پنجشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۹ - 9 Apr 2020
 
۰
۹۰
پیام روحانی به مردم آمریکا

ما در ایران همیشه اهل گفتگو بوده ایم/ اکنون زمان آن است که ملت امریکا بر سر دولت امریکا با صدای بلند فریاد برآورد

خصومت با ایران تاثیر مستقیم بر مبارزه همه کشورها با کرونا دارد
جمعه ۱ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۳
کد مطلب: 722333
رئیس جمهور در پیامی خطاب به مردم آمریکا تصریح کرد: هر سیاست خصمانه ای که بخواهد موجب محدودیت منابع مالی در مدیریت بحران کرونا در ایران شود، تاثیر مستقیم بر روند مبارزه با همه گیری کووید ۱۹ در سایر کشورها می شود.
ما در ایران همیشه اهل گفتگو بوده ایم/ اکنون زمان آن است که ملت امریکا بر سر دولت امریکا با صدای بلند فریاد برآورد
به گزارش جهان نيوز، حجت‌الاسلام حسن روحانی رییس جمهور خطاب به مردم آمریکا پیامی صادر کرد.

متن این پیام به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
  به مناسبت نوروز و سال نو ایرانی، این نامه را به نام ملت بزرگ ایران، خطاب به ملت آمریکا به نگارش درمی‌آورم. در روزهایی که گسترش ویروس کرونا موجب شده است سلامت و حتی موجودیت «نوع انسان»، فارغ از نژاد، ملیت، جنسیت یا دیانت مورد تهدید قرار گیرد؛ موقعیت مناسبی است تا بر سر دردهای مشترک و اصول انسانی بیشتر اندیشیده شود.
امروز همه انسان ها در بیم و هراس نسبت به آینده به سر می برند. آینده ای که به لحاظ همه‌ی وجوه حیات بشر از سلامت تا کسب و کار و حتی روابط اجتماعی و سبک زندگی در معرض تهدید قرار گرفته و هرگز به این اندازه نامطمئن و غیرقابل پیش بینی نبوده است. یقینا موفقیت ما در این مبارزه احتمالا طولانی، در گرو نزدیکی روحی و قلبی همه انسان ها است. "دفاع بین المللی" نوع بشر بی همراهی همه انسان ها پیروز نخواهد شد. امروز، برخلاف سربازان ارتش های مختلف، «سربازان بشریت» با رزم جامه ای یک سان و یک رنگ، بلکه بی‌رنگ و بدون تعلق به یک کشور، در سراسر کره زمین جامه‌ی سپید پوشیده و به جنگ دشمن بشریت رفته‌اند و با فداکاری و از خودگذشتگی در حال مبارزه با آن هستند. در این رزم مشترک، همه ما در یک جبهه هستیم. همه ما خواهان پیروزی نوع انسان بر دشمن مشترک یعنی این ویروس مرگبار هستیم. دشمن مشترکی که برخلاف برخی موضوعات دیگر هیچ اختلاف نظری در خصوص ماهیت آن، تعریف آن و اثر مخرب آن برای بشریت وجود ندارد.  

جای تاسف است که دولت وقت آمریکا، در آن زمانی که مردم ایران مورد هجوم نظامی رژیم بدتر از ویروس صدام بوده و زن و مرد و کودک ایرانی (و حتی عراقی) از گزند سلاح های آن جلاد در امان قرار نداشتند، به او کمک می کرد. اگرچه چندی بعد که تجاوزات آن رژیم ادامه یافت،  دولت آمریکا متوجه اشتباهات خویش شد،  اما این درس باعث عبرت نشد. در زمانه‌ای که گروه تروریستی داعش منطقه خاورمیانه را دستخوش افکار افراطی و اعمال جنایتکارانه خود قرار داده است، دولت کنونی آمریکا با ترور موثرترین فرد در مبارزه با این گروه جنایتکار، و جهان پهلوانِ نابودی داعش، هدیه ای بزرگ تقدیم این گروه تروریستی کرد. اکنون نیز که مردم ایران، علاوه بر بحران جهانی ناشی از هجوم ویروس کرونا هم شده اند، تحت بی‌رحمانه‌ترین تروریسم اقتصادی آمریکا در تاریخ قرار گرفته‌اند، دولت آمریکا همچنان حاضر نیست دست از سیاست اهریمنی فشار حداکثری خود بردارد و با تداوم تحریم به یاری ویروس شتافته است.

