چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - 3 Mar 2021
 
۲۰
۵

امیر قرایی بادیگارد خواننده معروف عربی است!

يکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۱
کد مطلب: 719535
امیر قرایی یکی از قوی‌ترین مردان ایرانی که از هشت سال قبل تحت تعقیب پلیس اینترپل قرار گرفته در حالی بادیگارد یکی از خواننده‌های معروف عربی شده که کیفرخواست پرونده‌اش به اتهام قتل عمد صادر شد.
به گزارش جهان نيوز، رسیدگی به این پرونده از ساعت‌۲۲:۳۰ شامگاه چهارشنبه هفتم‌اردیبهشت‌سال‌۹۰ همزمان با اعلام خبر درگیری خونینی در یکی از خیابان‌های غربی تهران در دستور کار مأموران پلیس پایتخت قرار گرفت. آن روز وقتی مأموران کلانتری‌۱۳۸ جنت‌آباد در محل حادثه که نزدیکی باشگاه بدنسازی حوالی یکی از خیابان‌های جنت آباد بود حاضر شدند و دریافتند لحظاتی قبل امیر قرایی و برادرش علیرضا با دو نفر از دوستان قدیمی‌شان به نام‌های علی و امیر درگیری خونینی را رقم زده که در جریان آن دو برادر، دو نفر مقابل را با شمشیر زخمی و راهی بیمارستان کرده‌اند.

مأموران در ادامه برای بررسی موضوع راهی بیمارستان شدند که مشخص شد در این حادثه علی به خاطر شدت جراحت‌های وارده به کام مرگ رفته و دوستش نیز در این حادثه از ناحیه چهار انگشت به شدت زخمی شده است.

بدین ترتیب با اعلام خبر قتل علی پرونده درگیری قوی‌ترین مردان ایران وارد مرحله تازه‌ای شد و تیمی از کارآگاهان اداره‌دهم پلیس‌آگاهی به دستور بازپرس ویژه قتل دادسرای امور جنایی برای تحقیقات وارد عمل شدند.

بررسی‌های تیم جنایی حکایت از این داشت امیر قرایی و برادرش علیرضا با مقتول از قبل اختلاف مالی داشته‌اند و چند باری هم به خاطر همین موضوع با یکدیگر مشاجره لفظی داشتند.

فرار قاتل به اروپا
تحقیقات مأموران نشان داد دو برادر به خاطر طلب ۳‌میلیون تومانی‌شان قبل از حادثه مرگبار یکبار برای درگیری به در خانه علی می‌روند که با میانجیگری مادر علی موضوع ختم به خیر می‌شود.

همچنین مشخص شد شب حادثه دو برادر قوی هیکل در حالی که مسلح به شمشیر سامورایی بودند به سفره‌خانه‌ای در خیابان جنت‌آباد جنوبی می‌روند و به مقتول که همراه دوستانش داخل سفره‌خانه بوده پیامک می‌دهند که برای تسویه از داخل سفره‌خانه بیرون بیاید. در نهایت مقتول و دوستش ساعتی بعد سفره‌خانه را ترک می‌کنند و در نزدیکی خانه‌شان با برادران قرایی درگیر می‌شوند که با شمشیر سامورایی امیر به قتل می‌رسد.

بدین ترتیب مأموران برای دستگیری دو برادر راهی خانه قرایی‌ها شدند که دریافتند امیر متهم اصلی پس از قتل به مکان نا معلومی گریخته‌است. مأموران در ادامه علیرضا را بازداشت کردند و مورد بازجویی قرار دادند. وی در بازجویی‌ها برادرش امیر را قاتل معرفی کرد و مدعی شد که مقتول از دوستان نزدیکی آن‌ها بوده و این درگیری هم به خاطر اختلاف مالی رخ داده‌است.

سپس مأموران امیر را به عنوان قاتل فراری تحت تعقیب قرار دادند که دریافتند وی به صورت غیر‌قانونی از کشور گریخته است. در چنین شرایطی متهم به دستور بازپرس ویژه قتل تحت تعقیب پلیس اینترپل قرار گرفت. بررسی‌های مأموران نشان داد قاتل فراری ابتدا از ایران به کشور ترکیه و سپس به قبرس و کشور یونان گریخته است. در حالی که مأموران موفق نشدند مخفیگاه قاتل فراری را شناسایی کنند تصویر متهم به دستور بازپرس پرونده برای شناسایی بدون پوشش در روزنامه‌ها چاپ شد.

صدور کیفرخواست امیر قرایی
پس از این تحقیقات برای دستگیری قاتل فراری از سوی مأموران پلیس اینترپل ادامه داشت، اما هیچ ردی از او پیدا نکردند تا اینکه مدتی قبل دریافتند، وی مدتی است به عنوان بادیگارد یکی از خواننده‌های معروف عربی استخدام شده و پس از آن در یکی کشور‌های حوزه خلیج فارس دیده شده‌است. در حالی که نزدیک به هشت‌سال و ۱۰‌ماه از حادثه درگیری مرگبار قوی‌ترین مرد ایران با یکی از دوستانش می‌گذرد و مأموران پلیس اینترپل همچنان موفق به دستگیری وی و انتقال او به ایران نشده‌اند، قاضی محمد‌تقی شعبانی، بازپرس شعبه چهارم دادسرای امور جنایی تهران کیفرخواست متهم را صادر کرد.

بنابراین امیر قرایی به زودی به صورت غیابی در یکی از شعبه‌های دادگاه یک کیفری استان تهران محاکمه می‌شود.

منبع:جوان
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


رضا قرایی
Iran, Islamic Republic of
این که عکس رضا قرایی هست حتی عکسش هم نمیتونید درست کار کنید بعد خبر الکی می زنید
Iran, Islamic Republic of
....
United States
....
Iran, Islamic Republic of
این هم عاقبت کسانی که دم از ورزش واخلاق ومخصوصا پهلوانی می زنند، به راستی چرا اکثریت مدعیان پهلوانی عاقبت خوبی ندارند؟
Iran, Islamic Republic of
محاکمه غیابی
چه سودی داره جز اینکه یعنی ما دیگه دستمون بهش نمی رسه