پنجشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۹ - 9 Apr 2020
 
۰
۳

تکذیب «پنهان کاری چین» درباره کرونا

پنجشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۵
کد مطلب: 722289
سازمان بهداشت جهانی با اطلاع رسانی به موقع چین وضعیت را به درستی تحلیل و هشدار جهانی درباره کرونا را ابلاغ کرد.
تکذیب «پنهان کاری چین» درباره کرونا
به گزارش جهان نيوز، پس از شیوع کروناویروس جدید، برخی سیاستمداران و رسانه های آمریکا بدون پایه و اساس، چین را به «پنهان کاری در اطلاع رسانی»، «ایجاد تأثیرات منفی و مشکل برای کشورهای جهان در مهار بیماری» متهم کردند و قصد دارند با انداختن تمام مسؤولیتها بر عهده چین و با سیاه نمایی آن، ناتوانی خود را مبارزه با کرونا بپوشانند.

چین با تلاش سخت خود، نخستین دیوار دفاع در برابر کرونا را برای جامعه جهانی ایجاد کرد که مورد تقدیر جامعه جهانی قرار گرفته است.

گاودن گالی نماینده سازمان بهداشت جهانی که در مقابله چین با کرونا شرکت کرده، در این باره اعلام کرد: چین عصر ۳۱ دسامبر سال ۲۰۱۹ یعنی یک روز قبل از بستن بازار آبزیان وو هان به سازمان بهداشت جهانی اطلاع داد. یک روز بعد، نمایندگیهای سازمان بهداشت جهانی در چین و منطقه و مقر این سازمان در ژنو نشست تلفنی برگزار کردند و در ۳ ژانویه سال ۲۰۲۰، گروه مقابله با کرونا در چین تشکیل شد. در ۲۰ و ۲۱ ژانویه، کارمندان سازمان بهداشت جهانی از شهر وو هان بازدید کردند.

این سخنان گالی دروغها درباره پنهان کاری چین را آشکار می کند. در حقیقت سازمان بهداشت جهانی با اطلاع رسانی به موقع چین وضعیت را به درستی تحلیل و هشدار جهانی درباره کرونا را ابلاغ کرد.

به گفته این مقام سازمان بهداشت جهانی، وی شخصاً شاهد اقدامات سریع چین از جمله شناسایی ویروس، اشتراک زنجیره ژن، قرنطینه شهر و ایجاد سامانه ائتلافی برای پیشگیری و مهار بیماری بوده است. وو هان برای چین و جهان در مبارزه با کرونا زمان خرید و بهای بزرگی پرداخت.

شی جین پینگ رهبر چین روز چهارشنبه ۲۸ اسفند در نشستی با حضور مقامات عالیرتبه بار دیگر بر تقویت همکاری با سازمان بهداشت جهانی و دیگر کشورها و تحلیل وضعیت شیوع کرونا در جهان و کمک چین به دیگرکشورها تا حد توان تأکید کرد که مسؤولیت شناسی چین در مبارزه جهانی با کروناویروس نشان داده شد.

این در حالیست که برخی سیاستمداران آمریکا به تکرار سیاهنمایی علیه چین می پردازند، در حالیکه شیوع کرونا در آمریکا شدت گرفته است.

اما برای جهانیان غیرقابل درک است در حالیکه شمار موارد ابتلاء به کروناویروس مدام در حال افزایش و چگونگی آلوده شدن برخی از آنها نامعلوم بود، چرا مرکز کنترل بیماریهای آمریکا در آغاز ماه مارس اعلام تعداد افراد آزمایش شده و مبتلاء را متوقف کرد. این اقدام آمریکا پنهانکاری واقعی است و مورد انتقاد گسترده افکار عمومی داخلی و بین المللی قرار گرفته است.

همچنین رییس مرکز کنترل بیماریهای آمریکا در نشست استماع شواهد، اذعان کرد که برخی قربانیان آنفلوآنزا در آمریکا در حقیقت از کرونا جان باخته اند. این امر گمانه زنیها را درباره این که منشاء احتمالی ویروس آمریکا باشد، تقویت کرده است. آمریکا تا کنون هیچ توضیحی در این باره نداده است.

با این حال، برخی سیاستمداران آمریکا ویروس کرونا را ویروس وو هان و ویروس چین می نامند و خود را علناً به نیروهای مخرب در مبارزه مشترک جهانی با کرونا تبدیل کرده اند.

منبع: تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


ساناز
Iran, Islamic Republic of
.م..
United States
....
Iran, Islamic Republic of
فقط نمیدونم چرا اوایل دی ماه چند تا دکتر ها رو به علت اطلاع رسانی بازداشت کرد