دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - 21 Sep 2020
 
۱
۷

وزیر اطلاعات: حاج قاسم سراغ کارهای ناشدنی می‌رفت

شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۹
کد مطلب: 714672
سیدمحمود علوی گفت: سپهبد سلیمانی با اعتماد به‌نفس به‌سراغ کارهای ناشدنی می‌رفت و آنها را شدنی می‌کرد.
وزیر اطلاعات: حاج قاسم سراغ کارهای ناشدنی می‌رفت
به گزارش جهان نيوز، حجت‌الاسلام سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات صبح امروز شنبه در مراسم گرامیداشت شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی و هم‌رزمان او به ویژگی‌های فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پرداخت و گفت: سلیمانی دارای ویژگی‌های نظامی و انسانی بود که نه نظامی گری او را از یک انسان موثر جامعه جدا کرده بود و نه این حشر و نشر او با مردم او را از نظامی گری بازداشت.

وی بیان داشت: نظامی گری دارای مراتب مختلفی است، گاهی فردی عملیاتی است و باید به میدان نبرد برود و برای جبهه خودی پیروزی بیافریند؛ لازمه‌ این کار صلابت، رشادت، شهامت و شجاعت است.

وزیر اطلاعات خاطر نشان کرد: فرماندهان میدانی بر اساس یک طرح عملیاتی کار خود را انجام می‌دهند که این طرح عملیاتی در اتاقی به نام ستاد فرماندهی طراحی می‌شود. اتاق ستاد فرماندهی جای فرماندهان عملیاتی نیست، بلکه افرادی که سال‌ها تجربه حضور در عملیات را داشتند باید دور هم بنشینند و با انسجام فکری و قدرت انتخاب و با لحاظ کردن جمیع شرایط طرح عملیاتی که احتمال رسیدن به اهداف بیشتری دارد را طراحی کنند.

وی بیان داشت: گاهی بحث بالاتر از ستاد یعنی تبیین راهبردهای دفاعی مطرح می‌شود که دارای ملزومات خاص خود است؛ کسی که در این جایگاه قرار می‌گیرد باید علاوه بر اشراف اطلاعاتی، دارای هوش بالایی برای تبیین راهبردهای عملیاتی باشد.

علوی اضافه کرد: در نظامی ها افراد کمی پیدا می‌شوند که هم دارای قدرت تبیین راهبردهای دفاعی داشته باشند و هم توان طراحی عملیاتی را داشته باشد و هم اینکه در میدان عملیات این طرح ها را اجرا کند؛حاج‌قاسم سلیمانی از معدود افرادی بود که این سه ویژگی را داشت.

وی با اشاره به ویژگی‌های انسانی و ابعاد شخصیتی سردار سلیمانی خاطر نشان کرد: گرچه حاج قاسم دارای درجه‌ی سرلشکری بود اما هر فردی که با او صحبت می‌کرد، به هیچ وجه متوجه نمی‌شد که او یک سرلشکر نظامی است؛ او خود را از همه کوچکتر می‌گرفت و در عین بزرگی، تواضع و کوچکی می‌کرد. او برای معمولی‌ترین آدم ها که به غلط افراد پایین جامعه عنوان می‌شوند، ارزش و شخصیت بالایی قابل می‌شد.

وزیر اطلاعات تصریح کرد: سرلشکر سلیمانی به آداب و تشریفات نظامی پایبند بود، اما وقتی یونیفرم نظامی را درمی‌آورد، تغییر می‌کرد، سرلشکر سلیمانی با اعتماد به نفس به سراغ کارهای ناشدنی می‌رفت و آنها را شدنی می‌کرد.

وی بیان داشت: چه کسی فکر می‌کرد تیر و کمان بچه فلسطینی‌ها به موشک تبدیل شود و بچه‌های حزب الله ۳۳ روز مقاومت کند و موشک‌های آنها اسرائیلی‌ها با احساس شکست مجبور به عقب نشینی کنند. در سوریه و عراق لحظه‌ای که داعش تا دروازه بغداد آمده بود، حاج قاسم ذره‌ای احساس خطر نمی‌کرد و به استقبال مرگ می‌رفت.

وزیر اطلاعات تاکید کرد: او با این ویژگی‌هایش تاثیر بسیاری گذاشت و در بین مردم جایگاه والایی پیدا کرد که بخشی از آن را در مراسم‌های تشییع پیکر او مشاهده کردیم. سرلشکر سلیمانی دشمن‌شناسی بود اما دشمن هراس نبود؛ او بی گدار به سراغ دشمن نمی‌رفت بلکه وقتی به شناخت کافی نسبت به دشمنان پیدا می‌کرد، به سمت آنها حرکت و آن ها را به زانو درمی‌آورد.

وزیر اطلاعات تصریح کرد: ترس از مرگ عامل ذلت و به بند کشیده شدن انسانهاست اگر انسان مرگ را به معنای نیستی تلقی کند و از آن بترسد، قلدرها، زورگویان و دیکتاتور ها از این ترس استفاده می‌کنند، خاطر  امام خمینی(ره) فرهنگ شهادت، فرهنگ سیدالشهدا و فرهنگ مقاومت را وارد ایران کرد انقلاب اسلامی به وجود امد، وارد لبنان کرد حزب الله تاسیس شد، وارد عراق کرد حشدالشعبی یه وجود آمد و وارد یمن کرد انصار حزب الله ایجاد شد و در تمام این حرکت‌ها حاج قاسم پرچم دار بود.

وی با بیان اینکه حاج قاسم را گوهر شناس می‌شناخت، ادامه داد: رهبر خرد ورز، دور اندیش و حکیم و آدم شناس ما، رهبر سربلند حصرت الله خامنه‌ای گوهر شناس بود و حاج قاسم را خوب شناخت و رفتارش با حاج قاسم یک چیز دیگری بود. وی ادامه داد:

گاهی حاج قاسم در جلسه شورای عالی امنیت می‌آمد و با نقشه ها توضیح می‌داد در حالی که تازه از فرودگاه آمده بود و بلافاصله بعد از جلسه به فرودگاه می رفت و وقتی می گفتند حاج قاسم میزنندت گوشش به کار نبود و عاشق شهادت بود.

 علوی با طرح این پرسش که چه زمانی دیدید کشوری که به لحاظ تجهیزات نظامی جایگاه بالایی ندارد، در برابر آمریکا بایستد؟ تصریح کرد: قدرت اصلی ما به آدم ها و روحیه شهادت طلبی‌مان است؛ با اتکا به همین روحیه  و انسان ها است که در زمانی که کسی جرات نمی‌کند به آمریکا بگویید بالای چشمت ابروست، ما پایگاه نظامی او را در هم می‌کوبیم؛ اگر در دنیا اسم آمریکا روی پایگاهی باشد کسی حتی جرات نمی‌کنند با تیر و کمان آن را بزنند چه برسد با موشک؛ اما جمهوری اسلامی ایران با زدن این پایگاه در قله عزت قرار گرفت.

وزیر اطلاعات اظهار کرد: هدایت‌های حکیمانه رهبری انقلاب سیلی را به آمریکا می‌زند اما در عین حال با مدیریت‌شان از این که به سادگی ناقه جنگ شعله ور شود، جلوگیری می‌کنند؛ نه از ترس اینکه جنگ شود از سیلی زدن به متجاوز خودداری می‌کنند و نه بعد از سیلی، کاری می‌کنند که خسارت‌های زیادی به کشور وارد شود.

منبع:فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
شما چی؟!!
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
.....
عبداله
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
خداوند رحمت کند شهید سرافراز وطن سردار آسمانی شهید سلیمانی و‌همه شهدای گلگون گفت انقلاب و جنگ تحمیلی و مدافعین حرم را
Iran, Islamic Republic of
.....
منتقم
Iran, Islamic Republic of
.l.l.