يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - 9 Aug 2020
 
۰
۴

لیست شورای ائتلاف چگونه بسته خواهد شد؟

دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۶
کد مطلب: 712943
سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی گفت: طی نامه‌ای رسمی، شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی از احزاب و تشکل های همسو خواسته نامزدهای نمایندگی مورد نظر خود را به این شورا معرفی کنند.
لیست شورای ائتلاف چگونه بسته خواهد شد؟
به گزارش جهان نيوز، محسن پیرهادی سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی گفت: طی نامه ای که به امضای رئیس محترم شورا رسیده، از احزاب و تشکل‌ها خواسته‌ایم نامزدهای نمایندگی مجلس از شهر تهران را که تمایل به قرارگیری در لیست انتخاباتی شورای ائتلاف دارند معرفی کنند.

پیرهادی افزود: هر تشکل مجاز است تا حداکثر دو برابر تعداد نمایندگان تهران یعنی ۶۰ نفر را برای نمایندگی معرفی کند. همچنین در این دوره، تصمیم بر این است که با توجه به جمعیت و گستره مسائل شهرری و اسلامشهر، دو نماینده از سی نماینده لیست پیشنهادی تهران از این دو محدوده انتخاب شوند، فلذا احزاب می توانند گزینه های پیشنهادی خود را با توجه به این تقسیم بندی و اختصاص دو کرسی به شهرری و اسلامشهر معرفی کنند.

سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اضافه کرد: روند معرفی و ثبت نام نامزدها از طریق سامانه ای که در اختیار تشکل‌ها قرار داده ایم انجام خواهد شد و زمان در نظر گرفته شده برای این کار، از 11 تا 14 دی ماه است.

پیرهادی در پایان اضافه کرد:‌ شاخص های مورد نظر برای گزینش این افراد، بر ۶ اصل استوار شده که تاکید بر وحدت حداکثری، تاکید بر هماهنگی میان احزاب و نفی سهمیه بندی، تصمیم گیری از پایین به بالا و تکیه بر رای مردم و نظرسنجی ها در فرآیند رسیدن به فهرست نهایی از جمله این شاخص ها هستند.

پیرهادی، جوانگرایی و اهتمام بر حضور زنان را دو شاخص اصلی دیگر در روند تعیین افراد لیست نهایی تهران دانست و ادامه داد: قرار است از این میان این افراد، طی ساز و کاری مشخص، فهرست ۱۲۰ نفره ای برگزیده شود و آن گاه با مراجعه به نظرات نخبگان سیاسی و نظرسنجی ها، نهایتا لیست ۳۰ نفره تهران قطعی شود.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


سی بر صفر یزودی تکرار خواهد شد
United States
...
آهو
Iran, Islamic Republic of
بزرگ شدن در تهران و لمس مشکلات تهران و اینکه در انتخاب یک مدیر در استان همه صدایشان در می آید که باید بومی باشد؛ چرا برای انتخاب نماینده برای تهران از متولدین تهران انتخاب نمیشوند؟؟؟؟
آهو
Iran, Islamic Republic of
برای انتخاب افراد ارزش ها ، فرهنگ ها و همه مهمتر دانستن مشکلات زندگی در تهران را یک تهرانی متوجه میشود...
واقعیت
Iran, Islamic Republic of
در واقع نهایتا لیست ۳۰ نفره تهران بر اساس نظرات نخبگان سیاسی قطعی می شود.