سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - 1 Dec 2020
 
۲
۷۰
قالیباف:

به جای اعتماد به جوانان دست تمنا به سمت دشمن دراز کردیم/ با تمام وجود برای ایجاد تغییر ایستاده ایم/ هر هزینه ای که لازم باشد می دهیم/ فکر نکنید اگر بگویید ما انقلابی هستیم مردم از شما روی برمی گردانند

پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۷
کد مطلب: 710052
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دهه شصتی ها حتما برای ما فرصت هستند اما نتوانستینم از ظرفیت آنها استفاده کنیم و وقت کشور را تلف کردیم و به جای اینکه به آنها اعتماد کنیم دست تمنا به سمت دشمن دراز کردیم.
به جای اعتماد به جوانان دست تمنا به سمت دشمن دراز کردیم/ با تمام وجود برای ایجاد تغییر ایستاده ایم/ هر هزینه ای که لازم باشد می دهیم/ فکر نکنید اگر بگویید ما انقلابی هستیم مردم از شما روی برمی گردانند
به گزارش جهان نيوز، محمدباقر قالیباف، در همایش کمپین "مجلس نو" اظهار داشت: بر روش های تصمیم گیری در اردوگاه اصولگرایی نقدهای جدی داشته و داریم. نتیجه‌ این روش‌ها عدم موفقیت در دودهه گذشته درعرصه رقابت‌های سیاسی بود و متاسفانه اعتماد مردم به مسائل سیاسی کاهش پیدا کرده و اگر امروز از ناکارآمدی دولت، اعتمادی ریزش کند به سبد رقیب نمی ریزد.

یک جانبه گرایی راهی از پیش نمی برد
وی با بیان اینکه روش یکجانبه گرایی غلط و راهی از پیش نمی برد افزود: اگر دغدغه ما حل مشکلات مردم و انقلاب است باید حواسمان به ضدانقلاب باشد چراکه به دنبال جدایی مردم از انقلاب هستند؛ پس باید مردم را حفظ کنیم زیرا صاحبان اصلی انقلاب محرومان و مستضعفان هستند، بنابراین باید این ائتلاف را در این چارچوب پیش ببریم.

باوجود سلایق متفاوت، در خدمت جبهه انقلاب هستیم
قالیباف ادامه داد: در جبهه انقلاب در خدمت دوستان تلاشگر هستیم ولو سلایق‌مان با یکدیگر متفاوت باشد. در جریانات انقلابی مانند پایداری دلسوزان انقلاب کم نیستند. جوان های بسیار خوبی در حال تلاش هستند. شاید برخی در حوزه پایداری من را قبول ندارند اما این موضوعات برای من موضوعیت ندارد. هر شخصی که چارچوب یک جوان انقلابی مومن مردمی که فرد محوری و قبیله گرایی نداشته باشد حتما استفاده می کنیم.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: اگر افراد به دنبال قبیله گری باشند اصلا این حرکت شان معنا ندارد. در حوزه مدیریت اجرایی نیز در حوزه مدیریت اینگونه عمل کردم. من هیچ زمانی افراد را گرایشی تقسیم نمی کنم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت افزود: هنگامی که من وارد شهرداری شدم از مدیرانی استفاده کردم که حداقل 10 سخنرانی علیه من انجام دادند، اما من با این موضوع مشکلی ندارم چراکه اگ در شهرداری فردی انقلابی و دست پاکی بوده من از او استفاده کردم و حتی او را ارتقاء نیز دادم و گاهی آن‌ها را به رده معاون شهرداری نیز رساندم و همان فرد احساس کرد قضاوتش نسبت به من اشتباه بوده است.

در نواصولگرایی به دنبال راه اندازی جریان سوم نیستیم
عضو مجمع تشخص مصلحت نظام با بیان این که ما در نواصولگرایی به دنبال راه اندازی جریان سوم نیستیم، گفت: قصد ما از نواصولگرایی راه اندازی جریان سوم نیست، اما قصدمان این است که حتما این جریان انقلابی باشد و این جریان تبدیل به نگرش و باور شود و همان خواسته هایی که امام(ره) برای اسلام سیاسی و مردم داشتند را اجرایی کنیم.

او تاکید کرد: معتقدم اکنون جریان اصولگرایی در برخی از بخش ها حزبی رفتار می کنند و مبتنی بر جریان انقلاب نیست. ما می خواهیم رفتارها بر جریان انقلاب باشد و این را اصلاح کنیم و در این مورد در مانیفست کامل توضیح دادیم.

قالیباف ادامه داد: اشکال بعدی این است که نباید منتظر کسی باشیم این اشکال است. روزهای نخست جنگ که به جبهه رفته بودیم منتظر ماندیم کسی بگوید چه کنیم اما دیدیم خودمان باید کاری کنیم متاسفانه نزدیک به یک سال و نیم صبر کردیم اما متوجه شدیم اگر تجهیزات و مهمات نداریم باید خودمان پیدا کنیم. برای پیشرفت و اصلاح ساختار مجلس نیز همگی منتظرند و می گویند شما چه کار می کنید اما هیچ کسی جز خودمان کاری برایمان نمی کند.

وی گفت: باید خودمان بایستیم. در این همایش شما یکدیگر را پیدا کردید در حالی که یکدیگر را نمی شناختید. خودمان یک اجتماع هستیم و باید کار را پیش ببریم. در صحبت های این همایش نیز اشاره شد که کارگاهی برای هم افزایی بزنیم. حتما این کار را خواهیم کرد و آموزش می دهیم و قول می دهم در این بخش هیچ چیز کم نگذاریم.

به جای اعتماد به جوانان دهه شصت، دست تمنا به سمت دشمن دراز کردیم
قالیباف با اشاره به ظرفیت دهه شصتی ها و استفاده نکردن از آن ها، افزود: دهه شصتی ها حتما برای ما فرصت هستند. اما نتوانستینم از ظرفیت آنها استفاده کنیم و وقت کشور را تلف کردیم و به جای اینکه به آنها اعتماد کنیم دست تمنا به سمت دشمن دراز کردیم.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت گفت: به شما قول می دهم حرکتی که در حوزه سیاسی آغاز کردیم هرگز موسمی نباشد. یکی از دلایلی که دیگر مسئولیتی قبول نکردم همین بود که بایستم، وقت بگذاریم تا در خدمت شما باشیم. خواهشم این است که وقت بگذارید و در حین انجام کار جهادی ویژگی آن یعنی کار سیستمی را رعایت کنید.

وی ادامه داد: اما نه سیتسم بسته ای که باعث کشتن خلاقیت ها شود، ما در چارچوب ساختارها گیر نخواهیم کرد. ساختار ما پیشرفت کار است. بنابراین برای هر کاری ساختار می خواهیم. ساختار نباید نطفه کش باشد. در روش های انقلابی ساختارهایی ایجاد کردیم که می دانیم فایده ای ندارد اما به آن اصرار می ورزیم. اما اینکه بخواهیم فعالیتی بدون ساختار انجام دهیم شدنی نیست.

قالیباف با اشاره به اینکه دولت باید تولیگری کند نه تصدی گری، ابراز کرد: اشکالاتی در حوزه کارآمدی دولت داریم. دولت باید چابک شود و کار تولیگری انجام دهد نه تصدی گری. یک نهاد عمومی در کشور ما مانند شهرداری ها می تواند پایه اصلی امورات اجرایی و تصدی گری یکپارچه در محیط خودشان باشند تا این اتفاق بیفتد.

باتمام وجود ایستاده ایم که تغییر اتفاق بیفتد
وی با بیان این که با تمام وجود برای ایجاد تغییر ایستاده ایم، تاکید کرد: مطمئن باشید با تمام وجود ایستاده ایم که تغییر اتفاق بیفتد و بابت آن هر هزینه ای که لازم باشد می دهیم کافی است شما پای کار بایستید.

قالیباف ادامه داد: طبق تجربه ای که دارم به شما عرض می کنم که مردم ما از انقلاب ناراحت نیستند. به هیچ وجه فکر نکنید اگر بگویید ما انقلابی هستیم مردم از شما روی برمی گردانند، اصلا این گونه نیست. مردم از افرادی که ادای انقلابی بودن در می آورند ناراحت هستند. مردم از کسانی ناراحت هستند که به اسم انقلابی بودن پا بر هویت افراد می گذارند.

انقلاب اسلامی باید به تمام مردم خدمت کند
وی با بیان این که اصطلاح قشر خاکستری غلط و جداکردن مردم است، گفت: قشر خاکستری چه اصطلاح غلطی است که می گویند؟ قشر خاکستری به چه معنا است؟ مگر او که قشر خاکستری نامیده می شود شهروند این کشور نیست؟ مگر همشهری و هموطن ما نیست؟ مگر ما در جمهوری اسلامی نیستیم؟ انقلابی که در جمهوری اسلامی است باید به تمام شهروندان خدمت کند. باید نوکری آنها را کند حتی اگر دین شان مذهبشان و سلایق سیاسی شان متفاوت باشد.

قدرت ما قلب مردم است
قالیباف تصریح کرد: شما که دغدغه مردم را دارید با مردم درست صحبت کنید و نگران نباشید اگر اسم انقلاب را می برید از شما فرار می کنند. ما در نواصولگرایی معتقد هستیم مردم اصول ما هستند و نباید این را فراموش کنید. تمام عظمت انقلاب به مردم است و قدرت ما قلب مردم است.

وی بیان کرد: جوان هستید، به میدان بیایید و در خدمت این انقلاب و مردم باشید و باافتخار هم بگویید من انقلابی هستم تا بدانند انقلابی به مردم خمت می کند. مردم این را درک می کنند اما زمانی که به اشتباه تولید ادبیات می کنیم افراد را جدا می کنیم و آن ها را سیاه و سفید می بینیم، چرا هر کسی را سر جای خودش نبینیم؟ تمام این‌ها ولی نعمت ما هستند ولو شخص ما را قبول نداشته باشند.

قالیباف با بیان این که امام(ره) و رهبر انقلاب نمی خواهند مردم را سیاه و سفید و خاکستری ببینیم، گفت: باید از رهبر انقلاب یاد بگیریم که فرمودند اگر ما را قبول ندارید برای کشور کار کنید. این سخن رهبر انقلاب و باور ما و این عقیده اسلام سیاسی امام (ره) است. اما ما کار دیگری می کنیم و جایی با دیگران متفاوت هستیم به همین علت است. به نظر من امام راحل و رهبری و اسلام سیاسی همین هدف را میخواهند نه این که افراد را سیاه و سفید و خاکستری کنیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان خطاب به متقاضیان نامزدی در انتخابات مجلس، تاکید کرد: هرگز از کارتان پا پس نکشید حتی اگر نتوانستید موفق شوید. ما می خواهیم شما حتما شناخته شوید تا همه بدانند شما دلداده و خدمتگذار ملت هستید، زمان به سرعت می گذرد و نتیجه کار مشخص می شود و زمانی که خدا ببیند در راه او قدم می گذارید در دنیا و آخرت نیز به شما موفقیت می دهد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
...
غفار
Iran, Islamic Republic of
مدیریت جهادی تنها راه حل مشکلات کشور است مدیران پیر و کم تحرک و نجومی بگیر باید بازنشسته بشوند و مدیران جهادی با تجربه امثال دکتر قالیباف می توانند کشتی اقتصاد ایران را به ساحل امن و آرامش برسانند.
Netherlands
.....
Iran, Islamic Republic of
همه حرفهای قالی باف جز شعار چیزی نیست.....!!
کامران
Iran, Islamic Republic of
قالیباف مرد عمل است تمام پروژه هایی که در تهران اجرا می کرد سر موعود مقرر افتتاح می شد.
Iran, Islamic Republic of
قالیباف سر موعد انتخابات یعنی خرداد 92 که شد اتوبان امام علی را افتتاح کرد.زودتر یا دیرتر از انتخابات براش بخاطر تبلیغات خیلی مهم تر از خود اتوبان بود.
Iran, Islamic Republic of
برو تو شهر بلبین چه کارهایی کرده بعدش حرف بزن
Iran, Islamic Republic of
اداره یک کشور بعد از تحریم و کسر بودجه ارزی با یک شهر فرق زیادی دارد...
Iran, Islamic Republic of
عمده مشکلات کشور ناشی از سوء مدیریت دولته و به تحریم ها مربوط نیست.
Iran, Islamic Republic of
در ایران را به روی دنیا بستید. از سازمان ملل و دیگر سازمانهای بین المللی هم بیرون بیایید و دور ایران را دیوار بکشید تا مستقل زندگی کنید. این ملت چه گناهی کردند که گیر چنین متفکرانی مثل امثال شما افتادند.
بی تدبیری
Iran, Islamic Republic of
....
پاسخ به 11:17
Iran, Islamic Republic of
طبق آمار موثق در 8 سال دولت قبل حجم سرمایه گذاری خارجی در کشور بسیار بیشتر از امروز بود اصلاح طلبان باید در این مورد پاسخگو باشند.
Iran, Islamic Republic of
طبق واقعیتها دو سال آخر احمدی نژاد ایران تحریم شد و معلوم نشد آن سرمایه گذاری های خارجی به چه درد امروز خورد به جز تغییر در خط مونتاژ گروهی از کارخانه ها همچون خودروسازان معتبر به خودرو های بی کیفیت چینی.
Iran, Islamic Republic of
ایران بغیر از رژیم نامشروع اسراییل با تمام کشورهای جهان ارتباط دارد . ....
Iran, Islamic Republic of
به به چه ارتباطی که موجب فخر همه دنیاست.
Iran, Islamic Republic of
ملت تو انتخابات مجلس جواب خوبی به لیست امید و تکرار خاتمی بدید ....
ممدگرخیده
Iran, Islamic Republic of
تکرار جواب نمی دهد.
Iran, Islamic Republic of
تکرار جواب میدهد فقط یه افراطی بزارید جلوی یه اصلاح طلب تمومه دیگه
Iran, Islamic Republic of
جواب خوبی میدهیم تکرار را دوباره تکرار میکنیم که اسیرگازانبری ها نشویم
رسول
Iran, Islamic Republic of
استاد : پروژه تولید برق از زباله که در مناظرات ازش سخن میگفتید به کجا رسید ؟!................
Iran, Islamic Republic of
دوستان بنفش بتن توش ریختن...مثل هسته ای..مثل پسته ای...مثل موشکی که میخان بریزن...مثل پوشکی...
Iran, Islamic Republic of
ایشون دیگه مسئول نیستن ...
مهدی
Iran, Islamic Republic of
سوال درست اینه از برجام چه خبر؟!!!....
Iran, Islamic Republic of
برجام مُرد
Iran, Islamic Republic of
دنیا که با 4 یا 5 سال به آخر نمیرسه.باید همین برجام را هر طوری شده حفظ کرد و پل های پشت سر را خراب نکرد که بعدش دیگه اصلا نشه جمع اش کرد.
Iran, Islamic Republic of
برجام زنده است
شاهین
Iran, Islamic Republic of
این پروژه در زمان تصدی دکتر قالیباف در شهرداری تهران عملیاتی و اجرایی شده بود.
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
.....
مسعود
Iran, Islamic Republic of
سردار قالیباف بهترین گزینه برای ریاست جمهوری سال 1400 است.
Iran, Islamic Republic of
من با تمام اعتقادم به جریان انقلابی با نظرات آقای قالیباف موافقم ....
Netherlands
انقلابی شدن با انقلابی ماندن تفاوت دارد اگر پاکدستی و نداشتن تعصب بی جا در وجود همه مقامات باشد مردم دلگرم میشوند و تا جایی که بتوانند کاستی ها را تحمل خواهند کرد....
دو چشم پر سو
Iran, Islamic Republic of
آقای قالیباف
شما هم؟ تبلیغات سال ۸۴، اگر غذاهایی که دادید به طبیعت بازگشته، تصاویرش هنوز به چرخه طبیعت و ازبین رفتن نرسیده، به قول آگهی همشهریتان: عکسهای خلبانیش و بگم، حرفای روشنفکریش را بگم، روشهای غربیش را بگم، کدوم را بگم؟ سال ۹۶ را نگاهی بیاندازیم یا در همان ۸۴ بمانیم؟ به شیوه‌های مدیریتی ۱۲ سال شهرداری که انجام پیش‌پا افتاده‌ترین کارها با بیشترین هزینه و بعضا کرباسچی‌مآبانه بود اشاره کردن هم از این جایگاه لوث‌شدن مطلب را به دنبال دارد. شما را به خیر و ما را به.....
حامی
Iran, Islamic Republic of
ساخت پروژه هایی همچون برج میلاد و اتوبان امام علی(ع) و صیاد شیرازی و تونل توحید و تونل رسالت و پل صدر و پل طبیعت و احداث 300 کیلومتر خطوط مترو و صدها پارک و فرهنگسرا فقط بخشی از خدمات دکتر قالیباف در شهرداری تهران است.
Iran, Islamic Republic of
برج میلاد و بزرگراه نواب در زمان هاشمی و کرباسچی شروع شد.بهره برداریش رسید به قالیباف.حالا اشکال نداره فقط شهر ساخته بشه هر کی خواست ازش بهره برداری سیاسی کنه باز نفعش برای مردمه.
ممد
United States
سردار .... خوش میگذره به آقازاده؟؟!!!
م ح
Netherlands
همه شما فقط در حرف طرف دار مردم و در عمل فکر خود و ابواب جمعی خودتان هستید
امير
Iran, Islamic Republic of
شما جوابگوي معاونت باش و بدهي كه در شهرداري باقي گذاشتي !
United Arab Emirates
تو دیگه حرف نزن و از آب گل آلود ماهی نگیر
راستی، از عیسی شریفی خبر داری؟
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
فقط احمدی نژاد
Germany
آقای قالیباف عزیز، شما فقط در یک صورت می توانید پیروز باشید.
آن هم در زیر چتر دکتر احمدی نژاد، چون ملت فقط به ایشان و برنامه های او اعتماد دارند.
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
احمدی نژاد اگه میخواست ازش حمایت کنه نمیرفت دنبال بقایی و مشایی......
Iran, Islamic Republic of
روی قالیباف سرمایه گذاری نکنید
اصلا مردم دوستش ندارند
برید بین مردم متوجه میشد . قالیباف یک مهره سوخته انتخاباتی است.
Iran, Islamic Republic of
از طرف مردم حرف نزن
United States
حتما از طرف تو حرف میزنم . چون که دیگه نه اصولگرایان و نه اصلاح طلبان برای مردم یک ریال ارزش ندارند . برو بین مردم تا بفهمی
مگر اینکه تو شمال نشین تهران باشی و عضو یکی از این دو گروه
راننده تاکسی
United States
میگه برو بین مردم متوجه میشی!!!
معین
Iran, Islamic Republic of
آقای قالیباف در تهران و مشهد طرفداران فراوانی دارد خدمات ایشان جلوی چشم مردم تهران است.
Iran, Islamic Republic of
مردم فکر میکنند و رای میدهند....
Iran, Islamic Republic of
اصولگراها میگند احمدی نژاد که افکار دیگران را از قالیباف منحرف کنند تا بتونند تو یه فضای راحت خوب براش تبلیغ کنند.
Iran, Islamic Republic of
مردم فقط حرف احمدی نژاد را قبول دارند
Iran, Islamic Republic of
بدون احمدی نژاد هیچی نیستید
Iran, Islamic Republic of
...
قرهاد
Iran, Islamic Republic of
قالیباف شاید حرفهاش جالب باشه ولی اشکالش اینه که حتی چین کمونیست با سهل کردن سرمایه گذاری خارجی و انتقال تکنولوژی به اینجا رسید. ...
Iran, Islamic Republic of
وقتی 2000 هزار میلیارد تومان نقدینگی سرگردان داریم یعنی سرمایه داریم اما مدیریت نداریم.
Iran, Islamic Republic of
چین و ژاپن با حمایت از تولید داخل و جلوگیری از واردات به پیشرفت رسیدند.
Iran, Islamic Republic of
ژاپن چرا ولی چین بیشتر سرمایه گذاری و انتقال تکنولوژی بود.نمونه اش اجناس اروپای و ژاپنی و امریکایی و حتی کره ای موجود در بازار خودمانه که تحت لیسانس این کشورها تولید میشه و دامان بازار خومان را هم گرفته....
Iran, Islamic Republic of
اینا انگشت کوچیکه مردمی نژاد هم نیستند.
United Arab Emirates
سلام
چه خوب بود سردار زودتر از این ها در انتخابات ریاست جمهوری کنار نمی کشید و مردم زیادی به ایشان رای میدادند ....الان وضع مملکت وا اسفا این نبود که هست!
اگر کنار نمیکشید آنوقت کل رای اصوگرایان که 16میلیون بود بین دو کاندیدایشان نصف میشد و فرقی به حال رای اصلاح طلبان نمیکرد
Iran, Islamic Republic of
اگر کنار نمی کشید انتخابات به دور دوم می کشید و احتمال شکست روحانی وجود داشت.
Iran, Islamic Republic of
آرای قالیباف رفت تو سبد رییسی.فرقی نداشت چون آرای جهانگیری هم رفت تو سبد روحانی.
Iran, Islamic Republic of
مدیریت فقط مدیریت جهادی کسی از قالیباف نارحته بره کارهای او را در شهر ببیند
Iran, Islamic Republic of
وقتی کشور تو بحران کمبود ارزی ناشی از تحریم هست مدیریت چی را با جهاد درست کنه.جز کنترل چهار راه استانبول کار دیگه ای ازش بر نمیاد.مثل کسی هست که پول تو جیبش نیست ولی هوس بنز کرده باشه.
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
موج سواری و جوان جوان گفتن حل مسلئه نیست اقای قالیباف مردم گول شعار زدگی نخواهند شد
Iran, Islamic Republic of
اتفاقا همان جوانها که قالیباف فکر میکنه کم تجربه اند و ساده از صد تا مثل قالیباف زرنگترند و تاریخ امثال او را خوانده اند.
Iran, Islamic Republic of
شاید احمدی نژاد بتواند کمی از مشکلات را حل نماید
Iran, Islamic Republic of
آره تو دوره اونم دیدیم که وقتی قیمتها هرروز داشت سرسام آور بالامیرفت نمیتونست به هیچ طریقی جمعش کنه ...