يکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ - 17 Jan 2021
 
۳
۷

حداقل حقوق کارکنان در سال ۹۹/ دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان

سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۵
کد مطلب: 716007
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ گفت: با مصوبه این کمیسیون هیچ کارمند و بازنشسته‌ای در سال ۹۹ کمتر از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دریافتی در ماه نخواهد داشت.
حداقل حقوق کارکنان در سال ۹۹ چقدر است؟
به گزارش جهان نيوز به نقل از خانه ملت، هادی قوامی سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال 99 در تشریح جلسه عصر امروز(سه‌شنبه اول بهمن) این کمیسیون گفت:در این نشست بند الف تبصره 12 لایحه بودجه سال 99 تصویب شد که به موجب آن دولت مکلف است در سال 99 ضریب افزایش حقوق گروه‌های مختلف حقوق بگیر از قبیل اعضای هیئت علمی قضات و کارکنان کشوری و لشکری شاغل در تمامی دستگاه های اجرایی موضوع ماده 29 قانون برنامه ششم توسعه و همچنین نیروهای مسلح وزارت اطلاعات و سازمان انرژی اتمی و حقوق بازنشستگان را انجام دهد.

وی افزود: پس از اعمال افزایش حقوق به میزان 15 درصد از مجموع مبلغ مندرج در حکم کارگزینی برای کارکنان رسمی و پیمانی و قرارداد ماهیانه برای کارکنان قرارداد کار معین و کار مشخص به نسبت مدت کار کرده و حکم حقوق بازنشستگان متناسب با سنوات خدمت قابل قبول از بیست و هشت میلیون ریال کمتر نباشد. به این معنا که هیچ کارمند و بازنشسته‌ای در سال آینده کمتر از 2 میلیون و 800 هزار تومان دریافتی در ماه نخواهد داشت.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 99 اضافه کرد: حداقل حقوق و مزایای مستمر شاغلان حداقل حقوق بازنشستگان و وظیفه بگیران مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری و حداقل حقوق کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت و سایر حقوق‌بگیران دستگاه‌های اجرایی و صندوق های بازنشستگی وابسته به دستگاه‌های اجرایی و مستمری‌ها و سایر حمایتی‌های متناسب با آنها معادل افزایش ضریب ریالی به میزان 15 درصد افزایش می‌یابد.

قوامی تصریح کرد: همچنین به معافیت های مالیاتی در بند ب تبصره 12 لایحه بودجه اشاره کرد و ادامه داد: سقف معافیت مالیات بر درآمد کارکنان دولتی در سال 99 سالانه 36 میلیون تومان تعیین شد که بر این اساس سقف معافیت مالیاتی هر کارمند در سال آینده 3 میلیون تومان می شود.

قوامی اظهار داشت: براساس بند ب تبصره 12 سقف معافیت مالیاتی موضوع ماده 84 قانون مالیات‌های مستقیم و اصلاحات بعدی آن در سال 99 سالانه مبلغ 360میلیون ریال تعیین می‌شود. نرخ مالیات بر کل درآمد کارکنان دولتی و غیردولتی اعم از حقوق و مزایای فوق‌العاده به استثنای تبصره‌های 1 و  2 ماده 86 قانون مالیات‌های مستقیم و اصلاحات بعدی آن و با رعایت ماده 5 قانون اصلاح پاره‌ای از مقررات مربوط به اعضای هیأت علمی و کارانه مازاد بر مبلغ مذکور تا 1.5 برابر آن مشمول مالیات سالانه 10 درصد و نسبت به مالیات 1.5 برابر تا 2.5 برابر آن مشمول مالیات سالانه 15 درصد و نسبت به مازاد 2.5 برابر تا 4 برابر آن مشمول مالیات سالانه 20 درصد نسبت به مازاد 4 برابر مشمول مالیات 25 درصد است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


محمدعلی
Iran, Islamic Republic of
لطفا دولت صراحتا به اذهان عمومی اعلام کند که وقتی که حداقل حقوق کارمندان نزدیک به سه میلیون تومان است پس چرا یک سرباز وظیفه در این دوره و زمانه باید در ماه دویست هزار تومان حقوق بگیرد؟؟؟؟!!
United States
...
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
...
محمد
Iran, Islamic Republic of
سلام
آنچه در هزار توی این بودجه ها و طراحان آن همیشه گم می شود ،بازنشستگانی هستند که خیلی زود به فراموشی سپرده می شوند .اینکه داد می زنیم که اول بازنشستگی ابتدای هزینه های سرسام آور تشکیل خانواده ی فرزندان بازنشسته هاست فقط با د هواست . هرسال با طمطراق اعلام می کنند که طرح همسان سازی حقوق بازنشسته ها تصویب شد ...ولی هزار حیف از اجرا...امسال نیز قطعا نه تدبیری از سوی دولت محترم است و نه امیدی به مجلس ...شاید خورشیدی دیگر طلوع و و آبی برای این قشر که خالصانه خادمان نسل اول و دوم انقلاب را در جمع خود دارند گرم کند . به قول امام باقر علیه السلام ما که فریادمان را به گوش مسئولان می رسانیم ...باقی بماند برای نگاه عزیز زهرا صاحب الزمان عج الله تعالی فرجه الشریف
Iran, Islamic Republic of
,,.....