دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ - 23 Nov 2020
 
۱۳
۱۶۳
روحانی در نخستین جلسه هیات دولت در سال ۹۹؛

کمک آمریکا برای کرونا دروغ بزرگ تاریخ است/ چشمه را بسته و یک لیوان آب گل آلود تعارف می‌کند/ آمریکایی‌ها مسئول بخشی از بیکاری مردم ایران هستند/ فکر می کنند مردم ما ساده و زودباور هستند

دوشنبه ۴ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۱۵
کد مطلب: 722484
رییس جمهوری گفت : به مردم اطمینان می دهم که اولین دغدغه دولت و همه ارکان نظام و نیروهای مسلح تلاش برای حفظ سلامتی شما و فرزندانتان و تامین نیازمندی های عموم مردم است.
کمک آمریکا برای کرونا دروغ بزرگ تاریخ است/ چشمه را بسته و یک لیوان آب گل آلود تعارف می‌کند/ آمریکایی‌ها مسئول بخشی از بیکاری مردم ایران هستند/ فکر می کنند مردم ما ساده و زودباور هستند
به گزارش جهان نيوز، حجت الاسلام‌ والمسلمین حسن روحانی صبح دوشنبه در نخستین جلسه هیات وزیران در سال ۹۹ ضمن بیان این مطلب، از مردم برای رعایت همه دستورالعمل هایی که ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی داشتند و اکثریت مردم به آن عمل کردند، دید و بازدیدهای عید را در فضای غیرحضوری انجام دادند و سفرها را بسیاری از مردم لغو  کردند، قدردانی کرد.

رییس جمهوری افزود: گزارش ها نشان می دهد که مردم و مسافران در محل سکونت جدید مانده اند و مساله قرنطینه شخصی و داوطلبانه را همه اجرا می کنند و این ماندن در منزل به عنوان بهترین راه برای این است که سریع تر به شرایط معمولی جامعه دست پیدا کنیم تا مردم بتوانند زندگی راحت خود را ادامه دهند. 

روحانی گفت: از تولیدکنندگان و آنهایی که نیازمندی های مردم را اداره می کنند تشکر می کنم که در صحنه تامین نیازمندی های جامعه فداکاری می کنند. البته فداکاری بالاتر برای آنهایی هستند که در بیمارستان‌ها مشغول هستند. 

رییس جمهوری افزود: هم کادر درمانی کشور و هم نیروهای مسلح و همه آنهایی که داوطلبانه پای کار آمدند و امکانات خود را در اختیار سیستم بهداشت درمان قرار دادند. نیروی انتظامی و بسیج همه آنهایی که در جاده ها به خاطر سلامت مردم از آنها می خواهند که با توجه به این که شرایط عادی نیست به سفر ادامه ندهند که شاید خوشایند نباشد، اما مردم بدانند که این کار ضروری و لازم است و به نفع جامعه است.

وی ادامه داد: شرایط ما با مقایسه با کشورهای دیگر حتی پیشرفته از نظر تامین نیازمندی‌های ضروری، بهداشتی، تخت بیمارستان و نقاهتگاه ها، بهتر است و این در سایه تلاش و کوشش همه است. 

رییس جمهوری گفت: از رسانه ها و صدا و سیما هم تشکر می کنیم که آنها برای آگاهی و آموزش مردم تلاش کردند و همه کسانی که در فضای مجازی بچه ها را سرگرم می کنند و ورزش در درون خانه را به آنها یاد می دهند. شادی را به داخل خانه می برند از آنها هم تشکر می کنم. 

وی تاکید کرد: باید با همکاری و هماهنگی یکدیگر این روزهای سخت را بگذرانیم و خواهیم گذراند. این یک بلیه جهانگیر و همه گیر است همه باید در این زمینه تلاش کنیم. 

روحانی یادآور شد: امسال برخی سنت های ملی و دینی را کنار گذاشتیم و نتوانستیم به امکان مقدسه و هم به نمازهای جماعت و جمعه برویم. نتوانستیم دید و بازدید معمولی و مرسوم هرساله را انجام دهیم، بنابراین برخی مناسک دینی و ملی را به خاطر هدف مهمتر و بالاتر که سلامتی بوده کنار گذاشتیم امیدوارم خداوند زندگی مردم را توام با سلامت کند و بعدا در فرصت های دیگر مردم جبران خواهند کرد. 

وی اضافه کرد: قبل از همه اسلام دین بهداشت است یعنی آن دورانی که ۱۴ قرن پیش که اروپا و غرب اساسا خیلی با مسایل بهداشتی سروکار نداشتند و جزیره العرب هم به طریق اولی کاری به بهداشت نداشت یکی از اصول اولیه اسلام «النظافت من الایمان» بود و مردم را به پاکیزگی تشویق کرد و از مردم خواست برای پنج وقتی که برای نماز بایستند دست و صورت را بشویند و سرو پا را مسح بکشند یعنی اساس نظافت درون عبادت و دین ما است. 

رییس جمهوری گفت: از لحاظ ملی هم مشخص است آن کسی که الکل را انتخاب کرد زکریای رازی دانشمند ایرانی بود. اساسا بخش بزرگی از علم پزشکی را ایرانیان ترویج کردند یعنی بوعلی سیناها و دیگران، بنابراین جهان مرهون فرهنگ اسلام و فرهنگ ایرانی در بسیاری از زمینه های علمی و بهداشتی است و همه باید در این مقطع  قدردان یکدیگر باشیم. 

روحانی در ادامه به سال ۹۹ و شعار سال به عنوان «جهش تولید» اشاره کرد و افزود: در این سال جدید باید همه توان را برای توسعه و پیشرفت کار و کشور به کار گیریم. رهبر معظم انقلاب در سال‌های اخیر همواره بر مسایل اقتصادی و تولید و جهش تولید تاکید کردند و دولت همه توان خود را در سال گذشته به کار گرفت که تولید رونق پیدا کند.

وی ادامه داد: این که در سال گذشته موفق شدیم ۷۵۰۰ واحد صنعتی را فعال کنیم، صدها طرح مهم را توانستیم افتتاح کنیم به معنای این بود که در مسیر تولید حرکت کردیم. این که امسال مردم در هیچ مقطعی و حتی زمستان کمبود گاز احساس نکردند این اثر همان تولیدی بود که مردم مشاهده کردند. این که مصرف بنزین ما در مقطعی تا ۱۰۰ میلیون لیتر پیش رفت اما در عین حال نیاز به بیگانگان نداشتیم و در داخل تولید کردیم  این به معنای کار و تولید بود. 

وی ادامه داد: این که بازار ما بازاری بود که شاید گاهی اوقات بعضی اجناس گران بود و بعضی ها متعادل، اما قفسه های ما خالی نبود این به معنای این بود که در مسیر تولید حرکت کردیم. البته بعضی جاها تلاش ها و کوشش ها زمان می برد که به نتیجه برسد که ممکن است  مردم آن موارد را لمس نکنند که لمس آن موارد نیاز به جهش بزرگ دارد. 

روحانی یادآور شد: این که رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید دارند این است که مواردی که برای مردم ملموس نبوده تلاش مضاعفی را انجام دهیم برای این که تاپایان سال ۹۹ برای مردم ملموس شود. دستور ایشان فرصت بسیار خوبی برای دولت، تولیدکنندگان، بخش خصوصی، عمومی غیردولتی و برای همه است که تلاشمان را مضاعف کنیم.

سال ۹۹ سال افتتاح طرح های مهم در ایران است
روحانی گفت: اتفاقا من از وزیران خواسته‌ام که در روزها و هفته های آینده و انشاالله در همین فروردین ماه طرح های مهمی که در سال ۱۳۹۹ تکمیل می کنند و تا پایان ۱۳۹۹ به افتتاح می رسد به مردم اعلام کنند و به مردم بگویند که امسال در زمینه آب، برق، احداث تصفیه خانه، در زمینه گاز، پتروشیمی، صنایع، کشاورزی، مسکن و راه، مسائل دفاعی هر مسئولی در هر بخشی که مسئولیت به عهده دارد گزارش طرح ها را به مردم اعلام کند.

رییس جمهوری افزود: این که دولت در سال های اخیر توانسته است نزدیک به پنج هزار شرکت دانش بنیان و یا اینکه در فضای مجازی این همه کسب و کار فعال شده است و این که در زمینه « اقتصاد دیجیتال» تا پایان سال چه کار هایی را انجام می‌دهیم و آن را به چه صورت تداوم می دهیم باید به مردم اعلام شود.

رییس جمهوری تاکید کرد: اقدامات در زمینه روابط خارجی، تولید و صادرات و واردات مواد اولیه مورد نیاز کشور و اقدامات ضروری دستگاه دیپلماسی و روابط خارجی تا پایان سال در این بخش را باید به مردم اعلام کنیم.

روحانی سال ۹۹ را سال افتتاح طرح های مهم در ایران اعلام کرد و افزود: ما تا پایان سال شاهد افتتاح طرح های بسیار مهم در زمینه های مختلف در کشور خواهیم بود و از هم اکنون نیز باید فهرست این طرح‌ها به اطلاع مردم برسد و مسئولان هم باید همه توان خود را نیز بکار بگیرند تا این طرح به ثمر بنشیند.

جهش تولید با روابط خوب با همسایگان و دوستان در سطح جهان امکان پذیر است
رییس جمهوری با اشاره به نام گذاری سال ۹۹ به نام سال «جهش تولید» از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: مطالبه ایشان تولید مضاعف است؛ و حرکت سریع تر و قوی تر در زمینه تولید را در کشور می خواهند، برای رسیدن این موضوع باید اقدامات زیربنایی سریع در همین ماه های اولیه سال انجام شود اصلاحات بانکی یکی از مسائل اساسی و موثر در زمینه فعال‌تر شدن تولید است.

روحانی بیان کرد: فعال‌تر شدن تولید به سرمایه نیازمند است؛ تولید به معنی علم و دانش و فناوری است؛ تولید به مفهوم روابط خارحی با دنیا است هر کدام از این سه مورد اگر حذف شود تولیدی به وجود نمی آید، جهش تولید در سایه روابط خوب با همسایگان و دوستان در سطح جهان  برای واردات و صادرات امکان پذیر است.

رییس جمهوری گفت: با ارتباط با جهان می توانیم علم و دانش را بیاموریم و بیاموزانیم و هر تعلیم و هم تعلم مهم است؛ اگر می‌خواهیم سال جهش تولید باشد باید توجه کنیم که تولید بدون سرمایه گذاری ممکن نمی شود، هم به سرمایه‌گذاری اولیه و هم به سرمایه گذاری در گردش و هم به سرمایه برای تکمیل طرح های نیمه تمام نیاز داریم.

وی با تاکید بر اینکه اشتغال هم در سایه سرمایه بوجود می آید، گفت: در کنار سرمایه، فناوری و تکنولوژی هم نیاز داریم که اگر این ها هم آمدند اما نتوانستیم ماده اولیه مورد نیز را تامین کنیم تولید انجام نمی شود؛ اگر ماده اولیه هم تامین شد اما نتوانیم محصول را صادر کنیم باز هم جهش در تولید انجام نمی شود؛ پس سیاست خارجی روابط خارجی، علم و تکنولوژی و سرمایه اساس مسائل مربوط به تولید است. 

رییس جمهوری بیان کرد: اصلاحات بانکی است که می تواند کمک اصلی به تولید را انجام بدهد، سرمایه‌های جامد است که باید فعال شود، دستگاه های دولتی باید سهام خود را به بازار بورس عرضه کنند، در سال گذشته شرایط خوبی در بورس داشتیم که امیدوارم در سال ۹۹ هم این شرایط تداوم داشته باشد.

روحانی با بیان اینکه رونق بورس به ارائه سهام و اموال دستگاه‌های دولتی و بخش های مختلف در بورس است، گفت: برای حرکت در تولید باید این نوع سهام در بازار بورس و فرابورس عرضه شود تا شاهد یک تحول در کشور بزرگ باشیم.

اصلاحلات گمرکی برای تحقق جهش تولید 
رییس جمهوری با تاکید بر اینکه «اصلاحلات گمرکی یکی از مسایل مهم برای تولید است» گفت: در جلسه امروز دولت در مورد کاغذ بازی در گمرک صحبت کردیم، یک اموالی خریداری شده و مورد نیاز جامعه است؛ وارد گمرک می‌شود و به انبار می‌رود، حال از این انبار چه وقت خارج می‌شود باید کسی بیاید که محاسبات ریاضی قوی داشته باشد و به ما بگوید چقدر طول می‌کشد.

روحانی بیان کرد: (تاییدیه) سازمان استاندارد یک طرف فرایند ترخیص کالا است از طرفی سازمان غذا و دارو باید تایید کند، بخش دامپزشکی و کشاورزی از یک سو و بهداشت و درمان و بانک مرکزی هم در طرف دیگر این فرایند قرار دارند، همه دستگاه های نقش دارند تا اینکه این جنس وارد شده به گمرک از انبار خارج نشود و بماند تا اموال متروکه شود تا بلای دیگری بر سر این اموال بیاید. 

کاغذبازی در گمرک باید از میان برود 
رییس جمهوری بیان کرد: باید قوانین گمرک اصلاح شود، البته منظورم قطع نظارت دستگاه های مرتب بر موضوع واردات و گمرک نیست، بلکه کاغذبازی در گمرک باید از میان برود.

روحانی افزود: ما برای الکل و نیازمندی های مبارزه با کرونا یکی کالایی را می خواهیم خارج شود و از گمرک به اصفهان برود، چند روز است خود من ساعت ها با وزیران مختلف وقت گذاشتم تا موضوع حل شود از یک خوان عبور می کنیم گرفتار خوان دیگری می شویم؛ خوان بعدی  را رد می کنیم گرفتار خوان بعدی می شویم.

عبور از ۷۰ خوان گمرک باید اصلاح شود
 روحانی افزود: این که می گویند «هفت خوان»، اشتباه گفته اند، در تشریفات گمرکی هفتاد خوان داریم که باید اصلاح شود که وظیفه دولت و مجلس و قوه قضاییه است همه مسئولیم که باید دست به دست هم دهیم و این مشکل را حل کنیم. 

سیستم مالیاتی  باید اصلاح شود
رییس جمهوری تصریح کرد: سیستم مالیاتی را باید اصلاح کنیم هم مردم باید در کسب و کار خود مالیات بدهند و هم باید به گونه‌ای باشد که با کسب و کار آنها لطمه نخورد؛  اینکه چگونه و چه زمانی و بر چه مبنایی باید از کسب و کار ها مالیات گرفته شود باید بازبینی و اصلاح شود.

امنیت و بهبود فضای کسب و کار لازمه جهش تولید 
روحانی تصریح کرد: اگر جهش تولید می خواهیم باید این زیربناها اصلاح شود، فضای کسب و کار باید بهبود پیدا کند، کارآفرینی که مجوز می خواهد بسیار معطل می شود تا این موضوع اصلاح نشود فضای کسب و کار بهبود پیدا نمی کند.

رییس جمهوری وجود امنیت کافی را در بهبود فضای کسب و کار مردم را ضروری دانست و افزود: اگر امنیت نباشد هر فردی دخالت می کند و نمی توانیم به نتیجه و جایی برسیم باید مردم احساس کنند در فضای عادلانه فعالیت می کنند.

وی گفت: اگر بنا باشد یک تولید در دست بخش خصوصی باشد یک جور باشد و بخشی که در اختیار نیروهای مسلح است به گونه دیگری باشد؛ و بخشی از تولید که دست نهادهای دیگر است به شکل دیگری باشد و با بخش تولید دولت است متفاوت عمل شود، رانت ایجاد می شود، این رانت ها باید برداشته شود کنار رود و شرایط مساوی و رقابت عادلانه بین همه دستگاه ها برقرار شود تا بتوانیم شاهد یک حرکت قابل قبول در زمینه تولید باشیم.  

کمک آمریکا برای بیماری کرونا دروغ بزرگ تاریخ است
روحانی با بیان این که کشور در یک شرایط سختی قرار دارد، افزود: ما در یک شرایط معمولی اقتصادی قرار نداریم، تحریم ظالمانه و غیر قانونی و تروریستی که از طرف آمریکا به مردم ایران تحمیل شده است و متاسفانه کشورهای دیگر هم از ترس مجازات آمریکا تسلیم شده اند و در برابر آمریکا سر فرود آورده اند، مشکلات بسیار زیادی برای کشور ما ایجاد کرده است.

روحانی بیان کرد: اینکه آمریکایی ها می گویند در شرایط سختی کرونا حاضریم به ایران کمک کنیم از دروغ های بزرگ تاریخ است مانند فردی است که آمده سرچشمه را گرفته و نمی گذارد کسی که به طرف آب زلال چشمه برود و آن را بسته است و یک لیوان آب گل آلود را گرفته و تعارف می‌کند و می گوید که من آمده ام کمک کنم و می دانم شما تشنه هستید.

رییس جمهوری گفت:‌ آمریکا اگر می خواهد کمک کند چکمه خود را از مسیر راه بردارد واز مسیر راه فعالیت ملت ایران کنار برود، چشمه آب را بسته است؛ برای فروش نفت ایران و گردش بانکی ایران مشکل ایجاد کرده و هم برای دارو و برای غدا و مواد اولیه و هم  برای اشتغال مشکل ایجاد کرده است.

وی گفت: آمریکایی‌ها مسئول بخشی از بیکاری مردم ایران هستند، آنها مسئول ایجاد سختی ها و مشکلات در بخشی از زندگی مردم و مشکلات بر سر راه سرمایه در گردش برای کارخانه ها، هستند.

آمریکا چشمه را بسته و یک لیوان آب گل آلود تعارف می‌کند
رییس جمهور گفت: آمریکا مسئول ایجاد کمبود برخی داروهای مورد نیاز مردم است،  برخی از انسان هایی که بخاطر نداشتن شغل در یک شرایط فوق العاده در حال زندگی هستند به خاطر اقدامات آمریکا است.

وی بیان کرد: آنها که مسئول بزرگترین جنایات در این منطقه و ایران هستند و تروریست به معنای واقعی کلمه هستند، در این شرایط که افکار و زیربنای تفکر غلط و تروریستی آنهعا برای دنیا آشکارتر شده است می گویند ما حاضریم در کرونا کمک کنیم که مفهوم همان یک لیوان آب گل آلودی است تعارف می کنند، اما نمی گویند ما چشمه های اصلی را بر روی ملت ایران بسته است.

ملت ایران زودباور نیست و روی پای خود می ایستد
روحانی تاکید کرد: ما لیوان آب گل آلود آمریکایی ها را نمی خواهیم، آنها کنار بروند و موانع را بردارند و ملت‌ها و شرکت ها، خریداران و واردکنندگان و صادرکنندگان را اذیت نکنند، ملت ما و تجار، پزشکان و دانشمندان ما خودشان خوب بلد هستند که چه کاری انجام دهند.

ریس جمهوری گفت: در این شرایط شیادان اصلی تاریخ امروز زبان باز کرده اند و سخنانی را بیان می کنند که فقط ماهیت افکار احمقانه خود را ظاهر می کنند این تفکر اشتباه آنها است و فکر می کنند مردم ایران آنقدر ساده و زودباور هستند که حرف‌های ناروای آنها گوش کنند.

 روحانی گفت: ملت بزرگ و فهیم ایران تحت تاثیر حرف های ناروای آمریکایی‌ها قرار نمی گیرد؛ روی پای خود می ایستد و بر مبنای رهنمودی که در اختیار داریم همه توان خود را برای تولید بکار می بریم و به  مردم عزیر قول می دهم که پزشکان و پرستاران و همه بخش های مختلف در زمینه درمان و تولید موادی که برای بهداشت مورد نیاز است با تمام وجود پای کار هستند.

