دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - 10 Aug 2020
 
۰

لحظه به لحظه با غزه... روز دوم

چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۶
کد مطلب: 707163
در دومین روز تبادل آتش میان غزه و فلسطین اشغالی در پی ترور عضو بلندپایه جهاد اسلامی، مقاومت فلسطین از لحظات اولیه صبح امروز چندین راکت به سمت شهرک‌های صهیونیستی شلیک کرد.
لحظه به لحظه با غزه... روز دوم
به گزارش جهان نيوز، رژیم صهیونیستی دیروز (سه شنبه/۲۱ آبان) با هدف ترور دو عضو ارشد جهاد اسلامی دو حمله به غزه و دمشق انجام داد. در حمله به غزه به هدف خود رسید و «بهاء ابوالعطا» از فرماندهان عالیرتبه شاخه نظامی جهاد اسلامی به شهادت رسید اما در حمله دوم به دمشق ناموفق بود و «اکرم العجوری» هدف این حمله آسیبی ندید و پسرش «معاذ» به شهادت رسید.

 در پی این دو اقدام رژیم صهیونیستی، پاسخ راکتی و موشکی مقاومت آغاز شد و «سرایا القدس» شاخه نظامی جهاد اسلامی اعلام کرد، تل‌آویو شروع کننده بوده اما تمام‌کننده نخواهد بود.

رژیم صهیونیستی دیشب اعلام کرد، بیش از ۱۹۰ موشک و راکت به سمت فلسطین اشغالی شلیک شده است. همچنین در حملات دیروز و دیشب رژیم صهیونیستی به نوار غزه ۱۱ فلسطینی به شهادت رسیدند.

لحظات اولیه بامداد امروز  (چهارشنبه/۲۲ آبان) ، خبرگزاری شهاب از تولد بهاء ابوالعطای جدید خبر داد و با انتشار عکس یک نوزاد نوشت، خواهر شهید ابوالعطا ساعاتی پس از شهادت بردارش، صاحب یک پسر شد.
 
 
***
ادامه تبادل آتش میان غزه و فلسطین اشغالی برای روز دوم :

۲۳:۱۷ شمار شهدای حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه به ۲۶ نفر افزایش یافت. در بین این شهدا، 3 کودک و یک زن وجود دارد.

۲۳:۰۵ موشک‌های مقاومت به مناطقی از شهر «عسقلان» اصابت کرد. تصاویر منتشر شده نشان می‌دهد که خودروهای آمبولانس به سمت محل حادثه در حال حرکت هستند.
 
۲۲:۲۳ خبرنگار المیادین به نقل از گردان‌های مقاومت فلسطین و گردان‌های «الناصر صلاح الدین» گزارش داد شهرک صهیونیست‌نشین «ید مردخای» را با دو موشک خبر داد.

۲۲: ۲۲ رسانه‌های رژیم صهیونیستی از شلیک چند موشک موشک و راکت از غزه به سمت شهرک‌های صهیونیست‌نشین در اطراف غزه خبر داد.

۲۱:۵۷ شبکه المیادین از وقوع انفجار در مرکز غزه بر اثر حمله هوایی جنگنده‌های رژیم صهیونیستی خبر داد.

۲۱:۳۶ مدارس در شهرک‌های صهیونیست‌نشین تا شعاع ۴۰ کیلومتر از مرز غزه، فردا نیز تعطیل خواهد بود.

۲۱:۱۵ «مصعب البریم»، سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت پاسخ مقاومت به تجاوزات رژیم اشغالگر صهیونیستی در ساعات آتی سرنوشت‌سازتر خواهد شد.

۲۱:۱۹ ۵۰ درصد از ساکنان شهرک‌های صهیونیستی اطراف نوار غزه از ساکنان تخلیه شده‌اند.

۲۱:۰۵ پنچ گروه مقاومت فلسطین در غزه با پذیرش مسئولیت موشک باران شهرک‌های صهیونیست نشین فلسطین اشغالی تاکید کردند نبرد علیه دشمن ادامه دارد.

۲۰:۰۶ آژیرهای خطر در «ناحال عوز» واقع در شرق مرز غزه به صدا درآمد.

۱۹:۵۵ سرایا القدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین از شهادت «یوسف رزق ابو کمیل» ۳۵ ساله یکی از اعضای خود در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به منطقه «الرزقاء» غزه خبر داد.

۱۹:۰۸ رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش دادند که گروه‌های مقاومت از دیروز تا به الآن بیشاز ۳۵۰ موشک و راکت به فلسطین اشغالی شلیک کرده‌اند. ارتش اشغالگر رژیم صهیونیستی گزارش داد که از صبح امروز، ۱۶۰ راکت و موشک به سمت شهرک‌هاب صهیونیست‌نشین شلیک شده است.

۱۸:۲۵ گروه‌های مقاومت فلسطین از کشته شدن یک شهرک‌نشین بر اثر اصابت یک فروند موشک گروه‌های مقاومت به جنوب فلسطین اشغالی خبر دادند.

۱۷:۰۰ در میان ۷۰ مجروح فلسطینی در پی حملات رژیم صهیونیستی به غزه ۳۰ کودک و ۱۳ زن وجود دارند (المیادین)

۱۶:۵۵جنبش حماس در بیانیه‌ای اعلام کرد، دشمن صهیونیستی باید بهای حماقت‌های خود و ورود به ماجراجوییِ محاسبه نشده را بپردازد و اجازه تحمیل معادلات بر ملت فلسطین به این رژیم داده نخواهد شد.

۱۶:۵۰ سرایاالقدس اعلام کرد، «محمد عبدالله شراب» و «هیثم حافظ البکری» که امروز در خانیونس به شهادت رسیدند از اعضایش بوده‌اند.

۱۶:۴۵ ویدئویی از بی‌تابی و گریه‌های دختر شهید بهاء ابوالعطا در تشییع جنازه پدر و مادرش در غزه: «می‌خواهم با آنها بروم» (خبرگزاری شهاب)
 
۱۵:۵۷ در پی حمله رژیم صهیونیستی به منطقه «المناره» در خانیونس واقع در جنوب نوار غزه دو فلسطینی شهید شدند.

۱۵:۵۰  ارتش رژیم صهیونیستی پیش از ترور فرمانده جهاد اسلامی، از یک فروند پهپاد برای مکان‌یابی منزل وی استفاده کرده بود(شبکه «آی۲۴»).

 ۱۵:۳۰ مقاومت فلسطین پایگاه نظامی «ملکه» رژیم صهیونیستی را با خمپاره ۱۲۰ هدف گرفت و شعله‌های آتش از این پایگاه زبانه کشید.

۱۵:۲۵ روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» اعلام کرد، در روز اول پاسخ جهاد اسلامی به ترور بهاء ابوالعطا، ۱۰۰ میلیون شکل (واحد پول رژیم صهیونیستی) به این رژیم خسارت وارد شده است.

۱۵:۰۰ اتاق عملیات مشترک گروه‌های فلسطینی اعلام کرد، مقاومت به مسیر خود در پاسخ به حملات دشمن و گرفتن انتقام خون شهدا ادامه خواهد داد و درسی به دشمن می‌دهد که آن را ابدا فراموش نخواهد کرد. صهیونیست‌هایی که اکنون در پناهگاه زندگی می‌کنند باید نتایج حماقت‌های سران سیاسی و نظامی خود را ببینند.
 
۱۴:۴۷ وزارت بهداشت فلسطین از افزایش تعداد شهدا به ۲۲ تن و افزایش تعداد مجروحان به ۶۹ نفر خبر داد.

۱۴:۰۸ دفتر اطلاع‌رسانی دولتی در غزه اعلام کرد، تا کنون بیش از پنجاه حمله هوایی و بیست و یک حمله توپخانه‌ای رژیم صهیونیستی رصد شده و منازل مسکونی، اراضی زراعی و پایگاه‌های مقاومت هدف گرفته شده‌اند. این نهاد افزود، چهل و هشت منزل به صورت کلی و جزئی تخریب شده‌اند .

