يکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - 25 Oct 2020
 
۰
۱۱
دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی:

لیست شورای ائتلاف تا پایان هفته نهایی می‌شود/ حضور ۵۰ درصدی جوانان و چهره‌های جدید

يکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۸
کد مطلب: 717209
دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی اعلام امیدواری کرد، فهرست ۳۰ نفره حوزه انتخابیه تهران ری شمیرانات اسلامشهر و پردیس تا پایان این هفته نهایی شود.
لیست شورای ائتلاف تا پایان هفته نهایی می‌شود/ حضور ۵۰ درصدی جوانان و چهره‌های جدید
به گزارش جهان نيوز، پرویز سروری دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در جمع خبرنگان با تشریح فرآیند اجرایی مجامع استانی برای رسیدن به نامزدهای این شورا در سراسر کشور، اعلام امیدواری کرد فهرست ۳۰ نفره حوزه انتخابیه تهران ری شمیرانات اسلامشهر و پردیس نیز تا پایان این هفته نهایی شود.
 
سروری با بیان اینکه اولویت نخست شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی نیازسنجی بر روی مطالبات مردم در شرایط وخیم اقتصادی کشور بوده است گفت: چندین گروه متخصص اندیشگاهی و دانشگاهی از ماهها قبل به سفارش شورای ائتلاف مطالعات مستقلی بر روی نیازهای مردم و مطالبات عمومی جامعه انجام داده و نتایج آن را در اختیار کمیته گفتمان و تولید محتوای شورا قرار دادند که بر این اساس «نجات اقتصاد ایران» در کانون و محور توجه نیروهای انقلاب اسلامی قرار گرفته است.

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی ادامه داد: در این مطالعات علاوه بر نیازسنجی محتوایی روی نظرات و مطالبات مردم، مطالعات جامعی نیز در 202 حوزه انتخابیه بر روی مدل رقابت های انتخاباتی صورت گرفت که با مراجعه به افکارسنجی عمومی و مراجعه به نظر نخبگان، بالغ بر 25 مدل رقابت محلی و ملی شناسایی و استخراج شد که در دستور کار مجامع استانی و حوزه های انتخابیه نیروهای انقلاب اسلامی در سراسر کشور قرار گرفت.

نماینده اسبق مجلس با تاکید بر منحصر به‌فرد بودن کار انجام شده در تاریخ فعالیت تشکیلاتی و انتخاباتی ایران اسلامی، از تشکیل بیش از 800 مرتبه جلسات مجامع استانی و حوزه های انتخابیه، بیش از 400 مطالعه محلی و ملی در حوزه های انتخابیه، انجام بیش از 200 نظرسنجی محلی و بالغ بر 10 نظرسنجی ملی به سفارش شورای ائتلاف نیروهای انقلاب خبر داد.

وی افزود: با نهایی شدن نتایج این نیازسنجی ها، افکارسنجی ها و نظرسنجی ها، مشخص شد که در بیش از 70% حوزه های انتخابیه محلی، نامزدهای مطرح معرفی شده به مجامع نیروهای انقلاب اسلامی، منطبق بر نیازهای مردم و دارای اقبال نسبتا خوب و بالا در بین مردم آن حوزه ها بوده اند.

سروری با بیان اینکه مدل فعلی در حال اجرا در شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با استفاده از تمام تجارب گذشته و در طول آنها برنامه‌ریزی و اجرا شده است، تاکید کرد: مسیر طی شده و در پیش رو کاملا منطبق بر روشهای پیشرفته علمی و دارای پیوست های مطالعاتی دقیق اجتماعی است.

وی ادامه داد: به طور مثال در حوزه انتخابیه تهران برای اولین بار فراخوان گسترده ای داده شد تا هر شخص حقیقی یا حقوقی در جبهه نیروهای انقلاب اسلامی بتواند نامزدهای مدنظر خود را به دبیرخانه تهران معرفی کند تا چتر شورای ائتلاف با جهشی کاملا محسوس نسبت به گذشته کاملا باز و فراگیر باشد. در پی این فراخوان تعداد 332 نفر ـ که حدود 50% بیشتر از پیش بینی خود ما بود ـ معرفی شدند و پس از بررسی سوابق آنها مشخص شد که بسیاری از چهره های جوان و متخصص کمتر شناخته شده نیز در مظان انتخاب قرار دارند. 

سروری در تشریح روند رسیدن به 159 نفر اولیه در بررسی اولیه نامزدها اظهار داشت: پیش بینی اولیه ما آن بود که از حدود 200 نفر معرفی شده به 120 نفر و پس از آن با رای گیری از اعضای مجمع نیروهای انقلاب تهران به دو برابر نیاز یعنی 60 نفر خواهیم رسید، ولی پس از معرفی بالغ بر 300 نفر در فراخوان عمومی و با توجه به شایستگی های زیادی ـ که طی اجرای روش شناخته شده و علمی «کانون ارزیابی شایستگی» و نیز بررسی دقیق رزومه ها با حدود ده شاخص اصلی و دهها زیرشاخص به دست آمد ـ تصمیم گرفته شد که امکان حضور در فرآیند از سایر افراد شایسته سلب نشود و لذا 159 نفر به مجمع تهران معرفی شدند تا سه برابر ظرفیت یعنی 90 نفر را به ائتلاف معرفی کنند.

دبیر شورای مرکزی ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی درباره ترکیب اعضای مجمع تهران و نحوه رای دهی آنان اظهار داشت: با توجه به تمام سوابق فعالیتهای محلی، اجتماعی، سیاسی در تهران، نزدیک به 8000 نفر به عنوان اعضای مجمع تهران به صورت پایین به بالا از مساجد، هیئات مذهبی و اصناف فعال در محلات و نمایندگان احزاب، اقشار، اقوام و اصناف انقلابی معرفی شدند که باز هم برای نخستین مرتبه در یک فرآیند کاملا الکترونیکی و مبتنی بر فناوری اطلاعات، ثبت نام، احراز هویت، تخصیص و ایجاد دسترسی به اخبار و تحلیل ها و نهایتا سامانه رای گیری صورت پذیرفت و 90 نفر مرحله ماقبل آخر معین شدند.

سروری با بیان اینکه برای رسیدن به نحوه ترکیب بندی فهرست نهایی تهران نیز از مردم نظرسنجی کردیم اظهار داشت: با مراجعه به ذائقه مردم تهران و اولویت های مورد نیاز مجلس از تهران، مقرر شد 3 روحانی، 6 خانم، 8 چهره شناخته شده یا 50 سال به بالا و 13 چهره جوان و جدید 49 سال به پایین در فهرست 30 نفره قرار بگیرند که با احتساب جوانان احتمالی از میان روحانیون و زنان، به طور قطع 50% فهرست نهایی ائتلاف شورای نیروهای انقلاب در تهران از جوانان و چهره های جدید خواهند بود که کاملا در مسیر گام دوم انقلاب اسلامی قابل تطبیق و تحلیل است.

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در پاسخ به این سوال که نقش نامزدهای عضو شورای مرکزی ائتلاف در این فهرست بندی ها چیست تاکید کرد: ازآنجاکه «شفافیت» و رعایت موضوع محوری «تعارض منافع» برای ائتلاف بسیار مهم بوده است، از همان زمانی که مشخص شد کدام یک از اعضای شورای ائتلاف قطعا نامزد انتخابات از تهران است و صلاحیت او نیز احراز شده است، تمامی نامزدهای تهران از جلسات مربوط به تصمیم گیری در خصوص تهران کنار گذاشته شدند و مقرر شد که 10 نفر دیگر از شخصیتهای انقلابی و موجه با رای گیری باز از اعضای مجمع تهران انتخاب شوند و به جمع هیات انتخاب فهرست تهران اضافه شوند.

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اضافه کرد: این کار همزمان با انتخاب فهرست 90 نفره صورت پذیرفت که جناب آقایان حجت الاسلام مسعود عالی ، سیّد یاسر جبرائیلی ، حجت الاسلام غلام‌رضا قاسمیان ، حجت الاسلام حیدر مصلحی ، نادر طالب زاده ، منوچهر متکی ، حجت الاسلام بی آزار تهرانی ، کامران دانشجو ، رضا روستاآزاد و خانم معصومه آباد انتخاب و به جمع اعضای غیرنامزد شورای مرکزی ائتلاف، برای تشکیل هیات انتخاب فهرست تهران افزوده شدند.

سروری با بیان آنکه برای نخستین بار به مناطق شهرری و اسلامشهر به عنوان کانون های پرجمعیت مردمی در حوزه انتخابیه تهران، هرکدام یک نامزد محلی در 30 نفر نهایی اختصاص یافته است، افزود: در حال حاضر فهرستی 90 نفره از نامزدهای مورد نظر مجمع مردمی نیروهای انقلاب اسلامی تهران در اختیار داریم که در روزهای آینده «هیات انتخاب فهرست تهران» براساس تخصص های مورد نیاز فهرست برای مجلس و نیز سوابق انقلابی و اعلام مواضع آنها در مقاطع حساس انقلاب خصوصا در چند سال گذشته به جمع بندی نهایی خواهد رسید. 

دبیر شورای مرکزی ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در پایان با بیان این مطلب که همه مطالب گفته شده شامل تنها 20% فعالیتهای دبیرخانه شورای ائتلاف است تاکید کرد: سایر بخشهای این دبیرخانه نظیر گفتمان سازی، رسانه و فضای مجازی، تحلیل سیاسی و اتاق وضعیت، اعزام سخنران، سازماندهی اجتماعی، عملیات انتخابات، نظارت و بازرسی، تدوین برنامه های مجلس آینده و ... در کمیته های تخصصی خود مشغول فعالیت هستند که نتایج آن به طور عمومی و کلی در اعلام مواضع اعضای شورا قابل مشاهده است و به طور خاص و تفصیلی نیز در برنامه های تدوین شده به اطلاع عموم خواهد رسید.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


حسین
Iran, Islamic Republic of
اگر تو این لیست افرادی باشن که تواین چندسال خاموش بودن ویک نطق انقلابی نکردن من بهشون رای نمیدم.
علی اکبر
Iran, Islamic Republic of
الان همه باید رای بدهند....
United Kingdom
....
Iran, Islamic Republic of
بازم اين بنده خدا اومد.
مازندرانی
Iran, Islamic Republic of
وقتی همه از یک طیف هستند چی لزومی به ارائه لیست هست؟
هاشمی
Iran, Islamic Republic of
حجت الاسلام مسعود عالی
حجت الاسلام حیدر مصلحی
حجت الاسلام قاسمیان
اینها هر سه با سواد ،متعهد ، دلسوز و با تقوا هستند
Iran, Islamic Republic of
..
United States
...
Iran, Islamic Republic of
خدا وکیلی اسامی افراد با ریشه را لحاظ کنید نه اینکه طرف خودش را به این و آن چسبانده و حالا چهره شده .
سیدرضا
Iran, Islamic Republic of
و جالبه كه اسمی از بزرگان گفتمان ساز و تئوریسین های خبره و روشنگری مثل استاد عباسی ، استاد رحیم پورازغدی و استاد رائفی پور نیست!!!....
Iran, Islamic Republic of
.....