سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ - 29 Sep 2020
 
۲
۲

شیخ نعیم قاسم: تجربه نشان داده هر کسی با ایران باشد پیروز است

چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۰
کد مطلب: 718383
معاون دبیر کل حزب الله لبنان مقاومت مسلحانه را راه حل اصلی مقابله با توطئه‌های آمریکایی-صهیونیستی برای اشغال منطقه و جهان اسلام توصیف کرد.
معاون حزب الله: هر کسی با ایران باشد پیروز است
به گزارش جهان نيوز، «شیخ نعیم قاسم»، معاون دبیر کل حزب الله تاکید کرد که ملت‌های منطقه با قرار گرفتن در کنار ایران و تحت رهبری ولی فقیه خواهند توانست بر همه پروژه‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی برای تحمیل استکبار و اشغالگری بر منطقه فائق آیند.

شیخ نعیم قاسم طی نطقی در مراسم چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که انجمن علمای مسلمان روز سه شنبه در لبنان برگزار کرد، گفت: «تجربه نشان داده است که هرکسی که با ایران و با مقاومت باشد، موفقیت‌ها را حاصل می‌کند، سرزمین را آزاد می‌کند و مقاومت در جهت تغییر معادله را تقویت می‌کند.»

به گزارش پایگاه خبری المنار، این مقام حزب الله لبنان ادامه داد: «بگذارید آنها پس از این کار بزرگ و تأثیرگذار جبهه مقاومت(رد معامله قرن) بدانند که ما نمی‌توانیم به عقب برگردیم و ما نمی‌توانیم شکست را بپذیریم. اکنون دوره پیروزی‌ها است با الهام از مبارزان مقاومت و  مجاهدین تحت رهبری ولی فقیه و با تلاش جدی در همه سطوح برای شکست دادن پروژه صهیونیستی آمریکایی که می‌خواهد خود را  در منطقه ما تحمیل کند».

شیخ «نعیم قاسم» معاون دبیر کل حزب الله گفت: «وقتی ما به پیرامون خود نگاه می‌کنیم ، می‌بینیم که بزرگترین مسئله، مسئله فلسطین است و اگر همه درد، تلخی، جنگ و دشواری‌هایی که منطقه ما را احاطه کرده است، مرور کنیم، متوجه می‌شویم که این امر ناشی از اشغالگری اسرائیل است که  مورد حمایت ناعادلانه و خصمانه از سوی استکبار قرار دارد.»

او ریشه مشکلات منطقه را از اسرائیل خواند و گفت: «اگر برخی فکر می‌کنند اسرائیل فلسطین را اشغال کرده است، کوته بینند. در واقع، اسرائیل فلسطین را به عنوان سکویی برای اشغال منطقه و جهان اسلامی گرفته است.»

شیخ نعیم قاسم گفت: «اسرائیل به هر طریقی به دنبال تثبیت اشغالگری خود است. همه راه حل‌هایی که در مقاطع مختلف برای سازش با اسرائیل مطرح شده مقدمه‌ای برای هضم و پذیرش تدریجی اسرائیل و تثبیت آن در منطقه ما بوده و راه حل نبوده است، بلکه مراحلی برای چپاول سرزمین‌های اشغالی فلسطین توسط اسرائیل تحت نظارت بین المللی بوده است.»

معاون دبیر کل حزب الله مقاومت مسلحانه را تنها راه حل خواند و گفت: «وقتی می‌گوییم که مقاومت مسلحانه  تنها راه حل است برای این است که روشن شود که مقاومت مسلحانه اصل و اساس است و دیگر اشکال مقاومت به مقاومت مسلحانه کارآمدی و قدرت برای آزادسازی اراضی اشغالی را می‌دهد. این استکبار جهانی فقط رویارویی برای آزادسازی اراضی را می‌فهمد و اصلا نمی توان بر این رژیم یا بر آمریکا تکیه داشت و راه حل سیاسی در منطقه وجود داشته باشد».

شیخ نعیم قاسم گفت: «ما باید برای ملت قهرمان، مجاهد، صبور و مقاومت فلسطین ثبت کنیم که آنها بودند که معامله قرن را قبل از اینکه منعقد شود سرنگون کردند و از همان ایستگاه نخست آن در کنفرانس منامه آن را تحریم کردند، زیرا ترامپ می‌خواست طی دو مرحله  آن  رامعرفی کند نخست مرحله اقتصادی تا فلسطینی‌ها را وسوسه کند و دوم مرحله سیاسی تا چهره منطقه را پس از این معامله ترسیم کند؛ اما دلیل مقابله ما با این معامله‌ای که مرده به دنیا آمده  این است که در ذهن و عقل هیچ کسی در دنیا نباید باقی بماند که گام‌ها یا ایده‌ها و پروژه‌هایی می‌تواند تصویب شود که فلسطینی‌ها به آن راضی نیستند و فلسطین را از بحر تا نهر به آغوش فلسطینی‌ها بازنمی‌گرداند».

معاون دبیر کل حزب الله رویارویی با معامله قرن را یک رویارویی فرهنگی سیاسی تربیتی خواند و گفت: «این معامله در سطح عملی شکست خورده است و قابلیت اجرا ندارد و صفوف امت باید زیر پرچم آزادی فلسطین با یکدیگر متحد شوند و اختلافات جزیی و ساده و به خصوص در میان خود فلسطینی‌ها رفع شود. محور مقاومت باید تقویت شود و ما باید مثل یک محور یکپارچه و نه چند بخش عمل کنیم، زیرا با قدرت و انسجام و همکاری ما با یکدیگر است که قدرت واقعی برای شکست رژیم اشغالگر و حامیان آن شکل می‌گیرد و با تفرقه باخت سنگینی خواهیم داشت».

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا هم روز هشتم بهمن ماه همراه با «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در کاخ سفید حاضر شد و طرح ادعایی صلح خود برای خاورمیانه موسوم به معامله قرن را اعلام کرد. وی اعلام کرد که شهر قدس پایتخت یکپارچه رژیم صهیونیستی باقی می‌ماند.

بر اساس طرح معامله قرن، ۴۰ درصد زمین‌های کرانه باختری توسط رژیم صهیونیستی اشغال و مقاومت فلسطین خلع سلاح خواهد شد و بخش‌هایی از کرانه باختری که در آنها شهرک‌های صهیونیست نشین ساخته شده به این رژیم الحاق می‌شود. پناهندگان فلسطینی هم حق بازگشت به سرزمین خود را ندارند و باید در کشورهای میزبان مانند لبنان، اردن و سوریه، اسکان دائمی یابند.

منبع: فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
احسنت!
Iran, Islamic Republic of
....