چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ - 28 Jul 2021
 
۷
۲۲۷
ظریف:

عامل سقوط هواپیما در زندان است/ احتمال مذاکره با آمریکا را بعد از شهادت حاج قاسم سلیمانی رد نمی‌کنم/ دولت ترامپ می‌تواند، گذشته خود را اصلاح کند

شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۰
کد مطلب: 716374
وزیر خارجه ایران در گفت‌وگو با یک نشریه آلمانی تصریح کرد که آمریکا به افسر خود که عامل سقوط هواپیمای مسافربری ایران بود، مدال داد اما فردی که به هواپیمای اوکراینی شلیک کرده است، هم‌اکنون در زندان است.
عامل سقوط هواپیما در زندان است/ احتمال مذاکره با آمریکا را بعد از شهادت حاج قاسم سلیمانی رد نمی‌کنم/ دولت ترامپ می‌تواند، گذشته خود را اصلاح کند
به گزارش جهان نيوز، «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران در مصاحبه با نشریه «اشپیگل» در خصوص تشدید تنش‌ها میان ایران و آمریکا بعد از ترور سپهبد حاج «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: «ما (ایران و آمریکا) در 40 سال گذشته، چندین بار در آستانه جنگ قرار گرفتیم. اینبار، به طور ویژه‌ای اوضاع وخامت پیدا کرد زیرا دولت آمریکا یک عملیات تروریستی علیه یکی از مقام‌های دولت ایران انجام داد که پیش‌ از این هرگز چنین چیزی رخ نداده بود».

وی در ارتباط با اقدام تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سپهبد سلیمانی گفت: «این حمله بر اساس یک سوء برداشت صورت گرفت. آمریکا فکر می‌کرد که با ترور سردار قاسم سلیمانی، جایگاه خود را در منطقه ارتقا می‌دهد. «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا (پس از ترور سردار سلیمانی) توییت کرد که افرادی در خیابان‌های عراق در حال رقص و شادی هستند اما دسته‌های عزاداری بسیار بزرگی به راه افتاد. (ترور سلیمانی) موقعیت بسیار بغرنجی را در این منطقه به وجود آورد. آمریکا قطعاٌ از این اوضاع نفع نخواهد برد».

بر پایه گزارش فارس، رئیس دستگاه دیپلماسی ایران در پاسخ به سؤالی در خصوص حمله تلافی‌جویانه ایران در انتقام از خون سپهبد سلیمانی توضیح داد: «حمله به پایگاه نظامی (آمریکا) در عراق....واکنش نظامی رسمی ایران بود. هیچ قصدی برای برجا گذاشتن تلفات در حمله موشکی وجود نداشته است-ما حق دفاع از خود را به شیوه‌ای متناسب اجرا کردیم. اما پاسخ واقعی از سوی مردم منطقه خواهد بود، که نشان داده‌اند که قطعاٌ از رفتار آمریکا خسته و دلزده شده‌اند. آمریکایی‌ها خواهند دید که سلیمانی به عنوان یک شهید بسیار مؤثرتر از سردار سلیمانی خواهد بود».

وزیر خارجه ایران در خصوص گستردگی خساراتی که در حمله ایران به پایگاه نظامی آمریکایی «عین‌الاسد» در عراق وارد آمده، گفت: «خساراتی که به آمریکا وارد کردیم، گسترده بود، زیرا آمریکا با همه قدرت نظامی که در اختیار داشت، نتوانست مانع برخورد موشک‌ها به پایگاههای خود شود. این (حمله)، میزان آسیب‌پذیری آمریکا را نشان داد. اما ضربه و خسارت واقعی را خود آمریکایی‌ها از طریق نفرتی که ایالات متحده در مردم منطقه ایجاد کرد، به خود وارد کردند. قتل سلیمانی، آغاز پایان حضور آمریکا، نه تنها در عراق بلکه دیگر مکان‌های منطقه نیز خواهد بود. ممکن است فردا رخ ندهد اما ما تاریخ هزارساله داریم و عجله‌ای نداریم».

خبرنگار اشپیگل در سؤالی پرسید که در اوج تنش‌ها، ایران با واشنگتن از طریق سوئیس ارتباط برقرار کرد، این ارتباط درباره چه مسئله‌ای بود؟

وی ادامه داد: «آمریکا به شیوه‌ای بسیار نامناسب، آغازکننده این ارتباط بود. پامپئو، دیپلمات چندان خوبی نیست. پیام وی برای ما تحریک‌آمیز، توهین کننده و تهدید‌کننده بود. من به هیچ‌عنوان این (پیام) را تنش‌زدایی تلقی نکردم. ما پس از حمله متقابل خود، پاسخ بسیار مناسبی را بدون هرگونه شعار و خودنمایی از طریق سوئیس ابلاغ کردیم. ما به آنها گفتیم که اقدام ما به پایان رسیده است و اگر آنها اقدام بیشتری صورت ندهند، اقدام بیشتری انجام نخواهیم داد و اینکه ما مسئول دیگر اقدامات نیستیم».

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران در پاسخ به سؤالی درباره تفسیر شهادت سلیمانی برای ایران و سیاست‌های وی در منطقه گفت: «سردار سلیمانی بسیار حائز اهمیت بود. مرگ وی یک ضرر جبران ناپذیر برای ایران و خود شخص من است. من یک دوست خوب را از دست دادم اما این امر تأثیری بر سیاست‌های ایران در منطقه نخواهد داشت.
 ظریف در خصوص نقش سپهبد سلیمانی در مقابله با داعش گفت: «آمریکا، اروپا و کل جامعه بین‌الملل به سردار سلیمانی برای پیروزی بر داعش، مدیون هستند. واقعیت‌های این منطقه برای ایالات متحده غیرقابل درک است. آنها همیشه درباره نائبان حرف می‌زنند اما ایران هیچ نائبی ندارد. نائبان، میلیون‌ها نفر را در سوگ مرگ یک ژنرال به خیابان نمی‌آورد».

خبرنگار اشپیگل مدعی تظاهرات‌هایی علیه ایران در عراق شد که ظریف در پاسخ به آن گفت: «اعتراضاتی در عراق و لبنان علیه فساد و نقص‌هایی که مردم در دولت خود مشاهده می‌کنند، صورت گرفته است و شعارهایی علیه ایران نیز وجود داشت اما  بروز احساسات در پی ترور سلیمانی، رابطه واقعی (ایران و عراق) را نشان داد. در هر سیاستی، هواداران و مخالفانی وجود دارد».

این نشریه آلمانی سپس به بحث سقوط هواپیمای خطوط هوایی اوکراین در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی امام خمینی اشاره کرد و گفت که مردم ایران تظاهرات‌هایی را در پی این رخداد، صورت دادند که رئیس دستگاه دیپلماسی ایران در پاسخ به این سؤال گفت: «اول از همه، مردم حق بسیار قانونی برای اعتراض داشتند. مرگ تعداد بسیار زیادی از جوانان باهوش در سقوط هواپیما، برای آنها تکان‌دهنده بود. بسیاری از دانشجویانی که آنها می‌شناختند، از دست رفتند. وضعیت احساسی بود».

ظریف درباره تأخیر در خصوص انتشار علت سقوط هواپیمای اوکراینی گفت: «اوضاع پیچیده‌ای در یک زمان پیچیده وجود داشت. بقیه به زمان بیشتری نیاز داشتند. تقریباً 32 سال پیش، آمریکا یک هواپیمای مسافربری ایران را منهدم کرد. تا امروزف آنها هنوز یک عذرخواهی رسمی نکرده‌اند. افسر آمریکایی که مسئول ساقط کردن آن هواپیما بود، نیز مدال دریافت کرد اما فرد ایرانی که هواپیمای اوکراینی را ساقط کرد، هم‌اکنون در زندان است.

ظریف درباره تأخیر سه روزه در مطرح شدن علت سقوط هواپیمای اوکراینی توضیح داد: «افراد حق داشتند به دلیل آنکه اطلاعات از آنها مضایقه شده، اعتراض کنند اما دولت مسئول چنین چیزی نیست».

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران در پاسخ به این سؤال که چه زمانی شخصاً از علت سقوط هواپیمای اوکراینی مطلع شده، گفت: «جمعه بعدازظهر و درست بیش از دو روز بعد از وقوع این حادثه متوجه شدم. زمانی بود که مقامات بالاتر نظامی به نتیجه نهایی رسیدند که این حادثه در نتیجه یک خطای انسانی رخ داده است. به محض آنکه به رهبر معظم انقلاب گزارش شد، وی خواستار اطلاع‌رسانی در اینباره به عموم مردم شدند. این (اطلاع‌رسانی) شنبه صبح صورت گرفت و هفته‌ بسیار دردناکی بود».

ظریف در پاسخ به سؤالی در خصوص عدم مسدود کردن حریم هوایی ایران به منظور جلوگیری از وقوع حوادثی همچون سقوط هواپیمای اوکراینی گفت: «این یک تصمیم فنی و سیاسی بود. تهران در منطقه جنگی نبود و اینکه ما به مدت هشت سال بدون بستن حریم هوایی خود، در جنگ با عراق بودیم».

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران در پاسخ به سؤالی درباره تحقیقات بین‌المللی درباره این حادثه گفت: «ما از اوکراین، مالک هواپیما و بوئینگ برای مشارکت (در تحقیقات) دعوت به عمل آوردیم. ما آماده مشارکت بقیه نیز هستیم. ما تحقیقات مناسبی را بر اساس مقررات بین‌المللی انجام می‌دهیم».

ظریف در ادامه در پاسخ به سؤالی درباره اعتراضات آبان ماه در پی افزایش ناگهانی قیمت بنزین گفت: «من خشم و ناامیدی مردم و عزاداری آنها برای قربانیان (حادثه هواپیمای اوکراینی) را درک می‌کنم. دانشجویانی که جان باختند، شایسته توجه بسیار زیاد بودند و من قصد ندارم نگرانی‌های به حق عزاداران را کم‌اهمیت جلوه دهم و نادیده بگیرم اما اگر قرار باشد این را به عنوان مقیاس مخالفت با دولت تلقی کنید، پس می‌بایست همچنین به صورت مناسبی با مراسم عزاداری(سپهبد) سلیمانی آن را متوازن کنید. ما نباید به نارضایتی‌ها، مخالفان و آنهایی که زندگی آنها در نتیجه تروریسم اقتصادی آمریکا نابود شده است، بی‌اعتنایی کنیم اما افراد دیگری هم بودند که برای ادای احترام و بزرگداشت مردی که با تروریسم مبارزه کرد و از کشورش دفاع کرد، به خیابان‌ها آمدند. ما یک کشور یکپارچه نیستیم. ما صداهای متفاوتی داریم و افراد حق تظاهرات و بیان اعتراض خود را دارند».

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران در بخشی از مصاحبه به اقدام اخیر تروئیکای اروپا در فعال کردن مکانیسم حل اختلاف در برجام گفت: «متأسفانه، اروپا، ایران را شریک خود نمی‌داند. ما در سال 2018، آغاز کننده مکانیسم حل اختلاف بودیم. در نتیجه آن فرایند، اروپایی‌ها، روسیه، چین و ایران بیانیه‌ای را در ژوئن 2018 صادر کردند و در میان موارد دیگر، بیان شد که بهره‌مندی اقتصادی ایران از برجام ضروری است اما اروپایی‌ها هیچ اقدامی در این زمینه نکردند. آنها به تعهداتشان عمل نکردند. اروپایی‌ها باید از خر شیطان پایین بیایند».

وی ادامه داد: «ما توافق (هسته‌ای) را نقض نکردیم. ما مطابق با برجام عمل می‌کنیم. بگذارید برای اروپایی‌ها شفاف‌سازی کنم: اگر آنها بخواهند به تعهداتشان عمل کنند، ما آمادگی داریم تا خیلی فوری به تعهد کامل بازگردیم. اما عمل به تعهدات، فقط به صدور بیانیه‌هایی که در برجام متعهد شده‌اند، محدود نمی‌شود. من هم می‌توانستم همان بیانیه‌ها را اعلام کنم و بگویم: "ما به این توافق پایبندیم، ما عاشق این توافق هستیم و ما می‌خواهیم این توافق تا ابد پابرجا بماند. حرف زدن ارزش ندارد. اروپا باید یک اقدام واحد به ما نشان دهد اما آنها چه کار کرده‌اند؟»

ظریف در خصوص ساز و کار «اینستکس»(بزار حمایت از مبادلات تجاری) هم ادامه داد: «اینستکس اصولاً یک شرکت حسابداری است. بیش از یکسال و نیم بعد از خروج آمریکا از برجام، اروپایی‌ها نتوانستنددر پیش‌برد یک معامله (با ایران) موفق شوند ».

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران درباره مرگ برجام گفت: «خیر، بازرسی‌ها و شفافیت درباره فعالیت‌های ایران، بخش مهمی از این توافق هستند و اینها همچنان پابرجاست.اتحادیه اروپا، به ‌بخش‌هایی از توافق پایبند نبوده است وایران نیز به بخش‌هایی از آن پایبند نبوده است اما این به مفهوم مرگ برجام نیست».

اشپیگل ادامه داد: «اگر ایران ظرف مدت 30 روز با کشورهای اروپایی به توافق نرسد، این موضوع به شورای امنیت می‌رود و مجدداً تحریم‌هایی علیه ایران وضع خواهد شد. آیا این به مفهوم پایان این توافق نیست؟»

ظریف در پاسخ گفت: «کشورهای اروپایی هیچ مبنای قانونی برای توسل به این مکانیسم ندارنند. آنها نمی‌توانند صرف آنکه اروپایی و چشم آبی هستند، موضوعی را به شورای امنیت ارجاع دهند و این فقط ما نیستیم که اینگونه فکر می‌کنیم بلکه روس‌ها و چینی‌ها نیز چنین عقیده‌ای دارند. اروپا با نبرد بزرگی روبرو است».

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران ضمن انتقاد از دنباله‌روی اروپا از سیاست‌های ایالات متحده آمریکا گفت: «فاجعه‌بار است که اروپا تحت سلطه ایالات متحده آمریکا است. هرآنکس که یکجانبه‌گرایی را بپذیرد، به آن کمک کرده است. اروپایی‌ها با ما تماس می‌گیرند و می‌گویند: «متأسفیم، ما نمی‌توانیم کاری بکنیم. اروپا ‌قادر به ایستادگی مقابل ترامپ را ندارد و تلاش می‌کند همچون یک فرد قدرتمند مقابل ایران بایستند».
وی در خصوص واکنش ایران به هرگونه وضع مجدد تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران گفت: «رئیس‌جمهور (حسن) روحانی در نامه‌ای به شرکای این توافق (برجام) در خصوص اقداماتی که ما صورت خواهیم داد، شفاف‌سازی کرده است. اروپا مسئول تمامی پیامدها خواهد بود».

ظریف در پاسخ به سوال اشپیگل گفت که در نامه روحانی، مسئله خروج ایران از برجام در صورت وضع مجدد تحریم‌های سازمان ملل اشاره شده است.

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران بار دیگر به صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران تأکید کرد: «نه، تصمیم ما برای عدم ساخت بمب از پیمان ان پی تی (منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای) نشأت نمی گیرد بلکه از اعتقادات اخلاقی و راهبردی ما نشأت می‌گیرد».

اشپیگل سپس با طرح این سؤال ادامه داد که آیا ترور سپهبد سلیمانی این اعتقادات راهبردی ایران را تغییر می‌دهد؟ که ظریف در پاسخ به آن گفت: «خیر. اعتقادات اخلاقی به رفتار غیرقانونی دیگران وابسته نیست. رهبر معظم انقلاب با صدور فتوایی، استفاده از سلاح‌های کشتارجمعی را حرام اعلام کرده‌اند».

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران در پاسخ به سؤالی درباره احتمال مذاکره با آمریکا در پی ترور سپهبد سلیمانی گفت: «خیر، من هرگز این احتمال را رد نمی‌کنم که افراد، رویکردهای خود را تغییر دهند و حقایق را درک کنند. برای ما مهم نیست که چه کسی در کاخ سفید نشسته باشد. آنچه مهم است، نوع رفتار آنها است. دولت ترامپ می‌تواند، گذشته خود را اصلاح کند، تحریم‌ها را لغو کند و به میز مذاکره بازگردد. ما همچنان در میز مذاکره هستیم. آنها میز مذاکره را ترک کردند. آمریکا خسارت عظیمی به مردم ایران وارد آورده است. روزی خواهد رسید که آنها مجبور می‌شوند، این خسارات را جبران کنند. ما صبر زیادی داریم.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


سرور
Iran, Islamic Republic of
.
امریکا به ژنرال خود نشان لیاقت داد چون هواپیمای مسافرتی ما را عمدا سرنگون کرد اما چه دلیلی دارد که اگر کسی بداند عامل خطای انسانی در زدن هواپیمای مسافربری اکراینی در زندان است آن را رسما عنوان کند!!!!!!!!!!!
سامان
Italy
بنظرم یه تحقیقی بکن درباره اون هواپیمایی که آمریکا زد
سعید110
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
شخصی که هواپیمای اکراینی را زد کسی است که اسمان را کلیر نکرد=
Iran, Islamic Republic of
چطور میشود به سرباز مدافع حریم آسمان ایران کمک کرد تا روشن شدن موضوع و کامل شدن تحقیقات در کنار خانواده اش باشد؟
رضایی ع ر
Iran, Islamic Republic of
آن کس که هواپیما را زد به وظیفه اش طبق قوانین دفاعی کشور عمل کرد...
.
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
...
سعید110
Iran, Islamic Republic of
.....
دلواپس
Iran, Islamic Republic of
14:15
اجساد کودکانی را که با عروسک روی آب خلیج فارس افتاده بودند یادم هست, آنموقع فتوشاپ نبود.....
M.sh
Iran, Islamic Republic of
....
سرور
Iran, Islamic Republic of
تحقیق لازم نیست.ما در زما جنگ خباثت امریکابیها را با گوشت و خون لمس کردیم ....
Iran, Islamic Republic of
تو که تحقیق کردی بگو
Iran, Islamic Republic of
الان این مسئله مهم نیست
مهم حرف همسر شهید حججی است که گفت درخواست مدافعان حرم این است که بعد از شهادت سردار هر کس حرف از مذاکره با امریکا زد تو دهنش بزنند
...
Iran, Islamic Republic of
نمیدونم چرا بعضی خودیها میخان انتقام سخت رو از ملت ایران بگیرن نه امریکا....
Iran, Islamic Republic of
....
محمودی
Iran, Islamic Republic of
بحث خوبیه...
محمودی
Iran, Islamic Republic of
.....
رحمان
Iran, Islamic Republic of
روحانی بعنوان رئیس شورای عالی امنیت ملی باید در مورد کلییر نشدن آسمان کشور در شرایط حساس و جنگی پاسخگوی افکار عمومی باشد.
Iran, Islamic Republic of
...
M.sh
Iran, Islamic Republic of
.....
حق حاج قاسم شهادت بود اما خیانت حقش نبود.
Iran, Islamic Republic of
دیپلماسی خنده یعنی چی؟!!!1
مریم
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
چیزی که بیش از شهادت سردار دلم رو می سوزونه مظلومیت حاج قاسم بود
صادق
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
......
علی
Iran, Islamic Republic of
..
سلمان
Iran, Islamic Republic of
اون بنده خدا به سهو اشتباه كرد و هواپيما رو زد كردنش زندان
تو كه مسبب هزاران اشتباه عمدى از برجام نافرجام تا هزاران سند فرهنگى و مالى و محيط زيستى هستين چی؟!!!!!
Iran, Islamic Republic of
ازکجامیدونی زندانیه؟
Germany
ازکجامیدانی به سهو بوده .چطورممکنه کسی هواپیمای به اون بزرگی که درحال بلندشدن اززمین بوده راباموشک که به زمین می آید اشتباه بگیره؟ عقل هم خوب چیزیه
whnr
Iran, Islamic Republic of
آقای ظریف این صحبت شما دل ما را سوزاند و اشکمان را درآورد .
Iran, Islamic Republic of
بعد از برجام ظریف تمام شد.
دارد تلاش می کند در عرصه سیاسی بماند ...
Iran, Islamic Republic of
...
....
ترکمنچای
Iran, Islamic Republic of
ابتدا خسارات برجام را تسویه کنید بعدا"درباره مذاکره مجدد بحث می کنیم !
حرف حق
Iran, Islamic Republic of
عراقچی: نتیجه پایبندی به برجام تحریم بیشتر بود.
Iran, Islamic Republic of
چرا با خبرنگاراهای خارجی اینقد مصاحبه مکنه
چه ذوقی هم میکنه
رضایی ع ر
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
کلا خارجی دوست داره
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
....
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
........
Iran, Islamic Republic of
....
شاهین
Iran, Islamic Republic of
با دولت تروریست و جنایتکار و آدمکش امریکا مذاکره ممکن نیست .
Iran, Islamic Republic of
چرا آسمان شهر را کلیر نکردین
چرا هواپیما بلند شد ....
Iran, Islamic Republic of
چند عامل موجب سقوط بوده کسی که اسمان را کلیر نکرد آزاد است و عامل اصلی سقوط آمریکا بوده نه اون سرباز بیچاره
سینا
Iran, Islamic Republic of
رهبری گفت مذاکره با آمریکا نه این می گه مذاکره با آمریکا علنا علم مخالفت با رهبری بلند کرده هنوز خون سردار خشک نشده
Iran, Islamic Republic of
خدایا جان به لب شدیم!..
Iran, Islamic Republic of
...
سهراب
Iran, Islamic Republic of

طشت شما خیلی وقته از بوم افتاده جواد خان !!!
صابر
Iran, Islamic Republic of
...
مهدی
Iran, Islamic Republic of
خون حاج قاسم عزیز تاوان افتضاح برجام بود.
Iran, Islamic Republic of
...!!!
Iran, Islamic Republic of
.م.م.
Iran, Islamic Republic of
آ،مریکایی ها زنرال آدمکش خودشون رو مدال ردادن ما فرمانده موشکی خودمون رو که مشخص می شه که نوعی جنگ سایبری بوده رو زندان می کنیم
Iran, Islamic Republic of
...
سلام
Iran, Islamic Republic of
بعضيها از شهادت سپهبد قاسم سليمانى در نهان دل شاد شدند و ديگر فكر مى كنند مانعى براى مذاكره با كدخدا نيست،زهى خيال باطل.
Iran, Islamic Republic of
دقیقا
مانع بزرگ برجام منطقه ای باید برطرف میشد که آمریکایها زحمت این کار کشیدند!!!
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
...
Romania
اقدامات ضدایرانی آمریکا به ثبات جهانی آسیب زده است
آمریکا جنایتکار شماره یک همراه با چند کشور جنایتکار شماره یک دیگر مسئول تنش‌های منطقه است.
Romania
هیچ کشوری از شر اقدامات مخرب آمریکا در امان نیست.
کشور‌ها از شر اقدامات مخرب آمریکا در امان نیستند.
اگر کشور‌ها در مقابل یکجانبه‌گرایی آمریکا مقاومت نکنند، هزینه‌های بیشتری خواهند پرداخت.
Romania
اعتراف جدید پنتاگون
۳۴ نظامی آمریکایی در حمله موشکی ایران دچار صدمات مغزی شده‌اند
در پی این حمله موشکی، رئیس‌جمهور آمریکا مدعی شد که هیچ‌یک از نظامیان این کشور در پایگاه عین‌الاسد آسیب ندیده‌اند و صرفاً خسارات جزئی به تجهیزات وارد شده است؛ ادعایی که در روزهای بعد پوچ بودن آن با افشاگری‌ رسانه‌ها مشخص شد و مقامات آمریکایی مجبور شدند به‌صورت قطره‌چکانی آمار تلفات پایگاه عین‌الاسد را اعلام کنند.
Romania
روایت یک تبعه کانادایی از برخورد آمریکایی‌ها با نام«سلیمانی»
وقتی ترس از «سردار» هنوز در آمریکا وجود دارد!
یک ایرانی ساکن کانادا گفت هنگامی که قصد داشته از طریق مرز وارد آمریکا شود به خاطر شباهت نامش با سردار سلیمانی توسط مأموران مرزی آمریکایی مورد بازجویی قرار گرفته و از ورودش به این کشور جلوگیری شده است.
Romania
تظاهرات میلیونی عراقی‌ها در بغداد در محکومیت اشغالگری نظامی آمریکا
عراقی‌ها برای برگزاری تظاهرات گسترده ضد حضور نظامی آمریکا در منطقه، در خیابان‌های مختلف بغداد حضور پیدا کردند.
Iran, Islamic Republic of
حداقل حاج قاسم که رفیقت بوده...
از خون رفیقتون نگذرین
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
آیت‌الله جنتی:وزارت خارجه سفیر انگلیس را از کشور اخراج کند (۳۹ نظر)
ایران قدرت آمریکا را تنزل داد‌‌ / پروژه جنگ بسته شد / دیگر هیچ‌کس فکری برای جنگ علیه ملت ایران نمی‌‌کند (۳۰ نظر)
پیش قدمی رئیس جمهور د.ر حمله به شورای نگهبان!/ پاسخ معنا دار کدخدایی به روحانی (۲۵ نظر)
آمریکا دو تبعه ایرانی را به حبس محکوم کرد (۲۰ نظر)
اِبایی از مذاکره نداریم، اما نه با آمریکا/ حمله موشکی به پایگاه آمریکا از ایام الله است/ آمریکایی ها داعش را درست کردند تا ایران را بزنند/ حادثه سقوط هواپیما دل ما را سوزاند (۱۶ نظر)
عکس/ تجمع جانبازان و ایثارگران مقابل سفارت سوییس (۱۴ نظر)
اعلام آمادگی ظریف برای مذاکره با عربستان! (۱۱ نظر)
آیت الله جنتی: اعتراضات را رسیدگی می‌کنیم (۹ نظر)
توهین بسیار زشت ترامپ به سپهبد سلیمانی! (۴ نظر)
تذکر روحانی به رئیس صداوسیما (۴ نظر)
Iran, Islamic Republic of
اقدام دولت تروریست امریکا در مورد فرمانده ارشد سپاه(سردار سلیمانی)اعلام جنگ به ایران بود....
Iran, Islamic Republic of
..
Iran, Islamic Republic of
ترامپ احمق نمی‌داند که ریخته شدن خون شهدا و آزادمردانی چون شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش منجر به برچیده شدن بساط آنان در سرتاسر جهان خواهد شد.
Iran, Islamic Republic of
شهید سردار سلیمانی یک چهره مردمی و مورد قبول همه مردم ایران بود،.
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
همه ملت منتظر هستند که سپاه پاسداران انتقام سخت را از آمریکا بگیرد. برای این حادثه لحظه‌شماری می‌کنیم.
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
نماینده تبریز با اعلام نظر خود مبنی بر اینکه نباید در مورد انتقام گرفتن از آمریکا صحبت کرد .....!!!
Iran, Islamic Republic of
مسئولین و دولتمردان کشور با تأسی از شهید حاج قاسم سلیمانی حزب و جناح‌بازی را کنار گذاشته از روی اخلاص به ملت خدمت بکنند بلکه عاقبت به خیر ‌بشوند.
Iran, Islamic Republic of
همرزمان شهید سپهبد قاسم سلیمانی انتقام زجرآوری از عاملان این جنایت خواهند گرفت...
Iran, Islamic Republic of
پاسخ رزمندگان اسلام به عاملان خارجی شهادت حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش حتمی و بسیار سریع خواهد بود.
Iran, Islamic Republic of
جبهه مقاومت باید مردم داغ‌دیده را زیاد معطل نکند و برای تسکین دل‌های سوخته انتقام خون شهید سردار سلیمانی و همرزمانش و نیز ابومهدی المهندس و رزمندگان حشدالشعبی را از نیرو‌های کثیف تروریستی آمریکا بگیرد.
Iran, Islamic Republic of
سفارت فرانسه باید در تهران تعطیل شود
Iran, Islamic Republic of
ما شورای امنیت سازمان ملل را مانند رژیم کودک کش صهیونیستی به رسمیت نمی شناسیم
Iran, Islamic Republic of
رزمنده ایرانی پاسخ رئیس‌جمهور آمریکا را داد
از نیروهای تروریست آمریکایی درسراسر منطقه و جهان انتقام می گیریم.
Iran, Islamic Republic of
بنده ازسال 2011 تاکنون از طریق رسانه ها و... به سران نجس وحشی، بی ادب، بی فرهنگ، بی شخصیت آمریکا و متحدانش جنایتکار شماره یک سالانه بیش از 999 هزار بارهشدار داده ام..م
Iran, Islamic Republic of
ازسال 1918 تاکنون درهرجای دنیا جنایتی رخ می دهد دست انگلیس جنایتکار شماره یک درکاراست..
Iran, Islamic Republic of
بهترین پاسخ به ترور سپهبد سلیمانی حمله به پایگاه نظامی آمریکا در عربستان سعودی است.
Iran, Islamic Republic of
آمریکا جنایتکار شماره یک ازسال 2001 تاکنون همراه با چند کشور جنایتکار شماره یک دیگر عامل پیدایش و رشد تروریسم درافغانسان و سراسرمنطقه خاورمیانه و جهان است.
Iran, Islamic Republic of
انگلیس جنایتکار شماره یک ازسال 2001 تاکنون همراه با چند کشور جنایتکار شماره یک دیگر عامل پیدایش و رشد تروریسم درافغانسان و سراسرمنطقه خاورمیانه و جهان است.
Iran, Islamic Republic of
پول مکه عامل اصلی ترور سردار سلیمانی درفرودگاه بغداد است..
Iran, Islamic Republic of
وقتی از یک طرف با تلاش‌های شبانه‌روزی سردارانی چون حاجی‌زاده برای امنیت کشور آشنا شدم و از سوی دیگر صداقت مثال‌زدنی ایشان را دیدم یقین پیدا کردم که جای سردار سلیمانی خالی نیست.ش
Iran, Islamic Republic of
به سپاهیان عزیز به ویژه سرداران سلامی و حاجی‌زاده عرض می‌کنیم شما در قلب ما ملت جای دارید..م
Iran, Islamic Republic of
سرداران رشید اسلام آقایان سلامی و حاجی‌زاده، به واقع شما در عمل آیه «اشداء علی‌الکفار و رحماء بینهم» را تفسیر کردید ..م
Iran, Islamic Republic of
نباید گذاشت به سردار شجاع و ارزشی هوا فضای سپاه سردار حاجی‌زاده عزیز اجحاف بشود..
Iran, Islamic Republic of
به وجود سردارانی چون حاجی‌زاده افتخار می‌کنیم .
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
به سوء‌استفاده‌کنندگان از موضوع سقوط هواپیمای اوکراینی عرض می‌کنم چرا از روزهای اول حادثه این تظاهر به غمگین بودن از شما دیده نمی‌شد.
Iran, Islamic Republic of
..م.
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
هیچ قصدی برای برجا گذاشتن تلفات در حمله موشکی وجود نداشته است

چرا داشتیم ولی نه اینکه چندهزار نفر بمیرند... آخه این چه طرز حرف زدنه جواد... سریع میگی انتقام گرفتیم دیگه کاری نمی کنیم؟! آقا گفت فعلا سیلی زدیم فقط...
Iran, Islamic Republic of
آمریکا: خرید نفت از ایران توسط چین غیرقانونی است
آمریکا جنایتکار شماره یک ازسال 2011 تاکنون خودش به همراه داعش نفت سوریه و عراق را غارت می کند و همچنان نیزادامه می دهد.
Iran, Islamic Republic of
رزمنده ایرانی: خرید نفت از داعش ازسال 2011 تاکنون توسط آمریکا، ترکیه، کشورهای اروپایی و اسرائیل غیرقانونی است و هم نقض قوانین بین المللی است.
Iran, Islamic Republic of
درپاسخ به ظریف
ما به هیچ عنوان با آمریکا مذاکره نمی‌کنیم
Iran, Islamic Republic of
چک 500 میلیون دلاری آل‌سعود به ترامپ بابت حضور اخیر نظامیان آمریکایی در عربستان.
Iran, Islamic Republic of
اگر در دولت یک نفر مثل سردار حاجی‌زاده داشتیم وضع اقتصاد جامعه به این روز نمی‌افتاد! ...
Iran, Islamic Republic of
در تاریخ ثبت خواهد شد که اولین کشوری که جرأت کرد بعد از جنگ جهانی دوم و پس از 70 سال به آمریکا این شیطان بزرگ و تروریست بالذات حمله کند و مقر فرماندهی او را در عراق موشک‌باران کند ایران بود! این تحقیر تاریخی شیطان بزرگ برای همیشه نه تنها در ذهن ایرانیان، بلکه در ذهن تمام دنیا خواهد ماند... حالا فهمیدم که امام راحل(ره) چه می‌فرمود که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.
Iran, Islamic Republic of
افراد مغرضی که سقوط هواپیمای مسافربری را بهانه قرار داده و به سپاه پاسداران حمله می‌کنند هدفشان از این گرد و خاک کردن عملی شدن برجام موشکی است....!!!!??
Iran, Islamic Republic of
سه کشور خبیث اروپا (فرانسه، انگلیس و آلمان) به استناد یکی از بندهای موافقت‌نامه برجام یعنی مکانیزم ماشه که منتقدان در همان زمان نگران آن بودند می‌خواهند ایران را تحت فشار قرار دهند که کار به شورای امنیت سازمان ملل کشیده می‌شود و روسیه و چین هم حق وتو نخواهند داشت! (تحریم‌های آزار‌دهنده) کسانی که امضای خود را پای این موافقتنامه زدند این موارد را می‌دانستند یا نه؟.
,,....
United States
...
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
ظریف فردا به مجلس می‌رود/ هیچ فایده ای و ارزشی برای مردم ایران و کشور ندارد.
رضایی ع ر
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
اسپر: کره شمالی در حال ساخت موشک دوربرد اتمی است
Iran, Islamic Republic of
انگلیس به عربستان دیگر جنگنده نمی فروشد
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
هشدار ظریف به اروپا/ دیگر هیچ فایده ای و ارزشی برای مردم ایران و کشور ندارد.
خادم پور
Iran, Islamic Republic of
اینها دارن کاری میکنن که اگه یه زمانی واقعا موشک سمت ما شلیک بشه هم کسی جرات نکنه دکمه موشک رو بزنه
وگر وقتی رادار هواپیما رو موشک تشخیص داده اون کسی که برای حفظ امنیت به اون شلیک کرده چه گناهی داره
Iran, Islamic Republic of
موسوی:
رفتار غیر قانونی مرزبانی آمریکا نقض فاحش حقوق بشر است..
Iran, Islamic Republic of
شهادت 2 غیرنظامی یمنی به دنبال حملات ائتلاف سعودی
ائتلاف سعودی با حمله به چند استان یمنی دو شهروند این کشور را به شهادت رساند و چهار تن دیگر را مجروح کرد.
حیدری
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
فایده ای نداره...
Iran, Islamic Republic of
تظاهرات در عراق و رسوایی دموکراسی آمریکایی
مرصاد
Iran, Islamic Republic of
پس از تاکیدات مکرر رهبری ، به عدم مذاکره ، باز هم .... از مذاکره دم می زنند !!
من
Iran, Islamic Republic of
تابستان سال قبل ک خاشقچی را عربستان تیکه تیکه کرد چندین و چند ماه تولویزیون پشت سر هم اخبار مربوز به این اتفاق را 24 ساعته پمپاژمیکرد
اما الان درباره حادثه هواپیمای اکراینی چنین روندی ندارد
واقعا چرا ؟!!!
Iran, Islamic Republic of
مجلس و ظریف یک هدف را دنبال می کنند!
عملکرد ظریف ازسال 1392 تاکنون بی مورد بوده است.
ظریف تاکنون هیچ کاری برای مردم ایران و کشور نکرده است.
دقیق بین
Iran, Islamic Republic of
پس استعفای ایشون درست در شب جشن پیروزی مقاومت چی بود؟
یا کلیر نکردن آسمان برای شما کافی نبود؟
یا اصرار بر تصویب اف ای تی اف در مجلس در حالیکه خودش می گفت هیچ قولی برای بهبود اوضاع نمیدم براتون معنی دار نبود؟
مرصاد
Iran, Islamic Republic of

وقتی رهبری موکدا مذاکره با آمریکا را ممنوع کرده ؛ شما ها چی میگید؟!!
غیور
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
رهبری موکدا مذاکره با آمریکا را ممنوع کرده ..
Iran, Islamic Republic of
ترور قهرمانان ما توسط تروریسم دولتی آمریکا، پایان حضور آمریکا در منطقه را کلید زد. ....
زینب
Iran, Islamic Republic of
...باید آسمان را clear می کردید...
زینب
Iran, Islamic Republic of
چرا نظرات من را کامل نیاوردید خود آقای روحانی فرمودند که ما به منتقدین جایزه می دهیم من هم می خواستم جایزه ام را بگیرم!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
درود و سلام شهدا بر شما
Iran, Islamic Republic of
اگر در شب حادثه آسمان کلیر شده بود هرگز چنین اتفاقی نمی افتاد
Iran, Islamic Republic of
کسی نیست.....
Iran, Islamic Republic of
....
زینب
Iran, Islamic Republic of
شما را به خدا قسم به حرف های مقام معظم رهبری گوش کنید مگر همین هفته پیش مقام معظم رهبری مدظلله العالی نفرمودند مذاکره با آمریکا نه .پس چرا باز اینقدر از خود ضعف نشان می دهید.
مهدی امیری
Iran, Islamic Republic of
هیهات من الذله
خدایا ما چه گناهی کردیم ...؟
یکی عزیزترینمون رو شهید کنه و بازم امکان مذاکره هست؟
خدایا خسته شدیم
نمیشه بعد از سال 1398 سال 1400 بیاد ؟
Iran, Islamic Republic of
به عنوان یک ایرانی نه چندان سیاسی یک سوال عامیانه دارم:چرا در مجلس آقای ظریف همیشه عصبانی و اخمو هست ولی در هرحالی در مصاحبه یا نشستهای خارج از کشور خندان و خوشحال...؟
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
۱۰ اقدام پیشنهادی آمریکا در مرزهای سوریه- عراق برای مقابله با ایران
Iran, Islamic Republic of
کارنامه بد آمریکا در عراق، دلیل خشم مردم این کشور است
Iran, Islamic Republic of
خون شهید سلیمانی تمام جهان را بیدار کرد
Iran, Islamic Republic of
ائتلاف آمریکا علیه برنامه موشکی ایران
Iran, Islamic Republic of
وقتی ترامپ بارزانی را مظلوم می‌بیند!
سعید
Iran, Islamic Republic of
متاسفانه داستان دولت در اصرار بر مذاکره با امریکا ،علیرغم اینهمه بی اعتنایی امریکا به تعهدات و امضاهای خود ،..
مازندرانی
Iran, Islamic Republic of
رئیس جمعور 1400
هموطن
Iran, Islamic Republic of
آقای ظریف بنظر شما روزی میآد که شما متوجه بشی بدرد پست فعلی نمیخوری؟ واقعا کی؟؟؟
حمید
Iran, Islamic Republic of
....
جهت اطلاع آقای ظریف، مسلمین شهید را مرده حساب نمیکنند...
از نظر ظریف همه حق دارند برای هر چیزی در ایران تظاهرات کنند اما علیه اشتباهات از طرف دولت نباید بیرون بیایند چون وحدت ملی به خطر میفتد
رر
Iran, Islamic Republic of
بله ! تفاهم كنيد !!!!!!
ظریف میگوید متأسفانه، اروپا، ایران را شریک خود نمی‌داند. مگر ملت ایران خود را شریک اروپا میداند؟ چه کسانی در ایران میخواهند بدون همه پرسی مردمی، ایران را به زور به اروپا ببندند؟
Iran, Islamic Republic of
وزیر خارجه ایران وقتی سردار کشورش را امریکایی ها کشتند باز هم دم از مذاکره با آنها می زنند چرا؟!!
ایران دو درصد با اروپاییها داد و ستد دارد اما شش سال است تشک و لحاف وزیر خارجه مان در اروپا پهن شده واقعا چرا؟؟؟؟
...
Iran, Islamic Republic of
عطش رابطه و مذاکره با آمریکا برای دولتیی های تدیبر و امید هیچگاه فرو کش نمی کند ،.....
Iran, Islamic Republic of
به نمایندگی از چه کسی دم از مذاکره میزنی باز!؟؟؟؟؟؟؟؟
سعید
Iran, Islamic Republic of
...
United Arab Emirates
چرا روحانی عصبانی شده است؟
United Arab Emirates
نمی‌دانیم کمک‌های واریز شده به حساب سلبریتی‌ها کجا هزینه شد
United Arab Emirates
ایران آماده کمک به ترکیه است
Iran, Islamic Republic of
.... وزیر خارجه ما می گوید«دولت ترامپ می‌تواند، گذشته خود را اصلاح کند، تحریم‌ها را لغو کند و به میز مذاکره بازگردد. ما همچنان در میز مذاکره هستیم»! آیا خوش خیالی kنیست؟
Iran, Islamic Republic of
حرف ایشان دقیقا تلاشی در جهت تحمیل برجام بعدی بی حاصل به کشور است.اسم این رفتار«خوش خیالی»نیست؟!!!!.
Iran, Islamic Republic of
ایشان خوش خیال نیستند.!
Iran, Islamic Republic of
در برجام هسته ای با خسارت محض روبرو شدیم
....
حميد
Iran, Islamic Republic of
بعد از اشکهای رهبر انقلاب که دل همه ما را سوزاند با چه رویی حرف از مذاکره با آمریکا می زنید؟....
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
سیاست اتحادیه اروپا و آمریکا در برابر ایران یکسان است
Iran, Islamic Republic of
عربستان شورشیان لیبی را تامین مالی می‌کند
Iran, Islamic Republic of
ظریف / ما همچنان در میز مذاکره هستیم.
دیپلماسی ذلت عامل شهادت حاج قاسم
سیدمهدی
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
چطور حاضری با قاتل حاج قاسم مذاکره کنی؟!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
همون طور که از اف ای تی اف حمایت جانانه می کرد
Iran, Islamic Republic of
....
Sara
United States
کدام جبران؟؟؟خون به ریخته شده ی حاج قاسم با چی جبران میشه...؟!!!
Iran, Islamic Republic of
هر کس می خواد بره مذاکره باید قاسم سلیمانی رو به ما برگردونه
Iran, Islamic Republic of
....
United Arab Emirates
....
عباس
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
.....
حسين
Iran, Islamic Republic of
...!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
خود کرده را تدبیر نیست
رضا
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
آقای ظریف اصلا حواست هست داری روی خون شهیدانمان معامله میکنی...!!!
Iran, Islamic Republic of
مگر رهبر انقلاب نفرمودند در نماز جمعه، که با امریکا مذاکره نمی کنیم
...
انقلابی
Iran, Islamic Republic of
....
Romania
عربستان از دین اسلام سوء استفاده می‌کند
Iran, Islamic Republic of
آل سعود از پسمانده های یهود خیبر هستن ..
حسین
Iran, Islamic Republic of
دیپلماسی خنده نتیجه اش شهادت حاج قاسم بود..!!!
Romania
دادستان آمریکایی: ترور قاسم سلیمانی نقض آشکار قوانین بین‌المللی است
Romania
که ایران «به عربستان اجازه نخواهد داد که در منطقه مداخله کند».
Romania
با دولت تروریست و جنایتکار و آدمکش عربستان مذاکره ممکن نیست .
محمد
Iran, Islamic Republic of
ظریف: دولت ترامپ می‌تواند، گذشته خود را اصلاح کند!
یعنی ترامپ می تونه سردار سلیمانی رو زنده کنه
Iran, Islamic Republic of
احسنت
هر وقت دولت آمریکا سردار سلیمانی را به ما برگرداند با او مذاکره می کنیم
United Arab Emirates
... تو حق نداری ازطرف ملت شجاع ما این طوری منفعلانه باقاتل سپهبد سلیمانی شیطان بزرگ درخواست مذاکره کنی
احمد
United Arab Emirates
انصافا ادبیاتشو نپسندیدم احساس میکنم عزتمندانه نبود
Iran, Islamic Republic of
حرف زدن از مذاکره با آمریکا بعد از ترور سردار سلیمانی ....؟!!!!
انقلابی
Iran, Islamic Republic of
آقای ظریف
درست است که شهادت حاج قاسم برای همه ما داغ بزرگی است اما به برکت خون آن بزرگوار، میلیون‌ها حاج قاسم داریم. لطفا در به کار بردن کلمات دقت کنید و دشمن شادکن نباشید.
Iran, Islamic Republic of
ضمن عرض احترام من دست اونی که هواپیما رو زد می بوسم او به فکر دفاع از کشورش بود...
Iran, Islamic Republic of
....
مجید
Iran, Islamic Republic of
.... دیگر چه مذاکره ای!!!!
Iran, Islamic Republic of
.....
رضا
Iran, Islamic Republic of
جناب آقای ظریف! ترامپ اگر توبه کند و خدا هم رسما توبه اش را قبول کند!!!! دولت ترامپ نمی‌تواند، گذشته خود را اصلاح کند....
Iran, Islamic Republic of
به اعتراف خود آمریکایی ها و اسناد معتبر شون
سرزمین آمریکا متعلق به سرخ پوستان بوده که با قتل عام بیش از صد میلیون سرخ پوست تصرف شده است
..
بابک
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
... لاقل بزار کفن سردار دلها خشک بشه ...
با شرف
Iran, Islamic Republic of
.مجلسی ها .. استیضاح کنند ....
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
اگر این قاتلان سفاک و پست پدر یا پسر شما را کشته بودندباز هم چنین مصاحبه میکردی و جواب میدادی.
Iran, Islamic Republic of
شما حافظ امنیت مارا در زندان کرده اید..
Iran, Islamic Republic of
ظریف با ظرافت .....!!!!
United States
اَللّهُمَّ اِنّا نَرْغَبُ اِلَیْکَ فى دَوْلَةٍ کَریمَةٍ : تُعِزُّ بِهَا الاِْسْلامَ وَاَهْلَهُ ، وَتُذِلُّ بِهَا النِّفاقَ وَاَهْلَهُ ، وَتَجْعَلُنا فیها مِنَ الدُّعاةِ اِلى طاعَتِکَ ، وَالْقادَةِ اِلى سَبیلِکَ ، وَتَرْزُقُنا بِها کَرامَةَ الدُّنْیا وَالاْخِرَةِ !
« بار پروردگارا ! ما جمیع ‌گروه شیعیان‌، با تضرّع ‌و ابتهال‌ بدرگاه‌ تو از سویدای ‌دل‌خواهانیم ‌که‌:دوره ‌ای‌پسندیده‌ پیش ‌آوری‌که ‌در آن ‌دوران‌، اسلام‌ و یاورانش ‌را سربلند فرموده‌ نفاق ‌و پیروانش‌ را ذلیل ‌و خوار گردانی‌!و ما را در آن دولت ، از زمرۀ خوانندگان مردم بسوى اطاعت تو ، و از راهبران بسوى راه خود قرار دهى !و بدان وسیله بزرگوارى دنیا و آخرت را نصیب ما گرداندى
سلام برغیرت وشرف دکتر محمد محبوب القلوب احمدی نژاد
حبيب
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
/...
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
.........
Iran, Islamic Republic of
قیاس ها کاملا اشتباه و ابتدایی است.
متاسفانه تنها چیزی که وجود ندارد، موضع اقتدار و عزت نفس است.
Iran, Islamic Republic of
...........
Iran, Islamic Republic of
...