۱۳:۵۵ برخی رسانه‌های فلسطینی اعلام کردند، تا کنون ۲۰ فلسطینی از جمله یک زن و یک کودک شهید شده‌اند و تعداد مجروحان به بیش از ۵۰ نفر رسیده است.

۱۳:۴۵ «الجبهه الشعبیه لتحریر فلسطین» (جبهه مردمی برای آزادی فلسطین) در بیانیه‌ای بر مقابله تمام گروه‌های مقاومتی فلسطین با حملات رژیم صهیونیستی تأکید کرد.

۱۳:۴۱ در پی حمله رژیم صهیونیستی به یک موتورسیکلت در شجاعیه، یک شهید به نام «مومن قدوم» به همراه دو زخمی به درمانگاه شفا منتقل شدند.
 

۱۳:۰۵ سرایا القدس اعلام کرد، از دیروز تا امروز با دهها راکت و موشک قدس اشغالی، الخضیره، تل‌آویو، عسقلان، نتیفوت، و شهرک‌های صهیونیستی مجاور غزه را هدف گرفته است (بیانیه‌). 

۱۳:۰۲ جنگنده‌های رژیم صهیونیستی یک موتورسیکلت را در منطقه «شجاعیه» در شرق غزه هدف گرفتند. چند نفر مجروح شدند.

۱۳:۰۰ وزارت بهداشت فلسطین از افزایش تعداد شهدا به ۱۸ نفر خبر داد و تعداد مجروحان را پنجاه نفر اعلام کرد.

۱۲:۳۵ «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد، این رژیم به حمله به جهاد اسلامی فلسطین ادامه خواهد داد.

۱۲:۲۲ جهاد اسلامی از هدف گرفتن پایگا‌ه‌های نظامی «ابومطیبق» و «ناحل عوز» رژیم صهیونیستی خبر داد.

۱۲:۲۰ «ابومجاهد» سخنگوی کمیته‌های مقاومت فلسطین اعلام کرد، هماهنگی زیادی میان گروه‌های مقاومت در جریان است و آنچه در جریان است، بخشی از پاسخی است که اتاق عملیات مشترک گروه‌های مقاومت تصمیم به آن گرفته است.

۱۱:۵۶ شاخه نظامی جهاد اسلامی فلسطین و گردان‌های «المجاهدین» با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند، با 20 موشک گراد، شهرک‌های عسقلان و سدیروت در فلسطین اشغالی را هدف گرفته اند.

  ۱۱:۵۵ «نفتالی بنت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی اعلام کرد: در انجام عملیات‌های ترور بیشتر تردید نخواهیم کرد.

۱۱:۵۰ سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد، دور جدید تنش‌ها احتمالا چند روز ادامه پیدا می‌کند.

۱۱:۴۵ «اشرف القدره» سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد، لحظاتی قبل پیکر سه شهید به درمانگاه پزشکی «شفا» و پیکر یک شهید به بیمارستان «القدس» تحویل داده شد.
این چهار نفر در پی بمباران شرق و جنوب نوار غزه به دست رژیم صهیونیستی به شهادت رسیدند.

۱۱:۲۵ رژیم صهیونیستی یک موتورسیکلت را در منطقه «الزیتون» غزه هدف گرفت که طی آن دستکم یک نفر زخمی شد.

۱۱:۰۵ ارتش رژیم صهیونیستی با اشاره به شلیک ۲۵۰ راکت از نوار غزه به سمت اراضی اشغالی، اعلام کرد تقریبا در هر هفت و نیم دقیقه، یک راکت به سمت آنها شلیک شده است

۱۱:۰۰ وزارت بهداشت فلسطین به صورت رسمی اعلام کرد، از دیروز تا کنون ۱۲ فلسطینی از جمله یک زن به شهادت رسیده‌اند و ۵۰ نفر زخمی شده‌اند.

۱۰:۵۵ به راننده‌های آمبولانس‌ها دستور داده شده از آژیر استفاده نکنند تا در میان شهرک‌نشینان ترس و ارعاب ایجاد نشود. (روزنامه صهیونیستی )

۱۰:۵۰ رژیم صهیونیستی در حملات خود به نوار غزه برخی مناطق مسکونی را هدف گرفته و آن را تخریب کرده است.

۱۰:۳۰  روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» به نقل از «یووال اشتاینیتز» وزیر انرژیم صهیونیستی رژیم صهیونیستی مدعی شد: اگر حماس در راستای توقف شلیک راکت‌های جهاد اسلامی کار نکند دایره حملات به نوار غزه را افزایش خواهیم داد.  

۱۰:۱۵ المیادین اعلام کرد، یک «نفربر» رژیم صهیونیستی در شرق غزه هدف گرفته شده و رژیم صهیونیستی برای پوشش دادن به نظامیانش، بمب‌های دودزا شلیک کرد؛ سه بالگرد رژیم صهیونیستی نیز در این منطقه فرود آمده‌اند.

 ۱۰:۰۰رژیم صهیونیستی منزل یکی از فرماندهان سرایاالقدس در شرق شهر رفح را هدف گرفت.

۹:۵۵ در پی حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به منطقه «الزیتون» در شرق شهر غزه یک فلسطینی دیگر به نام «علاء جبر شتیوی» شهید شد و تعداد شهدا از دیروز تا کنون به دوازده نفر رسید؛ تعداد مجروحان چهل و پنج نفر اعلام شده است.

۹:۵۰ رژیم صهیونیستی دو برج دیدبانی مقاومت در منطقه جبالیا را مورد حمله قرار دارد و اعلام کرد، راکت‌های اخیر سرایا القدس «دقیق» است و با راکت‌های سابق تفاوت دارد.

۹:۴۵ مقاومت فلسطین یک خودروی زرهی رژیم صهیونیستی در شرق جبایا در شمال نوار غزه را هدف گرفت.

۹:۴۰ ارتش رژیم صهیونیستی امروز ادعا کرد، این رژیم روز گذشته ۹۰ درصد از ۲۲۰ موشک‌ و راکت‌ شلیک شده از غزه را رهگیری و خنثی کرده است.

۹:۳۰ شاخه نظامی جهاد اسلامی اعلام کرد، اولین شهید امروز به نام «خالد معوض سالم فراح» (۳۸) ساله از اعضایش بوده است .

۹:۱۰ آژیر خطر در شهرک‌ها و مناطق «اشدود»، «عسقلان»، «بیت عزرا» و  «ناحال عوز» به صدا در آمد.

۹:۰۵ گزارش سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی؛ از دیروز تا صبح امروز حدود ۱۵۰ راکت و موشک به فلسطین اشغالی شلیک شده است. بر اساس برآورد تل‌آویو، جهاد اسلامی به شلیک راکت‌ها ادامه خواهد داد.

۸:۵۵ یک فلسطینی دیگر شهید شد؛ در پی حمله توپخانه‌ای رژیم صهیونیستی به منطقه میانی نوار غزه، یک فلسطینی شهید و دو نفر زخمی شدند.

۸:۳۰  مقاومت فلسطین تعدادی راکت به سمت شهرک «نتیفوت» شلیک کرد (خبرگزاری شهاب).

۸:۱۵ صدای انفجارهای ناشی از فعال شدن «گنبد آهنین» برای مقابله با راکت‌ها شنیده می‌شود (منابع محلی). رژیم صهیونیستی برای روز دوم مدارس در شهرکهای مجاور غزه را تعطیل و حرکت تمام قطارها را متوقف کرده و تعدادی از مسیرهای اصلی مجاور غزه را بسته است.

۸:۰۰ به دلیل پاسخ راکتی مقاومت، آژیرهای خطر در بسیاری از شهرک‌های صهیونیستی از جمله «بیت شِمِش» در نزدیکی قدس اشغالی، شهرک‌های مجاور غزه مانند «کرم ابوسالم» به صدا در آمده است.

۷:۵۲ ادامه تبادل آتش میان غزه و فلسطین اشغالی برای روز دوم؛ بر اساس گزارش «فلسطین الیوم» رژیم صهیونیستی یک زمین زراعی در منطقه «تل الهوا» در غرب غزه را هدف گرفت.
 
منبع: فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *