جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - 14 Aug 2020
 
۱
۲

ماجرای بنزین و لزوم افشای خط سازش

چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۵
کد مطلب: 709057
کم‌فروشی دلسوزان نظام جایز نیست و هرکس در هر جایگاهی که هست باید نسبت به دسیسه‌چینی‌های پی در پی واکنش مناسب از خود نشان دهد و اجازه ندهد گفتمان مقاومت بیش از این مظلوم واقع شود.
ماجرای بنزین و لزوم افشای خط سازش
به گزارش جهان نيوز، از ابتدای پیروزی انقلاب گفتمان سازش‌کاری و کنار آمدن با پهلوی‌ها نضج گرفت، بارزترین چهره‌های سازشکار مهندس بازرگان و دارو دسته ملی مذهبی‌ها بودند که همیشه نظرات سازشکارانه خود را در قالب های دلسوزانه مطرح می‌کردند و حضرت امام قاطعانه در مقابل این جریان فکری ایستادگی کردند.
 
با بروز دوم خرداد نقاب از صورت چهره های سازشکار کنار رفت و انقلابیون طرفدار مقاومت خرج خود را از سازش‌کاران جدا کردند. 

با شروع جنگ تحمیلی این ویروس به برخی از چهره های اصلی انقلاب نیز سرایت کرد و کسانی که تا دیروز از یاران انقلاب بودند به تدریج صدای مخالفت با ادامه جنگ و تلاش برای برقراری رابطه به منظور پایان دادن به جنگ را در دستور کار خود قرار دادند و نهایتا بعد از فراز و نشیب های فراوان و سناریو نوشتن های پی در پی کار را به جایی رساندند که قطعنامه 598 پذیرفته شد ولی نقاب انقلابی‌گری همچنان بر صورت سازشکاران باقی ماند و این بار به نام سازندگی و توسعه، کم رنگ  کردن شعارهای اصلی محور عملیاتی آنها قرار گرفت و طبقه ای از مدیران در کشور شکل گرفت که نگاه کاملا لیبرالی و نئو لیبرالی داشتند.

این طبقه نوظهور هم ریخت و قیافه مذهبی داشتند و هم زندگی مجلل و اشرافی را برای خود و اطرافیانشان تدارک دیدند که البته با ورود خودشان و فرزندانشان به باند های مافیایی و زد و بندهای متعدد پایشان به دادگاه و زندان هم باز شد.

با بروز وقایع دوم خرداد و به قدرت رسیدن طیف به اصطلاح اصلاح طلب  این نقاب از صورت این چهره های سازشکار کنار رفت و به تدریج انقلابیون طرفدار خط مقاومت و استکبار ستیزی خرج خود را از سازش‌کاران جدا کردند.

سهمیه‌بندی بنزین در شرایطی به صورت کاملا غیر حرفه‌ای و پر ابهام و شبانه اجرا شد که مردم که از برخوردهای مزورانه و غیر صادقانه دولت به تنگ آمده بودند .

دولت یازدهم و شروع ماجرای برجام و اصرار های مکرر برای مذاکره زمان تقابل آشکار میان  گفتمان مقاومت و گفتمان سازشکاری بود که تا به امروز ادامه دارد ...

پیروزی های محور مقاومت در کشورهای سوریه، لبنان، عراق و فلسطین از یک سو و اتفاقات اخیر از جمله زدن پهپاد آمریکایی و توقیف نفتکش انگلیسی همه و همه دست به دست هم داد تا گفتمان مقاومت و استکبار ستیزی به اوج شکوفایی و اقبال عمومی دست یابد و دقیقا ماجرای افزایش نابخردانه و غیر اصولی افزایش قیمت بنزین به منظور فشار بر طبقات محروم و خالی کردن پشتوانه مردمی گفتمان مقاومت از اینجا شروع شد.

این طرح در شرایطی به صورت کاملا غیر حرفه ای و پر ابهام و شبانه به مرحله اجرا گذاشته شد که مردم که از بی تدبیری‌ها و گرانی های این چند ساله از یک سو و برخوردهای مزورانه و غیر صادقانه دولت به تنگ آمده بودند و نتیجه آن اتفاقات تلخی بود که لبخند مسرت و شادی را بر لبان دشمن نشاند.

به‌خوبی می‌توان رد پای تسویه حساب و انتقام‌گیری از گفتمان مقاومت را در این وقایع اخیر مشاهده کرد.

چطور ممکن است کسی که 40 سال در بالاترین سطوح امنیتی کشور کار کرده است از پیامدهای احتمالی اجرای این طرح ناآگاه باشد و این در حالی است که تقریبا همه دستگاه های اطلاعاتی کشور خطرات ناشی از اجرای این طرح را متذکر شده بودند .

به نظر می‌رسد با یک نگاه موشکافانه  به خوبی می‌توان رد پای تسویه حساب و انتقام گیری از گفتمان مقاومت را در این وقایع اخیر مشاهده کرد و خوب است بدانیم که خسارت های ناشی از مماشات با خط سازش بسیار فراتر این چیزی است که هم اکنون مشاهده می‌کنید.

محدوده مطالبات و اهداف خط سازش همان محدوده جغرافیایی امت سلامی است و به کمتر از آن راضی نمی‌شوند و در اجرای نقشه های خود هر وسیله ای را حتی به خطر انداختن جان انسان های بیگناه را مجاز می‌داند.

وقت آن است که مسببان اشتباهات و خطاهای رخ داده در اجرای طرح مورد بازخواست مراجع قضایی قرار گیرند.

به نوشته فارس؛ هم اکنون که دود ناشی از آشوب ها فروکش کرده و آمارهای خسارت ها منتشر شده، وقت آن رسیده است که مسببان اشتباهات و خطاهای رخ داده در اجرای طرح مورد بازخواست مراجع قضایی قرار گیرند و بدون کمترین اغماضی با آنان برخورد شود.

نکته قابل توجه این است که اگر چشم  فتنه هدف قرار نگیرد در آینده نزدیک و به مناسبت های مختلف شاهد فتنه انگیزی‌های خطرناک‌تری از سوی سازش‌کاران خواهیم بود.

فراموش نکنیم که حیثیت و اعتبار نظام مقدس جمهوری اسلامی گرانبهاترین سرمایه  کشور در عرصه بین‌الملل و در بین کشور های منطقه است و سبک شمردن این اعتبار که به قیمت خون هزاران شهید و جانباز بدست آمده است گناهی نابخشودنی است .

کلام آخر این که کم فروشی اصحاب انقلاب و دلسوزان نظام در این مقطع تاریخی جایز نیست و هرکس در هر مسئولیت و جایگاهی که هست باید نسبت به شرایط موجود و دسیسه‌چینی‌های پی در پی واکنش مناسب از خود نشان دهند و اجازه ندهند گفتمان مقاومت بیش از این مظلوم واقع شود.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


United States
ظریف در تهران با نماینده طالبان دیدار کرد!!!
Iran, Islamic Republic of
خوب بود این نویسنده عهد قجری که خودش فکر میکند این افکار انقلابی است را معرفی میکردید.