يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ - 12 Jul 2020
 
۳

سبیل سفیر آمریکا جنجالی شد +عکس

يکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۸
کد مطلب: 715654
سبیل سفیر آمریکا در کره جنوبی به دلیل یادآوری دوران استعمار ژاپن دردسر ساز شده است.
سبیل سفیر آمریکا جنجالی شد +عکس
به گزارش جهان نيوز، سبیل "هری هریس" سفیر آمریکا در کره جنوبی مردم این کشور را یاد دوران استعمار ژاپن در شبه جزیره کره در اوایل قرن بیستم انداخته است.

هریس  که  مادرش ژاپنی و پدرش آمریکایی بوده است اخیرا با موضع گیری هایی در خصوص روابط شمال و جنوب موجب ناراحتی مردم کره جنوبی شده است.

هشت فرماندار کل ژاپنی در شبه جزیره کره از جمله  یوشیمیچی هاسگاواکه از سال 1916 تا 1919 فرماندار کل استعمارگر ژاپن در کره بود همه سبیل داشتند.

دفتر مون جائه این رئیس جمهور کره جنوبی دیروز به طور علنی از اظهارات هری هریس سفیر آمریکا در سئول درباره از سرگیری همکاری ها بین دو کره انتقاد کرده و این اظهارات را بسیار نامناسب ارزیابی کرده است.

چونگ وادائه مقام رسمی دفتر رئیس جمهور کره جنوبی در این باره گفته بود: این برای سفیر آمریکا بسیار نامناسب است که چنین اظهاراتی را در رسانه های خبری درباره روابط بین دو کره بیان کند.

سخنگوی سفارت آمریکا در سئول حاضر به اظهار نظر مستقیم در این خصوص نشده است. وی تنها گفت: ما از این اظهارات مطلع هستیم. در شرایط کنونی چیزی برای گفتن نداریم و شما را به خود شخص سفیر ارجاع می دهیم.


 
منبع: تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *