چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - 5 Aug 2020
 
۰

ماجرای پیغام جالب پیرمرد آفریقایی به رهبرانقلاب

جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۰
کد مطلب: 706500
رئیس دفتر مقام معظم رهبری با گرامیداشت هفته وحدت گفت: هرکس برای اختلاف افکنی بین مسلمانان اقدام، حرکت و آتش افروزی کند خائن است.
ماجرای پیغام جالب پیرمرد آفریقایی به رهبرانقلاب
به گزارش جهان نيوز، حجت الاسلام محمد محمدی گلپایگانی در سخنان پیش از خطبه‌های نمای جمعه ساری و مراسم معارفه امام جمعه جدید ساری با ابلاغ سلام مقام معظم رهبری به مردم مازندران به سفر خود به آفریقای جنوبی اشاره کرد و گفت: پیرمردی در این سفر اظهار داشت که سهم مسلمانان نادیده گرفته شده است. این پیرمرد گفت که من و سه پسرانم در این نقطه از جهان به رهبر انقلاب عرض می‌کنم که در خدمت ایشان هستیم.

وی افزود: یکی از آثار ایمان و عمل صالح این است که محبت انسان مومن را خداوند در دل‌ها قرار می‌دهد.

وی با گرامیداشت آغاز هفته وحدت ادامه داد: نامگذاری هفته وحدت ابتکار جالبی است، زیرا از شیوه‌های دشمنان این است که بین مسلمانان و تشییع اختلاف ایجاد و تفرقه افکنی کنند و افراد نادانی به این تفرقه دامن می‌زنند.

محمدی گلپایگانی گفت: طبق نظر رهبری امروز هر کس در جهت این اختلاف و آتش افکنی حرکت و دیگران را تحریک کنند یقینا خائن است و رهبری اجازه نمی‌دهند بین شیعه و سنی اختلاف ایجاد شود.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری تصریح کرد: اجازه نمی‌دهند یک نفر نادان مسائل تفرقه آمیز را تکرار کنند.

وی به ویژگی‌های پیامبر اکرم (ص) اشاره کرد و گفت: طیبه پاک و خوراک پاک و اخلاق نیکو، مردمداری از جمله ویژگی‌های حضرت رسول بوده است

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اظهار اینکه تعجب می‌کنم برخی‌ها اموال مردم را چپاول می‌کنند و سیری ندارند گفت: این افراد شبیه جهنم هستند و سیری ندارند و کسی که از مال حرام رشد کند در آینده چه خواهد شد.

برخورد قوه قضاییه با مفسدان انقلابی است
وی با تقدیر از رئیس قوه قضاییه و در پیش گرفتن راه و حرکت انقلابی، افزود: این راه موجب می‌شود تا مفسدین، غاصبان و کسانی که بیت المال را غارت کردند قلع و قمع کند تا دیگر در آینده جرات غارت نکنند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری ادامه داد: بدانید که نمی‌توان مردم را با اموال راضی کرد و باید رضایت مردم با اخلاق نیکو و حسن خلق جلب کرد و مردم در ادارات نباید معطل یک امضاء بمانند.

وی خطاب به مسئولان عنوان کرد: کسانی که در نظام اسلامی صاحب منصب هستند بدانند که این امانت الهی را روزی از آنان خواهند گرفت و باید برای کردار‌ها و اقدامات جواب داد.

وی خواهان انس گرفتن بیشتر با قرآن شد و گفت: ایمان و عمل صالح، ولایت امیرمومنان و اولادش سبب رهایی از جهنم می‌شود و کارگشا است.

نماز جمعه محور وحدت است
حجت الاسلام محمد جواد علی اکبری نیز در سخنان پیش از خطبه‌های نمازجمعه ساری و مراسم معارفه امام جمعه جدید ساری با اظهار اینکه الحمدالله در چنین مقطعی و سر سفره شهدا قرار داریم اظهار داشت: به این روحیه فداکاری و ایثارگری در جامعه نیاز داریم.

وی با اظهار اینکه مازندارن از انقلاب اسلامی برکات معنوی فراوانی برده است از خداوند تبارک برای آیت الله نورالله طبرسی آرزوی سلامتی و شفا کرد و افزود: امیدواریم بهره مردم منطقه از وجود ایشان امام پیدا کند.

وی با بیان اینکه دور جدیدی از امامت جمعه و نماینده، ولی فقیه در استان آغاز می‌شود گفت: با انتخاب رهبر عزیز و عالیقدر، حجت الاسلام محمدی لائینی به عنوان امام جمعه جدید منصوب شده است.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خواستار تداوم باشکوه نماز جمعه در استان مازندران شد و گفت: انشالله منویات مقام معظم رهبری با تلاش همگان بهتر از گذشته در آغاز چله دوم انقلاب اسلامی پیش رود.

حجت الاسلام علی اکبری با بیان اینکه نماز جمعه محل نزول عنایات الهی و فرشتگان خدای متعال و حج هفتگی مساکین است افزود: در نماز جمعه مومنین کنار هم قرار می‌گیرند و حول این اجتماع رحمت الهی و توفیق الهی و برادری و استقلال در برابر جهان کفر شکل می‌گیرد و باعث می‌شود در مقابل جهان کفر بایستیم.

حجت الاسلام علی اکبری با بیان اینکه نماز جمعه باعث اتصال قلب‌های مسلمین می‌شود و ظرفیت‌ها به هم گره می‌خورد افزود: کفار که می‌خواهند بر جامعه مسلط شوند، ولی در نماز جمعه یک جبهه متحد و نفوذناپذیر شکل می‌گیرد.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ادامه داد: جبهه کفر که در مقابل اسلام صف آرایی کرده اند و با این اجتماع وحدت بخش و با محوریت امام جمعه، سد نفوذپذیری ایجاد می‌شود، زیرا جامعه بر اساس امام است که شکل می‌گیرد و سازماندهی می‌شود و اگر امام نباشد جامعه دچار پراکندگی خواهد شد.

وی با اظهار اینکه امام حلقه اتصال و وحدت و یکپارچگی است و جامعه را متحد می‌کند گفت: نمازجمعه حرکت عمومی امت است که پیوستگی و اتحاد پیدا می‌کند و از رحمت الهی به شرط جماعت بهره مند می‌شوند و در برابر کفر نفوذناپذیر می‌شود.

وی تصریح کرد: هر برکتی که به ما می‌رسد از برکت امام امت است، زیرا با محوریت امام امت ساخته می‌شود.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با بیان اینکه مازندران در شکل گیری تاریخ شیعه سربلند است گفت: مازندران دروازه امامت و ولایت است و بیش از ۱۰ هزار و ۴۰۰ شهید تقدیم کرده است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *