يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - 20 Sep 2020
 
۱
۲۴
قالیباف:

مشکلات از جایی آغاز شد که یک عده خواستند مبانی انقلاب اسلامی را تغییر دهند/ گفتند برویم با کدخدا کنار بیایم تا مشکلات حل شود

جمعه ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۲
کد مطلب: 718614
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دو گروه هستند که امروز مشکل ایجاد می کنند، کسانی که باورهای انقلابی خود را از دست داده‌اند، دوم کسانی که شعار برای انقلابی گری می دهند ولی شعار آنها توام با عمل نیست.
مشکلات از جایی آغاز شد که یک عده خواستند مبانی انقلاب اسلامی را تغییر دهند/ گفتند برویم با کدخدا کنار بیایم تا مشکلات حل شود
به گزارش جهان نيوز، محمد باقر قالیباف نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام بعد از ظهر امروز (جمعه) در مراسمی که در مسجد جامع رسول اکرم منطقه ۲۱ تهران برگزار شد، اظهار داشت: در پیروزی انقلاب اسلامی یک شعار اساسی داشتیم و آن استقلال، آزادی جمهوری اسلامی بود. 

قالیباف افزود: بر اساس نظر امام راحل ما، اساس کار انقلاب اسلام بوده و هست و اساس اسلام تشکیل حکومتی دینی است. امروز هم همه باید قدردان این نعمت باشیم که پس از چند صد سال مقاومت، مبارزه و تقدیم صدها شهید، در سایه یک نظام اسلامی و در سایه ولایت یک فرد فقیه جامع شرایط زندگی کنیم و این نعمت بزرگی است که باید شکرگزار این نعمت باشیم.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: شکر این نعمت تقویت و حفظ این نظام است، شکرگزاری این نعمت قوی تر کردن نظام جمهوری اسلامی ایران و تداوم راه امام راحل و شهیدان است. 

وی ادامه داد: ما اگر می‌خواهیم بگوئیم که حزب اللهی، بسیجی و انقلابی هستیم یا امثال اینها، خلاصه می شود در این یک جمله که هر کسی که بتواند کارآمدی دین در جامعه را به اثبات برساند؛ چنین فردی انقلابی است که به شعار مرگ بر آمریکا به صورت واقعی عمل کرده‌است.

قالیباف تصریح کرد: اگر خدای نکرده ما نتوانیم نظام را کارآمد نشان دهیم، به اساس این نظام که اسلام باشد ظلم کرده ایم. در عصری که دین تحقیر میشد و دین زدایی در جوامع رشد کرده بود امام راحل و شهیدان آمدند و دین را احیا کردند. 

شهردار اسبق تهران افزود: شما ببیند اگر یکی از این تهدیداتی که تا کنون برای ما از طرف دشمن بوده، برای کشور دیگری رخ میداد از پای در می آمد، اما نظام جمهوری اسلامی ایران قدرتمند تا کنون توانسته در مسیر خود ایستادگی کرده است. 

وی گفت: نزدیک به دو دهه است که سردار سلیمانی به تکیه بر قدرت مردم، آمریکا و ایادی آن را در منطقه زمین گیر کرده است که این هم از برکات و نعمات نظام جمهوری اسلامی ایران است.  

قالیباف خاطرنشان کرد: نظام سلطه می‌گوید با ما باشید تا قوی باشید ولی نظام ما میگوید ما قوی میشویم تا آنها حقوق ما را به رسمیت بشناسند. نظام ما مبتنی بر فرهنگ قرآن و فرهنگ اهل بیت است. 

وی گفت: در کنار همه نقاط قوتی که داریم، در حوزه هایی خوب کار نکردیم از جمله حوزه اقتصاد که مشکلات زیادی هم داریم. برخی می گویند علت این مشکلات مبارزه ایران با نظام سلطه و در راس آنها آمریکا است. آنها می گویند این نارسایی های اقتصادی به دلیل ایستادگی ما در برابر آمریکا است، این استدلال اشتباهی است. 

وی ادامه داد: یک روزی در جهان اسلام مصر کشور با افتخاری بود، پس از داستان کمپ دیوید شما ببینید تا به امروز وضعیت استقلال فرهنگی و اقتصادی آن چگونه است. شما ببینید برخی کشورهای دلداده به آمریکا در قاره آمریکا جنوبی چگونه است. 

قالیباف بیان کرد: از نظر ما مشکلات در کشور از جایی آغاز شد که کسانی آمدند و خواستند مبانی انقلاب اسلامی را تغییر دهند، کسانی که روحیه غرب زدگی دارند و واداده در برابر دشمن هستند. اینها کسانی هستند که با کم شدن روحیه انقلابی در خودشان به سمتی رفتند که گفتند برویم با کدخدا کنار بیایم تا مشکلاتمان حل شود و این آغاز مشکلات ما است. 

شهردار اسبق تهران گفت: اساس انقلاب اسلامی ایران ما مبتنی بر سنت های الهی است، دو عنصر مهمی که ما را امروز با چالش مواجه کرده، یکی فاصله گرفتن از فرهنگ انقلاب و دوم چالش مدیریتی در کشور است. ضعف مدیریت در کشور یکی از مشکلات اساسی ما هست.

قالیباف ادامه داد: زمانی که منطبق بر باورهای انقلابی حرکت کنیم مردم را به میدان می آوریم؛ اما امروز مردم از صحنه های مختلف تصمیم گیری دور ماندند، امام راحل فرمودند اساس این نظام این است که مردم تعیین کننده سرنوشت خودشان باشند.  

وی با بیان اینکه بخش بزرگی از اقتصاد ما دولتی است و مردم در آن نقشی ندارند، گفت: رهبری گفتند انتخابات یک فرصت است برای مردم تا بتوانند در سرنوشت خود تاثیرگذار باشند. 

شهردار اسبق تهران افزود: برخی از مردم می‌گویند بعد از انتخابات دیگر کسی حرف ما را نمی شنود، درست هم می گویند. اما بر اساس قانون مجلس، این ۲۹۰ نفر نماینده ای که توسط مردم انتخاب می شوند باید تبلور و مظهر اقتدار مردم برای رسیدن به خواست مردم باشند. 

قالیباف تصریح کرد: اینکه امام فرمود مجلس شورای اسلامی در راس امور است برای این است که آنها نماینده کل مردم ایران هستند و وکیل المله هستند نه وکیل الدوله. اما امروز متاسفانه چنین چیزی را در مجلس شاهد نیستیم، بنابراین مجلس امروز در راس امور نیست. 

وی با بیان اینکه انتخاب مردم مهم است، ادامه داد: اگر می بینیم که ضعف در مدیریت کشور وجود دارد و انتخابات پیش رو را فرصتی برای تغییر می دانیم، پس باید با انتخاب های صحیح آغاز تحول در کشور را رقم بزنیم. 

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: در دوران دفاع مقدس فرماندهان شهید ما چه کسانی بودند؟ شهید همت چه کسی بود؟ یک معلم ساده بود؛ شهید خرازی، شهید باکری و حتی شهید سلیمانی، اینها همه از مردم بودند و این نقش پر رنگ مردم در میدان های نبرد بود که نتیجه بخش هم بود. 

قالیباف افزود: در دوران خدمت در نیروی انتظامی و راه اندازی سامانه تلفنی ۱۱۰، برخی از مردم گفتند پلیس خدمت بزرگی را به ما کرد؛ اما خیر چنین نیست. این شما مردم بودید که به پلیس خدمت کردید و به عبارت دیگر ما فقط امنیت را مردمی کردیم. 

وی گفت: شما یادتان می آید که زمانی برای گرفتن یک گواهینامه رانندگی چه مشکلات و مراحلی را باید مردم پشت سر می‌گذاشتند ولی امروز همه این امور توسط خود مردم انجام می شود. در دوران شهرداری هم این کار را انجام دادیم و مردم را پای کار آوردیم. 

شهردار اسبق تهران تصریح کرد: امام راحل گفتند دولت جاهایی که مردم می توانند کاری انجام دهند ورود نکنند، بلکه در حوزه هایی باید ورود کند که مردم قادر به انجام آن نیستند، ولی امروز شما ببینید دولت در امور مختلف هست و مردم حضور ندارند. 

قالیباف بیان کرد: نمایندگان مجلس باید دغدغه مردم را داشته باشند، کسی باید در مجلس باشد که در برابر ظلم ایستادگی کند، خواسته های مردم را پیگیری کند؛ باید کسی باشد که فرصت را در اختیار جوانان خلاق، مومن و انقلابی قرار دهد و البته بتواند کشور را از این خستگی نجات دهد.  

وی با بیان اینکه مجلس نباید چوب لای چرخ دولت گذارد، گفت: مجلس باید در حین کمک به دولت، مطمئن باشد که دولت در ریلی حرکت می‌کند که آن مسیر به نفع کشور و مردم باشد و اگر اینطور نیست باید ریل گذاری صحیحی را برای دولت انجام دهد. 

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: مجلس خوب و انقلابی باید گره گشای مشکلات مردم باشد و راهکار های معقولی را پیش روی مردم بگذارد. 

قالیباف گفت: این اولین و مهمترین انتخابات ما در گام دوم انقلاب است، بنابراین خواهش میکنم مردم کارنامه های افراد را طی چهل سال اخیر به خوبی بررسی کنند و ببینند که آیا این افراد در کارنامه خود عملگرا بودند یا صرفا شعار مطرح کردند. 

وی تصریح کرد: دو گروه هستند که امروز مشکل ایجاد می کنند، کسانی که باورهای انقلابی خود را از دست داده‌اند، دوم کسانیکه شعار برای انقلابی گری می دهند ولی شعار آنها توام با عمل نیست و این ظلم بیشتری به انقلاب است.

قالیباف افزود: امام راحل همیشه نگران این بود که در آینده نتوانیم غرب زده ها را از کشور بیرون کنیم و امروز ما گرفتار همین غرب زدگی هستیم. 

شهردار اسبق تهران افزود: رهبری فرمودند ابتدا دشمن را بشناسید، ببیند نقشه آنها چیست و اینکه ببینید راه مبارزه با آمریکا چیست و گفتند که آن کار است و کار است و کار. اگر فقط شعار بدهیم آب به آسیاب ترامپ و ترامپی ها ریخته ایم. 

وی بیان کرد: ما دیگر نباید در شهر خود فقیری داشته باشیم، اینکه امروز کارمند و کارگر ما امیدوار نباشد که خانه ای را خریداری کند و آرزویش ماندن در خانه ای کوچک اجاره ای باشد، تازه اگر مجبور نباشد که از شهر به حاشیه برود یا به روستای خود بازگرد.

قالیباف در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم جمعه آینده آغاز تحولی اساسی در کشور برای کارآمد کردن و بهبود نظام اداری کشور باشد تا نماد قدرت مردم در مجلس شکل بگیرد و مردم شاهد تحولی جدی در شئونات زندگی خود باشند و باعث سربلندی بیشتر نظام شوند.
 
منبع: فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


United States
بارک الله من طرفدارتم فقط در مورد ملبورن توضیح بده....
Iran, Islamic Republic of
چرا در مورد اتهامات مطرح شده در سطح جامعه یک روشنگری نمی کنند تا خیال همه راحت شود
هاشمی
Iran, Islamic Republic of
ملبورن ؟ !!!
ملبورن شهری است در ایتالیا
اول سواد حرف زدن را یاد بگیر بعد حرف بزن
ضمنا اون که شما منظورته ، بیلبورد است
Iran, Islamic Republic of
نخیر عزیز منظورشون دقیقا حسابهای ادعاشده مربوط به پسر ایشون در ملبورن استرالیا است
دروغ بس
Iran, Islamic Republic of
.......
United Kingdom
ملبورن در استرالیا س نه در ایتالیا
اصغر
Iran, Islamic Republic of
درود بر احمدی نژاد.
قطعا آقای قالیباف به درد مجلس آینده خواهد خورد.
طرفداران حسن روحانی دیگر از دروغهایی مثل گازانبری طرفی نمی بندند دخیل به ملبورن بسته اند.زهی خیال نپخته!
شاهین
Iran, Islamic Republic of
ما به لیست مدیر جهادی دکتر قالیباف رای خواهیم داد.
Iran, Islamic Republic of
این لیست حداد عادل بود نه قالیباف .من به خودش رای میدم اما کل لیست ایشون نه.
Iran, Islamic Republic of
...
برجامچای
Iran, Islamic Republic of
هرکه بغیر خدا (کدخدا) امید ببندد ناامید خواهد شد و این یک سنت الهی است که در قضیه برجام مشهود بود.
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
..م.
امیرمسعود
Iran, Islamic Republic of
ندانم کاری ها و اشتباهات زیادی در دولت کنونی شده و از روی کار آمدن مجلس قدرتمند وحشت دارند. ...
Iran, Islamic Republic of
...
احمدی
Iran, Islamic Republic of
باسلام
میخواستم بدونم دکترقالیباف در نرم افزار سروش یادیگرنرم افزارهای ایرانی کانالی دارن برای تبلیغات؟....
هورا
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
مبانی؟
!
پایداری
Iran, Islamic Republic of
اقای کرباسچی انگشت کوچیکه اقای قالیباف هم نمیشند
Iran, Islamic Republic of
.
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
...
.
Iran, Islamic Republic of
آقای قالیباف همیشه منتصب شده،اما انتخاب نشده.
Iran, Islamic Republic of
..