رییس جمهوری بعثت پیامبر اسلام (ص)را تبریک گفت و  آن را به معنای رحمت دانست و تصریح کرد: به امید و یاری خدا و همکاری و همراهی یکدیگر که در این ایام کاملا مشهود است، از بلا و بیماری کرونا عبور می کنیم و سال خوبی را تجربه خواهیم کرد و مشکلات را پشت سر می گذاریم.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
تورم به 80 درصد رسیده اما دولت روحانی بی خیال است.
درحال حاضرتورم درکشور به 80 درصد رسیده متاسفانه دولت روحانی برای کنترل تورم هیچ برنامه ای ندارد و بی خیال است.
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
ای کاش دولت بی‌خیال و بی‌حالی و بی‌برنامگی خودش را بپای امریکا نمی‌نوشت دشمن دشمن است...
United States
......
مرگ بر امریکا
Iran, Islamic Republic of
امریکایی ها اگر راست می گویند تحریم غذا و دارو را بردارند.
بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
...
United States
......
مسعود
Iran, Islamic Republic of
عمده مشکلات کشور بدلیل سوء مدیریت دولت است و به امریکا مربوط نیست.
سیروان
Iran, Islamic Republic of
درورد بر محبوب و منتخب مردم ایران که در ایام تعطیلات نوروز هم به خاطر مردم کشورش بر سر کار حاضر است.
بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
نه بابا برنامه دارند حقوق کارمندان را تقریبا 120 در صد و حقوق کارگران زحمت کس را 20 در صد افزایش دهند.
تاهم جبران کسریهای و تورمات سنوات قبل جبران بشه و هم اینکه در سال آینده قدرت خرید کارگران و آبروشون بالا بره!!!!!
Iran, Islamic Republic of
دولت روحانی هیچ برنامه ای برای حل مشکلات اقتصادی مردم، بیکاری جوانان و... ندارد.....
Iran, Islamic Republic of
کارگرانی که عیدی نگرفته‌اند، چه کنند؟
Iran, Islamic Republic of
چرا برخی از کارگران هنوز عیدی نگرفته‌اند؟
Iran, Islamic Republic of
بسته حمایتی کرونایی برای چه کسانی واریز شد؟.....
Iran, Islamic Republic of
چه کسانی یارانه کرونا دریافت می‌کنند؟ فقط تنها به پواداران و سرمایه داران دریافت می کنند!
Iran, Islamic Republic of
دولت روحانی ازسال 1392 تاکنون جای حمایت زیر پای کارگران را خالی می کند/ دولت هیچ کمکی به کارگران نمی کند.
دولت جای حمایت زیر پای کارگران را خالی می کند.
دولت هیچ نوع کمکی به کارگران نمی کند.
کارگران در شرایط معیشتی خوبی قرار ندارند و تأمین هزینه های زندگی برای آنها بسیار سخت شده است.
دولت به جای حمایت زیر پای کارگران را خالی می کند
دولت هیچ نوع کمکی به کارگران نمی کند.
دولت روحانی ازسال 1392 تاکنون تنها به پولداران و سرمایه داران کمک می کند..
Iran, Islamic Republic of
جلوگیری از صادرات ۱۳۱ تن دستکش گمرک بازرگان
Iran, Islamic Republic of
کشف محموله یک میلیارد ریالی اقلام بهداشتی در تربت جام
محموله یک میلیارد ریالی اقلام بهداشتی در تربت جام کشف شد.
Iran, Islamic Republic of
سفیر ایران در هند: تحریم‌هاى آمریکا تلاش ایران برای کنترل ویروس کرونا را تحت تاثیر قرار می‌دهد
Iran, Islamic Republic of
گفت و گو و مذاکره با آمریکا و کشورهای اروپایی و... درباره هسته ای صلح امیز ایران سیاست نادرست، غلط و اشتباه دولت بوده است.
Iran, Islamic Republic of
احمدی‌نژاد در گفت‌وگو با آناتولی: اگر من بودم هرگز برجام را امضا نمی‌کردم
Iran, Islamic Republic of
عکسی که جنایت آل سعود را به دنیا نشان داد
تصویر منتشرشده از آثار جنایات موشک باران عربستان بر سر مردم مظلوم یمن.
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
دولت روحانی ازسال 1392 تاکنون نتوانست مشکل قاچاق کالا، قاچاق مواد مخدر، فساد و مشکلات داخلی را کند چگونه می خواهد مشکل برجام را حل کند.
Iran, Islamic Republic of
مشکلات اقتصادی کشور ناشی از دولت بی برنامه است
Iran, Islamic Republic of
90 درصد مشکلات اقتصادی کشور مربوط به کم‌کاری دولت روحانی است
Iran, Islamic Republic of
......
Iran, Islamic Republic of
که آمریکای ترامپ با آمریکای اوباما تفاوت های اساسی دارد. آمریکا امروز کشوری است که با چین و اتحادیه اروپا به شکل جدی وارد جنگ تجاری و تعرفه ای شده است. حتی دامنه این جنگ به ترکیه هم رسیده است. لذا ۱۳ آبان اتفاق خاصی برای کشور روی نمی دهد. از این رو تکرار کردن کلمه تحریم های ثانویه و ۱۳ آبان به نظر نوعی بازی در زمین دشمن است.
Iran, Islamic Republic of
برجام کرونایی!
Iran, Islamic Republic of
تکلیف برجام بی مورد باید در سال ۹۹ روشن شود
Iran, Islamic Republic of
تحریم‌های آمریکا، مردم از امکانات درمانی محروم کرده است
Iran, Islamic Republic of
افزایش فشارهای جامعه بین‌المللی به آمریکا برای لغو تحریم‌های ایران
Iran, Islamic Republic of
شهادت بیش از 270 هزار یمنی در بیش از ۵ سال تجاوز ائتلاف سعودی به یمن برای جامعه جهانی شرم آور است.
Iran, Islamic Republic of
حفظ جان و جامعه یک واجب شرعی است/ همگی به توصیه های پیشگیرانه عمل کنند
Iran, Islamic Republic of
دولت روحانی ازسال 1392 تاکنون نتوانست مشکل قاچاق کالا، قاچاق مواد مخدر، فساد و مشکلات داخلی را حل کند چگونه می خواهد مشکل برجام را حل کند.
Iran, Islamic Republic of
آمریکا بی‌شرمانه سرمایه‌های ملی سوریه را غارت می‌کند.
ترکیه بی‌شرمانه سرمایه‌های ملی سوریه را غارت می‌کند.
Iran, Islamic Republic of
........
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
آمریکا ازسال 1332 تاکنون مردم ایران را تهدید می کند.
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
دشمنی های آلمان علیه ایران دست کمی از امریکا ندارد.
Iran, Islamic Republic of
دشمنی های فرانسه علیه ایران دست کمی از امریکا ندارد.....
Iran, Islamic Republic of
آیا تحریم‌های جدید آمریکا اقتصاد ایران را به فروپاشی تهدید می کند
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
با آمریکا روابط ایجاد نخواهیم کرد مگر این که آدم بشود وازظلم کردن دست بردارد.
Iran, Islamic Republic of
..
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
آقای حسن روحانی، اگرآمریکایی‌ها مسئول بخشی از بیکاری مردم ایران هستند چرا شما با آمریکایی ها گفت وگو و مذاکره کردید.
Iran, Islamic Republic of
حسن روحانی: حاضرم به خاطر مردم با هر شخصی دیدار کنم
اگر آمریکا به برجام برنگردد و از تحریم‌ها دست برندارد، امکان مذاکره وجود
روحانی: ما برای مذاکره همکاری کردیم، کاخ سفید مانع شد
Iran, Islamic Republic of
بیکاری مردم ایران هیچ ارتباطی به آمریکایی ها ندارد.....
Iran, Islamic Republic of
چرا حسن روحانی درباره دخالت و مداخله آمریکا، کشورهای اروپایی، عربستان سعودی و اسرائیل درنارامی های و اغتشاشات اخیر حرف نمی زند سکوت اختیارکرده است؟
Iran, Islamic Republic of
من تعجب می کنم که روحاتی هنوز به آمریکا امید دارد!!
Iran, Islamic Republic of
آقای حسن روحانی باید به مردم ایران توضیح و پاسخ دهد قرار بود با حل مسئله هسته ای تحریم ها غیرقانونی و غیرانسانی بر داشته شود اما دولت جنایتکار شماره یک آمریکا به درخواست رژیم صهیونیستی و از دریافت رشوه از عربستان سعودی، امارات و بحرین تحریم ها را بیشترکرد.
Iran, Islamic Republic of
بازنشستگان یارانه کرونایی دریافت می‌کنند؟
چه کسانی بسته حمایتی نقدی دولت را دریافت خواهند کرد؟
Iran, Islamic Republic of
ترامپ: می‌خواهم به حل مشکلات زیاد ایران کمک کنم
ترامپ تاکنون به مردم مظلوم آمریکا کمک نکرده است و نمی کند.
Iran, Islamic Republic of
فهرست بیش از 100 جنایت و دخالت آمریکا در کمتر از یک قرن
Iran, Islamic Republic of
مشکلات اقتصادی مردم و کشور هیچ ارتباطی به ترامپ ندارد چون آمریکا ازسال 1332 تاکنون درامور داخلی ایران دخالت و مداخله می کند.
Iran, Islamic Republic of
دو سال گذشت متاسفانه چرا با گران فروشان درسراسرکشور برخورد نمی شود و نمی کند.
Iran, Islamic Republic of
مردم از عملکرد دولت روحانی ناراضی هستند.
Iran, Islamic Republic of
پیام روحانی به مردم آمریکا، هیچ فایده ای، سودی و ارزشی برای مردم ایران و کشور ندارد.
مردم آمریکا ازسال 1332 تاکنون با ملت ایران دشمن هستند و همچنان نیز ادامه دارد.
Iran, Islamic Republic of
آقای روحانی، گفت وگو شما تاکنون مردم ایران را گرفتار کرده است.
آقای روحانی، مذاکره شما تاکنون مردم ایران را گرفتار کرده است.
Iran, Islamic Republic of
جهان با کرونا آمریکا چه می کند؟
Iran, Islamic Republic of
دولت روحانی ازسال 1392 تاکنون تنها به پولداران و سرمایه داران کمک می کند..
Iran, Islamic Republic of
جناب وقتی امام راحل 41 سال پیش می فرمود هرچه فریاد دارید بر سرآمریکا بکشید یا در جایی دیگر می فرماید شیطان بزرگ پس بحق گفته اند/ باید گفت مرگ بر آمریکا
Iran, Islamic Republic of
اردوغان با هواپیمای مسافربری تروریستها را به لیبی منتقل می کند
Iran, Islamic Republic of
درپاسخ به مایک پمپئو، وزبر خارجه آمریکا جنایتکار شماره یک
که آمریکا جنایتکار شماره یک ناقض حقوق بشر است
واشنگتن حقوق بشر و قانون قوانین بین المللی را نقض می‌کند
آمریکا جنایتکار شماره یک جایی درمنطقه خاورمیانه ندارد.
آمریکا جنایتکار شماره یک ازسال 1918 تاکنون ثابت کرد که حق و حقوق و عدالت نمی شناسد.
Iran, Islamic Republic of
ترامپ بر ادامه تحریم ایران تاکید کرد
Iran, Islamic Republic of
تن‌ دادن به فشار‌های آمریکا خطرناک و موجب زیاده‌ خواهی می‌ شود
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
همه باید به وظایف خود در نبرد با آمریکا، انگلیس، عربستان سعودی، ترکیه، اسرائیل و داعش عمل کنند
Iran, Islamic Republic of
مسؤول آمریکایی: ترامپ دستور حمله به مواضع حزب‌الله عراق را صادر کرد
Iran, Islamic Republic of
افزایش 300درصدی قیمت بنزین تحریمی که توسط دولتمردان برای مردم ابجاد شده که بدنبال آن افزایش قیمتها هم اتفاق افتاد ودراین میان سیاسیون ففط با اظهار مطالبه حق مردم است از کنار آن گذشتند.
Iran, Islamic Republic of
از همه دولت‌ها و کشورهای می‌خواهم تلاش‌های برای مبارزه با تروریست های داعش مورد حمایت آمریکا و متحدانش را افزایش دهند.
Iran, Islamic Republic of
حضور نظامی آلمان به خاطر کمک، حمایت و پشتسیانی ازتروریسم، طالبان و داعش در افغانستان تا ۲۰۲۱ تمدید شد
Iran, Islamic Republic of
آمریکا در صورت تعمد در ایجاد بیماری کرونا باید به جامعه بشری پاسخگو باشد
Iran, Islamic Republic of
اقلیم کردستان عراق از سال 2003 تاکنون درسراسر عراق با نیروهای تروریست خارجی تحت حمایت آمریکا و غرب همکاری می کند.
Iran, Islamic Republic of
مشکلات عراق 50 درصد به خاطر خیانت های داخلی عراق بوده است و 50 درصد براثر دخالت و مداخله آمریکا، کشورهای اروپایی، کشورهای عربی، ترکیه و اسرائیل بود جود آمدن است.
چرا آمریکا و انگلیس ازسال 2003 تاکنون به صورت غیرقانونی درعراق دارند؟ به خاطرناتوانی، کوتاهی، سکوت و خیانت های دولتمردان، مسئولان و نمایندگان مجلس عراق!
Iran, Islamic Republic of
رزمنده ایرانی آمریکا را به دلیل فروش انواع سلاح های ممنوعه و بمب های خوشه ای به حامیان اصلی تروریسم به نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت متهم کرد.
که واشنگتن قطعنامه 2231 شورای امنیت را نقض کرده و در جنگ یمن به ائتلاف متجاوز سعودی سلاح می دهد.
آمریکا ازمداخله گری و فروش سلاح به حامیان اصلی تروریسم دست بردارد.
آمریکا انواع سلاح های ممنوعه اختیارائتلاف عربی به سرکردگی عربستان قرارداده است!
آمریکا همچنان به ائتلاف عربستان درجنگ یمن سلاح می دهد.
آمریکا شریک جرم جنایات سعودی ها درجنگ یمن است.
Iran, Islamic Republic of
بیکاری مردم ایران به خاطر ناتوانی و ناکامی دولت روحانی بوده است، نه آمریکایی ها
Iran, Islamic Republic of
کلا دولت هروقت می خواددل مردم رو خوش کنه صحبت از رابطه با آمریکا میکنه و وعده میده هروقت هم کم میاره به آمریکا بدمیگه
معلوم نیست با خودشون چندچندن؟!
Iran, Islamic Republic of
سرنوشت دولت روحانی چه خواهد شد؟
Iran, Islamic Republic of
بیلان اقتصادی دولت روحانی شکست و ناکامی است
Iran, Islamic Republic of
حسن روحانی می‌گوید اگر تحریم لغو شود
اگر تحریم هم لغو شود باز هم مشکل ما با آمریکا حل نخواهد شد.
Iran, Islamic Republic of
تصمیم بزرگ روحانی با اقتصاد ایران چه خواهد کرد؟
Iran, Islamic Republic of
روحانی : ایران آمادۀ مذاکره با آمریکا در سطح سران است
Iran, Islamic Republic of
به بهانه گرفتن ماسک و دستکش،
مذاکره با شیطان (امریکا) سم مهلک است

دبیر مجمع تشخیص مصلح نظام: مذاکره با شیطان (امریکا) به بهانه گرفتن ماسک و دستکش، سم مهلک است.
Iran, Islamic Republic of
کسی از کارگران زیر پله خبر ندارد!
Iran, Islamic Republic of
آمریکایی ها اثر جنایت خود در شهادت حاج قاسم را سال های آینده خواهند دید
Iran, Islamic Republic of
منشأ ویروس کرونای جدید کجاست؟ / ۱۰ سوال از آمریکا
Iran, Islamic Republic of
اگر ترامپ تحریم هم لغو کند مشکلات اقتصادی مردم و کشور باز هم حل نمی شود..
Iran, Islamic Republic of
.....
سخنگوی دولت پیش‌شرط مذاکره روحانی با آمریکا را ۲ شرط "لغو همه تحریم‌ها" و "حل مشکلات مردم" اعلام کرد؛ این همان آدرس غلط تکراری است که حسن روحانی ۶ سال پیش به مردم داد و تجربه شکست‌خورده‌اش امروز پیشِ‌روی همه است.
Iran, Islamic Republic of
ملت ایران در برابر توطئه‌ها و تحریم‌های آمریکا قوی‌تر شده است
Iran, Islamic Republic of
دونالد ترامپ احتمال کاهش تحریم ایران برای ملاقات با روحانی را رد نکرد
Iran, Islamic Republic of
......
Iran, Islamic Republic of
آقای روحانی! از این حرفها چه باید بفهمیم؟
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
فواد ایزدی، عضو هیات علمی دانشگاه تهران در گفت‌وگو با «فرهیختگان»:
باز کردن راه مذاکره باعث تشدید فشار آمریکا می‌شود/ گام بعدی ایران باید خروج از برجام و NPT باشد

اگر نتایج مطلوب و موردنظر آنها از فشار حداکثری حاصل نشده حتما یا فشار کم بوده یا به‌اندازه کافی نبوده است! پس زمانی که ایران صحبت از مذاکره می‌کند انتهای آن منطق این است که آن فشار افزایش پیدا کند.
Iran, Islamic Republic of
ازسال 1392 تاکنون سالانه بیش از 999 هزار در مورد عملکرد دولت روحانی در رسانه ها و... اعتراض شده است ولی متاسفانه هیچ توجهی نکرده است.
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
ما به مظلومان، مسلمانان ودولت های کمک می کنیم آمریکا هم ازتروریست های داعش و گروه های تروریستی کمک، حمایت و پشتیبانی می کند.....
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
1 – آقای روحانی! جواب کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل را بدهید.
2 – آقای ظریف! جواب کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل را بدهید.
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
......
Iran, Islamic Republic of
تحریم‎ها تنها عامل ۳۰ درصد از مشکلات اقتصادی کشور است
مشکلات اقتصادی مردم ربطی به تحریم ها ندارد/ دولت روحانی مقصراست....
Iran, Islamic Republic of
دولت روحانی ازسال 1392 تاکنون ماهیانه 200 هزارتومان حقوق کارمندان، کارگران و بازنشستگان را کاهش داده است.

دولت روحانی ازسال 1392 تاکنون حقوق کارمندان، کارگران و بازنشستگان را 10 درصد افزایش داده است..
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
دولتمردان بجای حاشیه‌سازی مشکل معیشت مردم را حل کنند دبیر بازنشسته‌ای را می‌شناسم که 7 ماه است گوشت قرمز و 2 ماه است که گوشت سفید نتوانسته است تهیه کند.اینها حقوق بگیرند کسانی که نه شغل و نه بیمه‌ای دارند چگونه صورت خود را با سیلی سرخ نگه می‌دارند؟.
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان باید توضیح و پاسخ بدهد چرا تاکنون فاجعه منا را پیگیری نمی کند و نکرده است.
Iran, Islamic Republic of
......
Iran, Islamic Republic of

