چهارشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - 8 Apr 2020
 
۲
۱

ماجرای عجیب شکایت ویلموتس از ایران

سه شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۵
کد مطلب: 718326
فدراسیون فوتبال ایران ادعا می‌کند اول آنها بودند که از مارک ویلموتس شکایت کردند نه اینکه او ابتدا شکایت کرده است. مربی بلژیکی از ایران درخواست غرامت عجیبی کرده است.
ماجرای عجیب شکایت ویلموتس از ایران
به گزارش جهان نيوز، بدون شک قرارداد ویلموتس با ایران یکی از عجیب ترین قراردادهای تاریخ فوتبال ایران است. او و دستیارانش دو میلیون یورو گرفته اند و باز هم پول سنگینی می خواهند.

مارک ویلموتس از ایران شکایت کرده. نامه شکایت 6 میلیون یورویی این مربی و کادرش به فدراسیون فوتبال رسیده است. کاترین ویلموتس همسر او نامه شکایت را تنظیم و به فیفا ارسال کرده است. همه نگران این پرونده هستند و اعتقاد دارند ممکن است ایران بازنده باشد.

با این حال فدراسیونی‌ها تلاش می‌کنند تا خیال همه را راحت کنند. قرارداد ویلموتس و کادرش با فدراسیون فوتبال برای سه سال با ایران 8 میلیون یورو بود. آنها دو میلیون گرفته‌اند و 6 میلیون یوروی دیگر می‌خواهند. ویلموتس معتقد است فسخ قرارداد در شرایطی صورت گرفت که شرایط اضطراری بوده و ایران به تعهداتش عمل نکرده است. تلاش او و وکلایش این است به فیفا ثابت کنند آن بند سه ماه دستمزد به عنوان فسخ قرارداد، برای شرایط عادی است ولی او در شرایط اضطراری مجبور به فسخ شده است. ویلموتس اقدام دیگری هم کرده است. او معتقد است ایران این بنده سه ماه فسخ را به صورت مخفیانه در قرارداد گذاشته است، بنابراین از او کلاهبرداری شده است!

حالا فدراسیونی‌ها چیز دیگری می‌گویند. از تاج گرفته تا اعضای هیات رئیسه تاکیدشان این است قرارداد به نفع فدراسیون است. ابراهیم شکوری در این باره توضیح می دهد: «قرارداد بسته شده مشخص است. حالا آقای ویلموتس می‌گوید بند سه ماه غرامت را ندیده، چه ربطی به ما دارد. ایشان باید قرارداد را می خواند و امضا می‌کرد. فیفا هم ملاک قرارداد را قرار می دهم نه حرف ویلموتس را.»

در این باره از صادق درودگر رئیس سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال هم سوال کردیم. او درباره شکایت ویلموتس توضیح داد: «این شکایت در واقع مقابله به مثل با فدراسیون فوتبال است. این ما بودیم که ابتدا از ویلموتس شکایت کردیم. ایشان هم وقتی متوجه شد تصمیم گرفت مثلا مقابله به مثل کند و دست به شکایت بزند. شکایت او به جایی نخواهد رسید و مشکلی از این بابت وجود ندارد.» فدراسیون در تلاش است تا یک میلیون یورو از دو میلیون یورویی که به این مربی پرداخت کرده را بگیرد. باید دید به هدف شان می رسند؟
 
منبع: خبرآنلاین
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


سیامک
Iran, Islamic Republic of
اميدوارم ايران در اين دعواي حقوقي برنده بشه

ولي واقعا قرارداد 8 ميليون دلاري (معادل حدود 100 ميليارد تومان !! ) در اين شرايط اقتصادي با يك مربي كم توان مثل ويلموتس درست است؟؟؟!!!

قرارداد با مربي جديد چنده ؟؟ !!