دوشنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۹ - 30 Mar 2020
 
۰

ویرایش مقاله انگلیسی چگونه انجام می‌شود؟

سه شنبه ۵ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۹
کد مطلب: 722545
یکی از مهمترین دلایل عدم پذیرش مقالات انگلیسی در مجلات و موسسات بین‌المللی، عدم رعایت دستور زبان در نگارش و کیفیت پایین ویرایش مقاله است
ویرایش مقاله انگلیسی چگونه انجام می‌شود؟
حتما برای شما هم سوال است که چرا برخی مقالات انگلیسی ISI علی‌رغم داشتن بار علمی بالا، توسط ژورنال‌ها یا موسسات معتبر انتشار مقالات علمی بین‌المللی مردود می‌شود. مهمترین علت این امر کیفیت پایین ویرایش مقاله انگلیسی است. به این معنا که مقاله از نظر گرامری و دستور زبان نگارش انگلیسی دچار ایرادات متعدد است. در بخش‌های بعدی در این باره توضیحات بیشتری خواهیم داد.

ویرایش مقاله انگلیسی چیست
همان‌طور که مختصرا اشاره کردیم یکی از مهمترین دلایل عدم پذیرش مقالات انگلیسی در مجلات و موسسات بین‌المللی، عدم رعایت دستور زبان در نگارش و کیفیت پایین ویرایش مقاله است، به این معنا که اگر یک شخص بومی انگلیسی زبان مقاله را بخواند، این مقاله برای او خوانایی نداشته و یا به عبارت دیگر روان نیست و ابهاماتی دارد.


به این ترتیب تعداد زیادی از مقالات انگلیسی قبل از این‌که به مرحله داوری رسیده و از نظر علمی مورد بررسی قرار گیرند، به‌دلیل ایرادات نگارشی ریجکت می‌شوند. به‌ همین دلیل پیشنهاد می‌شود که قبل از ارسال مقاله انگلیسی ISI به موسسات بین‌المللی علمی، این مقالات توسط یک ویراستار نیتیو ویرایش شده و از نظر گرامری و زبانی مورد بررسی و اصلاح قرار گیرد.

بسیاری از مقالات انگلیسی علی‌رغم بار علمی بالایی که دارند، از آنجایی که توسط دانشجویان و یا مترجمین ناوارد ترجمه می‌شوند، به صورت تحت‌الفظی نگارش شده و به‌همین دلیل برای یک شخص انگلیسی زبان روان و قابل مطالعه نیست. به‌همین دلیل  باید مقاله توسط یک ویراستار متخصص در امور نگارش انگلیسی بازنویسی شود و مورد ویرایش قرار گیرد تا از نظر نگارشی روان و قابل فهم باشد.

بهتر است این ویرایش توسط یک ویراستار هم رشته صورت گیرد تا اصطلاحات تخصصی و نکات علمی با دقت بیشتری ویرایش شوند و نکته‌ای از قلم نیفتد و یا ویرایش سبب نشود کلمات مفهوم اصلی خود را از دست بدهند. بنابراین باید گفت کار ویراستاری مقاله انگلیسی یک عمل کاملا تخصصی است و برای موفقیت در نشر مقاله ISI این کار باید به یک ادیتور متخصص با تضمینات لازم سپرده شود.

چه ایراداتی در ویرایش مقاله انگلیسی رفع می‌شوند
این سوال بسیاری از افراد است که در ویرایش مقالات انگلیسی چه ایراداتی اصلاح میشود. در جواب به این پرسش باید بگوییم متن مقاله انگلیسی توسط ویراستار بازخوانی می‌شود و نکاتی که در پایین به آنها اشاره خواهیم کرد در صورت وجود مشکل ویرایش می‌شوند.

- در صورت وجود اشتباهات گرامری، این ایرادات رفع خواهد شد.

- اشتباهات املایی و نگارش کلمات مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورت وجود اصلاح می‌شوند.

- جمله‌بندی‌ها به دقت بررسی می‌شود و از نظر کاربرد افعال و نظم جمله‌بندی اصلاح صورت می‌گیرد.

- در صورت وجود ابهام در جمله، با توجه به توضیحات نویسنده جمله‌های صحیح جایگزین می‌شوند.

- وجود جملات بلند و طولانی یک نکته منفی در نگارش مقالات انگلیسی ISI است .به‌همین دلیل، این جملات توسط ویراستار با جمله‌های کوتاه‌تر و کاربردی‌تر جایگزین می‌شوند.


گارانتی ویرایش و گواهی ویرایش چیست
یکی از خدماتی که در موسسات ویرایش مقاله به نویسنده ارائه می‌شود، اعطای گواهی ویرایش نیتیو است، این گواهی باید شامل یک شناسه بین‌المللی و قابل استعلام باشد که توسط یک موسسه در یک کشور انگلیسی زبان به ویرایش تعلق می‌گیرد و یک امتیاز مثبت برای انتشار مقاله انگلیسی علمی در موسسات بین‌المللی و ژورنال‌ها و سایت‌های مربوطه محسوب می‌شود.

منظور از گارانتی ویرایش نیز، همکاری با نویسنده به صورت قدم به قدم و اصلاح مجدد متن بدون دریافت هزینه تا زمان پذیرش مقاله توسط موسسه مورد نظر است. به‌این ترتیب نویسنده مقاله با خیالی آسوده به رفع ایرادات علمی و پژوهش مشغول شده و تا زمان پذیرش مقاله اش نگران ویرایش زبانی آن نخواهد بود.

لینگالاین، معتبرترین سایت ویرایش متون و مقالات انگلیسی را بهتر بشناسید
لینگالاین یک موسسه ویراستاری مقالات انگلیسی است که به‌صورت آنلاین به ارائه خدمات در این زمینه مشغول است. در لینگالاین شما خدماتی را دریافت می‌کنید که کمتر موسسه‌ای قادر به ارائه آنها با کیفیتی است که در لینگالاین شاهد خواهید بود. خدماتی که ما به نویسندگان ارائه می‌دهیم به شرح زیر است:

- گواهی ویرایش نیتیو شناسه‌دار و قابل استعلام از کشور انگلیس: وجود این شناسه یک امتیاز مثبت برای مقالات در موسسات نشر آثار علمی و پژوهشی است.

- پیش‌ویرایش مقاله: قبل از این که مقاله جهت ویرایش نیتیو به ویراستار سپرده شود، متن مقاله بازخوانی می‌شود.

- استفاده از ویراستار بومی انگلیسی زبان در فیلد مقاله این امکان را به شما می‌دهد تا بهترین ویرایش ممکن را در اختیار داشته باشید.

- اصلاح رایگان اشتباهات نگارشی تا زمان پذیرش مقاله: به این وسیله کیفیت ویرایش مقاله شما تضمین شده است و تا زمان پذیرش مقاله در کنارتان خواهیم بود.

- بازبینی مجدد مقاله ویرایش شده قبل از تحویل به کاربر

- حفظ امنیت مقالات و حذف کامل فایل‌ها بعد از اتمام پروژه

- تحویل فوری مقاله ویرایش شده در زمان مقرر: مهمترین خدمتی که توسط این گروه ارائه می‌شود مسئولیت‌پذیری و همچنین منظم بودن ویراستارهاست، شما می‌توانید با خیالی آسوده متن ارسالی را در زمان مقرر با بهترین کیفیت تحویل بگیرید.

- امکان ارتباط مداوم با ویراستار : شما این امکان را دارید هر زمان که نیاز هست با ویراستار مقاله‌تان در ارتباط بوده و نکات و موارد لازم را با ایشان در میان بگذارید.

- استفاده از دو ویراستار هم‌رشته برای بالا رفتن کیفیت ویرایش مقاله: ارائه این خدمت از جانب گروه لینگالاین احتمال وجود هرگونه ابهام یا ایرادی در مقاله ویرایش‌شده را به صفر می‌رساند.

- امکان ارائه ویرایش به شیوه انگلیسی یا امریکایی: این مسئله به شما کمک می‌کند تا امتیاز ویژه‌ای از این جهت در موسسه مورد نظرتان به‌دست آورید.

- ارائه فایل ترک‌چنج جهت بررسی قسمت‌های ویرایش شده مقاله انگلیسی: این فایل به صورت پی‌دی‌اف عرضه می‌شود و نویسنده می‌تواند متن اصلی و ویرایش شده را از نظر کیفیت و همچنین قسمت‌های ویرایش شده مورد بررسی قرار دهد.

- قیمت استثنایی و رقابتی : ما سعی کرده‌ایم که بهترین خدمات و امکانات را با قیمتی مناسب برای کاربران مهیا سازیم. هزینه ویرایش نیتیو مقاله در لینگالاین بصورت رقابتی و با بهترین کیفیت ارائه میشود.

همچنین مورد دیگری که در پذیرش و یا عدم پذیرش مقالات موثر است سرقت ادبی است. در لینگالاین امکان بررسی سرقت ادبی با نرم افزار آیثنتیکیت و با قیمتی باورنکردنی وجود دارد.

همان‌طور که مطالعه فرمودید هدف ما کمک به پژوهشگران و محققین علمی کشور در ارائه مقالات انگلیسی و پژوهش‌هایشان در سطح بین‌المللی است، خدمات بی‌نظیر گروه لینگالاین دقیقا همان چیزی است که به‌دنبال آن هستید. تضمین خدمات و ارائه امکانات در این گروه وجه تمایز ما با دیگر فعالان در این عرصه است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *