يکشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - 29 Mar 2020
 
۱
۱۲۱
روحانی در نشست خبری:

بالاخره روزی دشمن را مجبور می‌کنیم پای میز مذاکره بیاید/ شایعه استعفایم را قویّا تکذیب می‌کنم، البته دو بار استعفا داده ام!/ رهبری فرمودند دولت تا ساعت آخر کار خود را انجام دهد/ اگر انتخاب مردم نبود حتما من مشروعیت نداشتم/ اگر انتخابات، انتصابات است، این همه اصرار و التماس و خواهش نمی‌خواهد+فیلم

يکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۵
کد مطلب: 718847
رئیس جمهور گفت: بالاخره ما روزی دشمن را مجبور می کنيم که پاي مذاکره بيايد.
بالاخره روزی دشمن را مجبور می‌کنیم پای میز مذاکره بیاید/ شایعه استعفایم را قویّا تکذیب می‌کنم، البته دو بار استعفا داده ام!/ رهبری فرمودند دولت تا ساعت آخر کار خود را انجام دهد/ اگر انتخاب مردم نبود حتما من مشروعیت نداشتم/ اگر انتخابات، انتصابات است، این همه اصرار و التماس و خواهش نمی‌خواهد+فیلم
به گزارش جهان نيوز،  حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور عصر امروز در نشست خبری خود با رسانه‌های داخلی و خارجی به تبیین آخرین مواضع دولت در قبال مسائل داخلی و خارجی پرداخت.

هیچگاه با ضعف پای میز مذاکره نخواهیم رفت

باید به شرایط عادلانه بازگردند تا مذاکره امکانپذیر باشد

شهید سلیمانی دنبال امنیت در منطقه بود 


اگر آمریکا از تحریم ها دست بردارد می‌تواند در قالب 5+1 بیاید و مذاکره کنیم

وی با تبریک ایام میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و تشکر از ملت ایران برای حضور پرشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن، اظهار داشت: سالی که گذشت و رو به پایان آن هستیم مانند سال گذشته، سال پر ماجرایی برای مردم بزرگ ایران بود. 

شهادت ناجوانمردانه سردار سلیمانی که برای همه مردم ما یک واقعه بسیار سخت بود
روحانی گفت: از آغاز سال که با سیل در 25 استان کشور مواجه بودیم که حادثه ای بی سابقه در تاریخ ایران بود. شهادت ناجوانمردانه سردار سلیمانی که برای همه مردم ما یک واقعه بسیار سخت بود و در عین حال حضور باشکوه مردم در مراسم تشییع نشان داد مسیری که انتخاب کرده‌اند را ادامه خواهند داد.

وی افزود: حادثه هواپیمای اوکراینی و حادثه کرمان نیز موجب تأثر شد؛ اما در عین حال در برابر این حوادث مردم در طول سال 98 ایستادگی و مقاومت بی‌نظیری را در برابر فشارهای خارجی از خود بروز دادند و علیرغم اینکه بدخواهان می‌خواستند با شرایط غیرقابل تحمل روبرو شویم، خوشبختانه مشکلاتمان امسال کمتر از سال گذشته است.
 
 
 

هیچگاه با ضعف پای میز مذاکره نخواهیم رفت
روحانی با بیان اینکه همه شاخص‌ها نشان می‌دهد که فشار حداکثری آمریکا را پشت سر گذاشته ایم، تصریح کرد: آمریکایی‌ها به این نتیجه رسیده‌اند مسیری که انتخاب کرده‌اند با استراتژی غلط بوده است. البته تحریم ها مشکلاتی را به طور طبیعی به وجود می‌آورد، اما این تحریم ها ثمری برای دشمنان نخواهد داشت و آنچه که فکر می‌کنند با فشار حداکثری ما را در حال ضعف پای میز مذاکره ببرند، امکان ناپذیر است و ما با قدرت و عزت در برابر دنیا سخن حق مان را به صراحت بیان کرده‌ایم، اما هیچگاه با ضعف پای میز مذاکره نخواهیم رفت.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: همه بخش‌های مختلف کشور در طول 6.5 سال گذشته و علی‌رغم تهدید و فشار عملکرد خوبی داشتند و وقتی آمار را با مدت مشابه دولت‌های قبل مقایسه می‌کنیم این موضوع را نشان می‌دهد.
 

در تاریخ ایران برای اولین بار اقتصاد بدون نفت را در سال 97 و 98 تجربه کردیم 
وی افزود: در تاریخ ایران برای اولین بار بود که ما اقتصاد بدون نفت را در سال 97 و 98 تجربه کردیم و دیدیم که اداره کشور بدون نفت امکان‌پذیر است، البته ممکن است پیشرفت‌های ما نسبت به اهداف و برنامه‌هایی که دولت قبلا اعلام کرده بود کمی کند شده باشد، اما در مجموع شرایط کشور در تمامی بخش‌ها مناسب است.

روحانی خاطرنشان کرد: آمار و ارقام به ما نشان می‌دهد که ملت ایران در دو سال اخیر چقدر فداکارانه در خدمت نظام و کشور بودند هر چند کارگزاران و خدمتگزاران مردم در دولت هم تمام تلاش خود را به کار گرفتند.

بالاخره روزی دشمن را مجبور می‌کنیم پای میز مذاکره بیاید
وی تصریح کرد: من از ملت بزرگ ایران تشکر می‌کنم و به آنها اعلام می‌کنم که سال آینده ان‌شاءالله با همین توانمندی و قدرتمندی مسیر را ادامه خواهیم داد و بالاخره روزی فرا می‌رسد که دشمن را مجبور می‌کنیم پای میز مذاکره بیاید.

باید به شرایط عادلانه بازگردند تا مذاکره امکانپذیر باشد
رئیس‌جمهور گفت:‌در مذاکرات سال 92 و 93 آنها بودند که پای میز مذاکره آمدند و درخواست مذاکره دادند، البته امروز هم آنها درخواست مذاکره دارند، ولی باید به شرایط عادلانه بازگردند تا مذاکره امکانپذیر باشد.

دیدند که دولت توانست تورم را مهار کند
روحانی تصریح کرد: آنهایی که تبلیغات نادرستی را علیه کشورمان به راه انداخته‌اند و اعلام کردند که تورم در سال جاری سه رقمی خواهد شد شکست خوردند و دیدند که دولت توانست تورم را مهار کند.

وی افزود: سال آینده هم مسیر پیشرفت و رشد اقتصادی را ادامه خواهیم داد و بنا داریم تورم را کنترل کنیم و رشد اقتصادی هم داشته باشیم. 

پیام من به مردم ادامه رشد اقتصادی و پیشرفت کشور است
رئیس‌جمهور اظهار داشت: پیام من به مردم ادامه رشد اقتصادی و پیشرفت کشور است.

رئیس جمهور در پاسخ به سوال خبرنگار شبکه خبر مبنی بر اینکه مدتی است از طرح جمهوری اسلامی ایران تحت عنوان صلح هرمز می‌گذرد، تلاش های دستگاه دیپلماسی برای تحقق این طرح چه ثمراتی داشته است؟ گفت: برای همه جهانیان روشن است که در این منطقه صلح و ثبات بدون مشارکت و حضور ایران امکان ناپذیر است.

شهید سلیمانی دنبال امنیت در منطقه بود 
وی تصریح کرد: ثبات و صلح در منطقه با حضور کشور قدرتمندی مثل ایران امکان پذیر خواهد بود. همواره به دنبال امنیت در منطقه بودیم و شهید سلیمانی ما جزو سردارانی بود که دنبال امنیت در منطقه خاورمیانه بود و آخرین تلاشش نیز در این مسیر بود و در مسیر گفتگو با نخست وزیر عراق بود که او را به شهادت رساندند.

برخی کشورهای منطقه هنوز پاسخ روشنی به طرح صلح هرمز نداده‌اند
وی افزود: طرح صلح هرمز در مجمع عمومی سازمان ملل امسال مطرح شد و برای همه دولت‌ها و سایر کشورها این طرح ارسال شد. شخصا طرح صلح هرمز را به طور رسمی برای سران کشورهای منطقه ارسال کردم و خواستم در اجرای آن مشارکت کنند، برخی کشورها استقبال کردند و برخی دیگر نیز پاسخ روشنی تاکنون نداده اند.

روحانی عنوان کرد: تلاش همگانی کشورهای منطقه باید امنیت را در این منطقه محقق کنند، البته تاکید می‌کنیم که از صلح و ثبات منطقه همه کشورها باید استفاده کنند، اگر بخواهیم برخی کشورها را از ثمرات صلح برخوردار کنیم و برخی استفاده نکنند، حتما این صلح پایدار نخواهد بود.

 برای ما فرقی نمی‌کند کدام حزب در آمریکا حاکم است
رئیس جمهور در پاسخ به سوال خبرنگار روزنامه اطلاعات مبنی بر اینکه «پیغام‌هایی برای ایجاد گشایش‌ها در مسیر برجام به ایران می رسد، شکست استیضاح ترامپ این شائبه را ایجاد کرده که بخت اول ریاست جمهوری دوره بعدی آمریکا است و ترامپ در صورت پذیرفته شدن برای رئیس جمهور شدن فشارهایش را زیاد تر می‌کند،‌ آیا امکان یک توافق و گشایش وجود دارد؟»، گفت: البته این سوال را باید بیشتر از آن طرف پرسید؛ برای ما فرقی نمی کند چه حزبی در آمریکا حاکم باشد، آنچه برای ما مهم است، منافع ملی کشورمان است.

وی خاطرنشان کرد: گروهی در آمریکا معتقد بودند که با فشار می‌توان ایران را وادار به مسیر دلخواه آنها کرد، گروهی نیز معتقد بودند که ایران قوی تر از این حرفاست و باید با آنها تفاهم کرد.

دولت قبلی آمریکا معتقد به این مسیر بود و به توافقی نیز دست یافتیم؛ در حین اجرای این توافق گروه اول روی کار آمد که معتقد بودند راه حل تحمیل خواسته هایمان به ایران است.

از نظر وحدت درون کشور شرایط خوبی داریم
روحانی با بیان اینکه پیش‌بینی آنها این بود که مقاومت ایران ۳-۴ ماه بیشتر نخواهد بود و وقتی ایران تسلیم شد، ایران پکیج پیشنهادی آنها را خواهد پذیرفت، گفت: امروز ۲۰ ماه از آن زمان گذشته، بنابراین فشار حداکثری شکست خورده است؛ شرایط ما در منطقه شرایط بهتری است؛ از نظر وحدت درون کشور شرایط خوبی داریم.

رئیس جمهور اظهار داشت: آنها می‌خواستند مردم به این نتیجه برسند که بدون تفاهم و توافق با آمریکا نمی‌توانیم طاقت بیاوریم، که این موضوع هم با مقاومت ملت ایران بی اثر شد. اگر آمریکا به برجام برگردد، از تحریم ها دست بردارد می‌تواند در قالب 5+1 بیاید و مذاکره کنیم.

روحانی در ادامه این نشست در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه «جریان ضد انقلاب سعی در القای این موضوع دارد که انتخابات در ایران سالم و رقابتی نیست و حتی ادعا می‌کند که انتخابات سال 92 و 96 که شما در آن انتخاب شدید،‌ آزاد نبوده است»، گفت: خوشبختانه فضای کشور نسبت به گذشته تفاوت کرده و امروز شور و نشاط نسبی در کشور می‌بینیم و امیدوارم در روزهای آینده این شور و نشاط به حداکثر برسد و انتخابات به بهترین شکل برگزار شود.

وی افزود: حتماً یک انتخابات پرشور و حداکثری به نفع همه ما است و حتماً آمریکایی‌ها از حضور حداکثر مردم خوشحال نمی‌شوند و حتماً از انتخاباتی که با حضور حداقل مردم برگزار شود، خوشحال می‌شوند و این موضوع به نفع کشور ما هم نخواهد بود.

رئیس جمهور همچنین گفت:‌ من از ابتدا نگران بودم که شرایط به گونه‌ای باشد که رقابت خوبی در انتخابات صورت نگیرد و وقتی رقابت نباشد ممکن است انتخابات سالم و درست باشد اما حضور کم ‌شود. 

روحانی بر همین اساس خاطرنشان کرد: وزارت کشور چند روز قبل گزارشی به بنده ارائه داد که براساس آن 70 حوزه در کشور غیر رقابتی است که این موضوع من را نگران کرد. تمام تلاش من این بود که کاری کنیم تا این رقابت بیشتر شود و حتی‌الامکان افرادی که امکان تأیید صلاحیت‌شان وجود دارند، تأیید شوند و به صحنه بیایند.

برای من خیلی خوشحال‌کننده است که در اکثر حوزه‌ها انتخابات رقابتی است
وی با بیان اینکه امروز از وزارت کشور پرسیدم که وضع آن 70 حوزه‌ بهتر شده یا خیر؟ گفت:‌ طبق آخرین گزارشی که امروز به من دادند انتخابات فقط در 44 حوزه رقابتی نیست و در بقیه حوزه‌ها رقابتی است. بنابراین این برای من خیلی خوشحال‌کننده است که در اکثر حوزه‌ها انتخابات رقابتی است.

رئیس‌جمهور در ادامه تصریح کرد: به نظر من در حوزه‌هایی که براساس اعلام وزارت کشور رقابتی نیست، باز هم مردم باید حضور پیدا کنند. ممکن است از حزب مورد علاقه آنها فردی در انتخابات کاندیدا نباشد اما به هر حال همه ما ایرانی هستیم و به نظام و انقلاب علاقه‌مندیم و در حزب رقیب هم می‌شود افرادی را انتخاب کرد که اصلح و بهتر هستند و می‌توانند برای کشور مفید باشند.

وی در پاسخ به ادامه سؤال خبرنگار تسنیم در مورد انتشار لیست‌های انتخاباتی با عنوان "فهرست روحانی" در فضای مجازی، گفت: دولت در انتخابات هیچ دخالتی ندارد و ما هیچ لیستی به نام لیست دولت نداریم، روحانی هم هیچ لیستی ندارد، مردم آزاد هستند و امیدواریم به بهترین شکل در انتخابات مجلس شرکت کنند و آثار این انتخابات برای مردم بسیار خوب باشد و ما با مجلسی بسیار خوب و جدید برای اداره کشور مواجه باشیم.

رئیس جمهور در پاسخ به سؤال خبرنگار ایسنا در مورد انتشار شایعاتی مبنی بر استعفای رئیس جمهور و اینکه آیا این شایعات درست است یا خیر، با خنده گفت: چه کسانی می‌گویند ما می‌خواهیم استعفا دهیم. خبرنگار ایسنا نیز با خنده پاسخ داد: احتمالاً رقبای شما چنین چیزی را مطرح می‌کنند.

روحانی در پاسخ به این سؤال تاکید کرد: به نظر من استعفا چندان معنا ندارد؛ ما از آغاز انتخابات به مردم وعده‌ و قول دادیم و ان‌شاءالله پای وعده و قول خود تا پایان عمر دولت و تا ساعات آخر خواهیم بود و تلاش می‌کنیم به آنچه که به مردم وعده دادیم، عمل کنیم.

وی با تاکید بر اینکه هیچگاه در ذهنم مسئله استعفا مطرح نبوده است، یادآور شد: در ماه‌های اولیه انتخابات دولت دوازدهم که هنوز مراسم تحلیف و تنفیذ برگزار نشده بود،‌ خدمت رهبری گفتم: « این دولت آمده و می‌خواهد کار کند اگر شما به هر دلیلی فکر می‌کنید دولت یا فرد دیگری بهتر می‌تواند خدمت کند من آماده هستم به راحتی کنار می‌روم» ایشان به شدت این موضوع را رد کردند و گفتند: "به هیچ عنوان. دلم می‌خواهد شما تا روز آخر به کار خود ادامه دهید و من هم حمایت می‌کنم".

روحانی همچنین ادامه داد: یک بار دیگر در سال 97 و به دلایل دیگری که اکنون نمی‌ خواهم مطرح کنم، مجددا این موضوع را به رهبری اعلام کرده‌ام و ایشان گفتند: «من حتی اجازه نمی‌دهم دولت یک ساعت زودتر مسئولیت خود را رها کند و دولت تا ساعت آخر باید کار خود را انجام دهد». لذا دولت تا ساعات آخر کار خود را ادامه می‌دهد و به وعده‌های خود عمل خواهد کرد.
رئیس جمهور تصریح کرد: مردم تا امروز از دولت و نظام حمایت کرده‌اند و دل‌شان می‌خواهد که شرایط کشور بهتر شود.  لذا اگر ما شرایط بهتر می‌خواهیم همه ما باید از نظام حمایت کنیم و در عین حال اگر نقدی هم داریم، آن نقد را دلسوزانه مطرح کنیم.

وی در ادامه سخنان خود تأکید کرد: بنابراین چنین شایعاتی را قویاً تکذیب می‌کنم دولت پای مسئولیت و عهد خود تا ساعات آخر خواهد بود.

در ادامه این نشست خبرنگار المسیره یمن از رئیس جمهور پرسید: «وزیر خارجه ایران در مونیخ گفتند که پیام‌هایی از سوی عربستان ارسال شده که ایران به آنها پاسخ مثبت داده است اما بعداً وزیر امور خارجه عربستان این موضوع را تکذیب کرد، مضمون این پیام‌ها چه بوده و در صورت توقف تجاوز عربستان به یمن این مسئله به از سرگیری روابط تهران و ریاض تأثیرگذار خواهد بود».

روحانی در پاسخ به این سؤال گفت: همواره دولت‌هایی بودند که پیام‌هایی برای ما می‌آوردند. همان اول نخست‌وزیر سابق پاکستان برای این موضوع به ایران آمد و بعد از آن کشورهای دیگری هم آمدند. در همین اواخر هم دولت پاکستان، عراق و دولت‌های دیگر در این زمینه فعال بودند و حتی دولت‌های اروپایی پیام‌هایی برای ما آوردند و پاسخ ما به همه این بوده که ما یک مشکل پیچیده و غیرقابل حل با عربستان نداریم و هر زمانی که عربستان آماده باشد، مسائلی که بین ما است، قابل حل و گفت‌وگو خواهد بود.

وی افزود: در حال حاضر مهم‌ترین مسئله ما و منطقه، مسئله یمن است و برای عربستان سعودی هم بسیار مهم است که پایان کار چگونه باشد؛ عربستان سعودی یک اشتباه بزرگی در منطقه نسبت به یمن مرتکب شد و فکر می‌کرد که طی چند هفته یا ماه می‌تواند یمن را تسلیم کند که این خطا و اشتباهی بود که انجام داد.

رئیس جمهور گفت: در حال حاضر نیز هم خود عربستان گرفتار شده و هم مردم مظلوم یمن را گرفتار کرده و کشتار زیادی انجام داده است البته اگر عربستان دست از تجاوز خود در یمن بردارد، شرایط برای گفت‌وگو و مصالحه بسیار آماده‌تر خواهد بود.

روحانی افزود: یکی از مسائل بسیار مهم مسئله یمن است و ما معتقدیم مسئله باید به خود مردم یمن واگذار شود و آنها باید این مسئله را حل و فصل کنند و کشورهایی که به یمن تجاوز کرده‌اند هم باید دست از تجاوز بردارند و خسارات و غرامت به آنها پرداخت کنند.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه شما چندی پیش در سخنرانی خود از واژه انتخاب به جای انتصاب سخن گفتید و همین تعبیرات را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ هم در مورد شورای نگهبان به کار بردید اما با توجه به اینکه شما در دو انتخابات 92 و 96 طبق همین پروسه رئیس‌جمهور شده‌اید به نظر شما این سخن قابل پذیرش و مسموع است، و اگر بالاترین مقام اجرایی کشور نزدیک انتخابات چنین سخنانی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به کار ببرد آیا این موضوع می‌تواند در حضور حداکثری مردم در انتخابات تأثیر منفی بگذارد؟ گفت: اگر رئیس‌جمهوری این‌گونه حرف بزند که شما فرمودید خیلی بد است و حتما اثری بد می‌گذارد.

هیچ موقع انتخابات را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ زیر سؤال نبرده و نخواهم برد
وی با بیان اینکه من هیچ موقع انتخابات را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ زیر سؤال نبرده و نخواهم برد، گفت: انتخابات مسأله بسیار مهمی در کشور است و یک رکن رکین است.
روحانی تصریح کرد: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند «همه ارکان کشور مستقیم و غیرمستقیم با انتخابات روی کار آمده و مشروعیت آنها از لحاظ حقوقی و اجتماعی با رأی مردم است».

وی اضافه کرد: همه حرف من از روز اول که ممکن است برخی‌ها برداشتشان از اظهارات من دقیق نباشد آن بود که اجازه ندهیم یک وقتی انتخابات تبدیل به انتصابات شود، نه اینکه هم اکنون انتخابات، انتصاب است که اگر این‌گونه باشد چرا من اصرار می‌کنم که مردم در انتخابات شرکت کرده و در آن حضور پیدا کنند؛ اگر انتخابات واقعی نیست، چرا من این همه خواهش می‌کنم از نظارت و شورای محترم نگهبان که کمی از سخت‌گیری‌تان کم کنید تا مردم بیشتر بیایند تا رقابت بهتر شود.

اگر انتخابات، انتصابات است، این همه اصرار و التماس و خواهش نمی‌خواهد
رئیس‌جمهور اظهار داشت: اگر انتخابات، انتصابات است، این همه اصرار و التماس و خواهش نمی‌خواهد.

روحانی گفت: ما انتخابات داریم و حتما انتصابات نیست؛ آن انتخاباتی که انتصابات بود مربوط به قبل از انقلاب و دوران رژیم گذشته بوده است.

وی افزود: من در سخنرانی گذشته‌ام به صراحت گفتم که در زمان رژیم گذشته همه در تهران انتخاب می‌شدند و بیخود مردم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در حوزه‌های مختلف به پای صندوق رأی می‌کشاندند. ما نباید اجازه دهیم چنین اتفاقی در تاریخ ما رخ دهد.

رئیس‌جمهور تأکید کرد: ما حتما امروز انتخابات داریم و حتما همه مردم باید تلاش کنند در انتخابات حضور پیدا کنند؛ البته انتخابات ممکن است مانند همه امور از فرایندها به طور کامل راضی نباشیم که البته هیچ اشکالی ندارد و اشکالی هم ندارد که ما انتقاد داشته باشیم اما نباید به خاطر انتقاد به فرایندها، انتخابات را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ترک کنیم و قهر کنیم و کنار برویم. بلکه باید همه ما پای صندوق انتخابات بیاییم؛ چراکه انتخابات بسیار مهم است.

اگر انتخاب مردم نبود حتما من مشروعیت نداشتم
وی گفت: من افتخار می‌کنم که سال 92 با انتخاب مردم روی کار آمدم و در سال 96 هم با انتخاب مردم رأی مجدد گرفت؛ اگر انتخاب مردم نبود حتما من مشروعیت نداشتم و نه تنها من بلکه مجلس و همه ارکان کشور که به نوعی با انتخابات است و با رأی مردم است اینگونه هستند.

روحانی گفت: من از همه مردم خواهش می‌کنم همه پای صندوق آراء آمده و رأی بدهند و ان‌شاءالله بهترین‌ها برگزیده شوند و مجلس خوبی در آینده پیش روی ما باشد. انشاءالله.

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره حمایت دولت از فهرست‌های انتخاباتی گفت: دولت و روحانی در انتخابات مجلس هیچ لیستی ندارند.

رئیس‌جمهور در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری درباره شایعه استعفایش عنوان کرد: شایعه استعفایم را قویّا تکذیب می‌کنم.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


ب
Iran, Islamic Republic of
جناب چقدر ملت بگن نمی خواهیم مزاکره؟
Iran, Islamic Republic of
حسن آقا، وقتی دوبار استعفا دادید دقیقا" چی رو تکذیب می کنید؟!
Iran, Islamic Republic of
از جانب ملت حرف نزن.....
Iran, Islamic Republic of
گرانی خودرو از کنترل خودروسازان است
قیمت خودرو ازسال 1397 تاکنون غیر قانونی است و همچنان نیزادامه دارد.
دولت و مجلس درمورد افزایش غیر قانونی قیمت خودرو تاکنون هیچ کاری نکردند
مردم
Iran, Islamic Republic of
انشاءالله زودتر 1400 بشه ، و دیگر هیچ !!!!
Iran, Islamic Republic of
......
Iran, Islamic Republic of
برجام تمام شده است
Iran, Islamic Republic of
برجام تاکنون هیچ تأثیری در اقتصاد ایران نداشته است.
Iran, Islamic Republic of
کم لطفی می فرمایید پس این همه گرانی و عقب ماندگی علمی و عزت بر باد رفته پاسپورت و انزوای دانشمندان هسته ای از کجا آمده است
ترکمنچای
Iran, Islamic Republic of
دلار 14000 تومانی و سکه 5 میلیونی و پراید 70 میلیونی و تورم 400 درصدی همان گلابی برجام است.
بی سواد
Iran, Islamic Republic of
اختیار دارید !
برجام اثری نداشته ؟ هرچه می کشیم از برجام است کی میگه اثری نداشته ؟
برجام در طی کمتر از دوسال پراید ۲۰ میلیونی را کرد ۶۴میلیون !!!
Iran, Islamic Republic of
...
بی سواد
Iran, Islamic Republic of
کی بود کی بود من نبودم
یک روز انتخابات انتصابات
روز دیگر من کی گفتم انتصابات
یک روز سپاه فلان
روز دیگر بهمان
یک روز برنامه صد روزه دارم
روز دیگر من کی گفتم صد روزه
Iran, Islamic Republic of
انسان با اخلاق می شود سردار بزرگوار حاج قاسم سلیمانی
و ادم بی اخلاق می شود .......................
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
جریان اصلاح‌طلب عامل اصلی همه مشکلات کشور و ملت است/ مجلس یازدهم باید دولت را در برابر وعده‌هایی که داده بازخواست کند
Iran, Islamic Republic of
کمپین شکایت از مسوولین بعد از مصونیت قضایی باید وجود داشته باشد ....
چند ئقطه چین
Germany
.....
Sweden
نه، مرسی
جواد
Iran, Islamic Republic of
مذاکره دیگه تاریخ مصرفش گذشته...
Romania
ناکامی ترکیه در ادلب پیشروی ارتش سوریه با سرعت ادامه دارد
مقامات ترکیه که با سر وصدای زیاد و یارگیری از اروپا و آمریکا، قصد داشتند پیشروی ارتش سوریه به سمت مرکز استان «ادلب» را متوقف کنند، کاملا نا کام ماندند، و این پیشروی با سرعت ادامه دارد.
Romania
پنتاگون در اولین عقب‌نشینی از منطقه: بخشی از خاک عراق را ترک می‌کنیم
مقامات کاخ سفید در واکنش به فشارهای مضاعف دولت و مردم عراق و شمارش معکوسی که گروه «حشدالشعبی» برای خروج تفنگداران آمریکایی تعیین کرده است، اعلام کردند که حاضرند بخشی از خاک عراق را ترک کنند.
Iran, Islamic Republic of
چرا دولت برای حل مشکلات اقتصادی مردم اقدامی نمی‌کند؟
.....
Iran, Islamic Republic of
....
....
مصلحت اندیشی بیجا چرا؟؟
Iran, Islamic Republic of
رفاه و آسایش و امنیت و معیشت 80 و چند میلیون ایرانی
و عزت و استقلال و پیشرفت و سربلندی کشور کهن و ریشه دار عزیزم
فدای مصلحت اندیشی های بیجا
Romania
افزایش ۸۶ درصدی قیمت زمین و مسکن
Romania
دلایل افزایش قیمت دلار با شیب ملایم چیست؟
Iran, Islamic Republic of
خدا را شکر
Romania
فعالان یمنی اقدامات عربستان سعودی و امارات در شرق یمن را محکوم کردند
فعالان یمنی با انتشار دو بیانیه جداگانه اقدامات عربستان سعودی و امارات در فرودگاه بین‌المللی «الریان» و گذرگاه مرزی «شحن» را محکوم کردند.
Romania
تخلیه اضطراری مسافران هواپیمای خطوط هوایی ترکیه +فیلم
یکی از چرخ های این هواپیما که متعلق به شرکت هواپیمایی پگاسوس ترکیه است روز شنبه هنگام فرود در فرودگاه دوسلدورف آلمان آتش گرفت.
انقلابی
Iran, Islamic Republic of
....
هشیار
Iran, Islamic Republic of
رهبر معظم انقلاب: جنتلمن های پشت میز مذاکره همان تروریست های فرودگاه بغداد هستند.
انفلابی
Iran, Islamic Republic of
یه کم فک کن، بعد حذف کن
Iran, Islamic Republic of
تروریست‌ها تحت حمایت ترکیه و متحدانش در ادلب سپرانسانی ساخته‌اند.
United States
....
امین
Iran, Islamic Republic of
روحانی بعنوان رئیس شورای عالی امنیت ملی باید در مورد کلییر نکردن آسمان کشور در شرایط حساس و جنگی پاسخگوی افکار عمومی باشد.
Iran, Islamic Republic of
نکته اینجاست که آقای روحانی مدتی خودش مسئول پدافند هوایی بوده ...
Iran, Islamic Republic of
ضربه سنگین ارتش سوریه به تروریست ها تحت حمایت ترکیه و متحدانش در حومه حلب/ آزادی سه شهرک دیگر در حلب و ادلب
Iran, Islamic Republic of
در مقابل معامله قرن باید ایستاد و مقاومت کرد / آمریکا مسئول همه جنگ‌ها در منطقه است / دعوت به تسلیم شدن مقابل خارج خیانت ملی است
Iran, Islamic Republic of
خرید آپارتمان ۳ خوابه چقدر آب می‌خورد؟
Iran, Islamic Republic of
اجاره خانه در متراژ بالا چقدر آب می خورد؟
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
متاسفانه هنوز هم دولت روحانی از توافق هسته ای و برجام درس عبرت نگرفته است باز هم به دنبال مذاکره با آمریکا و کشورهای اروپایی و... است.
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
موضوع درس گرفتن یا نگرفتن نیست
اصرار به انجام این کار دارن
Iran, Islamic Republic of
قیمت یک متر آپارتمان در تهران | مسکن نسبت به سال گذشته ۴۴.۳ درصد گران شد
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
معامله قرن به زودی به خاک سپرده می‌شود
Iran, Islamic Republic of
مقام سعودی خواستار حضور آلمان در اتئلاف آمریکایی در خلیج فارس شد
..
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
با مذاکره برجام فناوری هسته ای دفن شد
با اجرا مخفی FATF عشق یک ملت راهی گلزار شهدای کرمان شد
دیگه قراره چه خسارتی به ملت تحمیل کنید؟
Iran, Islamic Republic of
یعنی بعد از شهادت سردار سلیمانی و کلیر نکردن آسمان
هنوزم ترامپ حاضر نیست با شما مذاکره کنه؟
دیگه از شما چی می خواد این ترامپ زیاده خواه؟
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
برجام تاکنون هیچ تأثیری در حل مشکلات اقتصادی مردم و کشور نداشته است.
.
United States
.....
Iran, Islamic Republic of
کشورهای حامی گروهک تروریستی منافقین دشمن مردم ایران هستند....
Iran, Islamic Republic of
واکنش ما علیه آمریکایی‌ها حتمی و کوبنده خواهد بود
Iran, Islamic Republic of
ده‌ها نیروی ائتلاف سعودی در مرز یمن با عربستان کشته یا زخمی شدند
Iran, Islamic Republic of
آمریکا بدون اجازه عراق درحال استقرارسامانه موشکی درعین الاسد است
Iran, Islamic Republic of
چرا عربستان به گفت‌وگو با ایران تمایلی ندارد؟
خبرگزاری عراقی «براثا» در تحلیلی گزارش داد حکومت عربستان سعودی با اتهام‌زنی به ایران زیر بار گفت‌وگو برای حل و فصل مشکلات و مذاکرات با ایران نمی‌رود.
Iran, Islamic Republic of
۶ سال انتظار بی‌نتیجه برای پرسش از روحانی / فیلم
بازهم پس از ۶ سال نوبت به پرسش سوال باشگاه خبرنگاران جوان از رئیس جمهور نرسید!
Iran, Islamic Republic of
معامله قرن به زودی به خاک سپرده می‌شود
Iran, Islamic Republic of
رهبر معظم انقلاب در خطبه‌های نماز جمعه تهران:
جنتلمن های پشت میز مذاکره، همان تروریست‌های فرودگاه بغداد هستند/ آمریکایی ها داعش را درست کردند تا ایران را بزنند
Iran, Islamic Republic of
اگر آمریکا از تحریم ها دست بردارد مشکلات ما با آمریکا از طریق مذاکره حل نخواهد شد.
Iran, Islamic Republic of
چرا دولت، دولتمردان، مسئولین و نمایندگان مجلس تاکنون برای حل مشکلات اقتصادی مردم اقدامی نمی‌کنند؟
Iran, Islamic Republic of
دوره حضور آمریکا در عراق و سوریه سرآمده‌ است
United States
آمریکا و اروپا درباره توافق هسته ای و برای کاری برای حل مشکلات کشور نخواهند کرد.
دولت روحانی حتی درکنترل قیمت تولید داخلی هم توانی ندارد.
United States
دولت روحانی مذاکره با آمریکا و کشورهای اروپایی و... درباره هسته ای صلح آمیز خطا و اشتباه بزرگی مرتکب شد
United States
داعش نفت عراق و سوریه را به کدام کشور می‌فروشد؟
United States
لشکرکشی ترکیه به ضرر منطقه است.
تجاوز ترکیه به شمال سوریه به خاطرناتوانی، کوتاهی و سکوت کشورهای به اصطلاح اسلامی دربرابر جنایات وحشیانه، وحشی گری و غیرانسانی ترکیه درمدت 9 سال درجنگ سوریه است.
United States
(ترکیه تامین کننده سلاخ های شیمیایی مورد استفاده داعش درسوریه وعراق)
United States
رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه به دنبال تجزیه سوریه است، نه مبارزه با تروریسم
United States
ایران باید از این حمله نهایت استفاده را نماید و با تقویت کردهای سوریه جنگ را به داخل ترکیه کشاند ...!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
....
United States
حمایت‌های تهران از دمشق در جنگ علیه تروریست‌ها تحت حمایت ترکیه و متحدانش ادامه خواهد داشت
United States
جنگ یمن جنگی آمریکایی و اسرائیلی است
گروهک تروریستی جیش الظلم با هدایت عربستان، امارات و پاکستان و با تحت نظارت آمریکا دست به اقدامات تروریستی می زند
زینب
Iran, Islamic Republic of
جناب آقای روحانی ..... ترا به خدا بس کن ما می خواهیم آمریکا را از منطقه بیرون کنیم شما هنوز نشسته ای که یک جوری با آمریکا مذاکره کنی مگر مقام معظم رهبری نفرمود با آمریکا مذاکره نه . یک بار با آمریکا مذاکره کردید برای هفت پشتمان بس است
Iran, Islamic Republic of
هيچ توافقي با آمريكا در كار نيست.
Iran, Islamic Republic of
دفاع سرکرده «جبهه النصره» از مداخله نظامی ترکیه در سوریه
«ابومحمد الجولانی» سرکرده گروه تروریستی «هیئت التحریر الشام» (جبهه النصره سابق) نظامی ترکیه در سوریه یک هدف را دنبال می کنند.
Romania
۱۶ سال عملیات بازسازی افغانستان ۲۲۰۰ کشته برجای گذاشته است
مردم ایران آمریکا را مجبور خواهد کرد از منطقه فرار کند .....
جناب روحانی، اگر منظورت از انتخابات فرمایشی، انتصابات نبود انتخابات فرمایشی را معنی کن
United Arab Emirates
وزیر امور خارجه کشورمان در مصاحبه‌ای با یکی از خبرگزاری‌های خارجی گفت در صورت حمله به عربستان احتمالاً به کمک عربستان برویم! یعنی باید در برابر ملت مظلوم یمن بایستیم! این موضع‌گیری عجیب کافی بود تا وزیر خارجه آل‌سعود در واکنش به آن بگوید اگر ایران تغییر رفتار دهد به ثبات منطقه کمک خواهد کرد!
United Arab Emirates
از مردم انتظار دارم به نماینده‌هایی که برای گرفتن عکس سلفی با یک خانم اروپایی خود را به آب و آتش زدند و ملت را با این کار زشت خود تحقیر کردند رأی ندهند.
Iran, Islamic Republic of
مخصوصا.... خود شیفته و دلباخته در برابر غربیها.
Iran, Islamic Republic of
...
United Arab Emirates
مدعیان اصلاحات یک روز خبر تحریم انتخابات را تیتر اول رسانه‌های زنجیره‌ای کردند و روز دیگر به شورای محترم نگهبان حمله کردند و... اما اکنون با نزدیک شدن به زمان رأی‌گیری انتخابات مجلس با اعلام 5 لیست به عرصه انتخابات آمده‌اند. آیا این رفتار اهانت به فهم مردم نیست؟
United States
نهایت توفیق در نظر ایشان اوردن دشمن پشت میز مذاکره است. ....
United States
.....
حامد
United States
جمعه صبح فهميدي انتخابات است نه انتصابات؟
Iran, Islamic Republic of
این دولت بایدتا ساعت آخر بماند وتا آخرین ملاقه آش مذاکره وبرجام را بخورد ونتیجه اش را ببیند و بعد برود.
Iran, Islamic Republic of
یک آش بسیار شوری پخته اند حالا میخواهند از سفره کنار بروند و ملت را تنها بگذارند با این آش شور بلکه باید سر این سفره اینقدر بنشینند وو....
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
.....
بی خیال
Iran, Islamic Republic of
راستی هیچ از خودتون پرسیده ای چرا روحانی از یک طرف سعی می کنه
به مردم القا کنه این انتخابات نیست ، انتصابات است ؟
از طرف دیگر داره به مردم التماس میکنه بیایید رای بدین ،باصندوق قهر نکنید!....
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
آقای ترامپ :
خواهش می کنم بیا با ما مذاکره کن ، تمنا می کنم یکبار دیگه بیا بخت خودتو امتحان کن ، مااهل مذاکره هستیم ، اگه صدبار دیگه هم قاسم سلیمانی را ترور کنی ، ما مرد مذاکره هستیم .
والا حضرتا (ترامپ).....
امیرمسعود
Iran, Islamic Republic of
.....
بی خیال
Iran, Islamic Republic of
روحانی : " بالاخره روزی دشمن را مجبور می‌کنیم پای میز مذاکره بیاید"

سوال : اگه دشمن نخواست مذاکره کنه وصراحتا " درجواب ظریف توییت کرد " نه ممنون" آن وقت تکلیف چیه ؟.
تدبیر وامید
Iran, Islamic Republic of
....
.
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
انگونه ميگويد كه همه مقصر هستند در بيچاره گي مردم بجز من و دادشي
Iran, Islamic Republic of
ما از این دولت عجایب زیادی دیده ایم....
حقیقت گو
Iran, Islamic Republic of
.باید یک همه پرسی نسبت به مذاکره با آمریکا بین مردم انجام شود تا به این آقایان ثابت گردد که مردم راضی به مذاکره با آمریکا نیستند . ...
Iran, Islamic Republic of
.....
جواد
.....
مرصاد
Iran, Islamic Republic of
آنقدر به دشمن التماس می کنیم ؛ تا پای میز مذاکره بیاید !
دیپلماسی ذلت !!
حامد
United States
ظاهرا حرف قبلی را ایشان پس گرفته اند.....
Iran, Islamic Republic of
لیبرالهای واداده و بی تدبیر هنوز به مذاکره با تروریستها و قاتلهای امریکایی دل خوش و امیدوارند..
Iran, Islamic Republic of
.... هنوز به مذاکره دل بسته است .
Iran, Islamic Republic of
....
برخلاف روحانی، مردم انتظار دارند شورای نگهبان بیشتر از این سختگیری کند.
Iran, Islamic Republic of
اگر مذاکره نگی چی بگی
چی داری بگی
علی
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
..
آگو
Iran, Islamic Republic of
توی مذاکره اولی و دومی که هسته ای و متعاقب آن فضایی رو از دست دادیم. با ادامه مذاکرات تحریمها شدت گرفت. باز به اروپا متوسل شدید اروپا کاری نکرد و تحریمها تشدید شد. حاج قاسم فرمانده ارشد ما رو زدند و بعدش باز شما زمزمه‌ی مذاکره سر دادید و چند روز بعد ترامپ قانون تشدید تحریم ها رو امضا کرد. حالا دیگه چی مونده؟!!
Iran, Islamic Republic of
..