پنجشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۹ - 9 Apr 2020
 
۰
نریمان پناهی:

هیأت را برای حفظ جان مردم تعطیل کردیم

سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۳
کد مطلب: 719831
نریمان پناهی مداح اهل بیت(ع) گفت: به‌خاطر شیوع ویروس کرونا و نگرانی همگان، صلاح دیدیم، جلسات هیأت مکتب‌الحسین(ع) برای حفظ جان مردم تامدتی تعطیل شود، زیرا حفظ جان از اهمیت بسیاری برخوردار است.
هیأت را برای حفظ جان مردم تعطیل کردیم
به گزارش جهان نيوز، در پی شیوع ویروس کرونا در کشور بسیاری از هیأت‌های مذهبی جلسات هفتگی و مناسبتی خود را برای درامان ماندن مردم در اثر بیماری، تعطیل کردند. هیأت مکتب‌الحسین (ع) نیز به همین جهت جلسات هفتگی و برنامه‌های خود را لغو کرد.

نریمان پناهی مداح اهل بیت (ع) در پی این تصمیم، توضیحاتی را برای مخاطبان ارائه کرد. وی اظهارداشت: به‌خاطر این ویروس و نگرانی همگان، صلاح دیدیم، جلسات هیأت مکتب‌الحسین (ع) برای حفظ جان مردم تامدتی تعطیل شود زیرا حفظ جان از اهمیت بسیاری برخوردار است.

وی با بیان اینکه برخی ایراد گرفته‌اند چرا جلسات را تعطیل می‌کنید مگر طالب شهادت نیستید، تصریح کرد: ما طالب شهادت هستیم اما کجا و به چه نحوی؟ من از اول پای کار بودم، در جنگ با آرزوی شهادت هم حضور داشتم، هم‌اکنون هم آرزو دارم شهید و تکه‌تکه شوم اما برگزاری جلسه در این شرایط بی‌عقلی است زیرا می‌دانیم برای جلوگیری از بیمار شدن باید پیشگیری کرد.

پناهی افزود: چرا برای زیارت ائمه اطهار (ع) بازرسی قرار داده‌اند و زائران قبل از حضور در صحن‌ها بازرسی می‌شوند؟ این بازرسی برای حفظ جان زائران است. بنابراین این شهادت متفاوت است.
 
منبع: فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *