پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - 1 Oct 2020
 
۱
۱۶

فرصت یک‌ ماهه «مهناز افشار» برای مراجعه به بازپرس

پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۰
کد مطلب: 710036
وکیل مهناز افشار در رابطه با آخرین وضعیت پرونده موکلش گفت: پرونده در دادسرای فرهنگ و رسانه مفتوح است و چنانچه ایشان ظرف مدت یک ماه به کشور نیاید در مورد صدور قرار مناسب برای او تصمیم‌گیری خواهد شد.
فرصت یک‌ ماهه «مهناز افشار» برای مراجعه به بازپرس
به گزارش جهان نيوز، عبدالصمد خرمشاهی وکیل مهناز افشار در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری فارس، گفت: بنده به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شده‌ام اما باید توضیح دهم که تفهیم اتهام دیگری در مورد موکلم مطرح نبوده بلکه آنچه مطرح شد همان‌هایی بوده که از قبل در پرونده وجود داشته است.

وی ادامه داد: بازپرس دادسرای فرهنگ و رسانه بنده را احضار کرد تا در مورد شرکت یا عدم شرکت موکلم در بررسی این پرونده از من سؤال شود. 

خرمشاهی گفت: بحثی که مطرح شد پیرامون این موضوع بود که چه در دادسرا و چه در دادگاه در جرایم حق‌الناس می‌توان تصمیم‌گیری شده و نیازی به حضور متهم نباشد. این گونه جرایم مانند حق‌الناس نیست. 

این وکیل دادگستری گفت: این در حالی است که بنده پرونده موکلم را نخوانده بودم اما از ابتدا چه در دادسرای بابل و چه در دادسرای فرهنگ و رسانه ابتدا باید موکلم حاضر می‌شد و به او تفهیم اتهام شده و بنده نیز پرونده را می‌خواندم تا بتوانم از ایشان دفاع کنم هیچ کدام از این اتفاقات نیفتاده و ایشان نیز که وضعیتش مشخص بوده و در خارج از کشور است.

خرمشاهی ادامه داد: با شعبه 4 دادسرای فرهنگ و رسانه در مورد اینکه خانم افشار چه زمانی می‌تواند برای بررسی پرونده به کشور بیاید بحث شد و قرار شد در نهایت بازپرس در این باره تصمیم‌گیری کند و پس از تهاتر انجام شده تصمیم گرفته شد که یک ماه فرصت داده شود و چنانچه ایشان به بازپرسی مراجعه نکند و دادسرا ناگزیر به صدور قرار مناسب برای ایشان خواهد بود. 

وی گفت: در این فرصت یک ماهه تصمیم گرفته خواهد شد که اتهام متوجه موکلم است یا خیر.

این وکیل دادگستری افزود: اگر خانم افشار ظرف یک ماه آینده آمد که بنده از ایشان دفاع می‌کنم اما اگر شرایط این گونه باقی بماند جایی برای ادامه وکالت بنده نیست.

خرمشاهی گفت: عمده اتهامات منتسب به ایشان جرایم حق‌اللهی نیست و دادسرا می‌تواند در مورد آن تصمیم بگیرد که قرار منع تعقیب صادر شود یا خیر.

وی افزود: تصمیم‌گیری در نهایت با دادگاه خواهد بود چنانچه که وکیل یا موکل در دادگاه حاضر نشوند می‌تواند به صورت غیابی موضوع مطرح شود. هر چند که مواردی نیز بوده که متهم در خارج از کشور بوده و وکیل ایشان در دادگاه حاضر شده و پرونده بررسی شده است.

این وکیل دادگستری در مورد اتهامات مهناز افشار گفت: همان 5 تا 6 مورد موارد اتهامی مانند نشر اکاذیب، تبلیغ علیه نظام، حمایت از دختران انقلاب و ... بوده که در قالب عناوین قانون مجازات اسلامی در این پرونده مطرح است.

منبع:فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
عمرا دیگه بر نمی گردد...
Iran, Islamic Republic of
نگید اینجور ! الان می ترسه خانم ....
Iran, Islamic Republic of
خانم مهناز افشار برام سوال پیش اومده چرا هرکی از ایران میره اول باید یه برنامه با .... اجرا کنه؟ ...
Iran, Islamic Republic of
....
حسنی
Iran, Islamic Republic of
....
آرشام
Iran, Islamic Republic of
مگه چیکار کرده؟
Iran, Islamic Republic of
.....
ممد
United States
...
Iran, Islamic Republic of
مهریه اش را توقیف کنید تا مثل اسفند رو آتش بالا پایین بپره
Iran, Islamic Republic of
بن سلمان دست به جیب میشه خرده پولهای ته جیبش را پرداخت میکنه به ایشون.
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
United Arab Emirates
...
Romania
می خوان بکشوندش به ایران .....
Iran, Islamic Republic of
کسی که عملا کنار اون خواننده ای که همه انقلاب و مقدس ترین مقدسات ما رو با دهان کثیفش توهین کرده نشسته بازم باید بهش فرصت داد.؟!!!!
Iran, Islamic Republic of
آخه جهان تو بیکاری
اصلاا این مگه کیه که اینقدر ازش خبر میری
الکی گندش نکنید