چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - 21 Oct 2020
 
۰
۳

تعداد معاملات مسکن تهران دو برابر شد

پنجشنبه ۵ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۱
کد مطلب: 712489
میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در تهران در آذر ماه امسال با رشد ۱ میلیون تومانی نسبت به ماه گذشته به ۱۳ میلیون و ۴۷۴ هزار تومان رسید.
تعداد معاملات مسکن تهران دو برابر شد
به گزارش جهان نيوز،  دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گزارش بازار مسکن تهران در آذرماه امسال را منتشر کرد که بر اساس آن، میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در پایتخت ۱۳ میلیون و ۴۷۴ هزار و۴۰۰ تومان برآورد شده است.
 
تعداد کل معاملات مسکن در پایتخت ۹ هزار و ۶۶۴ فقره بوده که نسبت به ماه گذشته که تعداد معاملات ۴ هزار و ۶۸ فقره بود، رشد ۱۳۷.۵ درصدی دارد.

همچنین تعداد مبایعات مسکن در آذر ماه امسال نسبت به آذر ماه سال گذشته (آذر ۹۷) که ۶ هزار و ۹۵۰ فقره بود نیز رشد ۳۹ درصدی نشان می‌دهد.

میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی نیز در آذر امسال نسبت به ماه قبل از آن (آبان ۹۸) که ۱۲ میلیون و ۶۱۷ هزار و ۶۰۰ تومان بود، رشد ۶.۷ درصدی داشته در حالی که نسبت به ماه مشابه سال قبل (آذر ۹۷) که میانگین هر متر مربع واحد مسکونی در تهران، ۹ میلیون و ۶۳۱ هزار و ۴۰۰ تومان بود، رشد ۳۹.۹ درصدی داشته است.

گران‌ترین منطقه پایتخت در گزارش دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی از بازار مسکن تهران در آذر ماه امسال، منطقه ۱ با متری ۳۰ میلیون و ۸۵۴ هزار و ۲۰۰ تومان بود که با رکورد بالاترین قیمت مسکن در تهران که متعلق به همین منطقه (منطقه ۱) در تیرماه امسال بود، دقیقاً متری ۱ میلیون تومان فاصله دارد. منطقه ۳ نیز با متری ۲۳ میلیون و ۳۲۰ هزار و ۷۰۰ تومان در رتبه دوم مناطق گران تهران قرار دارد.

ارزان‌ترین منطقه پایتخت نیز به منطقه ۱۸ با متری ۶ میلیون و ۲۳۹ هزار و ۴۰۰ تومان اختصاص دارد که طی سه ماه پاییز امسال توانست این رکورد را برای خود حفظ کند. پس از آن منطقه ۱۷ با متری ۷ میلیون ۱۹۲ هزار و ۴۰۰ تومان به عنوان دومین منطقه ارزان تهران محسوب می‌شود.

پُرمعامله ترین منطقه پایتخت نیز منطقه ۵ تهران با هزار و ۴۹۶ فقره معامله مسکن است که در سال جاری همواره پُرفروش ترین بازار مسکن را در این کلانشهر به خود اختصاص داده است. منطقه ۲ نیز با ۸۰۸ فقره معامله، در رتبه دوم مناطق پُر معامله بازار مسکن تهران قرار گرفته است.

کم معامله ترین بازار مسکن آذر ماه تهران در اختیار منطقه ۱۹ با ۷۶ و سپس منطقه ۲۲ با ۸۰ فقره معامله قرار دارد. منطقه ۱۰ نیز که اخیراً جز مناطق محبوب دهک‌های میان درآمدی و اقشار متوسط جامعه قرار گرفته، با ۷۰۹ فقره معامله در زمره مناطق معامله خیز تهران به حساب می‌آید.

این در حالی است که منطقه ۱۰ در نیمه جنوبی پایتخت قرار دارد و معمولاً اقشار متوسط به دنبال خرید مسکن در مناطق نیمه بالایی تهران (کمربند میدان آزادی تا چهار راه تهرانپارس) بوده اند؛ اما به دلیل گرانی مسکن در مناطق ۴، ۵، ۷، ۸ و ۲۲ به عنوان مناطق محبوب میان‌درآمدها، این اقشار به سمت مناطق ۹، ۱۰ و ۱۴ برای خرید مسکن کوچ کرده اند. منطقه ۱۴ در آذرماه امسال با ۵۶۲ فقره معامله، جز مناطق پُرمبایعه در بازار مسکن تهران بود.


منبع: مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


ممد
United States
قابل زندگی ترین منطقه از نظر امکانات و رفت و آمد آسان و خیابانهای عریض ( ترافیک روان تر) و آرامش و زیبایی و نوساز بودن بافت شهری منطقه ۲ است......
Iran, Islamic Republic of
خجالت بکشید آمارهای کذبی و دروغ را به مردم تحمیل نکنید.
Iran, Islamic Republic of
چرا با دروغ جار و جنجال به پا ميكنيد تمومه ماجرا