يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - 20 Sep 2020
 
۳
۳۲

وحشت حامیان داخلی آشوبگران از افشای هویت خود/ اغتشاشات اخیر را چه کسانی سازماندهی کردند؟ + جزییات

پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۸
کد مطلب: 708159
لیدری اتباع آلمانی و ترکیه ای، دینامیت های آماده انفجار، الگوی هنگ کنگی، اعتراف فرشگرد و...
وحشت حامیان داخلی آشوبگران از افشای هویت خود/ اغتشاشات اخیر را چه کسانی سازماندهی کردند؟ + جزییات
به گزارش جهان نيوز، انتقاد مردم به تصمیم بنزینی اخیر و انجام تجمعات و حتی به خشونت کشیده شدن این تجمعات در برخی نقاط اتفاقی قابل پیش بینی بود، اما آن چه همه را حیرت زده کرده، میزان بالای تخریب ها و آشوب ها در کنار الگوی متحدالشکل این اغتشاشات است. به عنوان مثال در محل هایی که این اغتشاشات رخ داده براساس گزارشی که مهر منتشر کرده بیش از 400 بانک تخریب شده است! بانک هایی که اساسا ارتباطی به طرح افزایش قیمت بنزین ندارند.  در این گزارش نشانه های سازمان یافته بودن این اغتشاشات را که علاوه بر خسارت‌های مالی به زیرساخت های تعدادی از شهرها وارد کرد و  به شهادت تعدادی از نیروهای حافظ امنیت کشور و جان باختن تعدادی دیگر منجر شد، مرور می کنیم.

 لیدری تبعه آلمان در اغتشاشات
بر پایه گزارش خراسان، همین روز گذشته بود که اعلام شد تعدادی از لیدرهایی که در هدایت و خرابکاری اشرار در استان البرز نقش موثری داشته‌اند، تابعیت آلمانی، ترکیه ای و افغانستانی دارند و تجهیزات ویژه خرابکاری از آن‌ها کشف و ضبط شده است. بنا بر این گزارش که خبرگزاری فارس به نقل از یک منبع امنیتی منتشر کرده است، این افراد از مدت ها قبل، در خارج از کشور آموزش های لازم را درباره نافرمانی‌های مدنی و تخریب زیرساخت های شهری دیده‌اند و از طرف سرویس های خارجی تامین مالی می‌شدند. این گزارش در حالی است که شامگاه یک شنبه هم تیمی از مأموران یکی از نهادهای امنیتی در حال بررسی وضعیت شهر تهران با گروهی از اتباع بیگانه [متعلق به یکی از کشورهای شرقی همسایه ایران] مواجه شدند که ظرف مدت نیم ساعت اقدام به تخریب و به آتش کشیدن پنج بانک کرده بودند! به گزارش فارس این گروه ۷ نفره که به وسیله یک خودروی نیسان آبی در جنوب تهران تردد می‌کردند از محدوده دروازه غار تخریب اموال عمومی را شروع کردند  و در نهایت در حوالی میدان شوش در حین تخریب پنجمین بانک شناسایی و دستگیر شدند. در این بین نیروهای نظامی و انتظامی کشورمان نیز در روزهای گذشته از ارتباط گسترده دستگیرشدگان با خارج از کشور خبر می دهند. سردار احمد نوریان سخنگوی ناجا با اشاره به شهادت دو مأمور نیروی انتظامی در جریان اغتشاشات اخیر می گوید تعداد قابل توجهی از اشرار و عناصر آشوبگرِ وابسته به خارج از کشور دستگیر شده اند.

سلاح های ناشناخته و دینامیت در عسلویه
همچنین برخی اغتشاشگران روز‌های اخیر از سلاح‌هایی استفاده کرده‌اند که بررسی‌ها نشان می‌دهد نه گلوله آن ها سازمانی بوده و نه شلیک های انجام شده از روبه رو بوده است. ربیعی سخنگوی دولت حداقل دو بار طی روزهای گذشته به مسلح بودن برخی اغتشاشگران اشاره کرده است. او دیروز در حاشیه نشست هیئت دولت حتی از بستن دینامیت به برخی لوله های تأسیسات عسلویه خبر داده بود.

الگوی مشابه طراحی شده توسط سیا برای هنگ کنگ
در دیگر سو به جز نشانه های میدانی اغتشاشات، برخی اظهارنظرها در خارج از کشور نیز ما را به سمت سازمان یافته بودن این اعتراضات راهنمایی می کند؛ مدیرعامل اندیشکده آمریکایی «ران پال» می‌گوید آشوب‌ها در ایران از الگویی پیروی می‌کند که پیشتر توسط سازمان سیا در هنگ‌کنگ و اوکراین هم پیاده شده است. «دنیل مک‌آدامز» که با شبکه «آر.تی» گفت‌وگو می‌کرد، در این باره می گوید: « این نوع از ناآرامی بیشتر حاصل عملکرد مرکز مأموریت ایران [در سیا] است که توسط دولت ترامپ راه‌اندازی شده است. اگر به یاد داشته باشید، پارسال "مایکل دی‌آندریا" مسئول این کار شد. او یک افسر سیا است که به آیت ‌ا... مایک معروف است.» مک آدامز درباره اختیارات دی آندریا برای تحقق این مأموریت، گفت: «عملا کلیدهای پادشاهی را به او داده‌اند و گفته‌اند هرکاری را که لازم است به هر قیمتی که شده انجام بده و ایران را بی‌ثبات کن.» دو سال پیش روزنامه «نیویورک‌تایمز» در گزارشی که واکنش‌های زیادی به همراه داشت، از طرحی پرده برداشت که به ریاست دی‌آندریا در سازمان سیا آغاز شده و بر اساس آن، سازمان سیا مأموریت یافته که برای ایجاد ناآرامی در ایران، وارد عمل شود. بر اساس آن گزارش، این طرح مورد حمایت عربستان سعودی و امارات عربی متحده هم قرار داشته است. پیش از این اظهارات، وزارت خارجه روسیه در واکنش به شکل‌گیری اغتشاشات در ایران، گفته بود که احتمال می‌دهد طرف‌های خارجی در این تحولات نقش داشته باشند.

اعتراف رسمی و صریح براندازان: 2سال برای این اعتراضات برنامه ریزی شده بود!
در یک نشانه دیگر می توان به مصاحبه امیرحسین اعتمادی رئیس گروهکی به نام «فرشگرد» وابسته به رضاپهلوی اشاره کرد که دو شب پیش در مناظره‌ای با سینا عضدی در بی‌بی‌سی در حالی که برای ربع پهلوی از عبارت «شاهزاده» استفاده می‌کرد، او را «فرمانده عملیات اغتشاش و نافرمانی» در ایران معرفی کرد! همچنین یکی از سلطنت طلبان در گفت و گو با بی بی سی فارسی تأکید کرده که «بیش از دو، سه سال» برای این اعتراضات برنامه ریزی شده است. او به صراحت می گوید: «شما خیال نکنید این آتش زدن ها به آسانی صورت می گیرد! برای شعارنویسی ها، آتش زدن ها و اقداماتی از این دست پیشتر آموزش داده شده است.» یکی دیگر از افراد جریان سلطنت هم در گفت و گو با یکی از شبکه‌های ماهواره ای تصریح کرد که در کانال‌های تلگرامی دو سال است که در حال آموزش هستیم، اما نقطه اوج این مصاحبه‌ها گفت و گوی رضا پهلوی ۲۸ آبان ۱۳۹۸ در مصاحبه با شبکه ماهواره‌ای اینترنشنال وابسته به رژیم سعودی بود که ضمن حمایت از اغتشاشگران تأکید کرد حرکت های امروز از چندین ماه قبل آغاز شده است!

وحشت حامیان داخلی اراذل آشوبگر از افشای هویت خود!
در همین حال کیهان نیز نوشت: روز يك‌شنبه هفته جاري جمعي از اصلاح‌طلباني چون محسن آرمين، سعيد حجاريان، عبدالله رمضان‌زاده، شهيندخت مولاوردي دستيار سابق حسن روحاني، الهه كولايي و... با صدور بيانيه‌اي شبيه به بيانيه‌هاي سلطنت‌طلبان و منافقين، بازهم جاي شهيد و جلاد را عوض كردند.

در حالي‌كه علاوه ‌بر اعترافات ضدانقلاب خارج‌نشين، ليدرهاي دستگيرشده در حوادث اخير نيز به ارتباط با دشمن و اقدام سازماندهي‌شده اعتراف كرده‌اند، اصلاح‌طلبان در بيانيه خود، مقابله با اغتشاشگران را حمله به مردم بي‌دفاع خوانده و نيروهاي انتظامي و بسيجي شهيد و زخمي داده در اين چند روز را جنايتكار معرفي كرده و بي‌شرمانه خواستار مجازات آنها شده‌اند! جالب آنكه حجاريان همچنان در نوشته‌هايش جلادان سازمان منافقين را مجاهدين مي‌نامد.

حامیان داخلی جریان «نفاق»، که سال‌هاست از پشتوانه‌ آشوب خیابانی، با محوریت عناصر ایران‌ستیز و مزدور بیگانه، به‌عنوان «برگ چانه‌زنی» و «تهدید نظام» استفاده می‌کنند، این‌بار دیگر همه‌ ملاحظات و پرده‌پوشی‌های منافقانه را کنار نهادند و بار دیگر، بدون اینکه کوچک‌ترین‌ اشاره‌ای به نقش ‌اشرار مسلح و سازمان‌یافته در فتنه‌گری کنند، خواستار مجازات حافظان نظم و امنیت کشور شدند تا پیوندهای مشکوک خود را که عقبه‌ای بیش از سه دهه و دست‌کم از زمان پرونده انفجار نخست‌وزیری دارد از همیشه آشکارتر کنند.
در بيانيه وقيحانه شخصيت‌هاي اصلاح‌طلب كه از شدت وقاحت و بی‌شرمی ‌آنان حتی رسانه‌هاي اصلاح‌طلب داخلي نيز از انتشار آن ابا داشتند و روز گذشته رسانه‌اي شده، اصلاح‌طلبان با وقاحت هرچه تمام‌تر، حضور حداقل ۲۲ ساله خود در سطوح كلان اجرايي دولت‌هاي پس از امام راحل به‌ويژه نقش استثنايي‌شان در روي كار آمدن دولت بي‌تدبير روحاني را ناديده گرفته و علت اعتراضات مردم را به مشكلات حاكميت در گذشته ربط داده‌اند. به‌عنوان نمونه شهيندخت مولاوردي دستيار سابق رئيس‌جمهور، به‌جاي پاسخگويي درباره عملكرد دوران مسئوليتش، طلبكار نظام شده است.

امثال تاجزاده، حجاریان، آرمین و جلایی‌پور که از دی‌ماه ۹۶، با گروکشی آن آشوب‌ها، از هر فرصتی برای تهدید نظام استفاده کرده‌اند، در این بیانیه، ضمن باج‌خواهی از نظام و تکرار خواسته‌ «حذف نظارت استصوابی» با هدف تداوم قدرت و نفوذ این جریان و متحدان آن در ساختار سیاسی، حرف نهایی خود را در یک جمله می‌زند: «و نیز با عادی‌سازی روابط خارجی بساط تحریم‌ها را جمع کنند.»

این خلاصه و عصاره‌ همه این سناریو است که آشوب ‌اشرار مسلح و سازمان‌یافته را هم باید ذیل آن تعریف کرد: تسلیم و کرنش در برابر خواست‌های نامشروع و زورگویانه نظام سلطه. و همین یک جمله، هم پیوندهای حقیقی و هم اهداف و مطامع اصلی این محفل و متحدان آن را به خوبی نشان می‌دهد.

طنز تلخ ماجرا آنجاست كه اين جماعت ‌اشرافي صاحب ثروت و قدرت، خود را كنار مردم جا زده‌اند. آيا اگر يكي از برج‌ها و ساختمان‌هاي شركت‌هاي خصوصي و دولتي متعلق به همين افراد در آتش اغتشاشات مي‌سوخت، همين‌گونه از اراذل اجاره‌اي دفاع مي‌كردند؟

اقدام وقیحانه این عده در حمایت از اراذل اجاره‌ای و همراهی با آنان در آتش‌افروزی و قتل و غارت مردم، این احتمال را قوت می‌بخشد که با دستگیری اراذل آشوبگر، از افشای دست‌های پشت‌پرده خود در آشوب‌های اخیر مضطرب شده‌اند و نگرانند که مبادا اراذل بازداشت شده از ارتباط این عده از مدعیان إصلاحات با سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی بیگانه پرده بردارند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
این کثافت های منافق را بفرستید تبعید همدیگر را بخورند همشون جانورند
Iran, Islamic Republic of
یکی از تحلیل ها از حوادث اخیر فشار به نظام به عنوان یک پیش تهدید انتخاباتی بود برای اینکه در آستانه انتخابات خواسته اینها محقق بشه .
Iran, Islamic Republic of
تحلیلت حیلی آبکیه برادر
شما حتی جرات ندارید بیانه رو بزارید
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
.....
مجید سرابی
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
آمریکایی ها و گروهک تروریستی منافقین برای ما یکی هستند..
Iran, Islamic Republic of
بلکه منافقین به مراتب بدترند.
Iran, Islamic Republic of
همچنین اصلاحاتی ها که سرمایه های اسرائیل هستند
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
....
علی
Iran, Islamic Republic of
این منافقین داخلی را محاکمه علنی کنید تا مردم بفهمند با چه خائنهایی طرف هستند .
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
بهتر نبود بجای تفسیر کیهان از بیانیه اونها اگر واقعا این همه وقیحانه هست اصل متنشو میذاشتین؟
Iran, Islamic Republic of
اگر درست می گویید پس کو مدعی العموم تا این ها را محاکمه و اعدام سازند مگر این چند نفر .....
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
..
خ
Iran, Islamic Republic of
اینها رو مثل رضا پهلوی خائن قلدر به جزیره ناشناخته تبعید کنید. براندازان مفلوک
Iran, Islamic Republic of
....!!!
نادر
Iran, Islamic Republic of
آشوب گران با چراغ خاموش اما اشداء الکفار باید مجازات شوند ....
Iran, Islamic Republic of
سلام، متن بیانیه را بگذارید لطفا. بعضی ها گوششان پر شده از....دیگه صدایی نمی شنوند 🙏
عبدالله
Iran, Islamic Republic of
آیا اکنون که باصدور این بیانیه علنا حمایت این جماعت فاسد موسوم به اصلاح طلب (حجاریان و تاج زاده و... .) از آشوبگران آشکار شده، نباید همین حامیان فتنه و آشوب (حجاریان و تاج زاده و....)در سر چهار راه برای عبرت بقیه این قوم را مجازات کرد؟!!
حمید
Romania
.....
محمد
Iran, Islamic Republic of
یعنی تمام معترضین وابسته به کشورهای خارجی هستند؟!
Iran, Islamic Republic of
عزیز دل ، بحث معترضین با آشوب طلبان و خرابکاران و تروریست ها فرق می کند
مصطفی تفرشی
Iran, Islamic Republic of
بنظر من این آشوب گرها این خائنین را باید به آشد مجازات محکوم کرد تا ایران بتواند یک ابر قدرت بشود.....
Iran, Islamic Republic of
ننگ بر آشوب طلبان و محرکین آنها
Iran, Islamic Republic of
از همان اول هم معلوم بود کار تحت فرماندهی اصلاح طلبان .... رقم خورده است
Iran, Islamic Republic of
با سلام من هم موافق نظر این کاربر محترم هستم...
France
بسمه تعالی
مردم شهید پرور ایران از قوه قضائیه درخواست دارند با آشوبگران و حامیان داخلی آنها وهمچنین امضاء کنندگان این ننگ نامه اشد برخورد واشد مجازات را اعمال نمایند .وهمچنین از همه ی مردم ولایت مدار می خواهیم این درخواست را تایید نمایند .به امید محو دشمنان انقلاب اسلامی در هر کجای عالم وپیروزی حق علیه باطل .
Iran, Islamic Republic of
تا انتها باید با آشوبگران مقابله کرد در ادارات و مراکز از طریق اینترنت حامیانی داشتن ..کاری که در همه کشورها میشود آشوب ها رو ریشه ای درمان کنید.