دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ - 13 Jul 2020
 
۱
۲۱
اظهارات جالب یک نماینده مجلس؛

دولت مرگ مغزی شده، مجلس هم سکته قلبی کرده

سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۷
کد مطلب: 709721
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
دولت مرگ مغزی شده، مجلس هم سکته قلبی کرده
به گزارش جهان نيوز، ابوالفضل حسن بیگی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ضمن انتقاد از اظهارات رئیس جمهور مبنی بر اعلام بی خبری از افزایش قیمت بنزین گفت: دولت در مرگ مغزی به سر می برد.

وی با بیان اینکه موضوع گران شدن قیمت حامل های انرژی به چهار شیوه، در کمیسیون تلفیق بررسی شد، افزود: کارشناسانی از وزارتخانه‌های مختلف و مرکز پژوهش ها نیز در جلسات کمیسیون تلفیق حضور یافتند و نهایتا کمیسیون تلفیق و صحن علنی با افزایش قیمت بنزین مخالفت کردند.

نماینده مردم دامغان در گفتگو با مهر اظهار داشت: حدود بیست و دومیلیون خودروی سبک در کشور وجود دارد، حدود دو میلیون آن ماشین‌های لوکس هستند و بیش از سیصد میلیون قیمت دارند، دولت با حذف سوبسید بنزین این خودرو هامی تواند ماهانه دویست تا پانصد میلیون تومان مالیات دریافت کرده و این مبلغ را در بخش اشتغال سرمایه گذاری کند.

حسن بیگی تاکید کرد: پیشنهاداتی برای افزایش قیمت بنزین چندین بار در قالب لایحه و طرح به مجلس ارائه شد اما هر بار مجلس با افزایش قیمت بنزین مخالفت کرد.

مجلس شورای اسلامی با افزایش قیمت بنزین خارج از برنامه ششم مخالف بود.

وی با بیان اینکه امروز قیمت واقعی بنزین لیتری ۱۶۰۰ تومان است، افزود: قیمت آب، برق، گاز و تلفن طبق برنامه ششم توسعه افزایش یافت اما دولت طی چند سال گذشته اجازه نداد قیمت بنزین به میزان سالانه ۱۰ درصد افزایش یابد ویکباره قیمت بنزین را به میزان ۳۰۰ درصد افزایش دادند.

عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با انتقاد از عدم دعوت از کارشناسان و نمایندگان مخالف با افزایش قیمت بنزین در جلسات سران قوا، گفت:

امروز سران قوا هر کدام به شکلی می گویند که ما در جریان افزایش قیمت بنزین نبوده ایم. تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه و حضرتی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس که در جلسات شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا حضور می یابند نیز اعلام کردند با افزایش قیمت بنزین مخالف بوده اند. مشخص نیست این طرح چگونه در شورای هماهنگی تصویب شده است.


حسن بیگی با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین فشار اقتصادی زیادی را به قشر متوسط و محروم جامعه وارد کرده است، اظهار داشت: این در شرایطی است که بازار طی چند ماه اخیر بالاخره بعد از ماه ها التهاب و نوسان آرام شده بود، قیمت ارز کاهش یافته و چرخ اقتصاد به حرکت درآمده بود اما ناگهان تصمیمی گرفته شد که مجددا اقتصاد کشور را دچار شوک کرد.

وی اظهارات اخیر رئیس جمهور را نشان دهنده سردرگمی دولت خواند و افزود: رئیس جمهور برای مردم دلهره ایجاد می کند. به بهانه ۲۰۰ هزار تومان کمک یارانه ای،  تورم بالایی را به جامعه تحمیل کرده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید براینکه دولت دچار مرگ مغزی شده و تصمیمی را گرفته که برای ۸۳ میلیون جمعیت کشور غیرقابل باور بود، تصریح کرد: مجلس سکته قلبی کرده و هیچ حرکتی را طی یک سال گذشته انجام نداده است و جایگاه خود را در میان قوا و در بین افکار عمومی از دست داده است.

حسن بیگی اظهارداشت: متأسفانه نفوذی ها پوست خربزه ای زیر پای دولت انداختند، اگر رهبر انقلاب ورود نمی کرد، آمریکا و اسرائیل به اهداف خود برای تجزیه ایران دست می یافتند.

وی تأکید کرد: طبق بررسی های کارشناسانه، مخازن نفت و گاز ایران تا ۲۰۰ سال آینده می توانند نفت موردنیاز ۱۰۰ میلیون جمعیت و برای ۳۰۰ سال گاز مورد نیاز همین تعداد جمعیت را تأمین کنند. با پیشرفت های علمی، احتمالا سوخت های دیگری جایگزین سوخت های فسیلی خواهند شد، بنابراین عقل سلیم حکم می کند که به جای فشار به مردم، نفت و گاز را به فرآورده تبدیل کرده و علاوه بر مصرف داخلی، صادر کنند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه حرف های رئیس جمهور ملت را شوکه کرد، گفت: در گذشته سهمیه بندی بنزین در دولت دهم انجام شد، با روی کار آمدن دولت یازدهم اعلام کردند که در سهمیه بندی فساد وجود دارد و باید بنزین تک نرخی شود. این سیاست را در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی اعلام می کردند. حالا چه شده که بعد از ۶ سال مجددا سازوکار سهمیه بندی بنزین و احیای کارت سوخت را به کار گرفته اند؟

حسن بیگی با بیان اینکه قیمت واقعی ارز ۸ هزار تومان است، گفت: دولت به جای افزایش قیمت بنزین باید قیمت واقعی ارز را اعمال می کرد و در راستای کاهش قیمت ارز گام بر می داشت.

وی با اشاره به اینکه دولت با افزایش قیمت بنزین حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان درآمد کسب کرد که به اندازه هزینه یارانه های نقدی است، تاکید کرد: از این طریق قصد دارد حداکثر ۲۰۰ هزار تومان به خانواده ۴ یا ۵ نفره بدهد. ۲۰۰ هزار تومان چه دردی از مردم دوا می کند؟

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: افزایش قیمت بنزین شوک بزرگی بود که از سوی عناصر نفوذی به جمهوری اسلامی وارد شد. اینکه رئیس جمهور مسئولیت این شوک بزرگ را به گردن وزارت کشور یا شورای امنیت می اندازد، قابل قبول نیست. رئیس جمهور باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.

حسن بیگی گفت: وزارت و اطلاعات سپاه با این اقدام مخالف بودند، عربستان و آمریکا در کودتایی تلاش داشتند ایران را تجزیه کنند اما با تدبیر مقام معظم رهبری این توطئه خنثی شد. 
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
خب جناب كسي كه سكته مغزي كرده چرا بر منسب قدرت باشد چرا راي نميديد به عدم بي كفايتي اش جواب چون مجلستون سكته قلبي كرده ( متاسفم )
Iran, Islamic Republic of
...
کیان
Iran, Islamic Republic of
اگر شما سکته قلبی نکرده بودید نیاز به هزینه شدن از جایگاه رهبری نبود
Iran, Islamic Republic of
ما و شما در حدی نیستیم که زوایای سخنان رهبری را بفهمیم و اگر ایشان لازم میدانستند میشد به دولت تذکر جدی داده و قیمت را به قبل بازگردانند
Iran, Islamic Republic of
ولی ما و شما باید فشار رو تحمل کنیم که بقیه رو صندلی محکم بشینن
whnr
Iran, Islamic Republic of
نیاز به دیدن زوایای مختلف نیست. اگر اخبار را با دقت نگاه کنید می بینید...
Iran, Islamic Republic of
حالا که قرار شد صف اغتشاشگران از معترضین جدا بشه خوب الان که آرامش برقرار شد چرا حداقل یکی تو مجلس مخالفتی با این بنزین 3000 تومانی نمیکنه و سکوت کردند و به جاش دارند از آب گل الود ماهی میگیرند.یکی میگه اغتشاشگر و یکی میگه چرا کشتید. به چه زبانی بگیم بنزین را به نرخ سابق برگردانید.
Iran, Islamic Republic of
اتفاقا مغز دولت در راستای فقیر کردن اقشار متوسط خیلی خوب کار میکنه. مجلس هم در قضیه گران شدن بنزین نشان داد که کلا قالب تهی کرده ...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
... اگه مردم نباشن حکومت و ریاست چه معنی داره ...
Iran, Islamic Republic of
همشو سانسور کردید که بابا حرف بدی نزدم فقط واقعیت رو گفتم ...
سلام
Iran, Islamic Republic of
خدايا مهدي فاطمه ( س ) را برسان . ....
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
عجب گرفتار ی شديم پ
Iran, Islamic Republic of
تا مردم باشن که به لیست رای ندن ...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
دولت با این که دچار مرگ مغزی شده اعضایش هم فرسوده و فشل است لذا قابل اهدا هم به بیماران نیازمند نیست...
مرصاد
Iran, Islamic Republic of
...
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
این دیدگاه که « باید قیمت بنزین را افزایش دهیم تا هر قشری نتوانند از بنزین برای خودرو استفاده کنند» ، یعنی بنزین آنقدر گران شود تا اقشار ضعیف و متوسط جامعه نتونن از خودرو استفاده کنند و منحصرا و عملا استفاده از خودرو برای طبقه اشرافی و مرفه فقط امکان پذیر باشه ، یک دیدگاه و رویکرد لیبرالی و متکبرانه است و با دیدگاه نظام اسلامی مغایرت دارد. چون در نظام اسلامی باید همه آحاد جامعه بتونن از نعمت های الهی بهره مند بشن .
محمدایوب
Iran, Islamic Republic of
دولت در مرگ مغزی ومجلس سکته قلبی کرده برجام مرده متولد شد وهنوز مادر ان باور ندارد مرده یاخود را بهذناباوری زده پس مردم بیایند ان یارانه بنزین را که دولت تحقیر ونومید داده روی هم بگذارند مراسم ختمی برای انها بگیرند. وخیال همه راحت شود علی برکت الله
بوسجين
Denmark
اين حرف جامع و كاملي است ..