دولت ایالات متحده پس از خروج غیرقانونی از برجام تاکنون بیش از یکصد اقدام تحریمی علیه مردم ایران اعمال کرده است که مشخصا بخش های اصلی نظام اقتصادی-مالی ایران را هدف گرفته و در نتیجه صدها میلیارد دلار خسارت مستقیم به اقتصاد و مردم ایران وارد آمده است. تحریم های دولت آمریکا موجب شده است افراد زیادی از شهروندان عادی ایران سلامتی، کار و درآمد خود را از دست بدهند، و حال افزون بر این همه، تحریم ها موجب شده است توان مردم ایران در مبارزه با ویروس نیز کاهش یابد و حتی برخی از هموطنان ما به علت این تحریم ها جان خود را از دست بدهند.

ملت آمریکا،
شما همانند همه مردمان جهان، خود در معرض خطر این ویروس ویرانگر و جهانگیر قرار گرفته اید و طعم تلخ نگرانی از آینده خود و عزیزان تان را حس کرده‌اید. این بار، محصور بودن در میان دو اقیانوس موجب نشده است که مردمان قاره آمریکا از خطر و تهدید به دور باشند. می‌دانید و می‌دانیم که پیروزی در جنگ با ویروس تنها زمانی ممکن است که همه کشورها در این نبرد پیروز شوند و حتی یک کشور آلوده به ویروس باقی نماند. این روی دیگر سکه جهانی شدن است که خوشبختی و رنجوری هر دو جهانی شده‌اند. چنان که شاعر ملی ایران حکیم سعدی قرنها پیش سرود که "بنی آدم اعضای یک پیکرند" بر این مبنا یک عضو رنجور، کل این پیکر مشترک را بیمار میکند؛ بدین ترتیب هیچ مرزی، هیچ دیواری نمیتواند موجب شود که یک کشور و یک ملت از گزند ویروس و یا بازگشت آن در امان بماند.

اینجانب هشدار می دهم که در شرایط یک «همه گیری» خطرناک جهانی، تهران و پاریس و لندن و واشنگتن فاصله چندانی ندارند و هر سیاست کوته بینانه و خصمانه‌ای که بخواهد موجب تضعیف نظام پزشکی و محدویت منابع مالی در مدیریت بحران در ایران شود، تاثیر مستقیم بر روند مبارزه با این «همه گیری» در سایر کشورها خواهد داشت. کووید-19 به معنای واقعی کلمه یک موضوع مرگ و زندگی برای همه کشورها است و شکست آن یک «وظیفه» جهانی است.

مردم ایران البته درطول تاریخ مقاوم بوده اند و هستند. در طول هزاره‌ها، ایرانیان در برابر هجوم خونریزان و جنگ افروزانی از چنگیز تا صدام، و در برابر بلایای طبیعی از وبا تا طاعون دوام آورده‌اند و باقی مانده‌اند و تاریخ و فرهنگ و تمدن کشور خود را حفظ کرده‌اند. این بار هم چه در برابر ویروس، و چه در برابر تحریم و سیاست های ظالمانه و راهبرد فشار حداکثری دولت کنونی آمریکا، با سربلندی و مقاومت دوام خواهند آورد و از این روزگار سخت عبور خواهند نمود.

اما آیا مردم آمریکا می‌پذیرند که این فشارهای ظالمانه به نام آنان، با رای آنان، و با مالیات آنان بر مردم ایران تحمیل شود؟ ضرورت مبارزه با ویروس، موجب تعطیلی مسابقات ورزشی، جشن های عمومی، اماکن و زیارتگاه‌های مذهبی، مدارس و دانشگاه‌ها، و کسب و کارها و مشاغل بسیاری در جهان شده است. عجیب نیست که حتی در چنین زمانه‌ای، فشار و تحریم و ظلم تعطیل نشود؟ ما ادعای کمک های بشر دوستانه را باور کنیم یا این رفتار ضد حقوق بشری را؟  
در روز بیستم مارس (یکم فروردین ماه) ایرانیان به همراه مردمانی از 12 کشور دیگر، سال نوی ایرانی، نوروز (به معنای روز نو و روزگار نو) و آغاز بهار را جشن گرفته‌اند. بیایید کاری کنیم که این بهار، و این «روز نو» آغازی باشد برای نگاه انسانی به سایر هم نوعان.

ملت آمریکا، 
من به نام عدالت و انسانیت، وجدان های پاک و فطرت های الهی شما را مخاطب قرار داده و از شما می‌خواهم دولت و نمایندگان خود در کنگره آمریکا را آگاه کنید که دشمنی و فشار و تحریم هیچگاه موفقیتی به همراه نداشته و نخواهد داشت. این گفتار انسانی و رفتار انسانی است که جواب خواهد داد.

متاسفانه تحلیل نادرست از شرایط منطقه و مشورت‌های گمراه‌کننده از سوی دشمنان ایران، سبب شده است تا سیاست های غلط و مداخله جویانه آمریکا در جهان و منطقه خاورمیانه اصلاح نشود؛ و کسی که با شعار بیرون آمدن از خاورمیانه و بازگشت سربازان به خانه، رای ملت امریکا را کسب کرد، از وعده های خود عدول کرده و بیشترین مداخله جویی را از جیب ملت امریکا در منطقه انجام دهد. فاجعه آمیز آنکه دولت امریکا با کشورهایی که موجب پیدایش داعش بوده اند همراهی و هم نوایی داشته، اما با کشوری که نقش اصلی در نابودی داعش ایفا کرده و می کند، به ستیز برخاسته است.

متاسفانه تندروترین و مرتجع ترین دشمنان دموکراسی و حقوق بشر در جهان که خود سرزمین دیگر ملت ها را اشغال کرده و یا ملت‌های خود را حتی از یک انتخابات آزاد محروم کرده اند، اکنون به مشاوران دولت آمریکا تبدیل شده و از آن طریق سیاست های منحط خود را به مردم آمریکا دیکته می‌کنند. و اینک " اتحاد ویروس و تحریم " به رمز عملیات جدید آنها علیه ایران بدل شده است. قربانیان تحریم و ویروس نه جناح های سیاسی در ایران که مردم عادی کوچه و خیابان هستند.


اکنون زمان آن است که ملت امریکا بر سر دولت امریکا با صدای بلند فریاد برآورد و از او پاسخ بخواهد. نگذارید بیش از این اوراق تاریخ آمریکا سیاه شود. بازگشت به قانون و حقوق بین الملل و اصول حقوق بشر به نفع مردم آمریکا و همه ملت‌های جهان است. بدانید که آیندگان نسبت به مردم آمریکا از روی عملکرد دولت آمریکا قضاوت می‌کنند و متأسفانه تا به حال عموم جهانیان قضاوت خوبی نسبت به آمریکا ندارند.

ما در ایران همیشه اهل گفتگو بوده ایم و هرگز از آن هراس نداریم، همان گونه که در مذاکرات ۱+۵ اثبات کردیم. ما رعایت تعهدات را ضرورتی قانونی، اخلاقی و بین‌المللی می‌شماریم و نشان داده‌ایم که به توافق‌هایمان پایبندیم و عهدشکنی دیگران را نمی‌پذیریم. مردم ایران ارزش دوستی و احترام بر اساس اصول کرامت و انسانیت را می شناسند و به آن پاسخ مثبت می دهند، اما در مقابل فشار و تهدید می‌ایستند و قهرمانانه دفاع می‌کنند. ما ملت سرافرازی هستیم با هزاران سال سابقه تمدنی، به زبان زور با قدرت پاسخ می دهیم و به زبان کرامت با احترام. 

 آغاز بهار و عید نوروز بر تمامی شما، به ویژه آمریکایی‌های ایرانی تبار مبارک
 
حسن روحانی
رییس جمهوری اسلامی ایران
اول فروردین ۱۳۹۹
 
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


United Arab Emirates
تن‌ دادن به فشار‌های آمریکا خطرناک و موجب زیاده‌ خواهی می‌ شود
Iran, Islamic Republic of
.....
خسارت محض
Iran, Islamic Republic of
برجام باعث زیاده خواهی دشمن در مباحث موشکی و منطقه ای و تشدید تحریم ها برای امتیازگیری بیشتر از ایران شد.
Iran, Islamic Republic of
برجام را بدون حساب و کتاب پذیرفته و اجرا کردند
حالا به جای عذر خواهی از ملت ، به هر قیمتی می خواهند درستش کنند و مرتب التماس می کنند تا آمریکا را به برجام برگردانند !!!
Iran, Islamic Republic of
وقت آن است که ملت ایران فریاد بکشند که دست از التماس به آمریکا و غرب بردارید و به درون و نیروهای خودی توجه کنید
Iran, Islamic Republic of
.....!!!!!!
اصغر
Iran, Islamic Republic of
التماس از غرب هیچ فایده ای ندارد.این را ظریف چند روز پیش آزموده بود.
آقای روحانی باید از جانب قدرت با امریکاییها سخن بگوید.
مردم امریکا مجددا همین ترامپ لمپن را انتخاب خواهند کرد. خواهیم دید.
حرف حق
Iran, Islamic Republic of
عراقچی: نتیجه پایبندی به برجام تحریم بیشتر بود.
United Arab Emirates
نمی‌دانم چرا بجای وارد میدان شدن و دل بکار زدن به نامه نگاری روی می‌اورند ...
امین
Iran, Islamic Republic of
تدبیر و امیدی که میگفتن این بود ؟!!!
United Arab Emirates
...
United Arab Emirates
فقط خسارت محض
United Arab Emirates
به زودی شاهد ریشه‌کن شدن ویروس کرونا آمریکا خواهیم بود
United Arab Emirates
تأکید دولت ترامپ بر عدم رفع تحریم‌های ضدایرانی در بحبوحه کرونا
United Arab Emirates
خوشحال نشو بیخودی و به دشمن اعتماد نکن.....
United Arab Emirates
ترامپ بر ادامه تحریم ایران تاکید کرد
.
Iran, Islamic Republic of
...
United Arab Emirates
.....
United Arab Emirates
....
United Arab Emirates
درپاسخ به مایک پمپئو، وزبر خارجه آمریکا جنایتکار شماره یک
که آمریکا جنایتکار شماره یک ناقض حقوق بشر است
واشنگتن حقوق بشر و قانون قوانین بین المللی را نقض می‌کند
آمریکا جنایتکار شماره یک جایی درمنطقه خاورمیانه ندارد.
آمریکا جنایتکار شماره یک ازسال 1918 تاکنون ثابت کرد که حق و حقوق و عدالت نمی شناسد.
United Arab Emirates
اردوغان با هواپیمای مسافربری تروریستها را به لیبی منتقل می کند
United Arab Emirates
جهان با کرونا آمریکا چه می کند؟
United Arab Emirates
چه کسی ویروس کرونا را ساخته؟ آمریکا، اسرائیل یا چین
به سختی می توان توضیحی برای این سئوال پیدا کرد که چرا ویروس کرونا جز چین، بر یک کشور خاص دیگر با این شدت تاثیر گذاشته است. این کشور ایران است؛ دشمن تقریبا همیشگی هم آمریکا و هم اسرائیل.
