چهارشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - 8 Apr 2020
 
۱
۱۶

کور شدن چشم سارق هنگام سرقت بنزین پراید

چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۱
کد مطلب: 719125
مردی که هنگام سرقت بنزین از باک سواری پراید با راننده درگیر شده و بینایی یکی از چشم‌هایش را از دست داده‌بود در جلسه دادگاه ماجرا را شرح داد.
کور شدن چشم سارق هنگام سرقت بنزین پراید
به گزارش جهان نيوز، رسیدگی به این پرونده از فروردین‌سال‌۹۷، با درگیری دو مرد جوان در یکی از خیابان‌های غرب تهران آغاز شد. اولین بررسی‌ها نشان داد، بهزاد ۳۷‌ساله از ناحیه چشم زخمی و به بیمارستان منتقل شده است. همچنین راننده پراید که با بهزاد درگیر شده بود نیز از محل گریخته است. تحقیقات در این زمینه ادامه داشت تا اینکه بهزاد در حالیکه بینایی چشم راستش را از دست داده‌بود بعد از بهبودی نسبی مورد تحقیق قرار گرفت و از راننده پراید شکایت کرد.

با استعلام شماره پلاک خودروی پراید، متهم فراری به نام فرهاد ۳۰‌ساله بازداشت شد. او در بازجویی‌ها به جرمش اعتراف کرد و گفت: «آن روز خودرو‌ام را پارک کردم و دنبال کارم رفتم. وقتی برگشتم دیدم بهزاد از باک ماشینم بنزین می‌کشد. بهزاد قصد فرار داشت که سد راهش شدم و با هم درگیر شدیم. از شدت عصبانیت یک مشت به صورتش زدم که ناخواسته شیشه عینک او شکست و باعث آسیب به چشم راست او شد.» بعد از اقرار‌های متهم پرونده به شعبه هفتم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و در اولین جلسه محاکمه روی میز هیئت قضایی همان شعبه به ریاست قاضی کیخواه قرار گرفت.

بعد از اعلام رسمیت جلسه، شاکی در جایگاه ایستاد و در طرح شکایتش گفت: «وقتی متهم به صورتم مشت زد عینکم شکست و شیشه آن داخل چشمم رفت. همین باعث نابینایی من شد. برای متهم درخواست قصاص چشم دارم.» در ادامه متهم که با قرار وثیقه آزاد بود، گفت: «آن روز وقتی شاکی از باک خودرو‌ام بنزین می‌کشید، همسر و فرزندش از دور در حال تماشا بودند. نزدیکش شدم و به او اعتراض کردم، اما درگیر شدیم و در آن درگیری بلافاصله با پلیس تماس گرفتم. همسر و فرزند بهزاد وقتی متوجه تماسم شدند قصد داشتند بهزاد را فراری دهند، اما سد راه او شدم و جلوی فرارش را گرفتم. این شد که همسر و فرزند متهم برای اینکه پلیس مرا دستگیر کنند یک درگیری صوری راه انداختند و خودشان به صورت بهزاد ضربه زدند.» متهم در ادامه برای اثبات ادعایش گفت: «بعد از حادثه در این مورد تحقیق کردم و فهمیدم بهزاد از ناحیه همان چشم کم‌بینا بوده و چشم راستش ۹۵درصد بینایی نداشته است.»

بعد از آخرین دفاع متهم و ادعای تازه او در دادگاه، هیئت قضایی پرونده را برای بررسی‌های بیشتر به پزشکی قانونی فرستاد.
 
منبع:جوان
برچسب ها: حوادث
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
....
United States
واقعا دلم از فقر مردم سوخت.... کور شدن چشم به خاطر چند لیتر بنزین!!!!
Iran, Islamic Republic of
حقش بود بنظر من....
بهار
Iran, Islamic Republic of
یکمی گذشت از خیلی ازین موارد جلوگیری میکنه...

صبر داشته باشیم🌸🌼🌹
Iran, Islamic Republic of
خداچه چیزایی می‌شنویم. زن وبچه تشویق دزدی کنن پیش بچه نداری غلط میکنی ماشین میخری نون دزدی میدی زنت بچه میخوای دکترمهندسم بشه..
حسین
Iran, Islamic Republic of
حالا خوبه ایران منابع غنی داره وگرنه آرزوی ونزوئلا بودن میکردیم
حمید
Iran, Islamic Republic of
قضاوت سخت هست. نمیشه دزدی کرد در روز روشن بعد صاحب خودرو جلوی دزد رو نگیره؟ بنزین دزدی هم انگاری از دیوار خانه بالا رفتن هست. جرمشم سنگینتره . امیدوارم اشدمجازات رو به دزد بی معرفت بدهند. تا درس عبرت برای دیگران شود
Iran, Islamic Republic of
به جهنم کاش دوتاچشمش کورمیشد.....
مصطفی
United States
باید بزَنَن اون یکی چشمِ دزد رو هم کور کنن...عوضی دزد...هر کاری هزینه ای داره،کوریِ چشمِ تو هم هزینه ی دزدیته آشغال
جای متهم و شاکی عوض شده!!!!
Iran, Islamic Republic of
عجب روزگاری بسر می‌بریم علی برکت الله من یکی کم آوردم خدایا پناه میبرم به تو مرگ بر آمریکا
Canada
..
متین
Iran, Islamic Republic of
صحبت فقر نیست آخه هیچ دزدی جلو ی زن و بچه دزدی نمیکند این بدبخت بنزین تمام کرده اگر از باک من هم بنزین در می آورد من هیچ وقت باهاش درگیرنمی شدم .....
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
کسی که گدایی میکنه سگش شرف داره به هر چی دزد و قاچاقچی مواد مخدر