يکشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - 29 Mar 2020
 
۴۸
آمار در نهم فروردین؛

آمار جانباختگان کرونا در ایران به ۲۵۱۷ رسید

شنبه ۹ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۳
کد مطلب: 719595
متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته ۱۳۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و تا امروز از وجود ۲۵۱۷ نفر در کشور محروم شده‌ایم.
آمار جانباختگان کرونا در ایران به ۲۵۱۷ رسید
به گزارش جهان نيوز، کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آخرین آمار مبتلایان به کرونا تا نهم فروردین را اعلام کرد.

وی ادامه داد: بر اساس یافته‌های قطعی آزمایشگاهی و از ظهر دیروز تا امروز ۹ فروردین ۱۳۹۹ در کشور، ۳۰۷۶ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شدند و تعداد بیماران مبتلا شده به این بیماری به ۳۵۴۰۸ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت تاکید کرد: خوشبختانه تا کنون ۱۱۶۷۹ نفر از بیماران مبتلا به این بیماری، بهبود یافته و ترخیص شده‌اند.

وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته ۱۳۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و تا امروز از وجود ۲۵۱۷ نفر در کشور محروم شده‌ایم.

جهانپور با بیان اینکه ۳۲۰۶ نفر از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند، تصریح کرد: تاکنون بیش از ۵۷ میلیون نفر تا ظهر امروز در طرح غربالگری مقابله با کرونا، مشارکت داشته‌اند.

سخنگوی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: اجرای طرح بسیج ملی مقابله با کرونا و تقویت بیماریابی، افزایش آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت برای انجام آزمایش تشخیص کووید ۱۹ و البته رعایت نکردن بخشی از جامعه به توصیه‌های وزارت بهداشت، از دلایل افزایش تعداد موارد جدید ابتلا به کووید ۱۹ در کشور است.

وی با قدردانی از مردم به خاطر همراهی و مشارکت آنها با شرکت در سامانه سلامت تصریح کرد: بیماری کووید ۱۹ در ایران تحت مدیریت قرار گرفته است که این مساله در مقایسه با آمار وضعیت درمانی کشورهای توسعه یافته به خوبی خود را نشان می‌دهد.
جهانپور با بیان اینکه کرونا در ایران هنوز وارد فاز مهار نشده است، خاطرنشان کرد: اگرچه هنوز قادر به مهار این بیماری نشدیم اما به یمن این طرح، مشارکت مردم و الطاف الهی در فاز مدیریت قرار گرفتیم که امیدواریم این روند حفظ شود و در روزها و هفته‌های آینده بتوانیم قادر به مهار این بیماری شویم.

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه از مردم به خاطر مشارکت و رعایت نکات بهداشتی فردی، عمومی و اجتماعی سپاسگزاریم، خاطرنشان کرد: از بامداد روز گذشته طرح فاصله گذاری اجتماعی اجرا شده است و این طرح با همین سطح تا ۲۰ فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

جهانپور در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم همه مردم با خودمراقبتی که از خود و خانواده‌هایشان انجام می‌دهند، یاری رسان ما و کادر درمانی کشورمان اعم از پزشکان و پرستاران باشند.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *