چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - 2 Dec 2020
 
۰

پولی که مالکان زمین در حوالی ایستگاه مترو باید بپردازند

چهارشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۶
کد مطلب: 717653
مدیر فنی و مهندسی شرکت مترو تهران گفت: تمام درآمدهای حاصل از صدور پروانه برای زمین‌های اطراف ایستگاه‌های مترو و اتوبوس باید برای توسعه حمل و نقل عمومی انبوه‌بر هزینه شود.
پولی‌که مالکان‌ زمین در حوالی‌ ایستگاه مترو باید بپردازند
به گزارش جهان نيوز، محمد شیری مدیر فنی و مهندسی شرکت مترو تهران درباره تهیه نقشه یو تی ام (U T M) اظهار کرد: یو تی ام (U T M) نقشه‌هایی است که مختصات یک ملک را با دقت سانتی‌متر بر روی کره زمین مشخص می‌کند. به همین دلیل امکان جابه‌جایی و تعارض ملکی در ارتباط با این زمین‌ها وجود ندارد.
 
وی با بیان اینکه این اقدام بر اساس مصوبه شماره ۲۷ سال ۹۸ شورای اسلامی شهر تهران تهیه شده است، گفت: بر اساس این مصوبه تمام درآمدهای حاصل از صدور پروانه برای زمین‌های اطراف ایستگاه‌های  مترو و بی آر تی باید برای توسعه حمل و نقل عمومی انبوه‌بر توسط شهرداری تهران هزینه شود.

شیری با اشاره به اینکه از مجموع ۵۴۰ هزار پارسل موجود در شهر تهران ۷۵ هزار و ۵۵۰ پارسل در شعاع ۳۰۰ متری ایستگاه‌های مترو قرار دارد، خاطرنشان کرد: این مصوبه باعث شد مکاتباتی برای اختصاص ردیف درآمدی جداگانه جهت املاکی که در شعاع ۳۰۰ متری ایستگاه‌های مترو قرار دارند، انجام شود.

مدیر فنی و مهندسی شرکت مترو تهران خاطرنشان کرد: در صورت موافقت معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران درآمد حاصل از این زمین‌ها به صورت مستقیم به حساب شرکت مترو نزد خزانه واریز می‌شود.
 
منبع: فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *