پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ - 9 Jul 2020
 
۰

آیا تعرفه برق در سال ۹۹ افزایش پیدا می‌کند؟

چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۶
کد مطلب: 710804
مدقق گفت: آمار دقیقی در خصوص افزایش یا کاهش تعرفه برق در سال ۹۹ ارائه نشده و ما منتظر نظرات مجلس درباره این موضوع هستیم.
آیا تعرفه برق در سال ۹۹ افزایش پیدا می‌کند؟
به گزارش جهان نيوز، هادی مدقق مدیرکل مدیریت مصرف و امور مشترکان توانیر در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به پیش بینی تعرفه برق در سال آینده گفت: بررسی ارقام لایحه بودجه ۹۹ نشان می‌دهد که دولت پیش بینی افزایش درآمد بیش از ۳۱ هزار میلیارد تومانی را از محل فروش داخل فرآورده‌های نفتی داشته است.  

او ادامه داد: در حال  هنوز آمار دقیقی در خصوص افزایش یا کاهش تعرفه برق در سال ۹۹ ارائه نشده است ولی معتقدم  با توجه به کلیات بودجه افزایش چندانی در تعرفه برق در سال آینده نخواهیم داشت.
 
مدیرکل مدیریت مصرف و امور مشترکان توانیر بیان کرد: همچنین دریافتی از فروش برق از حدود ۲۲ هزار میلیارد تومان به حدود ۲۴ هزار میلیارد تومان در حساب یارانه‌ها رسیده است که احتمال افزایش نرخ ۱۰ درصدی را با فرض عدم تغییر مصرف کشور در برآورد‌های دولت در محاسبه این بخش می‌توان داشت.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *