دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - 10 Aug 2020
 
۰

واکنش وزیر ورزش به هتاکی برخی تماشاگران

سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۱۳
کد مطلب: 707004
وزیر ورزش و جوانان در جلسه کمیته صیانت از ارزشهای فرهنگی و اخلاقی گفت: در موضوع صیانت از ارزش‌ها و اخلاق در میادین ورزشی باشگاه ها مسئولیت اصلی دارند و فدراسیون فوتبال هم باید پاسخگو باشد.
واکنش وزیر ورزش به هتاکی برخی تماشاگران
به گزارش جهان نيوز، به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان دکتر سلطانی‌فر در نشست کمیته صیانت از ارزشهای اخلاقی و فرهنگی که با حضور مسئولان دستگاههای مختلف و اساتید دانشگاه برگزار شد با اشاره به اهمیت ورزش و اثر گذاری ان در جامعه گفت : از بالاترین رده مسئولین تا همه مردم به اتفاقاتی که در فوتبال و ورزش رخ می دهد حساس هستند.

وزیر ورزش و جوانان بیان کرد که خود رهبر معظم انقلاب نیز بر روی مسابقات ورزشی حساس هستند و همیشه در دیدارهایی که داشتیم ایشان رهنمود های خود را بیان می کنند و پیگیر مسایل ورزش کشور و نتایج قهرمانان هستند.

وی در بخش دیگر از سخنانش به حواشی رقابتهای لیگ اشاره کرد و افزود: در موضوع صیانت از ارزش‌های اخلاقی و فرهنگی در میادین ورزشی باشگاه ها مسئولیت اصلی دارند و فدراسیون فوتبال و سایر فدراسیون ها حتما باید پاسخگو باشد و سایر دستگاهها از برنامه ها و فعالیت های آنان حمایت می کنند.

وزیر ورزش و جوانان گفت : نگاه این کمیته تنها منحصر به فوتبال نیست بلکه مصوبات ان در سایر رشته ها مانند والیبال، بسکتبال و کشتی نیز باید توسط باشگاهها و فدراسیون های مربوطه دقیقا اجرا شود.

وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد هیچ مدیر باشگاه، بازیکن و مربی و حتی مسئولی اجازه ندارد با پرداختن به حواشی فضای امن و جذاب ورزش به ویژه فوتبال را پر التهاب کند.

وی از فدراسیون‌ها خواست با حاشیه پردازان که امنیت و ارامش خاطر مردم را بهم می زنند برخورد انضباطی کرده و در این مورد کوتاهی نداشته باشند.

وزیر ورزش گفت : باید جلوی بد اخلاقی و فحاشی و هتاکی بر خی طرفداران ورزشی گرفته شود و مردم باید در محیطی شاد و آرام و سالم بیننده رقابتهای ورزشی باشند.

دکتر سلطانی فر همچنین نقش رسانه ها را در کنترل حواشی بسیار مهم دانست و از نماینده رسانه ملی در این نشست خواست تا از مجریان و گزارشگران بخواهد در ارامش بخشی فضای ورزش کمک حال مدیران ورزش ، فدراسیون ها و باشگاهها باشند.

وزیر گفت : نقد کردن هیچ ایرادی ندارد و اتفاقا من طرفدار انتقاد صحیح، عالمانه و تقویت آگاهیهای مردم هستم ولی نقدها نباید منجر به ایجاد دغدغه و اضطراب برای مردم شود چرا که با ورزش باید دل مردم را شاد کنیم نه اینکه ایجاد استرس کنیم و وحدت ملی صدمه بخورد.

مسعود سلطانی فر گفت : جامعه شاد و با اعتماد به نفس برای کار و فعالیت و سازندگی آماده تر است و ورزش و بخصوص فوتبال می تواند نقش برجسته ای در افزایش شادکامی مردم داشته باشد.
وزیر ورزش گفت : توقع ندارم همه چیز را خوب جلوه دهیم ولی به شایعات هم دامن نزنیم و فضای ورزش را برای مردم تلخ نکنیم من از رسانه ها انتظار همکاری و ارامش بخشی فضای ورزش کشور را دارم.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *