پنجشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۹ - 2 Apr 2020
 
۰

ماجرای ارسال نامه نخست‌وزیر عراق به آیت‌الله سیستانی

دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۵
کد مطلب: 718944
نماینده جریان حکمت عراق با اشاره به ماجرای ارسال نامه نخست‌وزیر مامور تشکیل کابینه به مرجعیت عالی‌قدر شیعیان در عراق، از بی‌طرف ماندن مرجعیت در روند انتخاب این کابینه خبر داد.
ماجرای ارسال نامه نخست‌وزیر عراق به آیت‌الله سیستانی
به گزارش جهان نيوز، «صلاح العرباوی» از سران جریان حکمت ملی عراق، گفت که مرجعیت عالیقدر شیعیان در این کشور از هرگونه اطلاع یافتن از ترکیب کابینه «محمد توفیق علاوی» و دخالت در این امر پرهیز می‌کند.

وی درباره انتشار اخباری درباره اقدام نخست‌وزیر مامور تشکیل کابینه مبنی بر ارسال نامه‌ای به مرجعیت برای جویا شدن از نظر ایشان درباره ترکیب کابینه جدید، گفت که مرجعیت از هرگونه دخالت در روند انتخاب وزرای کابینه جدید عراق پرهیز می‌کند.

العرباوی طی پستی در توئیتر، نوشت: «علاوی، یک پاکت نامه حاوی ترکیب کابینه خود را برای مرجعیت ارسال کرده تا نظر ایشان را در این‌باره جویا شود اما مرجعیت نامه را باز نکرده و از هرگونه دخالت در این امر پرهیز کرده است. (این‌چنین به من اطلاع داده شده است).»


محمد توفیق علاوی،  که اوایل ماه جاری میلادی با حکم ریاست‌جمهوری عراق مامور تشکیل کابینه شده، می‌گوید به زودی اعضای کابینه مستقل و متخصص خود را معرفی خواهد کرد  تا از پارلمان رای اعتماد بگیرد.

منبع: فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *