سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - 11 Aug 2020
 
۰
پس از بحران «اوکراین گیت»؛

حلقه افراد نزدیک به ترامپ تنگ‌تر شد

شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۰
کد مطلب: 711063
بنابر اعلام برخی منابع در کاخ‌سفید از این پس مقامات‌کمتری از دولت آمریکا اجازه دارند به تماس‌های تلفنی دونالد ترامپ گوش‌کنند.
حلقه افراد نزدیک به ترامپ تنگ‌تر شد
به گزارش جهان نيوز، نشریه هیل در گزارشی نوشت در پی بروز بحران اوکراین‌گیت، کاخ‌سفید حلقه افرادی که از محتوای مذاکرات تلفنی، ایمیل‌ها و ... رئیس‌جمهور مطلع می‌شوند را تنگ‌تر کرده است.

در این گزارش آمده است: شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان به نقل از منابع کاخ سفید گزارش داد پس از آن که گفتگوی تلفنی رئیس‌جمهور آمریکا در ۲۵ ژوئیه با رئیس‌جمهور اوکراین در کانون تحقیقات مجلس نمایندگان آمریکا در ارتباط با استیضاح قرار گرفت، مقامات کمتری از دولت آمریکا اجازه دارند به تماس‌های تلفنی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا گوش کنند.

منابع کاخ‌سفید در گفتگو با این شبکه اعلام کردند متن این تماس‌های تلفنی به شمار کمتری از مقامات داده خواهد شد.

یک مقام آگاه در کاخ‌سفید به سی‌ان‌ان گفت: هیچ کسی اجازه حضور در این تماس‌ها را ندارد. او همچنین از تلاشی جدید برای محدود کردن دسترسی به تماس‌های تلفنی و مطلع شدن تنها مشاوران ارشد از این تماس‌ها خبر داد. او افزود: پس از فرار اسب، در انبار بسته شده است.        
چندین مقام در گفتگو با سی‌ان‌ان اعلام کردند زمانی که ترامپ با سران جهان صحبت می‌کند، تنها شمار کمی از افراد منتخب در آن جلسه حضور دارند و این فهرست توسط «رابرت اوبراین» مشاور امنیت ملی کاخ‌سفید تأیید می‌شود.

پیش‌تر در دولت و طی دوران ریاست جمهوری افراد دیگر، شمار بیشتری از مقامات اجازه حضور در این تماس‌ها را داشتند که این افراد شامل مشاوران متخصص در امور آن کشور‌ها می‌شد.

یک مقام هم به شوخی این تغییر را به «قانون ویند من» تشبیه کرد، که به الکساندر ویندمن اشاره دارد، کسی که به تماس تلفنی روز ۲۵ ژوئیه گوش داد و آن را به وکلا در شورای امنیت ملی گزارش داد.

وی گفت: «گر این تماس تلفنی فردا اتفاق می‌افتاد، دیگر ویندمن نمی‌توانست در آن حضور داشته باشد.

این گزارش در حالی منتشر شد که کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا به پیشبرد دو بند در استیضاح رأی داد که در آن ترامپ به سوء استفاده از قدرت و کارشکنی در فعالیت‌های کنگره متهم شده است.

مجلس نمایندگان آمریکا در ماه سپتامبر و در پی فاش شدن تماس تلفنی ترامپ، تحقیقات در ارتباط با استیضاح را آغاز کرد. طی هفته‌های پس از آن، چندین مقام -از جمله ویندمن-در ارتباط با این تماس تلفنی در مجلس نمایندگان آمریکا شهادت دادند.

منبع: باشگاه خبرنگاران
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *