پنجشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۹ - 9 Apr 2020
 
۰

تماس تلفنی جهانگیری با ۱۰ استاندار

سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۱
کد مطلب: 719830
جهانگیری در تماس‌ با استانداران کرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختیاری، ایلام، اصفهان، فارس، مرکزی، کهکیلویه و بویر احمد، خوزستان و تهران در جریان آخرین وضعیت این استان‌ها برای مدیریت سیل قرار گرفت.
تماس تلفنی جهانگیری با ۱۰ استاندار
به گزارش جهان نيوز، در پی هشدار سازمان هواشناسی کشور مبنی بر احتمال وقوع سیل و نیز استمرار بارندگی‌ها در حوزه‌های زاگرس و البرز، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور در تماس‌های تلفنی جداگانه با استانداران کرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختیاری، ایلام، اصفهان، فارس، مرکزی، کهکیلویه و بویر احمد، خوزستان و تهران در جریان آخرین وضعیت این استان‌ها در پی بارندگی‌های شب گذشته، جاری شدن سیلاب و تمهیدات اندیشیده شده برای مدیریت سیل قرار گرفت.

جهانگیری در این مکالمه‌های تلفنی که صبح امروز (سه‌شنبه) انجام شد ضمن در جریان قرار گرفتن از آخرین وضعیت این استان ها از نظر میزان بارش ها و وقوع سیلاب در برخی از استان ها، بر بسیج همه امکانات برای مهار سیلاب و کاهش خسارات به مردم و زیرساخت ها تاکید کرد.

معاون اول رئیس‌جمهور از این استانداران خواست تا در همکاری دقیق و مستمر با سازمان مدیریت بحران کشور و سازمان هواشناسی، اقدامات لازم برای پیشگیری از خسارت ناشی از سیلاب و رسیدگی به وضعیت همه شهروندان به ویژه مناطقی که در معرض سیلاب و آبگرفتگی و طغیان رودخانه ها هستند را در دستور کار خود قرار دهند.

جهانگیری همچنین در مکالمه تلفنی با رییس سازمان هواشناسی کشور پس از دریافت آخرین گزارش از میزان بارش در کشور بویژه در استان های حاشیه زاگرس و البرز،‌ تاکید کرد: باید با دقت وضعیت نزولات جوی در کشور رصد و در صورت احتمال خطر، هشدارهای لازم به مردم داده شود . همچنین این سازمان باید اطلاعات دقیق به استانداران و مسئولان جهت افزایش میزان آمادگی به منظور واکنش لازم در سریعترین زمان ارایه کنند.

معاون اول رییس جمهور همچنین از همه ساکنان استان های در معرض وقوع سیلاب خواست تا همکاری لازم را با مسئولان انجام داده و به توصیه های دستگاه های ذی ربط به ویژه سازمان هواشناسی کشور که ضامن سلامت و امنیت آنهاست عمل کنند.

استانداران کرمانشاه،‌ لرستان،‌ چهارمحال و بختیاری، ایلام، اصفهان، فارس، مرکزی، کهکیلویه و بویر احمد، خوزستان و تهران نیز در این تماس های تلفنی، گزارشی از آخرین میزان بارش ها،‌ کنترل ورودی و خروجی سدها،‌ ایجاد امکانات موقت برای شهروندان، تدارک امکانات و اعزام بالگرد برای عملیات امداد رسانی و انجام برخی اقدامات برای جلوگیری از آبگرفتگی در معابر شهری خبر دادند.

رییس سازمان هواشناسی کشور نیز با اشاره به آخرین پیش‌بینی‌ها از میزان بارش ها و استمرار آن در کشور، از اطلاع رسانی به مردم از طریق وسایل ارتباط جمعی به ویژه رسانه ملی در روزهای قبل خبر داد و گفت؛ تلاش خواهیم کرد تا با رصد جامع الگوهای هواشناسی، پیش بینی های صحیح و دقیق به منظور اتخاذ تصمیمات لازم در اختیار مسئولان قرار دهیم.
 
منبع: میزان
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *