پنجشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۹ - 9 Apr 2020
 
۰

انصراف سینماگران از جشنواره را به فرصت تبدیل کنیم

سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۲
کد مطلب: 715984
اینگونه تهدید تبدیل به فرصت می‌شود؛ هم رکوردزنی حضور تماشاچی، هم انتخاب فیلم برتر از نگاه تماشاچیان با ذائقه انقلابی.
به گزارش جهان نيوز، در چند روز اخیر به بهانه اعتراض به سرنگونی هواپیمای مسافربری اکراین که همه ایرانیان را دچار غمی سنگین و اندوهبار کرد، عده‌ای از اهالی سینما انصراف خود را نسبت به حضور در این دوره جشنواره فیلم فجر اعلام کردند. جدای تحلیل این اقدام و معلوم‌الحال بودن افرادی که این اقدام را انجام داده‌اند یک نکته حائز اهمیت فراوانی می‌باشد.

جشنواره فیلم فجر دارای 3 بخش است: 
1- برگزارکنندگان، هیئت انتخاب و هیئت داوران 
2- فیلم‌سازان و عوامل فیلم‌ها 
3- تماشاچیان حرفه‌ای سینما و جشنواره فیلم فجر 

در اینجا روی صحبتم با بخش اول و دوم نیست بلکه با بخش سوم است. به این دلیل که در بخش اول و دوم در حال حاضر تغییراتی نمیتوانیم اعمال کنیم ولی تغییرات و اصلاحات در بخش سوم کاملا دست خودمان است. صد البته با توجه به اتفاق مذکور از طرف فیلمسازان مبنی بر انصراف و بیرون کشیدن فیلمهایشان از جشنواره فیلم فجر امسال عده‌ای از تماشاچیان جشنواره نیز که با این فیلمسازان همفکر و همسو هستند به تبع آن‌ها جشنواره را به اصطلاح تحریم می‌کنند و از حضور در آن امتناع می‌ورزند.

پیشنهاد می‌کنم برای خنثی سازی این توطئه یا حتی به طور اولی، تبدیل کردن این تهدید به فرصت؛ باید تمامی افراد دلسوز و دغدغه‌مند نظام و انقلاب در یک اقدام توأم با همت و غیرت، تمامی بلیت‌های جشنواره فیلم فجر را خریداری نمایند، تا جایی که در ساعات اولیه پیش‌فروش اینترنتی، تمامی بلیت‌ها خریداری شده و مسئولین برگزاری ناچار به افزایش ظرفیت سالن‌ها و یا اضافه کردن سالن‌های جدید شوند و کار تا آنجا پیش رود که این جشنواره رکورد تماشاچیان را در کل ادوار جشنواره فیلم فجر بزند و در نهایت تمامی کسانی که بلیت خریداری نموده‌اند در زمان اکران به سینماها بروند و فیلم‌ها را ببینند و حتما در آرای مردمی شرکت کنند تا بر اساس یک ذائقه انقلابی، فیلم برتر از نگاه تماشاچیان انتخاب شود و اینگونه تهدید تبدیل به فرصت می‌شود؛ هم رکوردزنی حضور تماشاچی، هم انتخاب فیلم برتر از نگاه تماشاچیان با ذائقه انقلابی.

یادداشت:رضا تقی پور
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *