يکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - 29 Nov 2020
 
۱
۱۷

محسن هاشمی: آلودگی هوا موضوع جدیدی نیست!

پنجشنبه ۵ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۰۰
کد مطلب: 712412
رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: از سال ۱۳۴۶ تهران و ایران با موضوع آلودگی هوا دست و پنجه نرم کرده اند.
محسن هاشمی: آلودگی هوا موضوع جدیدی نیست!
به گزارش جهان نيوز،  محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران شامگاه امشب در برنامه پرونده ویژه که به موضوع آلودگی هوای تهران پرداخت و گفت: آلودگی هوا موضوع جدیدی نیست و هر ساله با آن دچار هستیم.

وی ادامه داد: آلودگی هوا از سال ۱۳۴۶ در تهران مطرح شده است و در جهان از چند سال قبل تر با این پدیده مواجه شده بودند.

محسن هاشمی گفت: در دنیا با تصویب قانون هوای پاک به سمت رفع این معضل حرکت کرده اند اما هنوز این موضوع را به طور کامل حل نکرده اند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران افزود: ما نسبت به سلامت کودکان و سالمندان حساس هستیم و به همین دلیل تعطیلی های ما بیشتر از آنهاست.

وی تصریح کرد: وقتی شاخص ها بیش از عدد ۲۰۰ باشد شرایط هشدارگونه می شود و در آن کشورها هم تعطیلی ایجاد می شود. البته آنها بیشتر به سمت تعطیلی صنایع حرکت می کنند.

محسن هاشمی گفت: بعد از پیروزی انقلاب خیلی به موضوع هوا و آلودگی هوا پرداخته نشد زیرا مسایل مهم آری در کشور وجود داشت تا اینکه در زمان دولت آیت الله هاشمی این موضوع مطرح شد.

وی ادامه داد: این قانون در سال ۱۳۹۶ تکمیل شد و به اسم قانون هوای پاک شناخته شد و اگر درست اجرا شود می تواند مشکلات ما را حل کند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران افزود: آن چیزی که خوب نیست این است که تا هوا آلوده می شود حرف می‌زنیم و راه حل می دهیم اما بعد از آن فراموش میکنیم.

هاشمی تصریح کرد آقای رئیسی در همین دیدار اخیر گفتند ما فقط به دنبال گرفتن افراد متخلف نمی‌رویم و حتی کسانی که وظایف خود را هم انجام نداده اند را مورد توبیخ قرار می دهیم.

وی ادامه داد: در قانون هدفمندی یارانه ها آمده است که باید سالانه چهار هزار میلیارد تومان به حمل و نقل عمومی اختصاص پیدا کند در حالی که یازده سال است یک ریال هم پرداخت نشده است.

هاشمی گفت: این قانون است و بدهی دولت است به حمل و نقل عمومی کشور و باید پرداخت شود. در همین ماجرای اخیر که سوخت گران شد هم باید پولی به حمل و نقل عمومی پرداخت شود اما تا امروز داده نشده است.

متروی تهران توسط وام بانکی ساخته شده است و اینکه می گویند شهرداری تهران به سیستم بانکی بیش از ۶۰ هزار میلیارد تومان بدهکار است بخشی از آن به همین دلیل است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: امروز برای مترو بیش از ۳.۵ هزار میلیارد تومان فاینانس در نظر گرفته شده است اما به دلیل تحریم ها و به دلیل همان بدهکاری ها نه خارجی ها و نه بانکهای داخلی حاضر به کار نیستند.

وی ادامه داد: شهرداری گذشته شش هزار میلیارد تومان از بانک شهر استقراض کرده است و خط شش و هفت را آغاز کرده است که همان هم کامل نشده است.

محسن هاشمی تصریح کرد من اگر مدیرعامل مترو بودم پیگیری خیلی جدی میکردم تا آن فاینانس مترو محقق شود و مدیران فعلی هم باید این پیگیری را داشته باشند.

وی افزود در این دولت قوانین و مصوبات خوبی آمده است مثل دو میلیارد اختصاص یافته برای خرید واکن برای مترو و مناقصه هم برگزار شده است اما این موضوع دچار تاخیر شده است.

محسن هاشمی گفت: پیگیری جدی کردیم از سوی شهردار و بنده که خوشبختانه توانستیم تخصیص سازمان مدیریت را بگیریم و الان توپ در زمین شهرداری است و باید از این پس این را پیگیری بهتری داشته باشند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: اگر این قرارداد موثر شود واگن ها وارد چرخه می شوند و تعداد مسافران مترو از ۲.۵ میلیون سفر در روز به بیش از ۵ میلیون نفر خواهد رسید.
وی گفت: برخی از کارها نیاز به یک پیگیری ویژه دارند و در حوزه کارهای مالی بیش از هشت سازمان نقش دارند.

محسن هاشمی تصریح کرد من از همین تریبون به آقای حناچی می گویم که لطفا این موضوع را که تا به اینجا موفق جلو آمده را بیش از پیش و محکم تر پیگیری کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد باید نوزده هزار اتوبوس به شهرهای کشور داده می شد اما این عدد را پایین آورده و به شش هزار اتوبوس رساندند و بعد آن را به سه هزار اتوبوس کاهش دادند.

وی ادامه داد: من امیدوارم این عدد دیگر کاهش پیدا نکند و وزارت نفت هم به وظایفش عمل کند.

محسن هاشمی در پاسخ به این سوال که مخاطب این بایدها چه کسی است گفت: شورای شهر یک شورای تقنینی است و من خودم به عنوان یک عضو هر روز صبح پیگیر این موضوع هستم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: البته یک سری سازمان های دیگر هم در حوزه کاهش آلودگی هوا نقش دارند و باید به مسؤولیت خودشان عمل کنند.

وی ادامه داد: ما در نظرسنجی انجام شده از مردم دریافتیم که اولویت مردم آلودگی هوا و ترافیک است اما اینکه چرا این موضوع محقق نشده است دلیلش این است که مدیریت یکپارچه شهری شکل نگرفته است.

مجری خطاب به هاشمی گفت در همین موضوع دوچرخه ها ما شاهد این بودیم که بدون دلیل برداشته شد و به نظر می رسد که معلوم نیست چه اتفاقی افتاده است.

وی به هاشمی گفت: به نظر می رسد حتی با مدیریت واحد شهری هم به مشکل می‌خوریم و یک چیزی به اسم سو مدیریت شهری داریم چقدر مدیریت نقش دارد و چقدر نبود پول؟

هاشمی گفت: این موضوع پنجاه پنجاه است یعنی پنجاه درصد پول و پنجاه درصد مدیریت. اگر ما وقت کافی را بگذاریم حتما به نتیجه می رسیم و شاید شما مدیرانی داشته باشید که با همین منابع اندک هم بتوانند کارهای بزرگی انجام بدهند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


سرور
Iran, Islamic Republic of
....بعد از پیروزی انقلاب خیلی به موضوع هوا و آلودگی هوا پرداخته نشد زیرا مسایل مهم آری! در کشور وجود داشت تا اینکه در زمان دولت آیت الله هاشمی این موضوع مطرح شد."
یعنی همه خواب بودند و فقط استوانه بیدار؟!!
Iran, Islamic Republic of
بچه های مرحوم هم مثل آن خدا بیامرز از خودستایی سیر نمیشوند.
Iran, Islamic Republic of
شورای شهر به غیر از پول گرفتن و عوض کردن اسامی خیابانها چه کاری انجام می دهد؟
Iran, Islamic Republic of
آنچه که جدید است حجم و گستردگی آلودگی در شهرهای مختلف است که سابقه ندارد و این در صورتی است که بنزین را دولت اصلاح طلبانی مثل زنگنه تولید می کند نه دولت احمدی نژاد
Iran, Islamic Republic of
اگر نمی توانید راه حل ارائه دهید و به قول آقای شهردار باید باد بوزد تا مشکل حل شود لااقل دست به دعا شوید.....
Iran, Islamic Republic of
بی کفایتی شما هم موضوع جدیدی نیست
Iran, Islamic Republic of
موضوع جدیدی نیست چون امثال شما همیشه مسئول بوده اند .....
Iran, Islamic Republic of
اینکه خودت شهردار رو انتخاب کنی وبعد از عملکردش به ملت شکایت کنی !!! هم اصلا جدید نیست!
Iran, Islamic Republic of
کنایه علی ضیا به اظهارات شهردار تهران درباره‌یِ انتقالِ تجربیات آلودگی هوا به سارایوو😳

♦️باید اعتماد به نفس مسئولان را به جای نفت صادر کرد! مسئولان می‌توانند مدیریت کنترل بازار ارز و مدیریت سیل را هم به بقیه کشورها انتقال بدهند!

✍️ افسران
همینجوریش عملکرد دولت و شهرداریِ لیبرال‌ها برای مردن گریه داره، با این اعتماد به سقفشون میخوان کمی مردم رو هم بخندونن😐😂
👈 نه جدا بد کاری می‌کنن؟!
Iran, Islamic Republic of
تو مصاحبه فقط از مرحوم پدرش تمجید میکرد انگار بقیه کاری نکرده اند. .....
Iran, Islamic Republic of
ظاهرا اولین بار پدرشان کشف کرده بودند که در تهران معضلی به نام آلودگی هوا وجود داره.!!!!!!!!!!
غفار
Iran, Islamic Republic of
حجت الاسلام هاشمی اگر عملکرد قابل قبولی داشت در سال 84 با دست رد مردم مواجه نمی شد.
Iran, Islamic Republic of
آلودگی هوا تهران به خاطر بی مدیریتی و بی توجهی شما بوده است.
Iran, Islamic Republic of
آلودگی هوا موضوع جدیدی است ولی متاسفانه دولت، دولتمردان، مسئولان و نمایندگان مجلس تاکنون هیچ کاری نکردند و بی توجهی کردند و می کنند.!
Iran, Islamic Republic of
رئیس شورای اسلامی شهر تهران مانند دولت روحانی هیچ کاری برای مردم تهران نکرده است.
Iran, Islamic Republic of
رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: امروز برای مترو بیش از ۳.۵ هزار میلیارد تومان فاینانس در نظر گرفته شده است اما به دلیل تحریم ها و به دلیل همان بدهکاری ها نه خارجی ها و نه بانکهای داخلی حاضر به کار نیستند.

وی ادامه داد: شهرداری گذشته شش هزار میلیارد تومان از بانک شهر استقراض کرده است و خط شش و هفت را آغاز کرده است که همان هم کامل نشده است...
این همه شانتاژ کردن که قالیباف کلی بدهی برای شهرداری گذاشته ولی نگفتند که قالیباف این پولها را خرج ساخت مترو و... کرده.حالا ببینید چه جوری اعتراف می کنند
حسين
Germany
ماشااله هزار ماشااله تو خيلى ميدونى.