شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ - 11 Jul 2020
 
۰

طنز تلخی که BBC را آچمز کرد

سه شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۷
کد مطلب: 722065
وقتی خبر ابتلای «نادین دوریس» به کرونا منتشر شد، هیچ‌کدام از مجریان BBC فارسی نگفتند: «این اتفاق، طنز تلخی است. فردی که درجایگاهی قرار گرفته که باید «انگلیس» را از ابتلا نجات دهد، نمی‌تواند ازخودش مراقبت کند.
طنز تلخی که BBC را آچمز کرد
به گزارش جهان نيوز، وقتی آقای «ایرج حریرچی» معاون وزیر بهداشت ایران به‌دلیل فعالیت شبانه‌روزی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا به این بیماری مبتلا شد، رسانه دولتی انگلیس با ادبیات تمسخرآمیز به تحلیل ماجرا پرداخت و چنین گزارش داد: «این اتفاق، طنز تلخی است... فردی که در جایگاهی قرار گرفته که باید کشوری را از ابتلا نجات دهد، نمی‌تواند از خودش مراقبت کند.»
 
اما وقتی به فاصله چند روز اعلام شد که ویروس کرونا به خانم «نادین دوریس» معاون وزارت بهداشت و همتای آقای حریرچی در دولت انگلیس هم سرایت کرده است، دیگر شاهد اینگونه تحلیل‌های آلوده به تمسخر در هیچ‌یک از بخش‌های BBC نبودیم.

هیچ‌کدام از خبرنگاران، گزارشگران، مجریان و کارشناسان BBC فارسی هم نگفتند: «این اتفاق، طنز تلخی است... فردی که در جایگاهی قرار گرفته که باید "انگلیس" را از ابتلا نجات دهد، نمی‌تواند از خودش مراقبت کند.»[!]


سرویس فارسی BBC که پیشقراول رسانه های بیگانه در تبلیغات ضدایرانی به بهانه شیوع کرونا بوده و هست، ابتلای مسئولان ایرانی به این ویروس همه‌گیر را ناشی از ضعف سیستم بهداشتی کشور جلوه می‌داد، اما وقتی کرونا گریبان مقامات لندنی را گرفت، به‌راحتی از کنار ماجرا گذشت و به خبررسانی کوتاه بسنده کرد!
 
منبع: جام نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *