پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹ - 25 Feb 2021
 
۰

کشف ۱۰ گور جمعی قربانیان رژیم صدام در جنوب عراق

يکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۳
کد مطلب: 706772
مؤسسه شهدای عراق اعلام کرد که 10 گور جمعی متعلق به غیر نظامیان کُرد را که حاصل جنایات رژیم صدام بوده، در صحرای «السماوه» واقع در استان «المثنی» کشف کرده است.
کشف ۱۰ گور جمعی قربانیان رژیم صدام در عراق
به گزارش جهان نيوز، مؤسسه شهدای عراق از شناسایی و کشف 10 گور جمعی در جنوب این کشور خبر داد.

«ضیاء کریم طعمة» مدیر بخش امور گورهای جمعی در مؤسسه شهدای عراق در یک نشست خبری گفت که این گورها در صحرای «السماوه» واقع در استان «المثنی» کشف شده است.

شبکه خبری «الفرات» به نقل از طعمه گزارش داد که «منطقه الشیخه در صحرای السماوه بسیار بزرگ است و فکر می‌کنیم بیش از 10 گور جمعی در آن وجود داشته باشد».

وی ادامه داد: «عملیات باز کردن نخستین گور جمعی با نظارت گروه ملی متخصص در زمینه باز کردن گورهای جمعی صورت گرفت».

این مسئول عراقی با بیان اینکه یک هیئت از «وزارت شهدای منطقه کردستان عراق» نیز در روند باز کردن این گور حضور داشتند، گفت که این عملیات با موفقیت کامل انجام شد.

طعمه ضمن ابراز امیدواری برای باز کردن گورها جمعی بعدی، خاطر نشان کرد، باید به سرعت این گورها باز شوند؛ زیرا «زمان کنونی، برای آغاز عملیات باز کردن گورهای جمعی بسیار مناسب است و در آینده، این منطقه شاهد بارش باران خواهد بود».

وی با تأکید بر اینکه بارش باران، به گورهای جمعی آسیب خواهد زد و مانع از آن خواهد شد که تیم‌های متخصص کار خود را به خوبی انجام دهند، تصریح کرد که این گروه، آماده است سایر گورهای جمعی در صحرای السماوه را باز کند.

گورهای جمعی در این منطقه، متعلق به غیر نظامیان کُرد است که رژیم صدام، آنان را کشته بود.

منبع: فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *