کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

سرعت در فرآیند صدور کارت ملی هوشمند

24 بهمن 1398 ساعت 14:20

ثبت احوال برای تحویل کارت ملی‌های هوشمند مشکلی ندارد، ولی متولی تامین بدنه کارت ملی هوشمند چاپخانه دولتی است و باید این نهاد ابتدا کارت‌های را صادر کند تا ما تحویل دهیم.


به گزارش جهان نیوز، سیف الله ابوترابی، سخنگوی سازمان ثبت احوال در پاسخ به این سوال که فرآیند صدور کارت ملی هوشمند با توجه به نزدیک شدن به انتخابات سرعت خواهد گرفت؟ گفت: ثبت احوال برای تحویل کارت ملی‌های هوشمند مشکلی ندارد، ولی متولی تامین بدنه کارت ملی هوشمند چاپخانه دولتی است و باید این نهاد ابتدا کارت‌های را صادر کند تا ما تحویل دهیم.

 بیش از ۵۵ میلیون کارت هوشمند تحویل شده است
وی در ادامه درباره آخرین آمار کارت ملی‌های صادره و تحویل شده توسط ثبت احوال گفت: تاکنون بیش از ۵۵ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر برای دریافت کارت هوشمند ملی ثبت نام کرده اند و برای ۴۶ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر نیز کارت صادر شده است.

از کارت ملی هوشمند فقط صاحب کارت می‌تواند استفاده کند
سخنگوی سازمان ثبت احوال در ادامه درباره استفاده سودجویان از کارت ملی فوت شدگان نیز اظهار کرد: هیچ کس نمی‌تواند از کارت ملی فوت شدگان استفاده‌ای بکند و خوشبختانه از کارت ملی هوشمند فقط صاحب کارت می‌تواند استفاده کند.
سخنگوی سازمان ثبت احوال در ادامه اضافه کرد: کارت ملی‌های کاغذی کلا باطل شده و فاقد اعتبار است.

ارائه خدمات با کارت ملی کاغذی خلاف قانون است
ابوترابی در ادامه بیان کرد: وقتی ما اعلام کردیم و دولت هم اعلام کرده که کلیه کارت‌های نمونه قدیم کاغذی باطل است وقتی دستگاه یا شرکتی با این کارت‌ها به مردم خدمات بدهد اقدامی خلاف قانون است و مشکل از ثبت احوال نیست. کارت‌های نمونه قدیم باطل است و هیچ اعتباری ندارد.

منبع:میزان


کد مطلب: 718548

آدرس مطلب: http://www.jahannews.com/news/718548/سرعت-فرآیند-صدور-کارت-ملی-هوشمند

جهان نيوز
  http://www.jahannews.com