وزیر امور خارجه در گفت‌وگو با تلویزیون تی‌آرتی اظهار کرد که ایران همیشه آماده مذاکره مستقیم با عربستان سعودی است.....
Iran, Islamic Republic of
فاجعه منا (۱۳۹۴)
اما وقتی دولت از روز اول موضوع فاجعه منا را پیگیری نکرده است
انتقاد از عدم پیگیری جدی فاجعه منا توسط دولت و وزارت امور خارجه
سوال ما این است که چرا هیچ نهادی پیگیری نمی‌کند؟
Iran, Islamic Republic of
دولت کانادا اموال کشورمان را دزدیده است امیدوارم دولت به خصوص وزارت امور خارجه هرچه سریع‌تر اقدام متقابل ایران را در مورد دزدی دولت کانادا اعلام کند و انتظار داریم پاسخ مناسبی به این دست‌درازی داده شود.
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
ترامپ حق صلاحیت ندارد مشکل ایران را حل کند
مشکل ایران ربطی به ترامپ ندارد.....
Iran, Islamic Republic of
.....
United States
در پی حاکمیت دولت تدبیر و امید ملت ایران به زیر خط فقر رفتند.....!!!!
Iran, Islamic Republic of
چرا ترامپ تهدید خود علیه ایران را با حروف بزرگ توییت کرد!؟
ربابه زرگر
Iran, Islamic Republic of
باید با کشورهای عرب خلیج فارس رابطه دوستانه برقرار کرد من خودم آذری هستم ولی همسرم عرب بود ویژگیهایی داشت که در سایر انسانها کمتر پیدا می شد و خیلی انسان ماخوذ به حیایی بود
Iran, Islamic Republic of
ملت ایران راه شهید سلیمانی را ادامه خواهند داد
Iran, Islamic Republic of
رهبر انقلاب در دیدار دانش‌آموزان و دانشجویان:
هر ملت و دولتي به آمريکا اعتماد کند ضربه خواهد خورد/ ملت متکی به قدرت درونی از اخم و تحریم دشمن متلاطم نمی‌شود
رهبر معظم انقلاب اسلامي با بيان اينکه هر ملت و دولتی به امریکا اعتماد کند ضربه خواهد خورد حتی اگر از دوستان امریکا باشد، تصريح کردند: توصیه قبلی خود را یک بار دیگر تکرار می‌کنم؛ نباید به دشمنی که لبخند می‌زند، اعتماد کرد.
Iran, Islamic Republic of
بسته حمایتی کرونایی دولت تا چند ماه پرداخت می‌شود؟ فقط تنها به پواداران و سرمایه داران پرداخت می شود!
Iran, Islamic Republic of
.....
.
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
آقای روحانی به ملت ایران توضیح و پاسخ بدهد اگر آمریکا و کشورهای اروپایی دشمن ملت ایران هستند پس چرا شما درمورد صلح آمیز هسته ایران با آمریکا و کشورهای اروپایی گفت، گو، مذاکره و همکاری می کند.
Iran, Islamic Republic of
اگر آمریکا دشمن درجه یک نظام جمهوری اسلامی ایران است پس چرا دولت روحانی، ظریف، عراقچی و... درمورد صلح آمیز هسته ای ایران با آمریکا مذاکره کردند.
اگر آمریکا دشمن درجه یک ملت ایران است پس چرا دولت روحانی، ظریف، عراقچی و... درمورد صلح آمیز هسته ای ایران با آمریکا مذاکره کردند.
امروز جز روحانی دیگر کسی برجام را قبول ندارد.
Iran, Islamic Republic of
گفت وگو و مذاکره با آمریکا و کشورهای اروپایی عامل اصلی مشکلات منطقه وجهان است.
وقتی روحانی صدای حامیان خود را هم در می‌آورد
ماندن در برجام به نفع مردم ایران و کشور نیست
Iran, Islamic Republic of
تنها راه نجات کشور استیضاح حسن روحانی است !!!.
Iran, Islamic Republic of
خراسان رضوی؛
كشف كالای قاچاق میلیونی در مه ولات
در بازرسی از یک خودرو در شهرستان مه ولات؛ انواع لوازم موتورسیکلت خارجی قاچاق به ارزش بیش از 200 میلیون کشف شد.
Iran, Islamic Republic of
در دوران جنگ تحمیلی اوضاع اقتصادی مردم بهتر بود!
در دوران جنگ تحمیلی با وجود اقتصاد آسیب‌‌پذیری که داشتیم و هر روز در صادرات نفت مشکلاتی پیش می‌آمد و نیز پالایشگاه‌ها هدف حملات دشمن قرار می‌گرفت، چنان مدیریتی در جامعه اعمال می‌شد که مردم فشارهای اقتصادی را کمتر احساس می‌کردند. حالا با وجود گذشت این همه سال و پیشرفت‌های علمی و فناوری کشور، چرا مردم باید این همه فشارهای اقتصادی را تحمل کنند؟
Iran, Islamic Republic of
دولت یا نمی‌تواند و یا نمی‌خواهد کاری برای حل مشکلات انجام دهد
دولت یا نمی‌تواند و یا نمی‌خواهد کار جدی برای حل مشکلات اقتصادی انجام دهد و برنامه ای در این زمینه ندارد.
Iran, Islamic Republic of
دولت و مجلس نتوانسته‌اند به دغدغه‌های اصلی مردم پاسخ دهند
دولت در خصوص اقدامات 6 ساله خود پاسخگو باشد
آقای رئیس‌جمهوری چرا مسئولان پاسخگو نیستند
چرا مسئولان دولت روحانی از مردم طلبکارند؟+عکس و فیلم
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
سلام ما نگرفتیم بسته حمایتی کرونا خواهش به ماهم کمک کنیدهرچه زودت برای ما واریزکنید ازخوزستان روستای سنیجه
Iran, Islamic Republic of
سلام چرا به ما بسه حمایتی تعلق نگرفت آخه چرا باید اینجوری باشه من شوهرم کارگره چرا باید دولت اینجوری کنه ما شب شام محتاجیم متاجریم ماهی 500 هزا تومان اجاره میدیم خواهشا پیگیری کنید
Iran, Islamic Republic of
نیروهای ترکیه برای دومین روز متوالی آب شرب «الحسکه» سوریه را قطع کردند
نیروهای ترکیه برای دومین روز متوالی آب شرب «الحسکه» سوریه را قطع کردند
دوشنبه 4 فروردين 1399 - 21:50

خبرگزاری رسمی سوریه می‌گوید در شرایط دنیاگیری کرونا، ترکیه و مزدورانش پمپاژ آب شرب از یک نیروگاه در راس العین برای مردم شهر الحسکه را برای دومین روز متوالی قطع نگاه داشتند.
دشمن!!!
United States
...
United States
...
رضا
Iran, Islamic Republic of
آقای روحانی امریکا به مردم ایران هیچ امیدی ندارد. تمام امید امریکا به مسئولینی است که غشق می کنند برای ارتباط با امریکا و فرزندان و سرمایه هایشان در امریکا و غرب گروگان هستند. این را متوجه شو. دختر فریدون در گروگان انگلیس است؟! وآقازاده ها رفاهشان بهم خودرده!!!!!
Germany
از کاخ سعد آباد یک کمی برای مردم تعریف کنید. هوای خیلی خوبی دارد.
Iran, Islamic Republic of
..
Iran, Islamic Republic of
...
United Kingdom
پول نقد نمی ده پس خودت را خسته مکن.
United Kingdom
....
Iran, Islamic Republic of
جناب رئیس جمهور مردم ما زودباور نیستند!!!
اتفاقاً این شما و دوستانتان خیلی خیلی زودباور هستید لطفا ادرس اشتباه ندید!!!
Iran, Islamic Republic of
خوبه این امریکا و این دلواپسان بودند که بی برنامگی و سوء مدیریت دولتی ها و.... را به گردن چه کسی می خواستند بندازند!!!
Iran, Islamic Republic of
..
مردی
Iran, Islamic Republic of
اینکه ما فکر کنیم چشمه زلال دست اوست و ما از تشنگی داریم میمیریم خود یک انحراف است.