جمعه ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ - 18 Sep 2020
 
۰
۹
خرازی خطاب به دوستان اصلاح طلبش:

مردم پاسخ مناسبی از اعتماد به اصلاح‌طلبان دریافت نکردند/ چگونه است که اکنون مدعی مجلس و اداره کشور می‌شویم؟

جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۳
کد مطلب: 710962
دبیرکل حزب ندای ایرانیان با بیان اینکه در این شش سال مردمی که به اطلاح‌طلبان اعتماد کردند، پاسخ مناسبی دریافت نکردند، گفت: چگونه است که اکنون مدعی مجلس و اداره کشور می‌شویم؟
مردم پاسخ مناسبی از اعتماد به اصلاح‌طلبان دریافت نکردند/ چگونه است که اکنون مدعی مجلس و اداره کشور می‌شویم؟
به گزارش جهان نيوز، صادق خرازی در پنجمین کنگره تشکیلاتی حزب ندای ایرانیان،‌ گفت:  باعث افتخار است که در 2 سال گذشته در مقام دبیرکلی در خدمت ندای ایرانیان بودم. در 2 سالی که مجید فراهانی دبیرکل بودند گام‌های بلندی برداشته شد. بدخواهان کج اندیش، فرصت‌طلبان هرکدام به شکلی در جهت منکوب کردن یکی از ماندگارترین تشکیلات سیاسی تاریخ مؤثر ایران یعنی جمعی جوان فرهیخته و خودباور، تاختند. هنوز هم  ترکش‌های آن دوران بر اندام ستبر و نستوه ندا  قابل ‌مشاهده است.

وی افزود: ندا از این‌جهت ندای ایرانیان شد که آرمانی قدتمند در درون یکایک اعضای ندای ایرانیان وجود داشت. توسعه، آبادانی و پیشرفت ایران مدنظر ندای ایرانیان است. این5 سال 5 سال به‌ هم‌پیوسته بود. ندای ایرانیان اولین تشکیلات سیاسی است که هرسال خود را مکلف به برگزاری کنگره دانسته است.

*هدف از تشکل ندا صادقانه سخن گفتن با مردم بود
 خرازی تاکید کرد کنگره 5 سالگی ندای ایرانیان در شرایطی برگزار می‌شود که مردم ایران در گرفتاری و سختی زندگی می‌کنند و ما مسئولیت داریم. هدف از تشکیل ندای ایرانیان این بود که بتوانیم صادقانه با مردم ایران سخن‌گوییم. هدف ما از حزب شدن این بود که ساخته ‌و پرداخته قدرت و مافیا نباشیم.
وی اظهار داشت: هدف و انگیزه ما از داشتن چنین حزب و تشکیلاتی این بوده که آرمان مقدس شهیدان و مجاهدان فی سبیل الله این سرزمین که نزدیک به یک قرن و اندی است که عطر آن  در شبستان این سرزمین می پیچد با آرمان جوانان این سرزمین که پیشرفت ،آبادی و آزادی است، پیوند داشته باشد. هدف ما این نیست که فقط مجیز گوی قدرت و تکریم کننده افرادی باشیم که تریبون دارند و می‌توانند نقش‌آفرینی کنند اما امروز سکوت کرده‌اند.

* ندا آرام نخواهد بود چون آرامش از مردم سلب شده است
 خرازی افزود: ندا نمی‌تواند سکوت کند چون نمادی از ندای مردم ایران است. ما نمی‌توانیم از کنار حوادث به‌آرامی بگذریم چون امروز آرامش و آسایش از مردم سلب شده است . مسئولیت کارگزاران سیاسی و نقش‌آفرینان سیاسی آگاهی بخشی است. رسالت ما بیداری است. ایران کشوری است که همواره با آرمان و انگیزه زندگی برپای خود ایستاده است.

*حزب نماد صداهای خفته در سینه ملت است
وی خاطرنشان کرد: حزب نماد صداهای خفته و ناگفته یک ملت است. حزب ندای اندیشه خفته در سینه است. حزب نماد تفکراتی است که باید مجال بیان و سخنش در جامعه پدید آید. اگر چنین حزبی داشتیم وباید داشته باشیم هیچ‌گاه  نباید از اقبال و عدم اقبال مردم در حرمان و نگرانی باشیم. 
خرازی افزود: باید در ابتدا تکلیف خود را خودمان مشخص کنیم که درکجای سیاست ایران قرار داریم. اگر تشخیص ما، اگر شناخت و معرفت ما با واقعیت‌های جامعه آمیخته بود. آنگاه روزگاری آمیخته با فلاح و رستگاری را می‌توان برای آینده این زمین قدم زد در غیر این صورت ندا هم‌حزبی است چون ده‌ها حزب دیگر که یا باید ثناگو باشیم یا مجیزگو و یا دستان خودمان را به‌سوی آسمان دراز کند که از سوی خدای مهربان معجزه‌ای شود و تحولی در این زمین ایجاد شود. اندیشه و تحول توأم باهم زاده اداره انسان است. نمی‌توان انتظار تغییر را داشتد بدون آنگه خروشد .

* مردمی که به اصلاح‌طلبان اعتماد کردند، پاسخ مناسبی دریافت نکردند
دبیرکل حزب ندای ایرانیان گفت: در این شش سال مردمی که به اصلاح‌طلبان اعتماد کردند، پاسخ مناسبی دریافت نکردند. چگونه است که اکنون مدعی مجلس و اداره کشور می‌شویم؟ بهترین، شایسته‌ترین، مخلص‌ترین نیروهایی که برای قدرت رسیدن دولت تلاش کردند، خانه‌نشین شدند. افرادی که از خود مایه گذاشتند اما  همین دولت به آن‌ها بی‌توجه بودند و افرادی را در رأس  قدرت قراردادند که هیچ نسبتی با اصلاحات ندارند.

*اصلاح‌طلب واقعی به دنبال قدرت نیست، به دنبال تحول است
وی تصریح کرد: اصلاحات اگر اصلاحات واقعی باشد و اصلاح‌طلب اگر اصلاح‌طلب واقعی باشد به دنبال قدرت نیست به دنبال تحول است. نباید تحول را توأم با مسئولیت و دولتمردی خود بدانیم. برخی دولتمردان به قواعد اخلاقی، مروت و جوانمردی وفادار نیستند.
خرازی گفت: در همه قوانین و مقررات نانوشته سیاست در دنیا وقتی‌که شخصیتی پیروز میدان رقابت می‌شود از فردای پیروزی متواضع می‌شود و سر تکریم به سوی کسانی که به آن‌ها رأی ندادند فرود می‌آورد.

* شاهد غروب  اندیشه هستیم
 وی افزود: غربت اندیشه امروز آزاردهنده است. اصلاحات بیش از هر دوره‌ای نیاز به اصلاح گری دارد. این پیام علت تاسیس حزب ندای ایرانیان بود و این صدا در سینها حبث شد. آن روز که حزب را تشکیل داریم.  صحبت از تغییرات و پایه‌گذاری جدید و تاسیس روحیه‌ای بود که باید ادامه پیدا می‌کرد.

* باید مسئولیت را بپذیریم و با مردم سخن‌گوییم
دبیرکل حزب ندای ایرانیان اظهار داشت: هنوز هم معتقدیم که دیر نشده هنوز هم اصلاحات می‌تواند نقش‌آفرینی کند. منتها باید شانتاژ چپ‌گرایی و چپ باوری را کنار گذاریم. باید مسئولیت را بپذیریم و با مردم سخن‌گوییم. باید در برابر تحولات جامعه نقش‌آفرینی کنیم. آن‌قدر نگوییم اغتشاشات. نمی‌دانم چه علتی دارد که صدای اعتراض های معیشتی مردم را در اتهام به ‌عنوان اغتشاش‌گری خاموش کنند.  چرا شرایطی را به وجود آوریم که 4 اغتشاشگر مجال بازی در صحنه را پیدا کنند.

* طلوع هزاره سوم با نقش‌آفرینی ایرانیان قهرمان
 خرازی گفت: چرا دولت آنقدر ساده‌اندیش است. مگر نه اینکه قانون به دولت اجازه داده که سالی 20 درصد بر حامل‌های انرژی افزوده شود؟ چرا اعمال نکردند و  یک‌باره  بنزین را بدون توجهه مردم سه برابر کردند. بدانیم که این مردم و این کشور غروب نخواهند کرد.
وی افزود: آفتاب بر شبستان این سرزمین غروب نخواهد کرد. آگاهی؛ برنایی ، معرفت ، شناخت ، حقیقت‌های اندیشه  و فکر و در ذات تفکر ایرانی است همان‌طور که ایرانیان دهزاره دوم میلادی را  با ابن‌سینا و فارابی و تولید فکر رقم زدند، طلوع هزاره سوم با نقش‌آفرینی ایرانیان قهرمان، فرزندان تاریخی‌ترین ملت جهان خواهد بود.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
...
واقع بین
Iran, Islamic Republic of
جناب آقای خرازی، متاسفانه با عملکرد ضعیف دولت ، در حوزه های مختلف ، پرونده اصلاح طلبی بسته شد !
Iran, Islamic Republic of
مگر حزب ندای ایرانیان را غیر از مدعیان اصلاح تشکیل داده اند؟! نام را عوض کرده اند...
Iran, Islamic Republic of
خودت رأس هرم ناتوانی ... هستی!
Iran, Islamic Republic of
کلکسیونر!!!
اصلاحاتی پشیمان
Iran, Islamic Republic of
مردم از تورم افسارگسیخته و رکود و بیکاری شکایت دارند و به همین دلیل نمی توانند دوباره به اصلاح طلبان اعتماد کنند زیرا آزموده را دوباره آزمودن خطاست.
Iran, Islamic Republic of
نگفتی حزب مبارک چند نقر سمپات داره! ضمنا" یک سئوال! اگه شما داداش نداشتی الان کجابودی!
دانا
Romania
مردم یادتون میاد هر انتخاباتی که قرار بود برگزار بشه دو حزب چپ و راست تو ایران چقدر بالا و پایین می پریدن تا ما انتخابشون کنیم ..
Iran, Islamic Republic of
تنها مشکل اصلاح طلبان اینه که شجاعت ندارند وخیلی محافظه کارانه عمل می کنند واین امر باعث شده مردم رو از خودشون ناامید کنند ...!!!!!!