Iran, Islamic Republic of
..
Iran, Islamic Republic of
خیلی ساده است.یکی از مقام های برزیلی با ترامپ و دختراش ملاقات می کنند.بلافاصله وقتی به کشورشان برمی گردند .معلوم میشود به کرونا مبتلا شده اند.ولی تست کرونای ترامپ منفی بود.دختراش هم بعد چند روز قرنطینه برای فریب مردم گفتند کرونا ندارد.خوب چرا ترامپ و دختراش بیمار نشدند.در حالی که با یک بیمار مستقیم رابطه داشتند.ایا شک نمی کنید که ممکن است انها قبلا واکسینه شده باشند؟
Iran, Islamic Republic of
همین الان در آمریکا صدها کشته داده و تا چند هفته دیگر به بحران میرسه خباثت کومونیست های چینی در به وجود آوردن و پخش این ویروس نابخشودنی است
حسن
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
..
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
بازم دیپلماسی التماس ....!!
Iran, Islamic Republic of
چقدر باید التماس کنید .
رشتی
Iran, Islamic Republic of
تازه فهمیدم که تحریم اثر کرده. ....
تحریم اثر مستقیمی بر روی مسئولین و اثر غیر مستقیم(به واسطه مسئولین بی کفایت) بر روی مردم داشته است.
جمالی نیا
Iran, Islamic Republic of
بسیار مدبرانه و هوشمندانه و به موقع این نامه رو رئیس محترم دولت نوشتند و با افتخار نظرات و فرمایشات رهبر معظم انقلاب را در آن درج کردند. امروز ما به داشتن دولت اصلاحات در کنار سپاه مقاومت مفتخریم
بی تدبیری
Iran, Islamic Republic of
اصلاح طلبان باید در مورد افزایش روز افزون مبتلایان و جان باختگان کرونا و کمبود اقلام بهداشتی نظیر ماسک و دستکش و الکل طبی و ژل ضدعفونی و دارو پاسخگو باشند.
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
برو قوی شو ...
۷ سال دیپلماسی خواهش ضجه التماس!!
محمد
Romania
مردم آمریکا اکثرا از بهترین مردم دنیا هستند.اصولا مردم با هم مشکلی ندارند...!!!!
داریوش
Romania
مشکل در دولتهاست فقط
Iran, Islamic Republic of
..
ب
Iran, Islamic Republic of
جناب وقتی امام راحل 41 سال پیش می فرمود هرچه فریاد دارید بر سرآمریکا بکشید یا در جایی دیگر می فرماید شیطان بزرگ پس بحق گفته اند/ باید گفت مرگ بر آمریکا
United Arab Emirates
...
Iran, Islamic Republic of
اقای روحانی از امریکا وکدخدا التماس نکن ,,,,,
Iran, Islamic Republic of
دولت روحانی ازسال 1392 تاکنون تنها به پولداران و سرمایه داران کمک می کند..
Iran, Islamic Republic of
جهان با کرونا آمریکا چه می کند؟
Iran, Islamic Republic of
زمنده ایرانی خواستوار اقدام عملی برای مقابله با رژیم صهیونیستی شد
تنها محکوم کردن جنایت صهیونیست ها در ارتکاب نسل کشی غزه کافی نیست و باید برای متوقف کردن آن اقدامات عملی صورت گیرد.

پهباد جاسوسی نیروهای متجاوز آمریکا درحریم هوایی ایران بود
پنج‌شنبه گذشته یک پهپاد جاسوسی آمریکا که وارد حریم هوایی سرزمینی ایران شده بود توسط یک موشک ایرانی هدف قرار گرفت و سرنگون شد.
Iran, Islamic Republic of
آقای روحانی، گفت وگو شما تاکنون مردم ایران را گرفتار کرده است.
آقای روحانی، مذاکره شما تاکنون مردم ایران را گرفتار کرده است.
Iran, Islamic Republic of
......
Iran, Islamic Republic of
پیام روحانی به مردم آمریکا، هیچ فایده ای، سودی و ارزشی برای مردم ایران و کشور ندارد.
مردم آمریکا ازسال 1332 تاکنون با ملت ایران دشمن هستند و همچنان نیز ادامه دارد.
Iran, Islamic Republic of
خدمت ، مدیریت و عملکرد دولت روحانی ازسال 1392 تاکنون ازاین بهتر نمی شود.
Iran, Islamic Republic of
مردم از عملکرد دولت روحانی ناراضی هستند.
Iran, Islamic Republic of
هیچ تفاوتی بین آمریکا و کرونا وجود ندارد.
هیچ تفاوتی بین ترامپ و کرونا وجود ندارد.
Iran, Islamic Republic of
12 ماه ازسال 98 گذشت متاسفانه چرا با گران فروشان درسراسرکشور برخورد نمی شود و نمی کند.
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
متاسفانه وقتی آمریکا و متحدانش، ایران را تحریم، تهدید، متهم و محکوم می کنند دولت، دولتمردان، مسئولین و نمایندگان مجلس شورای اسلامی هیچ کاری نمی کنند و سکوت می کنند.
United States
روحانی با نقض برجام چه خواهد کرد؟.
United States
چرا دولت ناتوان با استناد به کتاب خاطرات خانم کلینتون و اظهارات ترامپ در دوره تبلیغات انتخابات مبنی بر ایجاد و حمایت از گروهکهای تکفیری داعش به مجامع بینالمللی شکایت نمیکند؟ هرچند شاید ترتیب اثر ندهند ولی باید ملتهای دنیا بدانند که این ادعای مبارزه با تروریسم توسط غربیها به سخره گرفتن جهان است چرا که سردمداران تروریسم دولتی شیطان بزرگ و رژیم صهیونیستی و همقطاران آنهایند نه جمهوری اسلامی. چطور آنها با توسل به مسائل دروغ توسط دادگاههای خود، جمهوری اسلامی را متهم و تقاضای خسارت میکنند!
United States
دولت روحانی بیش از هزاران بار گفت وگو، مذاکره، ملاقات، دیدار وهمکاری با سران بی ادب کشورهای اروپایی خرج هزینه بی مورد، بی نتیجه ، بی فایده و بی ارزش بعد از6 سال شکست با توافق هسته ای و برجام به مالزی و ژاپن سفرمی کند شرم آور است.
Iran, Islamic Republic of
آمریکا ازسال 1332 تاکنون با ملت ایران دشمن است و ازسال 1332 تاکنون ملت ایران قتل عام کرده است و همچنان نیزادامه می دهد ولی متاسفانه آقای روحانی شما تاکنون درک نمی کند، نمی داند و نمی فهمد شما که 6 سال است با آمریکا مذاکره، ملاقات، دیدار، گفت وگو همکاری می کند.
Iran, Islamic Republic of
که آمریکایی‌ها جنایتکار شماره یک ازسال 2001 تاکنون همراه با چند کشور جنایتکار شماره یک دیگر ده‌ها میلیارد دلار در افغانستان، پاکستان، عراق، لیبی ومنطقه خاورمیانه هزینه کردند اما در قبال این هزینه‌ها چه چیزی به دست آوردند؟
Iran, Islamic Republic of
پامپئو: ایران آمریکایی‌های بازداشتی را آزاد کند
وزیر امور خارجه آمریکا در پیامی در توئیتر نوشت که ایران باید تمامی آمریکایی‌های بازداشتی در این کشور را آزاد کند.
Iran, Islamic Republic of
آمریکا به تجاوز علیه عراق ادامه دهد، باید منتظر جواب باشد/ تروریسم درمانی مانع واکنش به بیماری است
Iran, Islamic Republic of
دادگستری آمریکا به جرائم سایبری کرونا خارج از نوبت رسیدگی می کند
دادگستری آمریکا به جرائم سایبری کرونا خارج از نوبت رسیدگی می کند

وزارت دادگستری آمریکا با صدور اطلاعیه‌ای تصریح کرده که به جرایم سایبری مرتبط با بیماری کرونا به سرعت و خارج از نوبت رسیدگی می‌کند.
Iran, Islamic Republic of
سید حسن نصرالله:
جامعه بین‌الملل برسر ترامپ برای لغو تحریم‌های پزشکی فریاد بزند/فشار آمریکا برای آزادی جاسوس اسرائیلی
دبیر کل حزب‌الله لبنان شامگاه جمعه در مورد تحولات لبنان و منطقه از جمله آزادی عامر الفاخوری جاسوس اسرائیلی و شیوع ویروس کرونا و تحریم های ظالمانه آمریکا در خصوص تجهیزات پزشکی سخنرانی کرد.
Iran, Islamic Republic of
مشکلات اقتصادی مردم و کشور هیچ ارتباط به ترامپ ندارد چون آمریکا ازسال 1332 تاکنون درامور داخلی ایران دخالت و مداخله می کند.
Iran, Islamic Republic of
فهرست بیش از 100 جنایت و دخالت آمریکا در کمتر از یک قرن
Iran, Islamic Republic of
ترامپ: می‌خواهم به حل مشکلات زیاد ایران کمک کنم
Iran, Islamic Republic of
رهبر معظم انقلاب اسلامی: مذاکره با آمریکا هیچ نتیجه ای ندارد.
Iran, Islamic Republic of
بعضی‌ها اشتباه خیال می‌کنند مذاکره با امریکا مشکلات را حل می‌کند
Iran, Islamic Republic of
مذاکره کردن با آمریکا هیچ مشکلی را حل نمی کند
مذاكره با امريكا نتيجه‌اي ندارد چون قطعا هيچ امتيازي نمي‌دهند
Iran, Islamic Republic of
تروریست‌ها مورد حمایت آمریکا، غرب، عربستان سعودی، ترکیه و اسرائیل۴ بار آتش‌بس در سوریه را نقض کردند.
Iran, Islamic Republic of
کرونا؛ بهانه آمریکایی‌ها برای فرار از عراق است
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
مسکن ۲۳ و لوازم خانگی ۴۹ درصد گران شدند
Iran, Islamic Republic of
لوازم خانگی ازسال 1397 تاکنون به صورت غیرقانونی بیش از 900 درصد گران شدند...
Iran, Islamic Republic of
بازنشستگان یارانه کرونایی دریافت می‌کنند؟
چه کسانی بسته حمایتی نقدی دولت را دریافت خواهند کرد؟
Iran, Islamic Republic of
بازنشستگان یارانه کرونایی دریافت می‌کنند؟
چه کسانی بسته حمایتی نقدی دولت را دریافت خواهند کرد؟
Iran, Islamic Republic of
.....
توحید
Iran, Islamic Republic of
......
Iran, Islamic Republic of
......
Iran, Islamic Republic of
همه وعده های انتخاباتی‌ روحانی/ مردم وعده‌ها را فراموش نمی‌کنند.....
United States
......
Iran, Islamic Republic of
,,,,,
Iran, Islamic Republic of
آقای حسن روحانی باید به مردم ایران توضیح و پاسخ دهد قرار بود با حل مسئله هسته ای تحریم ها غیرقانونی و غیرانسانی بر داشته شود اما دولت جنایتکار شماره یک آمریکا به درخواست رژیم صهیونیستی و از دریافت رشوه از عربستان سعودی، امارات و بحرین تحریم ها را بیشترکرد.,
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
......
Ukraine
..
Ukraine
من تعجب می کنم که روحاتی هنوز به آمریکا امید دارد!!
United Arab Emirates
چرا حسن روحانی درباره دخالت و مداخله آمریکا، کشورهای اروپایی، عربستان سعودی و اسرائیل درنارامی های و اغتشاشات اخیر حرف نمی زند سکوت اختیارکرده است؟