جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ - 13 Dec 2019
 
۱
۶
عضو حقوقدان شورای نگهبان:

تغییر فرمانداران انتخاباتی باشد، پیگیری می‌کنیم

چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۳۸
کد مطلب: 707285
عضو حقوقدان شورای نگهبان گفت:اگرتغییرات استانداران و فرمانداران جهت‌دار و با اهداف انتخاباتی باشد و منجر به دخالت در رأی در انتخابات شود، شورای نگهبان، بدون مماشات موضوع را پیگیری خواهد کرد.
تغییر فرمانداران انتخاباتی باشد، پیگیری می‌کنیم
به گزارش جهان نيوز، هادی طحان نظیف عضو حقوقدان شورای نگهبان طی سخنانی در حاشیه همایش سراسری هیات‌های نظارت با تاکید بر سخنان آیت‌الله جنتی در این همایش، اظهارداشت: اگر تغییرات استانداران و فرمانداران جهت‌دار و با اهداف انتخاباتی باشد و منجر به دخالت در رأی مردم و خدشه در انتخابات شود، شورای نگهبان به‌عنوان حافظ رای مردم، بدون مماشات موضوع را پیگیری خواهد کرد.

وی همچنین افزود: توصیه می‌کنم که استانداران و فرمانداران در این فرصت کوتاه تا آغاز ثبت‌نام‌ها، حتما قانون انتخابات را خوب بخوانند؛ چرا که قانون انتخابات تاکید کرده که مجریان انتخابات، باید با رعایت بی طرفی کامل انتخابات را برگزار کنند و سوء استفاده از امکانات بیت المال، تبلیغ یا توصیه به انتخاب کاندیدای معین از جمله مواردی است که طبق قانون ارتکاب آن جرم و خلاف حق الناس است و شورای نگهبان در برخورد با دخالت‌های مجریان در انتخابات به هیچ وجه کوتاه نمی‌آید.

طحان نظیف با تاکید بر اینکه شورای نگهبان با دقت رفتار و عملکرد مجریان انتخابات را رصد می‌کند، اظهار داشت: ناظران مردمی شورای نگهبان و اعضای هیأت های نظارت با چشمان باز عملکرد مجریان را می‌نگرند و اگر عده اندکی از مجریان قصد دخالت در رأی مردم را داشته باشند، موضوع را از طریق مراجع قانونی بدون هیچ‌گونه مماشاتی پیگیری خواهیم کرد چرا که در گذشته، متاسفانه شاهد برخی تخلفات انتخاباتی از سوی مجریان انتخابات بودیم که در آن موارد نیز با ارجاع توسط شورای نگهبان به محاکم قضایی، تخلفات اثبات و با متخلفان برخورد قانونی شد.

عضو حقوقدان شورای نگهبان ادامه داد: مطمئنا با همکاری وزارت کشور، دستگاه‌های نظارتی و قوه قضائیه در این دور، شاهد انتخابات پرشور و سالم خواهیم بود و امیدواریم مسئولان امر انتخابات نیز تمرکز خودشان را بر اجرای مر قانون قرار دهند.

منبع: نماینده
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
احسنت. هر کشور با مماشات اداره شد ضرر کرد. بر خورد محکم کنید.
سخنرانی عضو شورای نگهبان به حمایت از یک کاندیدا
Iran, Islamic Republic of
شورای نگهبان هم باید بی طرف باشد یا نه؟
Iran, Islamic Republic of
تغییر فرمانداران از وظایف وزارت کشور است
محمد ص
Iran, Islamic Republic of
تغییر فرمانداران از وظایف دولت و وزارت کشور است و هیچ ارتباطی به شورای نگهبان ندارد این اظهارات عضو حقوقدان شورای نگهبان خلاف قانون و دخالت در کار دولت است
Iran, Islamic Republic of
......
Netherlands
برای انتخابات نیست برای تغییر ذائقه است