده هستند اما از نظر من مسی بهتر است.

*دروغ سیزده بدر؟

امسال پیکان به لیگ دسته اول سقوط می‌کند.

*خیلی‌ها می‌گویند که چون دیگر پیکان تولید نمی‌شود باید اسم تیم را عوض کنند.

(خنده.) من نمی‌دانم، به هر حال این تیم و قایل احترامی در فوتبال ایران است و به نظرم که اسم قشنگی هم هست.

*حرف پایانی.

سال عالی را برای تمام هموطنان عزیزم آرزو می‌کنم و امیدوارم که مراقب خودشان باشند تا این ویروس را شکست بدهیم.

*منبع: ایلنا
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *