دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ - 26 Oct 2020
 
۰
۲

حاجی بابایی: کاندید‌ها از دوپینگ پرهیز کنند

پنجشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۷
کد مطلب: 717732
رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس دهم معتقد است دوپینگ کردن افراد برای رسیدن به مجلس متاسفانه بزرگترین آسیبی است که در طول ۴۰ سال گذشته به مجلس وارد شده است.
حاجی بابایی: کاندید‌ها از دوپینگ پرهیز کنند
به گزارش جهان نيوز، حمیدرضا حاجی بابایی رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس دهم با اشاره به ویژگی‌های مجلس در تراز انقلاب اسلامی گفت: معنای مجلس انقلابی این است که کسانی که وارد مجلس می شوند ابتدا سالم و بعد کارآمد باشند.

وی افزود:به طور قطع کسانی که وارد مجلس می‌شوند باید از هرگونه کار اقتصادی و شخصی و یا زمینه سازی برای کارهای شخصی و اقتصادی پرهیز کنند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: همچنین باید نمایندگانی وارد مجلس شوند که از رانت استفاده نکرده باشند یا اینکه رانتی برای دیگران ایجاد نکرده باشند.

حاجی بابایی با بیان اینکه نمایندگانی باید به مجلس یازدهم ورود پیدا کنند که مدیریت درست و پاک دستانه‌ای داشته باشند ،گفت: این نمایندگانی هستند که می‌توانند بیایند و در مجلس حرف سالم بزنند.

وی با بیان اینکه اگر نماینده‌ای در راس امور باشد مجلس هم در راس عموم قرار خواهد گرفت، تصریح کرد: راس امور بودن بدین معناست که به توانمندی های افراد توجه شود و از هرگونه کار گروهی به ویژه و دوپینگ کردن در این راستا پرهیز شود.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی در مجلس دهم تاکید کرد : دوپینگ کردن افراد برای رسیدن به مجلس متاسفانه بزرگترین آسیبی است که در طول ۴۰ سال گذشته به مجلس وارد شده است.

وی با بیان اینکه نمایندگان باید نمره واقعی خود را از مجلس دریافت کنند، اظهارداشت: نباید داوطلبان و شخصیت ها از راه‌های دیگری همچون دوپینگ کردن وارد مجلس شوند.

حاجی بابایی ادامه داد: نمایندگان اگر واقعاً می‌خواهد نماینده باشد باید بدانند قدرت بسیار بالایی دارد اما اگر می‌خواهد نماینده نباشد و باری به هر جهت وارد مجلس شود و یا این که توانمندی های خود را به کار نگیرد، مجلس هم همین خواهد بود که امروز می بینیم.

این نماینده مجلس با بیان اینکه مجلس آینده باید مجلس انقلابی ، مجلس با تجربه گان و جوانان و همه اقشار گوناگون انقلابی باشد، اظهارداشت: کسانی که به مجلس وارد می شوند نباید به رویکردهای محافل خارج از مجلس توجه کنند و باید مجلس را به ماهوو مجلس نگاه کنند لذا آن وقت است که می تواند دولت را حمایت و کمک کنند.

وی در ادامه با اشاره به شیوه برگزاری جلسات صحن علنی مجلس گفت: صحن مجلس قطعاً باید نظارتی باشد اما در حال حاضر این صحن، صحن قانونگذاری است.

حاجی بابایی با بیان اینکه مجلس همواره باید صحن قانونگذاری و نظارت باشد ، اظهار داست: آیین نامه ای که در حال حاضر با آن مواجه هستیم جوابگوی نیازها نیست، این آیین نامه به هیچ وجه به نماینده اجازه حرف زدن نمی دهد ، براساس این آیین نامه نماینده باید ۲ الی ۳ روز صبر کند تا مهلت صحبت کردن در صحن علنی را کسب کند این در حالی است که بیرون از مجلس مردم به ما می گویند که چرا در مجلس در رابطه با موضوعات سخن نمی گوید.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس دهم ،تصریح کرد: به اعتقاد بنده برخی عمدا دست به برخی اقدامات در مجلس می زنند که مجلس را اداره کنند؛ ما نمی خواهیم مجلس را اداره کنند چرا که مجلس خود باید مملکت را اداره کند، در حال حاضر مجلس از اداره مجلس بیرون آمده و برخی شخصاً مجلس را اداره میکنند. در این فرایند اظهارات نمایندگان بر اساس اراده آن افراد خواهد بود.

وی با بیان اینکه در این فرآیند هیئت رئیسه مجلس متکلم وحده است اظهار داشت: این موضوع به خصوص در مسئله قانون گذاری به چشم می خورد متاسفانه آیین‌نامه داخلی امروز مجلس بیشتر به درد دولت می خورد تا مجلس.

حاجی بابایی در ادامه با اشاره به دفاع لاریجانی از مجلس دهم اظهار داشت: آقای لاریجانی مواردی را که به عنوان کار مجلس در هفته گذشته عنوان کردند درست بود یعنی به واقع این مواردی که مطرح شد، مجلس در آن اقدام مناسبی انجام داده است ،اما این مسئله آن روی سکه هم دارد؛ آن روی سکه این مسئله این است که آقای ظریف با همه حرف هایی که می زنند تا به حال یک بار هم نتوانسته از مجلس کارت زرد بگیرد و یا اینکه آقای آخوندی سه بار طرح استیضاحش در مجلس مطرح شده اما مجددا رای اعتماد گرفته است لذا این امر نشان می‌دهد که مجلس در بعد نظارت موفق عمل نکرده است.

وی با بیان اینکه همواره خروجی قوانین بیرون آمده از مجلس مهم است بیان داشت: ما زمانی خدمت مقام معظم رهبری رسیدیم و تاکید کردیم که قوانینی که ما تصویب می‌کنیم مجلس اجرایی نمی کند که مقام معظم رهبری به ما گفتند : "چرا این موضوع را به بنده می گوید. شما باید خودتان این موضوع را پیگیری کنید."

این نماینده مجلس تاکید کرد: با این حال خیلی از قوانین مجلس دهم را دولت اجرایی نمی کند به مانند مسئله حقوق و دستمزد در سال گذشته.

منبع:خبرگزاری دانشجو
برچسب ها: حاجی بابایی
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


سالار
Iran, Islamic Republic of
ایشان یا مستحق ریاست مجلس و یا نایب رئیس اول مجلس هستند.
بسیار انسان پاک و خوش فکر و توانمندی هستند
Iran, Islamic Republic of
ازکجا فهمیدی ایشان خوشفکر هستند؟ وزارت ایشا ن بر اموزش و پرو.رش مدلل انست؟