پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ - 24 Sep 2020
 
۰

پوتین اعضای دولت جدید فدراسیون روسیه را تأیید کرد

چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۴
کد مطلب: 716131
رئیس جمهوری روسیه با امضای حکمی، وزرای کابینه "میخائیل میشوستین" را مورد تایید قرار داده و مهمترین وظیفه دولت جدید را افزایش رفاه شهروندان روسیه دانست.
پوتین اعضای دولت جدید فدراسیون روسیه را تأیید کرد
به گزارش جهان نيوز، روزنامه «راسیسکایا گازیتا» امروز نوشت: "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه شب گذشته با صدور حکمی ساختار جدید دولت  و همچنین معاونان نخست وزیر و وزرای کابینه "میخائیل میشوستین" را منصوب کرد.
 
طبق حکم رئیس جمهور  با عنوان "ساختار دستگاه‌های اجرایی فدرال"، نخست وزیر نه معاون خواهد داشت که یکی از آنها  معاون اول، همچنین یکی از معاونین- نماینده ویژه ریاست جمهوری در منطقه فدرال شرق دور و یکی از آنها- رئیس دفتر دولت روسیه است.

ولادیمیر پوتین دقیقاً ۶ روز پس از استعفای دیمیتری مدویدیف به همراه کل کابینه وزراء، ساختار و ترکیب جدید دولت را مورد تایید قرار داد. حکم انتصاب میشوستین به سمت نخست وزیری روسیه، پنجشنبه گذشته، ۱۶ ژانویه (۲۶ دی ماه) امضاء شد.

۱۲ وزیر کابینه وزرای سابق روسیه سمت‌های خود را در ترکیب جدید دولت روسیه حفظ کردند. طبق حکم رئیس جمهوری فدراسیون روسیه از جمله مهم‌ترین وزرایی که پست خود را حفظ کرده‌اند، شامل: "ولادیمیر کالوکولتسیف"- در سمت سرپرست وزارت کشور، "سرگئی لاوروف" - وزیر امور خارجه، "سرگئی شایگو" - وزیر دفاع، "الکساندر نوواک" – وزیر انرژی و "یوگنی زینیچیف" - رئیس وزارت حوادث غیرمترقبه هستند.

ضمن اینکه هشت وزیر جدید در دولت میشوستین فعالیت خواهند کرد. تغییر دیگری که در دولت جدید روسیه صورت گرفته، آن است که تعداد وزارتخانه‌ها از ۲۲ به ۲۱ کاهش یافته است: وزارت امور قفقاز شمالی منحل شده و مسئولیت‌های آن به وزارت توسعه اقتصادی منتقل می‌شود.

اصلی‌ترین وظیفه دولت جدید
رئیس جمهوری روسیه در دیدار با اعضای کابینه جدید این کشور، مهمترین وظیفه دولت "میخائیل میشوستین" را  افزایش رفاه مردم روسیه نامید و گفت: «در همینجا باید تاکید کنم که مهمترین وظیفه افزایش رفاه شهروندان و تقویت حاکمیت و موقعیت کشور ما در عرصه جهانی است.»

پوتین ضمن تبریک انتصاب وزیران جدید دولت، برای آنها آرزوی موفقیت کرده و یادآور شد که "این مسئولیت یک آزمایش جدی و یک اتفاق مهم در زندگی هر یک از شما خواهد بود".

رهبر روسیه همچنین تاکید کرد که کابینه "دمیتری مدویدیف" (نخست وزیر سابق) شرایط بسیار خوبی برای اقتصاد کلان کشور ایجاد کرده است که بدون تلاش‌های صورت گرفته وی در این زمینه، تحقق اهداف ملی غیرممکن خواهد بود.

میخائیل میشوستین نخست وزیر روسیه نیز در نخستین نشست کابینه جدید که با حضور رئیس جمهور پوتین برگزار کرد، اولویت‌های اصلی دولت تحت سرپرستی خود را اجرای پیشنهادات مطرح شده در پیام رئیس جمهور به مجمع فدرال، اطمینان از رشد اقتصادی کشور و اجرای پروژه‌های ملی نام برد.
 
منبع: تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *